Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

myślałem, że to aszdziennik, ale niestety to prawdziwy list prezydenta Dudy do Rydzyka

http://www.pudelek.pl/artykul/86108/andrzej_duda_do_rydzyka_i_jego_szkoly_magnificencjo_ojcze_rektorze_zalozycielu_eminencjo_najprzewielebniejszy_ksieze_kardynale/

 

Duda zaczyna słowami:

Magnificencjo, Ojcze Rektorze Założycielu, Magnificencji Ojcze Rektorze, Eminencjo, Najprzewielebniejszy Księże Kardynale, Ekscelencje Księża Biskupi, Czcigodni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Wykładowcy, Drodzy Studenci, Panie i Panowie.

 

bez komentarza...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja cały czas myślałem,zę to bait :D ale czytając komentarze odrazu niecenzuralne słowotwórstwo ciśnie sie na usta.

booooże widzisz inie grzmisz.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nic, PISlamizacja życia pełną...ekhem,...gębą ( Budynia z półdupkiem):

 

a9a5cc8df1dba73b0964d1a8b14ed675933e3b5e

 

Oburzają się na islam, a to tylko inna korporacja sprzedająca fantastyczne opowiastki, to tak jak McDonald's i BurgerKing walcza o żołądki konsumentów, tak KK i mahometanie walczą o umysły biednych ludków niezdolnych do samodzielnego myślenia.

 

A tak na marginesie gratuluję tym, co głosowali na tych 433 posłów, którzy przysięgali "tak mi dopomóż Bóg" w Sejmie, bo jak widać, nie są zdolni o własnych siłach podejmować decyzje polityczne, innymi słowy, część z was wybrała niesprawnych intelektualnie (p)osłów.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oburzają się na islam, a to tylko inna korporacja sprzedająca fantastyczne opowiastki, to tak jak McDonald's i BurgerKing walcza o żołądki konsumentów, tak KK i mahometanie walczą o umysły biednych ludków niezdolnych do samodzielnego myślenia.

 

A tak na marginesie gratuluję tym, co głosowali na tych 433 posłów, którzy przysięgali "tak mi dopomóż Bóg" w Sejmie, bo jak widać, nie są zdolni o własnych siłach podejmować decyzje polityczne, innymi słowy, część z was wybrała niesprawnych intelektualnie (p)osłów.

 

Oj Umberto.... widzę, że masz jakieś złe przeżycia z Kościołem. Z drugiej strony nie wiem jaki skutek przyczynowo-skutkowy, posiada fakt złożenia przysięgi na imię Boga? Przesadzasz. Aczkolwiek zgadzam się, że znajdują się tam osoby, które tam być nie powinni.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

Duda zaczyna słowami:

[...]

bez komentarza...

 

Bez komentarza bo skomentowanie treści korespondencji, wymagałoby odniesienia się merytorycznego. Łatwiej się skupić na oficjalnej plus jakiejś uznaniowej tytulaturze gospodarzy i zaproszonych gości czy też w ogóle, etykiecie. Już myślałem, że zostanie zaatakowana tematyka cyt. korespondencji a tu mizeria.

 

 

Łączę się w zw. z powyższym, w bulu i nadzieji,

y.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez komentarza bo skomentowanie treści korespondencji, wymagałoby odniesienia się merytorycznego. Łatwiej się skupić na oficjalnej plus jakiejś uznaniowej tytulaturze gospodarzy i zaproszonych gości czy też w ogóle, etykiecie. Już myślałem, że zostanie zaatakowana tematyka cyt. korespondencji a tu mizeria.

 

 

Łączę się w zw. z powyższym, w bulu i nadzieji,

y.

już nie chciałem dobijać leżącego... rozumiem, że Maliniak bedzie teraz takie listy pisał do wszystkich rektorów niepublicznych uczelni (a Gliński jeździł z odczytami). A biorąc pod uwagę, że podobnych uczelni jest ponad 300, z czego ponad połowa jest znacznie starsza i z większymi sukcesami, to będzie miał chłop co robić podczas tej prezydentury.

 

Mnie tylko Agatki żal. Jak on tak z tą wazeliną raz do Prezesa, raz do Rydzyka, raz do Macierewicza(a przepraszam, on sobie młodszego na boku skombinował:)), to pożytek z niego kobiecina ma marny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] A biorąc pod uwagę, że podobnych uczelni jest ponad 300, z czego ponad połowa jest znacznie starsza i z większymi sukcesami, to będzie miał chłop co robić podczas tej prezydentury. [...]

 

Kto wie, może i będzie jeździł. W każdym razie, w buciorach po fotelach będąc w gości nie skacze.

 

Mnie tylko Agatki żal. [...] pożytek z niego kobiecina ma marny.

 

Wchodzenie w butach w miejsca przeznaczone na sfery osobiste ma się dobrze, pomimo braku na scenie ojca założyciela tego trendu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tych wpisach wyraźnie widać, że kolesiom z ferajny puszczają już nerwy:

 

#

Mnie tylko Agatki żal. Jak on tak z tą wazeliną raz do Prezesa, raz do Rydzyka, raz do Macierewicza(a przepraszam, on sobie młodszego na boku skombinował :)), to pożytek z niego kobiecina ma marny.#

 

 

@Autor

czuchnowski1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tych wpisach wyraźnie widać, że kolesiom z ferajny puszczają już nerwy:

 

#

Mnie tylko Agatki żal. Jak on tak z tą wazeliną raz do Prezesa, raz do Rydzyka, raz do Macierewicza(a przepraszam, on sobie młodszego na boku skombinował :)), to pożytek z niego kobiecina ma marny.#

 

 

@Autor

czuchnowski1.png

 

 

Masz, chopaczku, obejrzyj sobie: https://www.youtube.com/watch?v=v8HoWoj90Jw

Share this post


Link to post
Share on other sites

4077_0b8f_520.gif

 

Israeli Secret Intelligence Service?

 

Zgadzam się w 100% z tym. Nie mniej jednak w obliczu tego co się dzieje, nie można atakować chrześcijan, bo Oni Ci krzywdy nie robią i nie zrobią. Cóż, ktoś na górze się bawi(nie mówię o Bogu), a my.... choć byśmy nie chcieli, musimy spijać tego owoce i się bronić.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się w 100% z tym. Nie mniej jednak w obliczu tego co się dzieje, nie można atakować chrześcijan, bo Oni Ci krzywdy nie robią i nie zrobią. Cóż, ktoś na górze się bawi(nie mówię o Bogu), a my.... choć byśmy nie chcieli, musimy spijać tego owoce i się bronić.

 

Pozdrawiam

 

tam ksześcijanie, żydzi czy mahometanie, "pambuk rozpozna swoich".

 

liczy się to: kasiorka

 

9064_13c3_520.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dobra zmiana" wg PiS. W kampanii obiecywali znieść podatek od kopalin a teraz już nie :) Naprawdę jestem pod wrażeniem tych wszystkich zmian - dobrych :)

Edited by Maku Maku
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrzucę to w "Politykę"

FATCA wchodzi w życie. Kto nie złoży oświadczenia temu zablokują rachunek bankowy!

...każda osoba, która między 1 lipca 2014 r. a 1 grudnia 2015 r. założyła w banku na terytorium Polski rachunek bankowy, lokatę lub konto oszczędnościowe będzie musiała oświadczyć na piśmie wobec swojego banku, czy posiada jakiekolwiek związki lub relacje ze Stanami Zjednoczonymi.

 

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inwigilacja/item/72222-fatca-wchodzi-w-zycie-kto-nie-zlozy-oswiadczenia-temu-zablokuja-rachunek-bankowy

 

http://www.pkobp.pl/informacja-na-temat-zgodnosci-pko-banku-polskiego-sa-z-fatca-ang-foreign-account-tax-compliance-act/

 

 

Więcej na temat FATCA - klik..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dobra zmiana" wg PiS. W kampanii obiecywali znieść podatek od kopalin a teraz już nie :) Naprawdę jestem pod wrażeniem tych wszystkich zmian - dobrych :)

 

Pod względem gospodarczym nie byłem i nie jestem za PIS. Kiedy mówiłem w około znajomych, żeby im te 500zł dać na dziecko, będą musieli zabrać innemu, to się nie chcieli zgodzić. Najważniejsze to było „otrzymanie”. Reszta nieważna. Wiedziałem i znałem obietnice PIS, ale nie z wieloma zgodzić się mogę. Zamiast uwalniać gospodarkę, aby odetchnęła, to ją jeszcze bardziej chcą podduszać, wyciskając poniekąd soki ze spółek, z których mogą, aby spełnić swoje obietnice. Choćby ten podatek, który mieli znieść. Wszelkie obietnice, które w żaden sposób nie są uczciwe w stosunku do każdego obywatela. Które stawiają znaki mniejszości i większości między obywatelami. Choćby kwestia żłobków. Przytoczyłem ten przykład ów znajomym, że Wy się załapaliście(w sumie załatwili), aby ich dziecko trafiło do przedszkola, choć mama jest z drugim mniejszym w domu i nie pracuje. Mówię, że przecież tam w kolejce czeka pod listą ok 300 dzeciaczków, czy nie macie sumienia iż jest to nie sprawiedliwe? Usłyszałem: a co jest sprawiedliwe? Na to im odpowiadam: to my sterujemy swoim życiem, a Wy podjęliście takie, a nie inne decyzje i to Wasza wola, ale Państwo winno być instytucją, która równo traktuje swoich obywateli. Wg moich preferencji, zarobki winny być większe przez mniejszy ucisk Państwa, a winniśmy wtedy opłacać sami prywatne żłobki. Nie ma problemu przy stawianiu znaków, bo byłby znak równości "=" w ujęciu Państwa, bo w ujęciu dochodów, to jest indywidualna sprawa każdego człowieka jak swoim ów życiem pokieruje. Ja jestem w takim położeniu, że dochody moje i mojej żony są dość wysokie jak na "standardy" w Polsce. Spodziewamy się dziecka, ja nie palę, żona też, nie pijemy, ja bynajmniej w ogóle, żona okazjonalnie. Szanujemy pieniądze, bo i ja, i ona zaznaliśmy smaku chleba z masłem. Nie dość, że zapłacimy za żłobek 2,5 tyle co państwowy, to nie dostaniemy 500zł, bo nikt nie weźmie pod uwagę posiadania kredytu hipotecznego, studenckiego i płacenia na żłobek. I choćby w takim kontekście widać jak działania tego rządu, wypływają na poróżnianie społeczeństwa. Dodać należy zagrożenie jakie mogą sprowadzić na nas swoimi planami, gdyż jeśli w przypadku 100% otwarcia się na Turków i przyznanie im ruchu bezwizowego(co z uwagi na ich pochodzenie i kulturę, a także bliskość z terenami zagrożonych terroryzmem) może spowodować napływ ludzi z tych terenów, bo tam mają inną kulturę prokreacyjną. To przy ich dzietności 4-5, a może więcej dzieci, jest to już 2 000zł. Obecnie wiem, że w Polsce przebywają i Turcy, ale dzisiaj, aby żyć, muszą pracować. A sytuacja kiedy polityka stanie się socjalna, nie dość, że odbije się to na budżecie, to i na zmianie kulturowej. Tylko jak przetłumaczyć tym ludziom, którzy reagują na słowa: "masz", a nie na słowa: "nie dam Ci nic, ale nie zabiorę, przez co w Twojej kieszeni ogólnie Ci zostanie, czyli tak jakbym Ci dał, ale bez szkody dla Państwa". No cóż..... Najważniejsze, że świadomość wzrasta.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministerstwo Obrony Narodowej, na głównej stronie informuje o ... urodzinach Radia Maryja:)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19300133,mon-informuje-o-urodzinach-radia-maryja-internauci-bezwzgledni.html#Czolka3Img

 

Oczywiście na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć połowy rządu, prezydent napisał kolejny list, itd. Dramat.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przytoczyłem ten przykład ów znajomym, że Wy się załapaliście(w sumie załatwili), aby ich dziecko trafiło do przedszkola, choć mama jest z drugim mniejszym w domu i nie pracuje. Mówię, że przecież tam w kolejce czeka pod listą ok 300 dzeciaczków, czy nie macie sumienia iż jest to nie sprawiedliwe? Usłyszałem: a co jest sprawiedliwe? Na to im odpowiadam: to my sterujemy swoim życiem, a Wy podjęliście takie, a nie inne decyzje i to Wasza wola, ale Państwo winno być instytucją, która równo traktuje swoich obywateli. Wg moich preferencji, zarobki winny być większe przez mniejszy ucisk Państwa, a winniśmy wtedy opłacać sami prywatne żłobki.

 

1. Pierwsze pytanie: ile masz dzieci i do jakich żłobków je posyłasz/posyłałeś? - OK, odpowiadasz poniżej, że spodziewacie się dziecka. Najpierw gratuluję, a potem radzę naprawdę dobrze zaplanować wydatki, bo pieluchy i bobofruty to tylko najmniejszy koszt paradoksalnie. Przez pierwsze 2 lata radze mieć przygotowane minimum 20 tys. dodatkowych złotych, dodatkowych - na takie tam waciki. Oczywiście przyjdzie na przykład taki dzień, że trzeba bedzie dokonać wyboru w zakresie szczepienia dziecka: szczepimy dodatkowo na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy, czy też totolotek (najwyżej się mocniej posra i trafi do szpitala) i zostawiamy kasę na masełko i chlebek? (1000 zł oszczędności przy pierwszej dawce) A gdy szczepimy na wzw, polio, krztusieć, tężeć i błonicę, to 5-w-1 podajemy czyli dzidzia mieć będzie tylko jedno kłucie (ale drożej) czy lepiej 3 osobne podania (= 3 wkłucia) i taniej? Takie dylematy mają m. in., rodzice małego dziecka.

 

2. Drugie pytanie: czy znasz sytuację żłobków w Polsce? - OK, piszesz, że będziecie musieli wydac 2,5 raza więcej niż w państwowym. To ja ci powiem, że wydawanie kasy na państwowy żłobek to w ogóle już jest granda! Podpowiem tylko tyle, że np. w takich Niemczech koszt żłobka państwowego jets porównywalny do kosztu w Polskich państwowych, a wiele miast dąży do tego lub już wprowadziło darmowe żłobki. Chyba nie muszę dopowiadać, jaki procent wydatków na panstwowy żłobek stanowi budżet polskiej rodziny a jaki niemieckiej, prawda? A ty z jednej strony jesteś za prywatnym, ale z drugiej strony psioczysz, że trzeba wydać 2,5 raza więcej. I myslisz utopijnie, że gydby twój pracodawca miał mniejsze koszty pracy, to podzieliłby się z tobą, niczym robin hood, hłe hłe hłe hłe.

 

3. Trzecia sprawa: tak wygląda urlop macierzyński w krajach OECD:

 

Namenlos.png

 

Jak rozumiem twoim modelem jest ten, który jest w tym pierwszym kraju po prawej, tak? W takim razie poczytaj se:

 

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-10-06/childcare-costs-even-more-than-rent-in-most-of-the-u-s-

 

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-08-12/-broken-childcare-economics-slamming-younger-u-s-households

 

I teraz możesz sobie przemyśleć swoje kocopoły nt. prywatnych wyłącznie żłobków.

 

 

 

Wg moich preferencji, zarobki winny być większe przez mniejszy ucisk Państwa,

 

Jawohl, zarobki wieksze przez mniejszy ucisk Państwa? A znasz taką korelację? W Niemczech koszty pracy są porównywalne z polskimi (procentowo), a zarobki 3-4 razy wieksze netto niż w Polsce? Kurna, no jak to możliwe, nie? Zawsze też możesz iść do pracodawcy i ładnie poprosić o podwyżkę, bo potrzebujesz na żłobek, a co, nie?

 

 

Dodać należy zagrożenie jakie mogą sprowadzić na nas swoimi planami, gdyż jeśli w przypadku 100% otwarcia się na Turków i przyznanie im ruchu bezwizowego(co z uwagi na ich pochodzenie i kulturę, a także bliskość z terenami zagrożonych terroryzmem) może spowodować napływ ludzi z tych terenów, bo tam mają inną kulturę prokreacyjną. To przy ich dzietności 4-5, a może więcej dzieci, jest to już 2 000zł. Obecnie wiem, że w Polsce przebywają i Turcy, ale dzisiaj, aby żyć, muszą pracować. A sytuacja kiedy polityka stanie się socjalna, nie dość, że odbije się to na budżecie, to i na zmianie kulturowej. Tylko jak przetłumaczyć tym ludziom, którzy reagują na słowa: "masz", a nie na słowa: "nie dam Ci nic, ale nie zabiorę, przez co w Twojej kieszeni ogólnie Ci zostanie, czyli tak jakbym Ci dał, ale bez szkody dla Państwa". No cóż..... Najważniejsze, że świadomość wzrasta.

 

To jest argument w ogóle z czapy wzięty. Czym innym jest ruch bezwizowy a czym innym osiedlanie się. A w ogóle to Polska no ma cholerny problem z tymi "obcymi" bo kuźwa stanowią oni tak poważny (procentowo) składnik społeczeństwa, że normalnie nie wiem, czy jutro odważę się wychynąć z domu, bo może mi przez noc jakiś meczet zbudowano pod oknem na placu i będę musiał po Koran dymać, nie, do kebaba. Straszne!

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministerstwo Obrony Narodowej, na głównej stronie informuje o ... urodzinach Radia Maryja:)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19300133,mon-informuje-o-urodzinach-radia-maryja-internauci-bezwzgledni.html#Czolka3Img

 

Oczywiście na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć połowy rządu, prezydent napisał kolejny list, itd. Dramat.

Mam nowe hasło dla MON:

 

"Wojsko polskie ma wielu żołnierzy do poświęcenia!"

 

I nie chodzi tu bynajmniej o gotowość do walki , czterdzieści i cztery i takie tam. ;)

 

Albo: "Kapelan wojskowy aniołem stróżem każdego żołnierza"... i zobaczta, ile można etatów stworzyć! A liczebnie armia przegoni wtedy wojsko chińskie!

 

 

Na obchody rocznicy powstania Radia Maryja do Torunia zjechała się cała wierchuszka Prawa i Sprawiedliwości. Kogo tam nie było...

 

MON informuje

 

Był prezes Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, minister środowiska Jan Szyszko, minister Beata Kempa, Joachim Brudziński, Krystyna Pawłowicz, Krzysztof Jurgiel i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

 

To nie mogli na sobie przetestować celności tych patriotów czy innego ustrojstwa?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klarują się rządowe pomysły dla górnictwa. Gabinet Beaty Szydło przejął po poprzednikach plan łączenia węgla z energetyką. Premier poinformowała też podczas barbórkowych uroczystości, skąd znajdą się pieniądze na funkcjonowanie kopalń w najbliższych miesiącach. Agencja Rezerw Materiałowych ma skupić zalegający na hałdach węgiel.

 

 

Gratulacje ! Nikodem Dyzma w spódnicy przesypie hałdę A na hałdę B za państwowe pieniądze...

Dobra zmiana

Brawo....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministerstwo Obrony Narodowej, na głównej stronie informuje o ... urodzinach Radia Maryja:)

Nie wiem jakie internety macie tam na Czerskiej ? Sprawdziłem i okazuje się, że:

Ministerstwo Obrony Narodowej, na głównej stronie www.mon.pl informuje o... Tusku i Wehrmachcie.

Trybunał Konstytucyjny, na głównej stronie www.trybunalkonstytucyjny.pl informuje o.... KODzie.

Ministerstwo Propagandy, na głównej stronie www.szechter.pl informuje o... dramacie i nieszczęściu Nadredaktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pierwsze pytanie: ile masz dzieci i do jakich żłobków je posyłasz/posyłałeś? - OK, odpowiadasz poniżej, że spodziewacie się dziecka. Najpierw gratuluję, a potem radzę naprawdę dobrze zaplanować wydatki, bo pieluchy i bobofruty to tylko najmniejszy koszt paradoksalnie. Przez pierwsze 2 lata radze mieć przygotowane minimum 20 tys. dodatkowych złotych, dodatkowych - na takie tam waciki. Oczywiście przyjdzie na przykład taki dzień, że trzeba bedzie dokonać wyboru w zakresie szczepienia dziecka: szczepimy dodatkowo na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy, czy też totolotek (najwyżej się mocniej posra i trafi do szpitala) i zostawiamy kasę na masełko i chlebek? (1000 zł oszczędności przy pierwszej dawce) A gdy szczepimy na wzw, polio, krztusieć, tężeć i błonicę, to 5-w-1 podajemy czyli dzidzia mieć będzie tylko jedno kłucie (ale drożej) czy lepiej 3 osobne podania (= 3 wkłucia) i taniej? Takie dylematy mają m. in., rodzice małego dziecka.

 

U mnie wszystko było planowane(bynajmniej w większej części) więc nie mam problemu z gotówką. Bo do wszystkiego podchodziłem racjonalnie, nie oczekując pomocy z nikąd i od nikogo. Od Państwa nie dostałem, a na rodziców swoich czy żony tez liczyć nie mogłem. Ot.. chichot losu. Pomimo to, wyprowadziłem się do miasta, odkładałem sukcesywnie na "jakieś" autko", potem na ślub, potem na wkład na mieszkanie i na urządzenie. Kupiłem mieszkanie bez rządowego programu Rodzina na swoim, czy Mieszkanie dla młodych(oba programy uważam, że nie powinny mieć miejsca). Jak widzisz, zaplanowałem. Znajomi moi, z powyższego mojego przytoczenia, mieli podobną sytuację, ale mają rodzinę, która ich jeszcze wspomaga. Co najlepsze, że oni wybrali drogę prokreacji, która spowodowała u nich problemy i kłopoty finansowe. Jedno, drugie dziecko.... i później lament, bo gdzie jest Państwo. Powiesz: Ok, ale oni inwestują w dziecko, a dziecko to inwestycja Państwa więc Państwo winno pomagać. Pośrednio, dziecko powstaje nie w wyniku nakazu Państwa, ale naturalnej chęci jej posiadania. Teraz to co Ty promujesz lub próbujesz przemycić(jakiś rodzaj socjalizmu), że przedszkola wpłyną na dzietność wśród Polaków, to jesteś w błędzie, co pokazują statystyki krajów zachodnich czy skandynawskich -->link. Czy Ty myślisz, że wysoki socjal spowodował wzrost dzietności w tych krajach? Niestety nie, minusem społeczeństwa rozwiniętego, a zarazem "oświeconego", czytaj odrzucającego wiarę poprzez różnego rodzaju wpływy mediów, powoduje, że ludzie tacy nie chcą rodzić dzieci, bo nie chcą swojego życia skończyć na wychowywaniu dzieci w nieskończoność, bo innej szansy już nie dostaną i mieć coś z niego dla siebie. Dlatego winno się tworzyć inne systemy emerytalne, które pozwolą nie przejmować się zmniejszeniem siły roboczej w takim stopniu jak to jest teraz, bo obecny system jest tak nie wydolny, że zaczyna sie dusić. Mowa o ZUS. Znam osoby, które zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na coś dla dziecko do kupienia, czy na szczepionkę, ale nie uniemożliwia mu to kupna telefonu za tysiąc złotych lub picia piwa, jeśli piszesz już o sytuacjach skrajnej biedy, to cóż... brutalne, ale jak nie stać Cię na kupno auta to nie kupujesz i nie masz pretensji do Państwa, że Ci nie dało. Taka niestety analogia jest i do dzieci. Ja sam się wychowałem w biedzie i gdybym wiedział, że nie mam kasy na jego utrzymanie, na to dziecko bym się nie zdecydował. Podsumowując, dziecko to świadoma decyzja człowieka, która winna być przemyślana w obecnych czasach. Pamiętaj, że im więcej Państwo daje Ci na dziecko, tym więcej może żądać od Ciebie i bardziej Twoim dzieckiem sterować.

 

 

 

2. Drugie pytanie: czy znasz sytuację żłobków w Polsce? - OK, piszesz, że będziecie musieli wydac 2,5 raza więcej niż w państwowym. To ja ci powiem, że wydawanie kasy na państwowy żłobek to w ogóle już jest granda! Podpowiem tylko tyle, że np. w takich Niemczech koszt żłobka państwowego jets porównywalny do kosztu w Polskich państwowych, a wiele miast dąży do tego lub już wprowadziło darmowe żłobki. Chyba nie muszę dopowiadać, jaki procent wydatków na panstwowy żłobek stanowi budżet polskiej rodziny a jaki niemieckiej, prawda? A ty z jednej strony jesteś za prywatnym, ale z drugiej strony psioczysz, że trzeba wydać 2,5 raza więcej. I myslisz utopijnie, że gydby twój pracodawca miał mniejsze koszty pracy, to podzieliłby się z tobą, niczym robin hood, hłe hłe hłe hłe.

 

Nie "psioczyłem". Napisałem, że jeśli trzeba będzie to zapłacę, bo mimo wszystko bardziej opłaca się żonie pracować i dać dziecko do żłobka, niż być w domu. Choć i z mojej jakoś byśmy dali radę. Chodzi o to, czy moralne jest, że dostanie się na listę do żłobka to wynik często załatwiania? Jeśli pod listą jest 300 dzieciaczków to co im powiesz? Przykro, kiedyś przyjdzie Twoja kolej. Pach... to jeden strzał. Drugi strzał: nie dość, że dziecko się nie dostało, to jeszcze rodzice nie dostali 500zł na dziecko, bo mają jedno, a zarobki przekraczają próg. Pachh.... trzeci strzał: rodzina ma kredyt hipoteczny, którego nikt nie sprawdzi i nie zaliczy do kosztów życia, aby można było to uwzględnić przy staraniu się o 500zł. Nie widzisz jaki to nie równy system. Ale o to im chodzi. Dlatego jestem za nie dawaniem 500zł na dziecko, a jeśli przedszkola mają być państwowe, to tylko i wyłącznie w sytuacji, gdzie rodzice pokrywaliby koszty utrzymaniu obiektu, jedzenia, bez uwzględniania jego zarabiania na tym. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi.

 

3. Trzecia sprawa: tak wygląda urlop macierzyński w krajach OECD:

 

Namenlos.png

 

Jak rozumiem twoim modelem jest ten, który jest w tym pierwszym kraju po prawej, tak? W takim razie poczytaj se:

 

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-10-06/childcare-costs-even-more-than-rent-in-most-of-the-u-s-

 

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-08-12/-broken-childcare-economics-slamming-younger-u-s-households

 

I teraz możesz sobie przemyśleć swoje kocopoły nt. prywatnych wyłącznie żłobków.

 

Najlepiej jak matki mogłyby pozostawać w domu ze swoimi dziećmi, aby mogły je wychować po swojemu. A nie oddawać pod opiekę opiekunek, bo potem po takich kilku latach tam przychodzi i mówi do matki czy ojca, że jak nie da tego czy tamtego lub jak spróbuje nakrzyczeć, to powie Pani i zabierze go/ją Policja. U nas jeszcze tego nie ma, ale w krajach skandynawskich już tak(kolega opowiadał mi o przypadku jego kolegi). U nas pomału raczkuje taka patologia lewacka(ni jestem za karaniem cielesnym, sam dostałem nie raz pasem czy ręką, ale zasłużenie, co nie znaczy, że nie można było lżej) Człowiek wiedział, że jak przeskrobie to może być pas. Teraz dziecko, mówi często po imieniu do rodzica, bo to takie modne, dziecko rządzi mamą, dziecko rządzi w szkole. I tak dalej. Niestety zaszczuta lewacką, a podparta tak myślę ideą NWO idea kobiet wyzwolonych, doprowadziła do sytuacji kiedy kobiety kształcą się, a potem jakoś muszą pójść do pracy, pracować, a szef zwolni, a szef nie zatrudni, bo nie mam dziecka. Powoduje powolny rozpad idei kobiety, która opiekowała się domem, dziećmi, a mąż zarabiał tyle, żeby utrzymać rodzinę. Ale oni tego nie chcą, bo to powoduje zmniejszanie się populacji danego narodu, następnie wymieszanie kulturowe, a potem wyzbędą się religii i filmy fantazy przeniosą się w rzeczywistość. Należałoby znaleźć jakiś system zabezpieczający kobiety przed utratą pracy po ciąży. Nie jest to nie wykonalne, a skłania się to też do zmiany ideologii myślenia całego Narodu, mediów, ale ważniejsze jest pokazywanie spełniania się i wyzwolenia kobiet, ale dlaczego, to juz pisałem.

 

Jawohl, zarobki wieksze przez mniejszy ucisk Państwa? A znasz taką korelację? W Niemczech koszty pracy są porównywalne z polskimi (procentowo), a zarobki 3-4 razy wieksze netto niż w Polsce? Kurna, no jak to możliwe, nie? Zawsze też możesz iść do pracodawcy i ładnie poprosić o podwyżkę, bo potrzebujesz na żłobek, a co, nie?

Jeżeli pracodawca chce dać Ci podwyżkę, to płaci Ci tylko o tyle ile chce Ci ją dać, czy jeszcze musi zapłacić więcej, bo podatki, bo składki, które się mnożą, dzielą, dodają, odejmują. Tutaj musi być prosty system, gdzie nie będzie sensu płacenia pod stołem. Myślisz, że się nie da? Da się. Podatek od Twoich dochodów winien zostać Ci w kieszeni, bo to Ty zarobiłeś pieniądze u kogoś, a nie u Państwa, co też jest bez znaczenia. Prostota przepisów i ujednolicenie składek Vat i tym podobnych. Należałoby usiąść i to policzyć. Na pewno przez nakładanie danin na firmy nie spowodujesz, że wzrosną wpływy czy tym bardziej zarobki.

To jest argument w ogóle z czapy wzięty. Czym innym jest ruch bezwizowy a czym innym osiedlanie się. A w ogóle to Polska no ma cholerny problem z tymi "obcymi" bo kuźwa stanowią oni tak poważny (procentowo) składnik społeczeństwa, że normalnie nie wiem, czy jutro odważę się wychynąć z domu, bo może mi przez noc jakiś meczet zbudowano pod oknem na placu i będę musiał po Koran dymać, nie, do kebaba. Straszne!

 

 

 

 

 

Powód z czapy? Och Umberto... z jednej strony czasami wklejasz coś z sensem jak z tym ISIS, a tfu..., a z drugiej strony pleciesz jakbyś nie miał pojęcia. Jeśli Turcja dostanie ruch bezwizowy, to raczej nie będzie musiał taki Turek wracać po jakimś krótkim czasie. Po wtóre, to teraz jako takiego problemu, nie ma i nie występuje, bo jest ich mało, zazwyczaj prowadzą kebaby, bo na tym się znają, a na innych rzeczach to nie wiem, a z tego co mi mówił teściu, który miał "przyjemność" pracować, raczej nie zaliczył by ich do chcących pracować. Tak więc, jeśli zwiększy się socjal w Polsce, to są przejawy, że mogą chcieć się osiedlać w Polsce również, choć wiadomo, że pojadą tam gdzie socjal jest większy. Turcy, o których mówisz, u nas nie mają relatywnie dużo dzieci, bo jak nie ma socjalu, to i oni nie są na tyle głupi, aby mnożyć się jak króliki. Nie mniej jednak, ja jako Prezydent takiej Turcji, też zapewne wydarłbym pieniądze z Unii, a potem dawała obywatelstwo i wypychał za granicę, ot taki kontrolowany przepływ. Wilk syty i owca cała. Nie dostrzegasz zagrożenia, bo tak Ci wmówiono, że go nie ma. Tak było w Niemczech, kiedy płacono Turkom, aby wracali do siebie, bo już ich nie potrzebowali, a teraz z powrotem ich biorą. Ale tam już jest za późno. Ja też bym chciał, żeby nie było wojen, wszyscy się kochali mimo wiary i panował pokój. Niestety są osoby na tym świecie, które mają tyle pieniędzy, że pomimo chęci posiadania większej jej sumy, chcą jeszcze zrobić inne, gorsze rzeczy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nowe hasło dla MON:

 

"Wojsko polskie ma wielu żołnierzy do poświęcenia!"

 

I nie chodzi tu bynajmniej o gotowość do walki , czterdzieści i cztery i takie tam. ;)

 

Albo: "Kapelan wojskowy aniołem stróżem każdego żołnierza"... i zobaczta, ile można etatów stworzyć! A liczebnie armia przegoni wtedy wojsko chińskie!

 

 

 

To nie mogli na sobie przetestować celności tych patriotów czy innego ustrojstwa?

 

Nawołujesz do takiego rozwiązani? Nie jestem za zwiększaniem w żadnym wypadku wręczania dodatkowych etatów kapłańskich, bo to w niczym nie pomaga. Nie mniej panowie, nie zapominajcie, że jak przyjdzie dzień walki, to wielu chciałoby mieć księdza, który ducha walki starałby się podtrzymywać. Tak było jest i będzie jeszcze długo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×