Jump to content
koper

podchody z duracell.(com).pl

Recommended Posts

Witam,

 

poniżej zamieszczam pisemko, które dotarło do mnie niedawno.

 

Prosiłbym o wasze opinie. Ile jest tu straszenia, a ile prawdy. Nie mam wątpliwości, że sprawa jest przegrana, tylko czy warto próbować dogadywać się bezpośrednio z duracellem? Może ma ktoś z Was doświadczenia z autorem tego pisma? Myślicie, że duracell samo upomniało się o domenę, czy ta magiczna firma poszła do nich z pomysłem jej odzyskania?

 

Jak wygląda sprawa ze skarżeniem cywilnym i jakimis probami sciagania odszkodowan? Domena stoi w namedrivie, a wspomniane w pismie 'korzysci' z domeny wynoszą jakies 5-6 euro miesięcznie ;)

 

Warto chyba zwrocic uwage na www.sporydomenowe.pl, bo chyba kazdy z nas moze kiedys dostac od nich prezencik ;)

 

Jako że narazie jest to pismo ostrzegawcze rozwazam zmiane wlasciciela domeny i ukrycie danych, a w przypadku wystapienia do piitu nie przystapie do arbitrazu, co pewnie zablokuje domene na 2-3miesiace. Nie wiem tylko czy zdarza się bieganie z takimi sprawami dalej niż do piitu. Wiecie coś o tym?

 

 

Pozdrawiam!

 

 

EDIT@09.08: na gprośbę kancelarii załączniki usunięte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Na Twoim miejscu od razu bym oddal domene. Jezeli tego nie zrobisz, to na 100% bedziesz mial straty (np. bedziesz musial zaplacic odszkodowanie). Twoj adres juz maja, takze ukrycie danych tez nic nie da. Moim zdaniem popelniles duzy blad parkujac domeny na keyword zwiazany z bateriami.

 

Poza tym nie wiem czy wolno Tobie publikowac ten list.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym nie wiem czy wolno Tobie publikowac ten list.

 

 

Myslę, ze to sprawa idywidualna, chciał to opublikował.

Nie ma znaczenia, kto do kogo sie zwrócił. Jesli pomysł miała firma, ze sie tak wyraże "windykacyjna" to oznacza, że ludzie umieja zarabiać kasę.

Dla swietego spokoju poprosiłbym tylko o pełnomocnictwo Duracella i nie mailem tylko w oryginale, chociaz o kilka dni opóznisz procedurę.

Pełnomocnictwo (w koncu to pełnomocnik wystapił do Ciebie) załatwi problem. Było mineło, doskonale wiesz, ze wczesniej lub pózniej mogło to nastapić

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na Twoim miejscu od razu bym oddal domene. Jezeli tego nie zrobisz, to na 100% bedziesz mial straty (np. bedziesz musial zaplacic odszkodowanie). Twoj adres juz maja, takze ukrycie danych tez nic nie da. Moim zdaniem popelniles duzy blad parkujac domeny na keyword zwiazany z bateriami.

 

Poza tym nie wiem czy wolno Tobie publikowac ten list.

 

 

Koper ma prawo ten list publikowac bo to jest jego korespondencja a nie np. twoja ktora ujawnil bez twojej wiedzy .Ze strona piszaca ten list nie ma umowy poufnosci kontraktu czy negocjacji a sam list nie jest obiety taka klauzula .

Co zas do sytuacji ktora Koper przedstawiles to coz tu wiecej dodac jak tylko to ze masz reke w nocniku.Pisalem nie tak dawno na tym forum post w ktorym twierdzilem ze duze korpaoracje nie prowadza negocjacji tylko ida na wojne ale jest tu taki jeden cwaniaczek ( na forum ) co mi pojechal od kolejnego specjalisty od cybersquattingu.

Tak jak ci radzi madrze Michal przepros grzecznie , uklon sie i zrob cesje .A na koncu dodaj ze cie ponioslo ;). Co ci da ze przedluzysz poroces odzyskania prze Duracell domeny .Bedziesz mial z tego jakas satysfakcje? Istnieje duze prawdopodobienstwo ze wowczas beda cie z powodctwa cywilnego ciagac .I nie wazne ze teraz zmienisz abonnenta bo sprawa dotyczy CIEBIE TERAZ i sad bedzie rozpatrywal ta sytuacje.

Moja rada... szczera oddaj i przepros .Serio

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przesłanej cesji jako nowy właściciel widnieje duracell czy ta kancelaria?

 

cesja jest pusta (czysty wniosek z nasku). Wypisze oczywiscie na duracell ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oddałem cztery takie domeny ;) I za dwie z nich domagałem się opłaty rejestracyjnej i za wydanie kodu authinfo. Włśnie przez takie pisma.

Dokłądnie taka sama sytuacja.

Szkoda nerwów, czasu i $ ;)

 

Radzę: oddaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Powiedz; dzień dobry, przepraszam ja tu tylko przypadkowo, bo ja tu wogóle tylko sprzątam, nawet nie wiedziałem że takie rzeczy mogą mnie spotakc...itd, itp... na na koniec dodaj że to było chamy PRZEDOSTANI RAZ.

 

Oddaj im to, będziesz miał święty spokój.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz najwyżej, że życzysz sobie notarialnie potwierdzoną kopię pełnomocnictwa.

 

Gdy już oddajesz coś swojego, lepiej mieć pewne rzeczy na piśmie, a nie w skrzynce pocztowej ;)

 

Możesz również napisać, że rejestrowałeś domenę z myślą o francuskim artyście o pseudonimie Duracell. Parking na keyword baterie wynikał z nieświadomości pewnych rzeczy:) Jesteś jak najbardziej w stanie przekazać domenę. Jako wyraz dobrej woli obu stron miło byłoby pokryć koszty utrzymania domeny oraz ew. kosztów cesji ;)

 

Swoją drogą. Do takich rzeczy przydałby się jakiś dział nieindexowany przez roboty...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie miałem jeszcze takiej sytuacji, ale - podobnie jak przedpiszcy - oddałbym ją bez zastanawiania... nie ma sensu się narażać dla tych paru ojro.. a ew. sprawa i tak z góry jest przegrana

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Jako że istnieje solidarnośc jajników, musi też istniec solidarnośc domeniarska.

Proponuje zrobic zrzutkę na jakąś nową domenę dla Kopera, a kancelarię dodac na jakąś czarną listę.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha ;]

 

kupcie mi domene "oddalemduracell.pl" ;)

 

domeny oddaje, w sumie faktycznie nie ma sposobu na zyskanie czegolowiek, mozna tylko stracic...

tlumaczyc sie nie bede, a gdyby dzisiaj duracell.pl bylo wolne, chyba kazdy z nas rejestrowalby bez zastanawiania? ;)

 

dzieki za opinie, pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
a kancelarię dodac na jakąś czarną listę.

Dlaczego? Dzialaja wedlug prawa i tak powinno byc. Szkoda, ze nie ma wiecej takich spraw.

 

a gdyby dzisiaj duracell.pl bylo wolne, chyba kazdy z nas rejestrowalby bez zastanawiania? ;)

Ja na pewno nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdyby dzisiaj duracell.pl bylo wolne, chyba kazdy z nas rejestrowalby bez zastanawiania? ;)

 

szczerze? nie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Dobrze, działają według prawa.

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby puszczenie famy o danej domenie (media). Domena taka i taka została sprzedana za tyle i tyle. To tak jak darmowa kampania reklamowa. Straszenie pozwami?... nie, nie na początek. Chyba ktoś tam nie pomyślał rozsądnie. Myślę że takie rzeczy można inaczej rozgrywac.

Tak mi się wydaje, ale to tylko moje zdanie.

 

Ciekawe co by było, jakby ją oddac jakiejś organizacji charytatywnej.

 

Pozdrawiam.

ps. ja bym zarejestrował

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja bym nie oddał, tylko zrezygnowałbym bym z parkingu i tak jak mój poprzednik nagłosnił sprawę w mediach! Myślę że duracell nie chciałby antyreklamy tylko jeszcze by zapłacił za domene która jest moja własnością! I tak jak pisał ktoś do góry na stronie zrobił bym info o artyście z francji i śmiał sie im w twarz! Bo z jakiej racji mam oddawać coś co jest moje! Choć wiadomo, że parking dla domeny byłby nie mozliwe to na stronie artysty z francji dałbym reklamy google i znich zarabiał!

W końcu to duracell dał ciała nie kupujących tych domen!

Bo skoto google.pl nie może zabrac gmail.pl to czemu ktoś ma oddawac domene inną peelke!

 

No ale to juz wybor wlasciciela - zawsze mozesz zrobic cesje na mnie i ja sie z nimi zabawie ;p

 

Pozdrawiam

 

p.s. A Ci prawnicy zapomnieli ze cesja domeny moze trwac 30 dni wiec i tak w 7 dni sie nie wyrobisz - jedyne co pozostaje to tak ich zrobic zeby zarobic ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja bym nie oddał, tylko zrezygnowałbym bym z parkingu i tak jak mój poprzednik nagłosnił sprawę w mediach! Myślę że duracell nie chciałby antyreklamy tylko jeszcze by zapłacił za domene która jest moja własnością! I tak jak pisał ktoś do góry na stronie zrobił bym info o artyście z francji i śmiał sie im w twarz! Bo z jakiej racji mam oddawać coś co jest moje! Choć wiadomo, że parking dla domeny byłby nie mozliwe to na stronie artysty z francji dałbym reklamy google i znich zarabiał!

W końcu to duracell dał ciała nie kupujących tych domen!

Bo skoto google.pl nie może zabrac gmail.pl to czemu ktoś ma oddawac domene inną peelke!

 

No ale to juz wybor wlasciciela - zawsze mozesz zrobic cesje na mnie i ja sie z nimi zabawie ;p

 

Pozdrawiam

 

p.s. A Ci prawnicy zapomnieli ze cesja domeny moze trwac 30 dni wiec i tak w 7 dni sie nie wyrobisz - jedyne co pozostaje to tak ich zrobic zeby zarobic ;p

 

Nie wazne na kogo zrobi cesje .Wazne ze zrobi i to jest dzialanie ktore moze spowodowac proces cywilny z odszkodowaniem .Nie arbitraz bo ten jest tu bez zanczenia .A tak przy okazji to na jakiej podstwie mowisz ze ceja moze trwac 30 dni ? Cesja moze trwac 5 dni roboczych a nie 30 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

próba jakichkolwiek wykrętów jest bezsensowna. Daje sobie uciąć rękę, że goście monitorują i notarialnie dokumentują zawartość domeny zanim wyślą taki papier. Generalnie nie ma co kombinować, skoro sięgnęli po prawników bez próby kontaktu ze mną, oznacza to że nie mają ochoty sie dogadywać (bo przecież mogli spytać ile chce za te domeny i pewnie powiedziałbym, że chce tyle ile dadzą prawnikom - tak zrobiłem w przypadku domen dynaudio.pl i com.pl i dynaudio się zgodziło).

 

Co do 7 dniowego terminu to faktycznie jest on nierealny, bo w tym kraju list polecony potrafi iść 2 tygodnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja bym nie oddał, tylko zrezygnowałbym bym z parkingu i tak jak mój poprzednik nagłosnił sprawę w mediach! Myślę że duracell nie chciałby antyreklamy tylko jeszcze by zapłacił za domene która jest moja własnością! I tak jak pisał ktoś do góry na stronie zrobił bym info o artyście z francji i śmiał sie im w twarz! Bo z jakiej racji mam oddawać coś co jest moje! Choć wiadomo, że parking dla domeny byłby nie mozliwe to na stronie artysty z francji dałbym reklamy google i znich zarabiał!

W końcu to duracell dał ciała nie kupujących tych domen!

Bo skoto google.pl nie może zabrac gmail.pl to czemu ktoś ma oddawac domene inną peelke!

 

No ale to juz wybor wlasciciela - zawsze mozesz zrobic cesje na mnie i ja sie z nimi zabawie ;p

 

Pozdrawiam

 

p.s. A Ci prawnicy zapomnieli ze cesja domeny moze trwac 30 dni wiec i tak w 7 dni sie nie wyrobisz - jedyne co pozostaje to tak ich zrobic zeby zarobic ;p

Nie da się cofnąć czasu. Każdy widział co było pod tym adresem wczesniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako że istnieje solidarnośc jajników, musi też istniec solidarnośc domeniarska.

Proponuje zrobic zrzutkę na jakąś nową domenę dla Kopera, a kancelarię dodac na jakąś czarną listę.

 

Pozdrawiam.

 

 

Zrzutkę na nową domenę? Wybaczcie, ale chyba koper zarobił na reklamach dosyć ;) Na pewno nie stracił reg fee ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Zrzutkę na nową domenę? Wybaczcie, ale chyba koper zarobił na reklamach dosyć ;) Na pewno nie stracił reg fee ;)

Nakładam na Ciebie ekskomunikę cybersquatter-ską.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z Duracell nie wygrasz...oni są dosłownie wszędzie

 

Duracell2.jpg

 

....a tak na powaznie to miałem przyjemność i to w zeszłym tygodniu smierzyć szpady z kancelarią z Californii która reprezentuje jedną z największych sklepów internetowych sprzedajacych hi-end ciuchy, torebki i biżuterię.

Dostałem bardzo podobne pismo tak że nie mam nawet mozliwości ruchu bo faktycznie parking miał treść nawiazująca do ich branzy.

Mało tego to złożyli mi ofertę przez SEDO którą odrzuciłem nawet nei wiedząc że to oni.

 

Prawda jest taka ze nadgorliwi adwokaciny wyszukują takie rodzynki a później lecą się wysługiwać tym firmom licząc na jakiś kontrakcik.

Sama z siebie firma nie ma czasu ani ochoty bawic się w szpiegów chyba ze jest to firma komputerowa jak google, microsoft itp.

 

....ja bym na twoim miejscu oddał domenę ale tylko komuś z DURACELL besposrednio (nigdy w życiu adwokatowi)

Do tego dołącz email lub list do siedziby dyracell że oddajesz to ZA DARMO, bo czasami adwokaciki dokładają parę złotych w kosztach że niby jak to było trudno tą domenę wyciagnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do tego dołącz email lub list do siedziby dyracell że oddajesz to ZA DARMO, bo czasami adwokaciki dokładają parę złotych w kosztach że niby jak to było trudno tą domenę wyciagnąć.

Fajne posunięcie. Papugi chyba kolory potracą ze złości :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie tak :) same firmy nie mają czasu wyszukiwać takich domen, ale nadgorliwce zawsze się znajdą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×