Jump to content
pb

[ważne] wyciekła baza klientów jednego z parkingów

Recommended Posts

Dostałem właśnie informację, że z jednego z parkingów (ND?) wyciekła baza loginów i haseł w plaintext, informację przysłało sedo pisząc o "konkurencji", więc nie wiadomo o kogo konkretnie chodzi. Radzą szybko zmienić hasło, szczególnie jeśli się używa tego samego loginu i hasła na różnych parkingach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki pb za informację.

 

Sprawdźcie również w konfiguracji wypłat czy wszystko gra. Proponuję również zmienić hasło dla wszystkich kont internetowych gdzie loginem był adres z logowania w ND.

 

Czy można powiązać wczorajszą zmianę haseł z tą informacją?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można powiązać wczorajszą zmianę haseł z tą informacją?

 

Pierwsze skojarzenie ...

 

@pb dzieki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz to na stare hasło nie można się już zalogować :D

 

Your NameDrive Password

 

As part of a security update, NameDrive has changed the password for your login to access our system.

 

From now on, we will require you to change your passwords every 90 days as part of good security practices.

 

To gain access to your account and to retrieve your new password, please click the following link.

 

Send Password

 

The new password will be sent to the email you use to login to NameDrive.

 

If you don't receive an email in the next 10 minutes, please check your spam filter for any mail from NameDrive.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z kolei nie dostałem info o zmianie hasła ND. [edit] Aha, przy logowaniu każą zmienić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz to na stare hasło nie można się już zalogować :D

To było wczoraj, tylko podejrzewam, że większość zmieniła hasła przesłane z ND na swoje stare :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiadomiono nas o możliwości naruszenia bezpieczeństwa kont, dotyczy to mniej niż 1% naszych kont, jednym z nich może być Państwa konto.

 

Choć nie mamy informacji o nieautoryzowanym dostępnie do Państwa konta, zareagowaliśmy natychmiastowo, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wiazesz konto z Dropped to michau musi miec dane, wiec teoretycznie mozna sie wlamac do dropped co byloby duzo prostrze jak sądzę.

Dropped nie zapisuje nigdzie w bazie haseł do NameDrive :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyszedł email zarówno z NameDrive (o zmianie hasła) jak i z SedoPro - informację o tym, że w jednym z parkingów wyciekły dane. Sedo zweryfikowało te dane, które były / są dostępne w Internecie i okazało się, że niektóre dane (login i hasło) pasują również w przypadku bazy ich klientów. Po prostu niektórzy używają tych samych haseł dla wielu parkingów. Dlatego należy również zmienić dane do logowania na Sedo, jeśli używało się takich samych danych dla innego serwisu (parkingu).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem maila z pytaniem dlaczego trzymali hasla bez szyfrowania.Na razie zero odzewu.Dzisiaj mi sie juz nie chce ale od jutra wszystko stamtad przenosze do Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że wszyscy mają bezpieczeństwo w dupie i dopiero jak przyjdzie co do czego to jak obuchem w łeb. Sedo w mailu się chwali że trzyma hasła bezpiecznie zaszyfrowane, a to też guzik prawda, bo do API trzeba się logować loginem i hasłem w plaintext, podejrzewam że w ND jest tak samo i na tej linii nastąpił wyciek. Dawno poprosiłem sedo o zmianę tego absurdu i wdrożenie normalnego kodu hex do API, odpisali że może kiedyś to zrobią. To może *teraz* ich programiści dostaną kopa w dupę i zabiorą się za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieniłem login email do ND ale jeszcze nie dostałem aktywującego linka. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa obsuwa spowodowana licznymi zmianami danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmieniłem login email do ND ale jeszcze nie dostałem aktywującego linka. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa obsuwa spowodowana licznymi zmianami danych.

 

zajrzyj do spamu, tam lądują maile z ND :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ze do API korzysta sie ze zwyklego hasła nie znaczy ze w bazie nie jest ono kodowane :ph34r:

 

Ale przesyłanie odbywa się w plaintext, a także po 'drugiej stronie' API hasła moga być przechowywane w plaintext lub w postaci łatwej do odkodowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dziś właśnie chciałem podejrzeć swoje literówki .Nie mogłem sie zalogować wiec wziąłem opcje przypomnienia hasła . Po paru godz dopiero dostałem mail z namedrive o treści :

 

Witaj,

 

Jest to email informujący Cię o tym, że niektóre konta NameDrive były niedawno celem naruszenia bezpieczeństwa.

Dotyczy to mniej niż 1% naszej bazy danych.

 

Pomimo tego, iż nie uważamy, że Twoje konto zostało naruszone i nie mamy żadnej oznaki o nieautoryzowanym dostępie do niego, pragniemy poinformować Cię w ramach środków ostrożności, że powinieneś zmienić hasło dostępu także na innych stronach internetowych, w których używasz tych samych danych logowania co na stronie NameDrive.pl

 

Twoje hasło w NameDrive zostało dla Ciebie zmienione automatycznie.

 

Jeżeli jeszcze tego nie uczyniłeś, możesz otrzymać nowe hasło logując się do konta na stronie głównej NameDrive.

 

Chociaż zawsze zachowujemy ścisłe środki ostrożności, musimy podjąć jeszcze dalsze działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa ze skutkiem natychmiastowym.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt pod adresem info@namedrive.pl.

 

Twoja załoga NameDrive

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można powiązać wczorajszą zmianę haseł z tą informacją?

 

A po co nagle mieli by wszystkim bez ostrzeżenia zmieniać hasła? Już wczoraj było oczywiste, że ktoś z poza nd mógł mieć dostęp do tej bazy danych. Szkoda, że tak późno o tym inforują, niektórzy już mogli stracić swoje konta.

 

Prawda jest taka że wszyscy mają bezpieczeństwo w dupie i dopiero jak przyjdzie co do czego to jak obuchem w łeb. Sedo w mailu się chwali że trzyma hasła bezpiecznie zaszyfrowane, a to też guzik prawda, bo do API trzeba się logować loginem i hasłem w plaintext, podejrzewam że w ND jest tak samo i na tej linii nastąpił wyciek. Dawno poprosiłem sedo o zmianę tego absurdu i wdrożenie normalnego kodu hex do API, odpisali że może kiedyś to zrobią. To może *teraz* ich programiści dostaną kopa w dupę i zabiorą się za to.

 

Moim zdaniem zawsze trzeba brać pod uwagę możliwość wycieku danych. Teraz już każdy najprostrzy serwis, który powstaje ma zaimplementowanie szyfrowanie haseł. A tu sie okazauje, że taki "poważny" serwis jak nd ma to w dupie i stosuje przestarzałe metody.

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie chcę nic krakać ale nie mogę zmienić danych dostępowych w PayPal :/ Zobaczę jutro może ruszy. A ND u mnie dalej nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie chcę nic krakać ale nie mogę zmienić danych dostępowych w PayPal :/ Zobaczę jutro może ruszy. A ND u mnie dalej nie działa.

 

Po zmianie hasła na nowe powinno wszystko działać tak jak wcześniej.

A jesli chodzi o zmiane haseł to najlepiej koniecznie zmienić hasło do maila, jeśli miało się takie samo. Inne konta zazwyczaj mozna odzyskać majac dostęp do maila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×