Jump to content
koper

podchody z duracell.(com).pl

Recommended Posts

Pewnie tak :D same firmy nie mają czasu wyszukiwać takich domen, ale nadgorliwce zawsze się znajdą.

 

 

Cenne informacje podajesz.

Nazwijmy ich loyersi :), tych nadgorliwych

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mialem spor z pewna duza kancelaria z Polski, bedaca czescia swiatowej grupy o domeny ich klienta.

 

Przyslali mi pisemko na eleganckim papierze takiej jakosci, ze balem sie ubrudzic go palcami. Do kilkustronicowego pisemka dolaczone bylo oswiadczenie, ze oddam domene za darmo, bez zwrotu zadnych pieniedzy za rejestracje/utrzymanie, przyznaje sie do naruszenia znakow towarowych etc.

 

Dostali odpowiedz, ze domeny nie dostana a jesli przysla jeszcze raz pismo w podobnym stylu - zwlaszcza to oswiadczenie - to ich pozwe o probe wyludzenia.

 

 

Sprawa trafila do arbitrazu i sama procedura uruchamiajaca sprawe trwala kilka miesiecy. W miedzyczasie kapneli sie, ze mam druga domene z kreseczka miedzy dwoma slowami i do arbitrazu zlozyli papiery o druga sprawe ;-)

 

Na pierwsza sprawe sie zgodzilem ... druga domene postanowilem olac i sprawdzic jak dziala procedura odbierania domeny przez NASK - wypowiedzieli mi umowe z jakimstam okresem wypowiedzenia.

 

Znudzony przeciagajaca sie sprawa - mialem 50% szans na zatrzymanie domeny - odezwalem sie do kancelarii i zaproponowalem, ze jak mi zwroca koszty to oddam domeny - mimo, ze wczesniej nie chcieli ani zlotowki dac ;-)

 

Podpisalismy ugode, cesje, kwota wplynela na konto, sprawa z arbitrazu wycofana ... do tego w ugodzie zazyczylem sobie wyraznego zaznaczenia, ze sprawa jest definitywnie zakonczona i nigdy do mnie nie przyjda z jakimikolwiek pretensjami. Poniewaz pozytywnie zostala zalatwiona jedna domena to podpisalem im cesje na druga domene, ktora to juz byla w okresie wypowiedzenia przez NASK.

 

Jak widac powyzej stwierdzenie, ze ktos bedzie chcial capnac nasza domene nie zwracajac zadnych kosztow to tylko straszak na leszczy. Jesli firmie zalezy na odzyskaniu domeny i chca to zalatwic szybko i sprawie to wystarczy odpowiednio powaznie z nimi rozmawiac. Prawnicy dobrze wiedza z jakiego powodu podkupowane sa domeny - choc w moim przypadku okazalo sie to ogromnym przypadkiem.

 

 

A ... i jeszcze jedna wazna rzecz o ktorej raczej niewiele osob wie. Jesli NASK rozwiaze umowe z okresem wypowiedzenia, lub bez okresu wypowiedzenia po przegranej sprawie w arbitrazu do domena trafia do puli domen wolnych a nie do strony skarzacej i sa przypadki, gdzie firma wygrala proces a domene capnal ktos nowy - ale przykladow nie moge podac w zwiazku z tajemnica sluzbowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ... i jeszcze jedna wazna rzecz o ktorej raczej niewiele osob wie. Jesli NASK rozwiaze umowe z okresem wypowiedzenia, lub bez okresu wypowiedzenia po przegranej sprawie w arbitrazu do domena trafia do puli domen wolnych a nie do strony skarzacej i sa przypadki, gdzie firma wygrala proces a domene capnal ktos nowy - ale przykladow nie moge podac w zwiazku z tajemnica sluzbowa.

 

Zaobserwowałem kiedyś taki przypadek (chociaż to nie do końca to samo): domena była zarejestrowana, wygasła, ktoś inny zarejestrował, poprzedni właściciel skierował sprawę do arbitrażu, w międzyczasie domena wygasła, ktoś jeszcze inny ją zarezerwował, ale po paru dniach została zablokowana z adnotacją, że toczy się postępowanie arbitrażowe. Bałagan tam mają w tym swoim archeo. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zrób cesje na firmę Durex i powiedz ,że ci się z Duracellem pomyliło :). Wtedy ci adwokaci musieli by się pomęczyć żeby wygrać z Durexem ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam, się - czasu nie cofniesz

zrobili oględziny przed notariuszem, mają twoje dane z okresu oględzin i nawet jak teraz sprzedaż domenę/po otrzymaniu pisma/ i ktoś zrobi na niej stronę o artyście, to będziesz musiał zapłacić tyle ile oni zapłacą za domenę o artyście plus odszkodowanie.

 

nie widzę możliwości jakiegokolwiek zarobku, a same kłopoty - cesja jest wg mnie, najlepszym rozwiązaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie twierdzi, że 'firma Czuchaj' nie jest *obecnie* właścicielem tej domeny. Jeśli jednak działali(ście?) tak po to, żeby "wysępić" domenę od inicjatora wątku pod przykrywką działania w imieniu duracell, to chyba sam wiesz co mam na myśli...

 

A co teraz się z tą domeną stanie to się nie interesujcie, nie wasza brocha, chyba, że i waszymi ma się ktoś zainteresować...

 

Ehhhh.... Wiesz, takie teksty to zachowaj proszę dla siebie...

 

--

dl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena należy do firmy Czuchaj i firma ta posiada do niej prawa zgodnie z otrzymanym wnioskiem cesji. A co teraz się z tą domeną stanie to się nie interesujcie, nie wasza brocha, chyba, że i waszymi ma się ktoś zainteresować...

A będę się interesował :) idź Panie kolego dalej rejestrować domeny na onecie :blink: Chamstwa nie zniese!

Share this post


Link to post
Share on other sites
a dopiero wczoraj udalo mi sie zarejestrowac domene z moim nazwiskiem (tak dla prestizu) bo sie jedna porzadna (.eu) zwolnila (reszta globalnych i .pl oraz .com.pl zatjete)...no coz, jedni sie raduja z rejestracji domeny duracell.pl inni z domeny ze swoim nazwiskiem...

 

A ja mam .pl, .eu i .net, bo głupi byłem i nie wziąłem .com jak była wolna. Może kiedyś się zwolni. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam .pl, .eu i .net, bo głupi byłem i nie wziąłem .com jak była wolna. Może kiedyś się zwolni. ;-)

Niektórzy mają pecha mieć czteroliterowe nazwisko i problem z dorwaniem jakiejkolwiek domeny :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×