Jump to content
Guest Michal

Matka boska na drzewie

Recommended Posts

W grudniu 2011 drinkowałem przez tydzień w Egipcie. Zakolegowałem się z barmanem (układ dobre napiwki za uczciwe ilości alkoholu w drinkach ;) ) i gość- student opowiada że po obaleniu Mubaraka odbyło się na jego uczelni spotkanie z gościem z Bractwa Muzułmańskiego który grzmiał że jak dojdą islamiści do władzy to nie będą się na plaży obnażać kobiety, Europejczycy nie będą pić alkoholu na plaży i profanować ziemi Allaha. Barman pyta się go a co z nami jak nie przyjadą Europejczycy, bo pracujemy w hotelach które padną jak oni nie przyjadą? Brodacz odpowiada: jakim prawem śmiesz życie swoje i swojej rodziny (student żonaty i dzieciaty) stawiać na równi z Allahem. Czyli drodzy muzułmanie zdychajcie z głodu byle tylko Allaha nie obrażano...

Myślę że gdyby w Polsce władze oddano biskupom pokroku Michalika, zmiany poszłyby w podobnym kierunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę że gdyby w Polsce władze oddano biskupom pokroku Michalika, zmiany poszłyby w podobnym kierunku.

przesadzasz jak zwykle, musisz mącić bo nie usiedzisz...

ludzie tez nie sa głupi i by sie tak nie dali, jednak to inna kultura

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
przesadzasz jak zwykle, musisz mącić bo nie usiedzisz...

ludzie tez nie sa głupi i by sie tak nie dali, jednak to inna kultura

 

Nie byłbym tego taki pewny patrząc na zastępy Jarosława Koto*ebcy

Share this post


Link to post
Share on other sites
przesadzasz jak zwykle, musisz mącić bo nie usiedzisz...

ludzie tez nie sa głupi i by sie tak nie dali, jednak to inna kultura

to oczywiste że Michalik nie ma szans, nie mniej jednak kościół w Polsce odgrywa dużą rolę, a jego ambicje są jeszcze większe,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla czytelności, przerzuciłem tekst z mojego ostatniego posta tutaj:

 

 

z tą homeopatią to też bym uważał bo może być potraktowana jako synonim homoseksualizmu i można dostać z liścia ;)

 

Zaczynam mieć problemy z zakwalifikowaniem się pod kątem poglądów bo jak idzie o religię to za Chiny Ludowe nie po drodze mi z yarową i moherami a jak idzie o politykę obrzuciłym jajkami horacego11

 

 

No nie wiem. Chyba mi w zw. z moim dotychczasowym i obecnym życiem do moherów b. daleko ale co tam. Biorę ich zatem w obronę i staję się moherem :lol:

 

 

I przypomnę co mówilem w pierwszym tutaj poscie [o "Matce Boskiej na drzewie"] ... I nawiazując też do tych "moherów" [nie byli /będąc konsekwentym: nie byliśmy :D/ wówczas chyba tak nazywani]:

 

 

]...]

 

Co do samego "drzewa" ...

Na przestrzeni dziejów, i to nie tylko polskich dziejów, zwłaszcza w czasach niespokojnych, latach wojny, kryzysu, niestabilności, ludzie wypatrują "znaków".

Znaków, które dla nich mogłyby stanowić jakąś nadzieję. Skoro tej nadziei (w życiu codziennym) nie widzą (np. "cudu" zapowiadanego przez obecnie miłościwie panującego nam Kanclerza).

Jest to znane zjawisko społeczne.

 

Nie jest natomiast niczym chwalebnym wyśmiewanie się z ludzkiej naiwności albo prostoty ...

Zwłaszcza, jeśli to robią oświecone wiedzą jednostki. Potrafiące chyba patrzyć nieco szerzej, z racji rozległych swoich horyzontów myślowych, na życie społeczne?

Raczej należałoby pochylić się nad osamotnieniem społecznym i bezsilnością dużej grupy osób w Polsce. Może i prostych, niewykształconych ludzi, no ale co z tego?

Nad przyczyną ich bezsilności i osamotnienia. Szkodzi komuś to drzewko? A gdzież jest tolerancja?

 

Nawet na środku placu wielkiego miasta mam prawo jeśli zechcę położyć się plackiem przed fontanną i pomodlić się do niej ;) Nikomu nic do tego, bylebym tylko zachowywał się obyczajnie i nie tamował ruchu.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wśród znajomych mam kilku fanów homeopatii. Niby inteligentne osoby, bez uprzedzeń, tolerancyjne, ale jak zaczynają mnie przekonywać że homeopatia działa, to jakbym z psycholami gadał, którym ktoś do głowy włożył pozbawione logiki bzdury.

Myślę że niektorzy po prostu chcą wierzyć w te bzdury, i religia nie ma tutaj żadnego znaczenia.

 

 

Skad wiesz, że nie działa? :lol:. Jej prawa w tym "zasadę podobieństw" sformułował lekarz medycyny [zachodniej].

 

Zasadę wstrzykiwania sobie choroby [szczepionki] do zdrowego organizmu też trudno było przyjąć do wiadomości ;)

 

Produkty homeopatyczne istnieją w polskiej Ustawie o prawie farmaceutycznym.

W Polsce są chyba oficjalnie okreśone jako "produkty lecznicze".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
to oczywiste że Michalik nie ma szans, nie mniej jednak kościół w Polsce odgrywa dużą rolę, a jego ambicje są jeszcze większe,

to prawda że odgrywa dużą rolę, ale tylko na górze bo ich wpływ na spoleczeństwo słabnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle trzeba mieć nas#$%ne we łbie

 

 

Matka Boska ochroni przed elektrownią jądrową? W Gąskach odsłonięto antyatomową kapliczkę

 

Kapliczkę z figurką Matki Boskiej i napisem "Broń od atomu" odsłonili w niedzielę mieszkańcy Gąsek w zachodniopomorskiem, jednej z trzech potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej.

(...) Przez ostatnie kilka dni do udziału w uroczystości zapraszały żółte plakaty z informacją, 13 maja o 13:00 odbędzie się msza święta w kaplicy polowej w Gąskach, a po niej nastąpi uroczysta procesja z figurką Matki Boskiej Fatimskiej do kapliczki przy działce, na której stanąć może elektrownia atomowa.

 

http://natemat.pl/14419,matka-boska-ochron...omowa-kapliczke

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Na imię ma "Funcik" (ukr. "Funtyk") - mówi naTemat Lesya Vakulyuk, korespondentka ukraińskiej "Inter TV" w Polsce. - Pochodzi z gospodarstwa w obwodzie połtawskim - dodaje. Mówi też, że zwierzak ma 2 lata i podobnie jak "Paul" wróżyć będzie z dwóch misek z jedzeniem z wypisanymi na nich nazwami państw.

 

"To wyjątkowa, obdarzona zdolnościami nadprzyrodzonymi, prawdziwa ukraińska świnia, która zgłębiła tajemnice futbolu.

http://natemat.pl/15047,znamy-oficjalnego-...osmiornice-paul

Share this post


Link to post
Share on other sites
to je nasza Matka Boska Czarnobylska

I bardzo dobrze, wszyscy wierzący w kult Matki Boskiej powinni się teraz udać do Czernobyla.. najlepiej na zawsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Być może? Przecież to kwestia wiary.

 

Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że to bzdury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://deser.pl/dese...gal_Ojciec.html

 

Stary, psychicznie schorowany człowiek ten Dziwisz. Omamy ma. Sumienie pewnie go gryzie, po tym jak ukradł krew pana papieża JP II i obwozi we flakoniku jak na jakimś jarmarku. To teraz plecie trzy po trzy.

monolog "narty ojca świętego" pod artykułem niesamowity:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Historia zatoczyła koło :P

 

I w zw. powyższym możnaby nawet powiedzieć, że temat został wyczerpany i "zamknięty"/podsumowany odpowiednią klamrą.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli komuś znudziły się już matki boskie na drzewie albo inne pambuki i wszelkiej maści szarlatani w kieckach, firankach i innych majtkach z napisem amor-roma , to warto poprzeć inicjatywę Fundacji "Wolność od religii"

 

 

1 października rozpoczęliśmy pierwszą w Polsce ateistyczną kampanię billboardową. Na początek hasła "Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę" oraz "Nie wierzysz w Boga? - Nie jesteś sam" zobaczymy w Lublinie

 

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,12587919,_Wolnosc_od_religii____w_Lublinie_ruszyla_kampania.html

 

564909357.jpg

 

PS. Jakoś tak słabo widoczna jest domena - często na bilboardach czcionka jest za mała.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

564909357.jpg

 

 

Akcję prowadzi fundacja Wolność od Religii. Jej prezes Dorota Wójcik należy do Ruchu Palikota.

 

2 pierwsze hasła bardzo trafne:

- Nie zabijam - tak, zwłaszcza że duża część palikotowców to degeneraci po kilku skrobankach

- Nie kradnę - jasne, szkoda tylko że propagują socjalizm, czyli najgorszy rodzaj złodziejstwa i bandytyzmu

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×