Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

Ostatnio wprowadzone - przydatne funkcje.

 

Zgłosiłbym jeszcze takie:

- strona zarejestrowane: podane są aktualne dns przy każdej domenie, przydałoby się, żeby także obok było podane aktualne przekierowanie dla domeny, inaczej trzeba każdą domenę sprawdzać,

- analogicznie jak hurtowa zmiana dns, przekierowanie hurtowe (ewen. także inne opcje hurtowo)

wskazane:

- zarejestrowane: sortowanie po dns

- strona przekierowanie, najlepiej połączona ze stroną zmiana dns, albo przynajmniej, aby na tej stronie były podane jakie są wybrane dns

 

Pytanie, bo mam nadal wątpliwość: "Przekierowanie bezpośrednie" jest typu 301 (stałe) czy 302 (tymczasowe) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troche mnie wkurzyllo, ze wczoraj nieodalo sie przechwycic jednej domeny ... chodz na to liczylem i teraz co? ogolnie nie bawie sie w polskie domeny jesli chodzi o przejmowanie, a zasililem konto specjalnie na ta jedna, na ktorej mi wyjatkowo zalezalo ... poza tym zadnej z 12 domen, ktore do tej pory probowalem "Nie udało się przechwycić" troche glupio zwlaszcza, ze czekalem na nia prawie miesiac i pewnie ktos z forum ja zgarnol bo wisi na sedo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troche mnie wkurzyllo, ze wczoraj nieodalo sie przechwycic jednej domeny ... chodz na to liczylem i teraz co? ogolnie nie bawie sie w polskie domeny jesli chodzi o przejmowanie, a zasililem konto specjalnie na ta jedna, na ktorej mi wyjatkowo zalezalo ... poza tym zadnej z 12 domen, ktore do tej pory probowalem "Nie udało się przechwycić" troche glupio zwlaszcza, ze czekalem na nia prawie miesiac i pewnie ktos z forum ja zgarnol bo wisi na sedo ;)

 

jaka to domenka?

ja tez polowalem przez dropped i przez skrypcik na cronie - i ta druga metoda nie zawiodla mnie dzis...tez czekalem na taka jedna domenke prawie 2 tyg;)

na szczescie po testach ktos jej nie oplacil;) choc zarabiala na sedo ok 5euro na miesiac

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 stycznia wbrew zapowiedziom nie bedzie zadnej godziny zero ;)

Michau zastosowal taki blef marketingowy, 5000 zapytan na sekunde, hehehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 stycznia wbrew zapowiedziom nie bedzie zadnej godziny zero ;)

Od stycznia, zgodnie z zapowiedziami, dla Dropped.pl domeny przechwytywać będą dwie firmy. Dzięki temu, będzie możliwe dwukrotnie częstsze wykonywanie zapytań do serwera, co pozwoli na zwiększenie skuteczności przechwytywania. Następnie, sukcesywnie będą dodawane kolejne firmy (wstępny plan zakłada 1 firmę co 30-45 dni).

 

Nie obiecuję że będzie to dokładnie od 1 stycznia, bo okres świąteczny może przedłużyć prace wdrożeniowe, ale na pewno blisko początku miesiąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od stycznia, zgodnie z zapowiedziami, dla Dropped.pl domeny przechwytywać będą dwie firmy. Dzięki temu, będzie możliwe dwukrotnie częstsze wykonywanie zapytań do serwera, co pozwoli na zwiększenie skuteczności przechwytywania. Następnie, sukcesywnie będą dodawane kolejne firmy (wstępny plan zakłada 1 firmę co 30-45 dni).

 

A kto powiedział, że inni też nie będą zakładali kolejnych firm w tym samym celu? Niedługo 1/3 rejestratorów to będą firmy przechwytujące dla dropped, a kolejna 1/3 – inne firmy przechwytujące domeny... Przez to limity będą cały czas zmniejszane, bo będzie coraz więcej „pustych” zapytań do serwerów NASK, więc za parę lat mając 10 umów partnerskich z NASK będzie można osiągnąć tyle, co dziś mając jedną...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od stycznia, zgodnie z zapowiedziami, dla Dropped.pl domeny przechwytywać będą dwie firmy. Dzięki temu, będzie możliwe dwukrotnie częstsze wykonywanie zapytań do serwera, co pozwoli na zwiększenie skuteczności przechwytywania. Następnie, sukcesywnie będą dodawane kolejne firmy (wstępny plan zakłada 1 firmę co 30-45 dni).

 

Nie obiecuję że będzie to dokładnie od 1 stycznia, bo okres świąteczny może przedłużyć prace wdrożeniowe, ale na pewno blisko początku miesiąca.

Sadzilem ze zaczniesz wspolpracowac lub juz wspolpracujesz z active24, ale to o czym napisales tez przewidywalem.

Moze zacznij firmy nazywac dropped1, dropped2, itd. zebysmy wiedzieli dokladnie ktore twoje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Współpraca z istniejącym rejestratorem to raczej trudna sprawa, bo aby skutecznie przechwytywać domeny trzeba by wykorzystać cały jego limit operacji. Zaś rejestrator (zwłaszcza tak duży jak Active24) musi mieć sporo operacji w zapasie - klienci wyszukują domeny, zmieniają DNS, robią transfery itd. Dlatego raczej nie zgodziłby się na udostępnienie swojego konta do przechwytywania, bo nie chciałby ciągle prezentować klientom komunikatów "Limit operacji przekroczony". Dlatego lepszym rozwiązaniem jest rejestracja własnych firm ;)

 

Oczywiście nikt nie zabroni nikomu rejestrować własnych firm do celów przechwytywania. Jednak chodzi o to, aby taki proceder stał się nieopłacalny :lol: W sytuacji gdy trzeba będzie np. założyć 10 firm aby skutecznie przechwytywać, jest to 100k PLN na sam początek (plus dodatkowe zabezpieczenia), co jest już pewną inwestycją. Pomijając trudności formalne (trzeba mieć liczną rodzinę i namówić wszystkich aby porejestrowali działalność gospodarczą ;) albo zakładać jakieś spółki co jest skomplikowane).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście nikt nie zabroni nikomu rejestrować własnych firm do celów przechwytywania. Jednak chodzi o to, aby taki proceder stał się nieopłacalny ;) W sytuacji gdy trzeba będzie np. założyć 10 firm aby skutecznie przechwytywać, jest to 100k PLN na sam początek (plus dodatkowe zabezpieczenia), co jest już pewną inwestycją. Pomijając trudności formalne (trzeba mieć liczną rodzinę i namówić wszystkich aby porejestrowali działalność gospodarczą :lol: albo zakładać jakieś spółki co jest skomplikowane).

 

IMO, duzo ryzykujesz. Primo, to co napisal PB, nie sam wpadles na ten pomysl i fala po nowym roku ruszy. Jestem przekonany, ze pojdzie za tym zmniejszenie limitu odpytan na minute. Trudno sobie wyobrazic, ze system bedzie wydajny przy dodatkowych kilkunastu- kilkudziesieciu nowych firmach, skoro juz teraz sa poblemy... To jest dzialanie krotkowzoczne... Secundo, sprawy fomalne. Abonent nie bedzie wiedzial tak naprawde w jakiej firmie zarejstruje domen. Kwestia transferow, pelnomocnictw etc.. Zreszta, wcale nie wykluczone, ze nask zmieni zasady i warunki dopuszczania firm... Zamiast 10k bedzie kaucja 100k...

W kazdym razie powodzenia, ale na Twoim miejscu bym si dokladnie zastanowil, czy na dluzsza mete nie bedzie to zbyt ryzykowne...

 

 

Panslavista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego typu praktyki nie sa niczym nowym na swiecie, w Polsce poki co nie slyszalem o jakiejs firmie badz osobie posiadajacej jednoczesnie 2 "rury" do NASKu.

 

Podobnie sprawa miala sie w przypadku domen .eu, gdzie to niektore z firm mialy podpisane po kilkadziesiat umow partnerskich. Z ta jednak roznica, ze EURid pozwalal na podpisanie wielu umow jednej firmie, nie jestem pewien czy w przypadku NASKu jest to mozliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMO, duzo ryzykujesz. Primo, to co napisal PB, nie sam wpadles na ten pomysl i fala po nowym roku ruszy.
Czemu akurat po nowym roku miałaby ruszyć fala? Podpisywać umowy z NASK można od dawien dawna.

 

Jestem przekonany, ze pojdzie za tym zmniejszenie limitu odpytan na minute. Trudno sobie wyobrazic, ze system bedzie wydajny przy dodatkowych kilkunastu- kilkudziesieciu nowych firmach, skoro juz teraz sa poblemy... To jest dzialanie krotkowzoczne...

Być może pójdzie, ale to nie jest wcale żadna tragedia. Bo to nie ma żadnego znaczenia, czy limit jest duży czy mały. Istotne jest, aby jak największa porcja ogólnego, globalnego limitu odpytań na serwerze należała do mnie ;) Ważne są tu proporcje a nie wartości bezwzględne, gdyż to owe proporcje decydują o prawdopodobieństwie złapania domeny.

 

Poza tym NASK zmienił od grudnia zasady dostępu do serwera, i skrypty oparte o nowe zasady wcale nie obciążają bardzo serwera...

 

Secundo, sprawy fomalne. Abonent nie bedzie wiedzial tak naprawde w jakiej firmie zarejstruje domen. Kwestia transferow, pelnomocnictw etc..
Zarejestruje ją w serwisie Dropped.pl i to tak naprawdę jest dla niego istotne. Jaka to różnica, czy obsługuje go Michau Enterprises, czy Michau's Wife Enterprises, czy jeszcze inna firma? Wszystkie domeny będzie miał zebrane w jednym interfejsie WWW i będzie nimi zarządzał na identycznych zasadach.

 

Zreszta, wcale nie wykluczone, ze nask zmieni zasady i warunki dopuszczania firm... Zamiast 10k bedzie kaucja 100k...

Oczywiście, może się tak zdarzyć. W takiej sytuacji, tym bardziej ważne jest aby się załapać z wieloma firmami jak najszybciej :lol:

 

W kazdym razie powodzenia, ale na Twoim miejscu bym si dokladnie zastanowil, czy na dluzsza mete nie bedzie to zbyt ryzykowne...

Zastanowiłem się. Rozwiązanie ma, jak to mówią, zady i walety, ale na dzień dzisiejszy uważam je za najlepsze. Zresztą NASK jest świadomy kwestii przechwytywania domen i kto wie, jakie nowe rozwiązania zaproponuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wracając do tematu zmian na dropped, to:

 

smaczku licytacjom dodałoby info, kto z icytujących w danej domenie jest online na serwisie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

w żadnym wypadku!

 

Często można przeoczyć ostatnie kilka minut aukcji myśląc, że już się prawie wygrało (np. noc). Można się pomylić, a konkurent może wygrać. Widząc innych licytujących online jest się ciągle na baczności ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale musiałbyś weksel in blanco wystawić ;)

 

Nie wiedzialem., ze na drugie masz Andrzej :lol:, praktyki rodem z Samoobrony ;), a moze mam podpisac honorowe zrzekanie sie z mandatu jesli opuszcze strukture? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czemu akurat po nowym roku miałaby ruszyć fala? Podpisywać umowy z NASK można od dawien dawna.

 

Z tego samego powodu, dla ktorego Ty startujesz z kolejnymi profilami dopieo teraz ;) Dlaczego wczesniej tego nie ralizowales? Uwazam, ze po nowym roku mozemy spodziewac sie kolejnych profili istniejach rejestratorow co obwaiam sie zmeni polityke nasku...

 

Zresztą NASK jest świadomy kwestii przechwytywania domen i kto wie, jakie nowe rozwiązania zaproponuje

 

Tak jak ostatnie (o czym pisaliscie na forum) rozwiazanie zwiazane ze sprawdzaniem komend :lol: tak naprawde nask nie ma zadnego interesu w tym zeby ulatwiac zycie domeniarzom. tak czy inaczej dobre domeny beda rejestrowane. a czy to bedzie w 0.0000001 s. po wygasnieciu czy 15 min. to jest dla nich bez roznicy. kasa ta sama ;)

 

Panslavista

Share this post


Link to post
Share on other sites
praktyki rodem z Samoobrony ;)

 

No ładnie podsumowałeś „praktyki” NASK-u. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiedzialem., ze na drugie masz Andrzej :P, praktyki rodem z Samoobrony :P, a moze mam podpisac honorowe zrzekanie sie z mandatu jesli opuszcze strukture? ;)

To NASK wymaga weksla, nie ja ;)

 

Z tego samego powodu, dla ktorego Ty startujesz z kolejnymi profilami dopieo teraz :P Dlaczego wczesniej tego nie ralizowales?

Przechwytywanie przez EPP mam dopiero od 3 miesięcy, więc chyba trudno powiedzieć że wprowadzam zmiany "dopiero" teraz ;) Przez ten czas zobaczyłem jak wszystko wygląda i co jest potrzebne aby to robić skuteczniej. I teraz to realizuję ;)

 

tak naprawde nask nie ma zadnego interesu w tym zeby ulatwiac zycie domeniarzom.

Czemu nie ma? Domeniarze kupują dużo domen, więc są dobrymi klientami, warto o nich dbać... Dla domeniarzy jest np. tasting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wpłata kaucji, w wysokości 10.000 zł, na okres 3 miesięcy zapewniającej zapłatę przyszłych opłat."

 

Zwracaja po 3 miesiacach ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Wpłata kaucji, w wysokości 10.000 zł, na okres 3 miesięcy zapewniającej zapłatę przyszłych opłat."

 

Zwracaja po 3 miesiacach ?

 

I tak, i nie. Napisz do NASK i się dowiesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czemu nie ma? Domeniarze kupują dużo domen, więc są dobrymi klientami, warto o nich dbać... Dla domeniarzy jest np. tasting.

 

Jasne, ze sa dobrymi klientami. Jednak zdecydowanie lepszymi pozostaja liderzy rynku czyli Home, Nazwa...

 

Panslavista

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×