Jump to content
Anmato

Nowe domeny o dowolnym rozszerzeniu

Recommended Posts

100 tys. dolarów za domenę, chodź idealną, to nie mała suma, nawet dla dużych korporacji.

 

Może jeszcze drugi człon będą mogły tworzyć IDNy? ;) To byłby już koniec świata.

www.oni.łżą :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam zawsze byłem za takim czymś...

 

Albo same krajówki albo wszystko co da się z klawy wklepać...

 

Zawsze mnie to dziwiło... Czemu są twory typu .mobi, .name a nie może być wszystkiego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuu ale panika ..... jakie .pol? jaki wysyp końcówek?

 

widzę że niektórzy nie słyszeli o weryfikacji przy której wszystkie te końcwki które będą wpływały na typos, pfishing, tyosquatting etc. będąautomatycznie odrzucane.

 

Nie bedzie .pol ponieważ jest .pl, tak samo nie będzie .usa, ponieważ jest .us

 

Koszty stworzenia i marketingu takiej końcówki idą w miliony $$$ a i tu nie ma pewności że to pokolenie jest w stanie przestawić się na takie extensions.

Byś może nowe algorytmy wyszukiwarek i zrostich znaczenia załatwi część problemu ale jak na razie Gogel ma problem z index'owaniem .us czy .info więc kto przy zdrowych zmysłach wykupi za spore pieniądze nową końcówkę?

 

Powstanie pewnie .bank, .forum, .med, .sex lub .xxx czy cos na tą nutę bo są uniwersalne językowo, ale mogą minąć lata zanim zobaczymy .sklep itp ...... o ile wogóle.

zagospodarowane domeny tld i cctld nigdy nie stracą na wartości, bez względu jakie cuda jeszcez zostaną wymyślone

Share this post


Link to post
Share on other sites
uuuu ale panika ..... jakie .pol? jaki wysyp końcówek?

 

widzę że niektórzy nie słyszeli o weryfikacji przy której wszystkie te końcwki które będą wpływały na typos, pfishing, tyosquatting etc. będąautomatycznie odrzucane.

 

Nie bedzie .pol ponieważ jest .pl, tak samo nie będzie .usa, ponieważ jest .us

 

Koszty stworzenia i marketingu takiej końcówki idą w miliony $$$ a i tu nie ma pewności że to pokolenie jest w stanie przestawić się na takie extensions.

Byś może nowe algorytmy wyszukiwarek i zrostich znaczenia załatwi część problemu ale jak na razie Gogel ma problem z index'owaniem .us czy .info więc kto przy zdrowych zmysłach wykupi za spore pieniądze nową końcówkę?

 

Powstanie pewnie .bank, .forum, .med, .sex lub .xxx czy cos na tą nutę bo są uniwersalne językowo, ale mogą minąć lata zanim zobaczymy .sklep itp ...... o ile wogóle.

zagospodarowane domeny tld i cctld nigdy nie stracą na wartości, bez względu jakie cuda jeszcez zostaną wymyślone

 

zgadzam sie, wg. mnie moga wypromowac sie domeny typu .NY, lub .BERLIN, czyli wielkich aglomeracji, majace za soba duzych sponsorow, tym samym isteniejce juz

a czesto nie doceniane TLD, jak np. MOBI zyskaja na wartosci....bo juz sa i po malu wkradaja sie w podswiadomosc internautow

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byś może nowe algorytmy wyszukiwarek i zrostich znaczenia załatwi część problemu ale jak na razie Gogel ma problem z index'owaniem .us czy .info więc kto przy zdrowych zmysłach wykupi za spore pieniądze nową końcówkę?

 

A jak to u licha wymyśliłeś to że google ma problem z indeksowaniem .info?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to u licha wymyśliłeś to że google ma problem z indeksowaniem .info?

 

z autopsji. Posiadam pare stron .us / .info na keywordowych anglojęzycznych domenach, okolice 273,000 odsłon miesiecznie / 1200 uu dziennie.

po wpisaniu nazwy uzytej w domenie .com pojawia się na 1-10 miejscu a .us czy .info nie pojawia sie w pierwszej setce.

Pozatym to nei jest odosobniony przypadek, coraz wiecej ludzi zaczyna kwestionować indexowanie poszczególnych końcówek.

 

wystarczy poczytać:

 

http://www.seobook.com/google-temporarily-...fo-domain-names

 

http://www.internetinc.com/the-dot-US-domain-handicap

 

+ jak u licha wymysliles, ze pol to cybersquatting od pl ?

 

....wystarczy przeczytac dokumentacje ICANN na temat wstepnego procesu kwalifikacyjnego.

Cudzoziemiec nie znajacy ccTLDs łatwo może paść ofiarą tego rodzaju phishing'u. Dlatego wiekszości abrewiacji typu .pol / .fra / .jap i podobnych nie bedzie przepuszczanych przez proces kwalifikacyjny aby zapobiec phishing'owi itp praktykom.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
z autopsji. Posiadam pare stron .us / .info na keywordowych anglojęzycznych domenach, okolice 273,000 odsłon miesiecznie / 1200 uu dziennie.

po wpisaniu nazwy uzytej w domenie .com pojawia się na 1-10 miejscu a .us czy .info nie pojawia sie w pierwszej setce.

 

To akurat absolutnie żaden dowód na to ze google ma problemy z indeksacją tych końcówek....

Jakbyś miał jeszcze takie samo coś na domenie .pl to by się okazało że peelka jest jeszcze bardziej w tyle... i co?

Pozatym co ma pozycja do indeksacji? Bo napewno nie wszystko...

 

Wiesz... to jest tak jak byś zobaczył że jakiś koleś nie skorzystał z kibla i na tej podstawie stwierdził ze ma problemy ze sr***em....

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misiek, juz pare razy dales "czadu" na tym forum i czasem odnosi sie wrazenie, ze jestes wszystkowiedzacy i ZAWSZE masz racje. Ostudz troche swoje ego, bo choc w kilku sprawach masz racje, to sa tez takie, w ktorych nie masz racji, a na sile probujesz przekonywac innych.

 

W tym temacie zaprzeczyles juz sam sobie podajac przyklady domen, ktore wg Ciebie "nie moga", a ktore "pewnie powstana"

Wyjasnij roznice dlaczego nie moze powstac "pol" , a dlaczego moze powstac "med" (koncowka .md)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To akurat absolutnie żaden dowód na to ze google ma problemy z indeksacją tych końcówek....

Jakbyś miał jeszcze takie samo coś na domenie .pl to by się okazało że peelka jest jeszcze bardziej w tyle... i co?

Pozatym co ma pozycja do indeksacji? Bo napewno nie wszystko...

 

Wiesz... to jest tak jak byś zobaczył że jakiś koleś nie skorzystał z kibla i na tej podstawie stwierdził ze ma problemy ze sr***em....

 

czytałeś może te 2 linki któe załączyłem?

powstrzymam się od komentarza dopóki nie przeczytasz całości.

 

 

 

Misiek, juz pare razy dales "czadu" na tym forum i czasem odnosi sie wrazenie, ze jestes wszystkowiedzacy i ZAWSZE masz racje. Ostudz troche swoje ego, bo choc w kilku sprawach masz racje, to sa tez takie, w ktorych nie masz racji, a na sile probujesz przekonywac innych.

 

W tym temacie zaprzeczyles juz sam sobie podajac przyklady domen, ktore wg Ciebie "nie moga", a ktore "pewnie powstana"

Wyjasnij roznice dlaczego nie moze powstac "pol" , a dlaczego moze powstac "med" (koncowka .md)

 

Rekino, nie obraź się ale dobrze by było jakbyś zanim zaczniesz rozwodzić się nad moim ego, przeczytał co napisałem.

 

Pewnie powstaną nie jest jednoznaczne z na pewno powstaną. Jest to tylko moje logiczne przeswiadczenie że jest miejsce i zapotrzebowanie na pewien rodzaj końcówek, a inne końcówki nie bedą w stanie obronić się weryfikacji.

Ja nie wiem co powstanie a co nie. Czytałem dokumentację ICANN i czytałem komentarze na profesjonalnych forach domenowych (poczytaj choćby namepros.com). Wszędzie panuje podobne przeswiadczenie, że jezeli ktokolwiek wyłozy pieniadze to na końcówki wysoce komercyjne, na które jest zapotrzebowanie i które mają szanse przejść weryfikacje.

 

ICANN jasno okreslił że końcówki podobne do istniejacych, ...które mogą kolokwialnie mówiąc wprowadzić zamieszanie najprawdopodobniej weryfikacji rejestracyjnej nie przejdą.

 

.pl - .pol - poland .... widzisz podobieństwo? (na tym własnie opieram swoje przypuszczenia)

 

Nie pisz mi proszę o studzeniu ego bo to chodzi nie o ego a o fakty zawarte w dokumentacji ICANN.

Tu są linki dotyczace implementacji custom gTLD:

 

http://gnso.icann.org/issues/new-gtlds/cou...lds-11sep07.pdf

 

a przede wszystkim ten dokument:

http://www.icann.org/en/topics/new-gtlds/a...-18feb09-en.pdf

 

informacje w nim zawarte potwierdzają moje przypuszczenia że domeny typu .pol mogą nie być dopuszczone na podstawie podobieństwa do już istniejącego ccTLD (w tym przypadku .pl) a dodatkowo, mogą być przedmiotem sprzeciwu instytucji rzadowych lub pozarzadowych obsługujacych ccTLD.

 

... ICANN should

test for collision with a ccTLD Fast Track string. E. Brunner-Williams (6 Dec. 2008)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×