Jump to content
Sign in to follow this  
BartX

Asus Eee PC 904HD XPH

Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzam kupic netbooka: Asus Eee PC 904HD XPH i chciałbym zapytac czy ktos z Was może ma ten model i jak się sprawuje.

 

Tu link do sklepu i danych technicznych: klik

 

Będę wdzięczny za każdą opinię.

 

Z góry dzięki,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak myślałem, ale czytając różne opinie włacznie z testami wydjaności wygląda na to, że nie między nimi dużej różnicy (oczywiście w wydajności).

Największa różnica to taka, że atom pożera mniej proądu i trzyma dłużej na bateriach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamierzam kupic netbooka: Asus Eee PC 904HD XPH i chciałbym zapytac czy ktos z Was może ma ten model i jak się sprawuje.

Mieć nie mam, ale zobacz jak bardzo różnią się gabarytami 901 i 904 (mimo takiej samej matrycy), pierwszy ma 228x185 i 1.1kg a drugi 266x191 1.35kg. Jeśli nie ma to być komputer do ciągłej pracy, a tylko na momenty gdy nie warto zabierać normalnego laptopa, to nie kupiłbym 904, a myślę o 901.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogę polecić model 1000H 10' fajny wystarczająco wydajny i zgrabny, mniejszy ekran niż te 10' to wg mnie odpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w domu używam głównie:

 

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/net..._2133_c7-m.aspx

 

i jestem zadowolony. Niemniej zdjęcia trochę okłamują bo po zapakowaniu baterii jego podstawa już nie jest taka płaska jak na zdjęciach a wystaje z tyłu na całej długości sporej wielkości walec. Jak stawiasz na biurku to jest oki ale jak już kładziesz na kolanach to trochę przeszkadza. Nie mówiąc o wannie :) Poza tym reszta jest oki i jak dla mnie wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może warto pomyśleć o Acer AspireOne?

 

Dzięki Jarek, ale chyba zostanę przy Asusie.

 

 

...

Nie mówiąc o wannie :)

...

 

Na szczęście mam tylko prysznic, więc problem z głowy :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam starszą i trochę mniejszą wersję - Eee PC 701 z Linuksem na pokładzie. Super sprawa w kibelku sobie wiadomości poczytać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

polecam Aspire One lub potocznie zwany Acer One. Bawiłem się Asusem, bardziej podoba mi się Acer zwłaszcza że ma modem 3G. Lekki poręczny długo na bateriach chodzi, duży dysk, ładniejsza obudowa cichutki dobre wifi. Naprawde warto.

 

przy okazji:

AcerOne.pl

AcerOne.com.pl

AspireOne.eu

AcerOne.eu

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dell ma ostatnio fajne małe notebooki, ktoś z Was używa?

 

http://www1.euro.dell.com/content/products...=dhs&~ck=mn

 

DD

Z tego co wiem, to te laptopy Della z polskiej fabryki cieszą się bardzo dobrą opinią, jakościowo dorównuje im jedynie Lenovo na dzisiaj. Sam czekam z zakupem, aż wejdą z nową ofertą Dell Studio. Gdybyś chciał kupować na ich stronie to zawsze upewnij się telefonicznie co do oferty bo mają tam niezły burdel, ale często też bardzo atrakcyjne promocje.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę. Mnie też jakoś Delle przypadły do gustu, ale dopiero od niedawna można je oficjalnie kupić w Polsce.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam EEE PC 1000HD do podróży bardzo dobry.

Szkoda, że nie ma CD ;/ ale jego waga i wielkość to rekompensuje.

Oczywiście nie polecam instalacji gier i innych wielkich programów ale z podstawową paczką (office, reader, antyvir) pracuje szybko.

 

 

Do żytku domowego, jako jedne główny komputer nie polecam, psuje oczy po 5h :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja się przyłączę z pytaniem: HP Mini-note 2133, ma ktoś może ?

Jak w ogóle się pracuje na takich małych netbook'ach ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przewertowałem różne fora, strony, przeczytałem dużo opinii i chyba ostatecznie zdecyduję się na Samsunga NC10 z wbudowanym modemem HSDPA i baterią 6 ogniw, która podobno wystarcza na 6-8 godzin pracy. Wszyscy go zachwalają, naprawdę prawie nie znalazłem głosów na nie.

 

Dodatkowo taki notebook ma super zaletę w przypadku wyjazdów zagranicznych. Wystarczy karta SIM prepaid operatora w danym kraju i już jesteśmy uniezależnieni od dostępu do Internetu a sam Internet w niskiej cenie (Internet w roamingu zwykle kosztuje bardzo dużo, chociaż po ostatnich obniżkach już podobno "tylko" 1 EUR za megabajt a docelowo 0,5 EUR).

 

Jak kupię, to napiszę jak się sprawdza w praktyce.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samsunga NC10

 

Jak kupię, to napiszę jak się sprawdza w praktyce.

 

DD

Znajomy dostał taki przy zakupie internetu.

Pracowałem na nim 5 minut, na internecie i nie zauważyłem żadnych problemów. Dodam, że w rzeczywistości czarno srebrne kolory robią wrażenie i nadają mu exkluzywny wygląd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testuję Samsunga NC10 - trochę toto małe, ale w podróży na pewno się sprawdzi wyśmienicie! ;) Ostatecznie kupiłem w promocji z iPlusem za 1500 zł brutto + 60 zł brutto miesięcznie x 24 miesiące za dostęp do Internetu (limit 1 GB / miesiąc).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja się przyłączę z pytaniem: HP Mini-note 2133, ma ktoś może ?

 

Ja chyba mam ;)

A poważnie w domu używam głównie jego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja chyba mam ;)

A poważnie w domu używam głównie jego ;)

 

A w podróży ? ;)

A poważnie to wygodne to jest ... ekran nie za mały ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A w podróży ? ;)

A poważnie to wygodne to jest ... ekran nie za mały ?

 

Ja się przyzwyczaiłem. W domu ostatnio używam tylko jego bo nie chce mi się odpalać stacjonarnego a 17" przekazałem żonie. Jedyne co mi przeszkadza to brak podświetlanej klawiatury. ;) Nie wiem czy jakikolwiek z tych maluchów ma coś takiego ale przydałoby się podświetlenie jak w telefonie. Pisałem też w którymś poście o wystającej od spodu baterii. Trochę mnie wkurzała na początku ale kwestia przyzwyczajenia.

 

W podróży nie mam pojęcia ;) Bateria przy ustawieniu HP optimized (coś pośredniego) trzyma dość długo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się przyzwyczaiłem. W domu ostatnio używam tylko jego bo nie chce mi się odpalać stacjonarnego a 17" przekazałem żonie. Jedyne co mi przeszkadza to brak podświetlanej klawiatury. ;) Nie wiem czy jakikolwiek z tych maluchów ma coś takiego ale przydałoby się podświetlenie jak w telefonie. Pisałem też w którymś poście o wystającej od spodu baterii. Trochę mnie wkurzała na początku ale kwestia przyzwyczajenia.

 

W podróży nie mam pojęcia ;) Bateria przy ustawieniu HP optimized (coś pośredniego) trzyma dość długo.

 

być może warto się tym zainteresować: http://allegro.pl/item582817191_lampka_usb...dowa_fv_62.html ? Wprawdzie to nie to samo, ale powinno ułatwić pracę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W podróży nie mam pojęcia ;) Bateria przy ustawieniu HP optimized (coś pośredniego) trzyma dość długo.

Jak u Ciebie wygląda sprawa dostępu do Internetu w podróży?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×