Jump to content
Sign in to follow this  
BartX

Asus Eee PC 904HD XPH

Recommended Posts

Testuję Samsunga NC10 - trochę toto małe, ale w podróży na pewno się sprawdzi wyśmienicie! ;) Ostatecznie kupiłem w promocji z iPlusem za 1500 zł brutto + 60 zł brutto miesięcznie x 24 miesiące za dostęp do Internetu (limit 1 GB / miesiąc).

 

DD

 

Osobiście chyba lepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie samego laptopa chodźby na allegro ( schodza po 1600-1700 nówki z fv ) + net w playu ( lepsza oferta ) .Takie jest moje zdanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja finalnie kupiłem to o co pytałem w temacie.

Po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony.

Co prawda mam malutki niesmaczek, bo nie zdecydowałem się na na 10cali tylko na 8'9, ale i tak jest bardzo przyjemny w użytkowaniu.

 

Jak by ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić laptopa, ale przekątna minimum 17 cali, nie wyobrażam sobie pracy na 8'9.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja w niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić laptopa, ale przekątna minimum 17 cali, nie wyobrażam sobie pracy na 8'9.

 

Też się kiedyś napaliłem na 17". Generalnie to porażka. Nie po to stworzono laptopy aby pakować w nie 17". Na szczęście chyba obserwujemy powrót "do korzeni" bo coraz więcej osób korzysta z 9-10" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja w niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić laptopa, ale przekątna minimum 17 cali, nie wyobrażam sobie pracy na 8'9.

netbook to raczej ma za zadanie być wykorzystywany epizodycznie i zapewnić Ci pełny mobilny dostęp do internetu w niemal każdym miejscu, raczej trudno wyobrazić sobie codzienną pracę na takim komputerku, szczególnie że większość nie posiada nawet żadnego czytnika optycznego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał Pan_Grzegorz, pełna mobilność.

Jestem w mieście, wchodzę do restauracji z darmowym dostępem do netu i już sobie pracuję.

Co do napędu optycznego to nie jest mi zupełnie potrzeby.

Fakt, że w pracy mam komputer stacjonarny z dużym monitorem a w domu jeszcze jednego laptopa 15', ale taka mała mobilna zabawka też się przydaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście chyba lepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie samego laptopa chodźby na allegro ( schodza po 1600-1700 nówki z fv ) + net w playu ( lepsza oferta ) .Takie jest moje zdanie ;)

W tych małych laptopach często nie ma złącza express, więc pozostaje tylko USB a z tego co czytałem to Internet na nich wolno śmiga. Poza tym wolę już nic nie dokładać i mieć SIM wbudowany. Jako, że Internet w iPlusie i tak mi się przyda to cieszę się z tego rozwiązania. Po drugie nie ma sim locka, więc nie będę musiał go ściągać ;)

 

Ogólnie jestem zadowolony a po dodaniu myszki i dużego monitora można praktycznie wykorzystywać jak stacjonarny komputer, które nie posiadam już od około 4 lat ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też się kiedyś napaliłem na 17". Generalnie to porażka. Nie po to stworzono laptopy aby pakować w nie 17". Na szczęście chyba obserwujemy powrót "do korzeni" bo coraz więcej osób korzysta z 9-10" ;)

 

Ja mam 17" i EEE PC 10".

17" traktuję jako stacjonarny, a EEE do podróży itp ;)

Jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bawiłem się Asusem i HP

mam Acer One

 

Asus był trochę nie ociosany ;) (sorki moja opinia)

HP był trochę za drogi (prezentował się najlepiej, a do tego marka całkiem całkiem)

 

Acer One (wiem że acer troszkę tandetą jedzie ale w tej cenie wyszedł najlepszy, Atom plus wbudowany modem 3G, naprawdę zadowolony jestem)

 

Samsunga widziałem tylko w sklepie robi dobre wrażenie.

Dell nie wypowiem się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest Samsung NC10. Jest to juz moj 3 netbook, wczesniej mialem Asusa EEE PC700, pozniej HP Mini 2133 ale finalnie zostalem przy najlepszym produkcie. Bateria trzyma ponad dwa razy dluzej niz w poprzednich, a i tak najciekawszy jest wbudowany modem bez simlocka, choc oprogramowanie do jego obslugi moglo by byc lepsze. Ponadto czytnik kart pamieci, BT, 3xUSB, wbudowana kamera i mikrofon, prestizowy wyglad i pokrowiec gratis. Jedynym minusem jest wg. mnie touchpad, ktory w HP byl o wiele lepszy i wiekszy ale i tak ciagle uzywam myszki.

Edited by KraYu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwoliłem sobie troszkę odświeżyć temat . Przymierzam się do zakupu Acera 150BB ( Atom 1,6 270 / 1 Gb 533mhz / 80GB dysk / WinXP ) ( 8,9 calowy) . Jeszcze muszę sie dopytać odnośnie baterii 3 cz 6 komorowa . Za 870zł

 

Być może ktoś posiada go lub podobny ? Chętnie bym usłyszał parę słów odnośnie użytkowania i wydajności .

 

Z góry dziękuję

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze ze kupiłem sobie ostatnio MSI Wind 160GB 2GB Biały wlasnie z ta 6-komorowa bateria - i jestem bardzo zadowolony - na bezprzewodowym interniecie 5h bez mrugniecia :wacko: Moja znajoma ma identyczny tylko z 3komorowa bateria i 2-3h to jest totalny max.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiem szczerze ze kupiłem sobie ostatnio MSI Wind 160GB 2GB Biały wlasnie z ta 6-komorowa bateria - i jestem bardzo zadowolony - na bezprzewodowym interniecie 5h bez mrugniecia :wacko: Moja znajoma ma identyczny tylko z 3komorowa bateria i 2-3h to jest totalny max.

Ja mam MSI Wind U100 z 3 komorową baterią i niestety, podczas intensywnego korzystania 1,5 h to max... Nawet w sytuacji umiarkowanego wykorzystania baterii(np. przyciemnienie ekranu, itp.) nigdy nie udało mi się przekroczyć bariery 2h nie mówiąc już o 3.

Bardzo przyjemną rzeczą jest możliwość overclockingu, pozwalająca na zwiększenie częstotliwości pracy procesora z 1,6 do 1,8 jednym przyciskiem - ale jest to możliwe tylko przy podłączonym zasilaniu ;)

Poza tym nie mam zastrzeżeń i jestem w miarę zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwoliłem sobie troszkę odświeżyć temat . Przymierzam się do zakupu Acera 150BB ( Atom 1,6 270 / 1 Gb 533mhz / 80GB dysk / WinXP ) ( 8,9 calowy) . Jeszcze muszę sie dopytać odnośnie baterii 3 cz 6 komorowa . Za 870zł

 

Być może ktoś posiada go lub podobny ? Chętnie bym usłyszał parę słów odnośnie użytkowania i wydajności .

 

Z góry dziękuję

 

 

 

Byłem dzisiaj w sklepie gdzie jest sprzedawany w tej cenie . Jest z 6 komorową zatem lepiej :wacko:

 

Ma ktoś jakiegoś acera ? Jak z ergonomią oraz jakością materiałów ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłem dzisiaj w sklepie gdzie jest sprzedawany w tej cenie . Jest z 6 komorową zatem lepiej :wacko:

 

Ma ktoś jakiegoś acera ? Jak z ergonomią oraz jakością materiałów ? ;)

Acer jakoś średnio mi się kojarzy. Swego czasu były bardzo awaryjne.

W zeszłym tygodniu nabyłem drogą kupna Asusa 1000h, matryca 10'', bateria 6-komorowa, po pierwszym ładowaniu trzymała 4 godziny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasiliłem grono posiadaczy netbooków . Zakupiłem tego Acera One . Świetna sprawa .Przy okazji zrobiłem sobie w domu sieć z wifi. Ładny design , podręczny i genialna bateria :) Wczoraj katowałem go w pracy .5h20min na jednym ładowaniu.

 

Jedyną wadą do jakiej można sie doczepić to błyszcząca matryca .Na dworze widzę bardziej siebie niż pulpit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ktoś wie czy jest obecnie na rynku jakiś ciekawy netbook z wbudowanym modemem hsdpa bez simlocka lub może któryś z operatorów oferuje zestawy prepaid z modemem bez simlocka? A może są już inne opłacalne metody na zapewnienie mobilnego Internetu, nie na abonament oraz Internet musi obejmować Polską, jak i kraje UE(szczególnie Holandia)?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może ktoś wie czy jest obecnie na rynku jakiś ciekawy netbook z wbudowanym modemem hsdpa bez simlocka lub może któryś z operatorów oferuje zestawy prepaid z modemem bez simlocka? A może są już inne opłacalne metody na zapewnienie mobilnego Internetu, nie na abonament oraz Internet musi obejmować Polską, jak i kraje UE(szczególnie Holandia)?

 

podpinam się, z tym, że wystarczy Internet na terenie Polski :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
podpinam się, z tym, że wystarczy Internet na terenie Polski :rolleyes:

 

Na terenie Polski to chyba najbardziej opłacalne jest takie rozwiązanie:

http://web.playmobile.pl/pl/internet/ofert...arte/index.html

Z tym, że ich modem ma założonego simlocka. Ale to nie powinno być raczej problemem bo nie będziesz musiał wymieniać karty.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samsung NC10 bodajze, i tak wole zew modem bo moge sobie podpiac antene ;-)

 

NC10 jest rewelacyjny, ale te HSDPA pochodzą jedynie z oferty iPlusa, więc można je kupić wyłącznie od osób indywidualnych, a ja mam opory co do takich transakcji na allegro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×