Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Ciąg dalszy "dobrej zmiany" wg PiS - nie publikują wyroku sądu bo... bo im się nie podoba skład sądu :)

 

I jeszcze jedna "dobra zmiana" - rozumiem, że jak mój Dziadek zginął w mundurze walcząc za nasz kraj to też mogę liczyć na wartę honorową co miesiąc nad jego grobem...

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciąg dalszy "dobrej zmiany" wg PiS - nie publikują wyroku sądu bo... bo im się nie podoba skład sądu :)

 

I jeszcze jedna "dobra zmiana" - rozumiem, że jak mój Dziadek zginął w mundurze walcząc za nasz kraj to też mogę liczyć na wartę honorową co miesiąc nad jego grobem...

Maku, demokracja to ustrój który sam w sobie prowadzi do totalitaryzmu. Pis'iory idą po prostu na skróty. PO'jeby im wykopały jakieś dołki, ale od części społeczeństwa dostali "buldożer" by zaorać POligon, który im przekazano.

 

Ktoś już tutaj pisał, że się uaktywniłeś ostatnio.

Szkoda tylko, że nie pisałeś o "dobrych zmianach" jak Belka z Sienkiewiczem w 2014 próbowali ustawiać "demokratyczne" wybory (Już byłeś wtedy na forum).

 

Czy ciężarne też dostaną 500 zł na dziecko? Bo wg filozofii PiSuarów embrion = dziecko.

No i kolejny proPOwski. Propaganda wyuczona prosto z TV.

Nie według FILOZOFII "PiSuarów" tylko według prawa. A dokładniej Ustawy o Rzeczniku praw dziecka z 2000r.

Nie będę cytował ustawy, polecam, poczytaj.

Według FILOZOFII a dokładniej Sokratesa:

"Cóż ko­mu z te­go, że zjadł wszys­tkie ro­zumy, jeśli nie ma własnego."

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maku, demokracja to ustrój który sam w sobie prowadzi do totalitaryzmu. Pis'iory idą po prostu na skróty. PO'jeby im wykopały jakieś dołki, ale od części społeczeństwa dostali "buldożer" by zaorać POligon, który im przekazano.

 

 

Zgadzam się z tym!

 

 

Powtórzę jeszcze raz - nie głosowałem na PO i mam ich gdzieś, zupełnie jak PiS. Natomiast mój portfel ewidentnie odczuwa to co się dzieje w kraju od miesiąca - m.in. spółki SP

Edited by Maku Maku
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Obrót ziemią z zasobów państwowych do zamrażarki

Na zakup państwowej ziemi zostanie wprowadzone moratorium na okres do pięciu lat; oznacza to, że w gestii państwa pozostanie ok. 1,5 mln hektarów - poinformował PAP poseł PiS Krzysztof Ardanowski. Według niego resort rolnictwa przygotuje też nową ustawę o ustroju rolnym.

Poseł Krzysztof Ardanowski (PiS), który jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że moratorium może być wprowadzone "lada moment", np. ustawą poselską, ale konieczne jest jednoznaczne stanowisko rządu w tej sprawie, gdyż to rząd będzie "bronił w Brukseli" takiego rozwiązania.

Cios w banksterów

W tym tygodniu weszła w życie nowelizacja ustawy o prawie bankowym, likwidująca Bankowy Tytuł Egzekucyjny.

„Wreszcie kredytobiorcy w Polsce, zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne, wyzwalają się ze swoistej „przemocy”, jaką banki często wobec nich stosowały” – komentuje europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Wspomniana nowelizacja ustawy o prawie bankowym wprowadza ustawowy obowiązek dla banków (i SKOK-ów) w zakresie restrukturyzacji zadłużenia kredytobiorców i pożyczkobiorców. Oznacza to, że jeżeli kredytobiorca będzie się opóźniać ze spłatą zobowiązania z tytułu udzielonego kredytu, bank będzie zobowiązany do wezwania go do zapłaty, wyznaczając termin nie krótszy niż 14 dni. Jednocześnie w wezwaniu musi się znaleźć informacja o możliwości złożenia przez kredytobiorcę wniosku o restrukturyzację zadłużenia.

PiS będzie cofał zmianę kodeksu karnego, autorstwa PO, by zdążyć z wymierzeniem kary mafii paliwowej

Prawo i Sprawiedliwość zamierza cofnąć reformę PO przyspieszającą okres przedawnienia najpoważniejszych przestępstw. Skutkiem tych zmian jest fakt, że sprawy mafii paliwowej, których w całej Polsce toczy się kilkaset zaczną ulegać przedawnieniom już w tym roku

Znowelizowany Kodeks karny, który obowiązuje od lipca 2015 roku zakładał między innymi skrócenie dodatkowego okresu przedawnienia w artykule 102 k.k. – który po zmianach wynosi 5 lat. Wcześniej było to 10 lat. Mimo krytyki ekspertów i znawców z zakresu prawa karnego, politycy PO i PSL nie ugięli się i nowe przepisy uchwalili.

Bardzo szybko okazało się, że poważne sprawy i przestępstwa, jak choćby sprawy mafii paliwowej, których w całej Polsce toczy się kilkaset zaczną ulegać przedawnieniom już w tym roku.

Ten codzienny serial pokazywany w TV pod tytułem - polityka to tylko tematy zastępcze.

Platforma w sumie wpadła w panikę.. a jak wiadomo PO nie reprezentuje Polskiego interesu..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Obrót ziemią z zasobów państwowych do zamrażarkiCios w banksterów

PiS będzie cofał zmianę kodeksu karnego, autorstwa PO, by zdążyć z wymierzeniem kary mafii paliwowejTen codzienny serial pokazywany w TV pod tytułem - polityka to tylko tematy zastępcze.

Platforma w sumie wpadła w panikę.. a jak wiadomo PO nie reprezentuje Polskiego interesu..

 

Ja jestem również za tym, aby zrobić porządek z całym tym syfem jaki pozostawiło po sobie PO. Nie mniej jednak z takimi pomysłami gospodarczymi, z takim socjalizmem, rozdawnictwem wręcz pieniędzy, nigdy chyba ta Polska nie wyjdzie na prostą. Dziaj sułyszałem od znajomego, że było coś obiecane, ale nie będzie, bo nie ma kasy(budżetówka). Ale wiem iż ta osoba cieszyła się z tych 500zł, które ma wejść. No, więc jak się tak oburzyła, ja jej na to(nie dawno przeczytałem mądrość, a teraz ją zinterpretowałem na potrzeby wypowiedzi dla kolegi): "nie przejmuj się, przecież dostaniesz 500zł, a w socjaliźmie żeby dać Tobie, muszą zabrać komuś innemu, tym razem nie dali Ci podwyżki, czyli jakby zabrali, ale nie miej złości, bo nie dając Tobie, sponsorują coś komuś innemu, a przy okazji i siebie". Ot... taki to urok socjalnej polityki Państwa. Wydawanie nie swojego najepiej wychodzi. Ani PiS, ani PO. Popieram arka2pl, nie może być kłótni, ale merytoryczna rozmowa, rozmowa z młodymi, bo starych drzew nie przesadzicie. Przykład mojego choćby dziadka. Nie dałem rady mu wytłumaczyć:) Może w święta:)hehhe

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem również za tym, aby zrobić porządek z całym tym syfem jaki pozostawiło po sobie PO.

Również jestem za tym i trzymam kciuki, żeby udało się ...chociaż trochę ten bałagan uprzątnąć i jako tako ukierunkować sprawy ku normalności. Tak żeby było w miarę jasno i klarownie.

PIS dosyć "ostro" wyskoczył ze swoimi pomysłami i to nawet jest na plus. Jednak jak każda partia dochodząca do władzy najpierw musi wykopać poprzedników ze stołków i... innych stanowisk.

Sięgając pamięcią w niedawną przeszłość, jak to PO odpieprzało z Nami co chciało, tusk, komorowski i ta cała ferajna od "sorry taki mamy klimat" ,"mirabelki i szczaw" do "uj, dupa i kamieni kupa" to w porównaniu obecni przy korytku to dźentelmeni i empatyczni ziomale ;-P

 

Znalazłem jeszcze takie ciasteczko - i chyba sprawa się wyjaśnia dlaczego ta nagonka.

Prezydent wetuje ustawę o lasach

 

Prezydenta Andrzej Duda zawetował trzy ustawy w tym o przedstawioną przez PO ustawę o lasach.

W nowelizacji ustawy o lasach – firmowana w kampanii przez premier Ewa Kopacz znalazł się zapis, według którego Lasy Państwowe mogą być sprzedane „w przypadkach określonych w ustawie w celu zachowania trwale zrównoważonej gospodarki leśnej lub realizacji celu publicznego”. Według PiS-u, to furtka do prywatyzacji.

Jak podała Kancelaria Prezydenta w komunikacie:

„W opinii Prezydenta RP ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami. Uchwalona ustawa zawiera rozwiązania wskazujące, iż ustawy zwykłe mogą wprowadzać możliwość zbywania lasów państwowych, co nie gwarantuje pełnej ochrony lasów przed zmianą ich statusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jestem za tym i trzymam kciuki, żeby udało się ...chociaż trochę ten bałagan uprzątnąć i jako tako ukierunkować sprawy ku normalności. Tak żeby było w miarę jasno i klarownie.

PIS dosyć "ostro" wyskoczył ze swoimi pomysłami i to nawet jest na plus. Jednak jak każda partia dochodząca do władzy najpierw musi wykopać poprzedników ze stołków i... innych stanowisk.

Sięgając pamięcią w niedawną przeszłość, jak to PO odpieprzało z Nami co chciało, tusk, komorowski i ta cała ferajna od "sorry taki mamy klimat" ,"mirabelki i szczaw" do "uj, dupa i kamieni kupa" to w porównaniu obecni przy korytku to dźentelmeni i empatyczni ziomale ;-P

 

Znalazłem jeszcze takie ciasteczko - i chyba sprawa się wyjaśnia dlaczego ta nagonka.

Prezydent wetuje ustawę o lasach

 

Zawetowanie ustawy o lasach i kilka innych działań, typu wypieprzenie flag unijnych na plus, ale niestety kierunek pozostał ten sam, tylko jadą innym pasem jezdni.

 

 

Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. Wczoraj u prezydenta, dzisiaj w Sejmie. Myślę, że to jest polskie święto

— powiedziała natomiast ambasador Izraela w Polsce Anna Azari

Nic dodać, nic ująć.

 

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/274674-w-sejmie-zaplonela-chanukowa-swieca-ambasador-izraela-juz-nie-wiem-czy-chanuka-to-polskie-czy-zydowskie-swieto-zdjecia

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@epson i saledomain

 

Wzruszyłem się. Tyle dobrego mnie czeka. Z niecierpliwością oczekuję kolejnych "dobrych zmian".

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawetowanie ustawy o lasach i kilka innych działań, typu wypieprzenie flag unijnych na plus, ale niestety kierunek pozostał ten sam, tylko jadą innym pasem jezdni.

 

Nic dodać, nic ująć.

 

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/274674-w-sejmie-zaplonela-chanukowa-swieca-ambasador-izraela-juz-nie-wiem-czy-chanuka-to-polskie-czy-zydowskie-swieto-zdjecia

Doskonale zdaję sobię sprawę co to z jest PIS (i "kim oni są") i niestety żadnego wpływu na to nie mam.

Nawet minimalnego kredytu zaufania im nie daje... jedynie to "mam nadzieję" i trzymam kciuki za mój kraj, co by się nie rozsypał.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedynie to "mam nadzieję" i trzymam kciuki za mój kraj, co by się nie rozsypał.

Kciuki możesz trzymać jedynie za Naród i jego ducha.

To było, jest i będzie.

Natomiast to co pozostało z Polski to tylko cień państwa, rzucony przez wielką stertę odchodów socjo-komuny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@epson i saledomain

 

Wzruszyłem się. Tyle dobrego mnie czeka. Z niecierpliwością oczekuję kolejnych "dobrych zmian".

 

Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to wiedziałbyś że nie popieram decyzji gospodarczych, bo jestem wrogiem socjalizmu. I na nich nie głosowałem. Jestem za nurtem wolnościowym, ale z racji stanu naszej gospodarki, pewne sprawy można byłoby zrobić odrazu, a niektóre wprowadzać stopniowo. Tylko trzeba chcieć robić biznesy, a nie obrażać się a to na Niemcy, a to na Rosję. Czytaj nie znaczy, że mamy jednym i drugim wchodzić w ich cztery litery.

 

Kciuki możesz trzymać jedynie za Naród i jego ducha.

To było, jest i będzie.

Natomiast to co pozostało z Polski to tylko cień państwa, rzucony przez wielką stertę odchodów socjo-komuny.

 

Najważniejsze, aby duch przetrwał. Dobrze powiedziane. Ale jak patrzę na swoich młodych ok 15 i 17 letnich szwagrów(tak wyszło), to jestem pełen nadzieji ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawetowanie ustawy o lasach i kilka innych działań, typu wypieprzenie flag unijnych na plus, ale niestety kierunek pozostał ten sam, tylko jadą innym pasem jezdni.

 

Nic dodać, nic ująć.

 

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/274674-w-sejmie-zaplonela-chanukowa-swieca-ambasador-izraela-juz-nie-wiem-czy-chanuka-to-polskie-czy-zydowskie-swieto-zdjecia

 

Żeby nie było, że POwcy to lepsze gagatki:

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/226306-w-sejmie-swietowano-chanuke

 

W zeszłym roku też bawili się w chanukę zupełnie jak Pisiory teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robi się to żałosne, ale nadal będę starał się kontrować, bądź co bądź promujące PO komentarze (niektórym takie mogą się wydawać).

Nic się nie zmieniło oprócz ludzi i nazwy partii. Dalej komunistyczni krwiopijcy rządzą Polską i dalej banda "zoombie" wyborców, którzy chcą tylko żyć, będzie na nich głosować.

 

Współpracownicy SB związani z PO:

https://wzzw.wordpress.com/2013/10/16/lista-wspolpracownikow-sb-w-platformie-obywatelskiej-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99-przeczytaj/

 

A tutaj 1706 agentów SB piastujących stanowiska państwowe w 2013 roku czyli za PO.

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/9536-agenci-sb-maja-sie-dobrze-piastuja-wysokie-urzedy-w-polsce-wykaz-1706-nazwisk

 

Niema to jak wymienić komunę za komunę...

 

Jakże aktualne...

"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to k***y!"

J. Piłsudski

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sejm poprzedniej kadencji stworzył dziwne prawo, zwane ustawą 1066, którego intencja nie jest do końca znana. Nowe zapisy legalizują tak zwaną "bratnią pomoc", czyli zbrojną interwencję obcych wojsk na terytorium naszego kraju. Czy podgrzewana obecnie przez obce siły sytuacja polityczna w naszym kraju zmierza ku takiemu rozwiązaniu siłowemu?

 

W przygotowaniu podbudowy pod planowany zamach stanu stosowane są wszystkie salonowe media, które zwarły szyki i uraczą Polaków kuriozalną propagandą, jakoby zagrożona była demokracja.

 

 

Jednocześnie z nawałą propagandową, w mediach pojawiają się też wypowiedzi przedstawicieli odłączonego od koryta establishmentu, które mogą sugerować planowaną sekwencje wydarzeń. Już na pierwszy rzut oka widać, że sposobem na odzyskanie władzy ma być zaangażowanie w ten proces ośrodków zagranicznych.

 

źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ustawa-1066-ostatnia-deska-ratunku-iii-rp-polsce-moze-grozic-interwencja-obcych-wojsk

 

 

Jak myślicie, jest prawdopodobna interwencja? Czy obecnie rządzący dadzą się zastraszyć UE i odpuszczą "sprzątanie"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, jest prawdopodobna interwencja? Czy obecnie rządzący dadzą się zastraszyć UE i odpuszczą "sprzątanie"?

 

Ciężki orzech do zgryzienia ma PIS. Powinni iść do przodu, jeżeli się zatrzymają lub cofną, to ich później zjedzą, a i następnym razem ich obalą poprzez może 15tysięczny tłum. Myślę, że się nie zatrzymają, ale chciałbym, aby nie wprowadzili tych 500zł. Ale marne me nadzieje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wszyscy narodowcy już zakupili kasztanki i szabelki, żeby się bronić przed mutti der nation - niejaką andżelą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, jest prawdopodobna interwencja? Czy obecnie rządzący dadzą się zastraszyć UE i odpuszczą "sprzątanie"?

Tsipras dał się zastraszyć lub przekupić, póki co jak widać idzie gruba kasa na szczekaczki, a Pan Petru już się prawie czuje jak lokalny Poroszenko.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×