Jump to content
Sign in to follow this  
poulj

trzyliterowe com.pl

Recommended Posts

naprawdę uważacie, że kilkadziesiąt pln za dobry/niezły generyk w com.pl to wyrzucone pieniądze ??

Ja akurat jestem zdania, że com.pl całkiem dobrze pasują pod wizytówkę firmy i tak jeszcze długo mogą być wykorzystywane.

Bez względu na to czy jest to trzyliterowa czy generyk.

Zresztą w linku, który jest w poście # 17 takich 3-literowych nie brakuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Zupełnie jak w reklamie, choć "prawie" robi różnicę :P

 

DD

i to dużą - przeważnie kilkadziesiąt k lub więcej ;) wielu potencjalnych nabywców się o to potyka - właśnie dlatego potrzebne są też .com.pl

odnoszę czasami wrażenie, że to MY na forum ( tym i innych ) sami siebie utwierdzamy w przekonaniu, że tylko .pl się liczy ; ale gdyby tak pocztą "pantoflową" lub inaczej marketingiem "szeptanym" reklamować szerokiemu gronu odbiorców domeny com.pl to mogłoby się za jakiś czas okazać, że siły wynoszą 50:50 - bo właściwie kto powiedział, że .pl rulez i dlaczego ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo właściwie kto powiedział, że .pl rulez i dlaczego ? ;)

DD, ale dlaczego to nie wiem, oprócz tego że pisze coś o przyszłości. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
i to dużą - przeważnie kilkadziesiąt k lub więcej ;) wielu potencjalnych nabywców się o to potyka - właśnie dlatego potrzebne są też .com.pl

odnoszę czasami wrażenie, że to MY na forum ( tym i innych ) sami siebie utwierdzamy w przekonaniu, że tylko .pl się liczy ; ale gdyby tak pocztą "pantoflową" lub inaczej marketingiem "szeptanym" reklamować szerokiemu gronu odbiorców domeny com.pl to mogłoby się za jakiś czas okazać, że siły wynoszą 50:50 - bo właściwie kto powiedział, że .pl rulez i dlaczego ? :P

Tia :P To może zrobimy zakład - niech jedni inwestują w .com.pl a inni nie - wróćmy do tematu za 2-3 lata i zobaczymy, kto zakład wygrał :P

 

Każdy niech inwestuje według swoich preferencji i przekonań :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

chodziło mi raczej o dywersyfikację portfolio a nie specjalizację w com.pl lub .pl , tak, aby klienci o zróżnicowanych portfelach mogli się zaopatrzyć w domenę zostawiając swoje $ w mojej stajni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chodziło mi raczej o dywersyfikację portfolio a nie specjalizację w com.pl lub .pl , tak, aby klienci o zróżnicowanych portfelach mogli się zaopatrzyć w domenę zostawiając swoje $ w mojej stajni ;)

Ja nadal twierdzę, że to strata czasu i pieniędzy.. ale niech każdy sam rozporządza swoim czasem i pieniędzmi według swojego uznania :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tia ;) To może zrobimy zakład - niech jedni inwestują w .com.pl a inni nie - wróćmy do tematu za 2-3 lata i zobaczymy, kto zakład wygrał :P

Zechcesz doprecyzować szczegóły zakładu ? :P

Bo jeśli mam zainwestować w 10 trzyliterówek com.pl ze spadów w sumie za 300 zł a Ty kupisz 10 domen 3-literowych .pl na wtórnym ( np. od Selesa :P) za powiedzmy 40-50 tys. PLN, to jestem gotów taki zakład rozważyć :P

Jaki wskaźnik zwrotu inwestycji chcesz brać pod uwagę ?

Wartościowy czy procentowy ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zechcesz doprecyzować szczegóły zakładu ? ;)

Bo jeśli mam zainwestować w 10 trzyliterówek com.pl ze spadów w sumie za 300 zł a Ty kupisz 10 domen 3-literowych .pl na wtórnym ( np. od Selesa :P) za powiedzmy 40-50 tys. PLN, to jestem gotów taki zakład rozważyć :P

Jaki wskaźnik zwrotu inwestycji chcesz brać pod uwagę ?

Wartościowy czy procentowy ? :P

Domeny trzyliterowe można kupić za 400-500 zł od sztuki - jedno zero za dużo Ci się dodało :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny trzyliterowe można kupić za 400-500 zł od sztuki - jedno zero za dużo Ci się dodało :P

 

DD

 

no przecież napisał, że od Selesa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Ja nadal twierdzę, że to strata czasu i pieniędzy.. ale niech każdy sam rozporządza swoim czasem i pieniędzmi według swojego uznania ;)

 

DD

no może, ale poniżej garść domen kupionych za cenę rejestracji, sprzedanych i - co najważniejsze moim zdaniem - w większości zagospodarowanych - w dodatku żadna z nich nie jest .pl

http://www.di.pl/index.php?showtopic=28519

Share this post


Link to post
Share on other sites
no może, ale poniżej garść domen kupionych za cenę rejestracji, sprzedanych i - co najważniejsze moim zdaniem - w większości zagospodarowanych - w dodatku żadna z nich nie jest .pl

http://www.di.pl/index.php?showtopic=28519

 

Zgaduję .... sprzedane przez mailing end user'om ?

 

Znając życie na rynku D2D ciężko by było o reg fee za nie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
no może, ale poniżej garść domen kupionych za cenę rejestracji, sprzedanych i - co najważniejsze moim zdaniem - w większości zagospodarowanych - w dodatku żadna z nich nie jest .pl

http://www.di.pl/index.php?showtopic=28519

Mnie nie musisz przekonywać - bo mnie nie przekonasz do .com.pl ;) A kto lubi w nie inwestować - niech inwestuje. Naprawdę mnie to nie przeszkadza :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Zgaduję .... sprzedane przez mailing end user'om ?

 

Znając życie na rynku D2D ciężko by było o reg fee za nie ...

5 mailing do EU - poszły na pniu, 4 poszły "same"

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 mailing - poszły na pniu, 4 poszły "same"

Cytując znanego polityka.. "ciemny lud" to kupi :P;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja akurat jestem zdania, że com.pl całkiem dobrze pasują pod wizytówkę firmy i tak jeszcze długo mogą być wykorzystywane.

Bez względu na to czy jest to trzyliterowa czy generyk.

Zresztą w linku, który jest w poście # 17 takich 3-literowych nie brakuje.

no nadal .com.pl to domena "firmowa, biznesowa" i ten wizerunek, choć się zmienia na korzyść .pl, to jeszcze jakiś czas zostanie. Ostatnio dwie firmy chciały odkupić ode mnie .pl, obydwie chwilowo spasowały: jedna pozostała przy .com.pl (tutaj jednak widać, znają się na wartości .pl), druga firma regnęła .com.pl (no ale ta miała stronkę na czymś w stylu .prv.pl ;) ) Poza tym jest wiele firm działaljących pod .com.pl, któe nawet nie mają wykupionych .pl-ek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś kto kupuje com.pl zostawia nam .pl ;) Dziękuje :P

DD, jeżeli masz jakieś ciekawe domeny 3 literowe z przedziału 400-500 zł napisz mi na PW.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś kto kupuje com.pl zostawia nam .pl ;) Dziękuje :P

Tu raczej jest mowa o tym, że .pl są zajęte. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś kto kupuje com.pl zostawia nam .pl ;) Dziękuje :P

DD, jeżeli masz jakieś ciekawe domeny 3 literowe z przedziału 400-500 zł napisz mi na PW.

Ciekawych w tej cenie nie mam :P Ale czasami można coś na jakiejś mojej aukcji upolować - co nie zdarza się jednak zbyt często :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, ponieważ chciałbym jeszcze powałkować to zagadnienie. Na wstępie zaznaczę, że w odniesieniu do trzyliterówek .COM.pl nie mam żadnego doświadczenia, a moje rozważania mają ściśle teoretyczny charakter ;) Chciałbym tę teorię zestawić z praktyką osób, które próbowały swoich sił w sprzedażach XXX.COM.pl.

 

Po pierwsze primo ;), skoro domeny PL stanowią jakieś 68% wszystkich kupionych w Polsce domen a domeny COM.PL - 18% (źródło: http://www.dns.pl/zonestats.html), to wynika z tego (czysto statystycznie i teoretycznie), że domeny COM.PL powinny się sprzedawać zaledwie 3,8 raza rzadziej niż PL . Jeżeli w swoim portfolio mamy 100 trzyliterówek PL i 100 trzyliterówek COM.pl, to otrzymujemy (załóżmy) 1 zapytanie miesięcznie na PL i jedno zapytanie co prawie 4 miesiące na COM.pl

 

Po drugie primo (jak mawiał Ferdek), w Polsce nadal pokutuje (słusznie czy nie słusznie, to już inna sprawa) przekonanie, że COM.pl to rozszerzenie najbardziej odpowiednie dla firm. Osobiście spotkałem się z wieloma klientami (pracuję w firmie projektującej strony WWW), którzy wybierają COM.pl jako swój główny adres, w którym tworzą adresy mailowe, a PL tylko jako dodatkowy. W związku z tym (nadal czysto teoretycznie ;)) myślę, że współczynnik popularności zapytań na COM.pl możnaby przesunąć w dobrym kierunku, bazując na tym, że wielu klientów końcowych na trzyliterówki to firmy. Tym sposobem jeżeli posłużymy się wcześniejszym przykładem, gdzie w swoim portfolio mamy 100 trzyliterówek PL i 100 trzyliterówek COM.pl, otrzymamy 1 zapytanie miesięcznie na PL i jedno zapytanie np. co 3 miesiące na COM.pl

 

Po trzecie skoro trzyliterówka PL na rynku Inwestor-Inwestor kosztuje 500zł, a trzyliterówka COM.pl zaledwie 50zł, to wychodzi na to, że zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w te ostatnie.

 

To teraz powiedzcie mi gdzie popełniłem błąd w swoich rozważaniach, skoro COM.pl rzeczywiście się nie sprzedają <_< Rozumiem, że COM.pl to nie jest przyszłość, tylko przeszłość (widać coraz mniejszy przyrost rejestracji http://www.dns.pl/zonestats.html), ale to akurat nie ma wielkiego znaczenia w naszych rozważaniach, ponieważ mówimy o kliencie końcowym, którym jest statystyczna polska firma (nie do końca świadoma takiej tendencji).

 

W szczególności interesuje mnie opinia Daniela D. i SALESa, którzy są wyjątkowo skuteczni w sprzedażach trzyliterówek .PL i mają duże ogólne doświadczenie w trendach domenowych.

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pierwsze primo <_<,

Po drugie primo (jak mawiał Ferdek),

 

tak mawiał pan majster w skeczu "hydraulik" kabaretu Dudek!

 

EDIT:

albo Nikodem Dyzma.. ;)

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

w sumie to nie wiedziałem ze 3lit com.pl, kosztują 50zł a nie reg fee ;)

 

gdy była promocja w ovh wziąłem dla podobnego testu popularności, koło 90 takich 3 lit, przez rok sprzedały się chyba 3, z racji tego,

że domeny były za free to na pewno byłem na plus, ale żeby kupić tyle domen za reg fee, a później przedłużać to nie widzę w tym sensu.

Na pewno nie puściłbym wszystkich jakby ktoś wziął je za 40 - 50zł sztuka ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teraz powiedzcie mi gdzie popełniłem błąd w swoich rozważaniach

Domaining to nie jest nauka ścisła, tutaj nie da się podzielić, pomnożyć i tym sposobem znaleźć najlepsze rozwiązanie. Towar, który wydaje się najbardziej atrakcyjny, zawsze będzie cieszył się największym zainteresowanie inwestorów(przynajmniej tych którzy mogą sobie pozwolić na jego kupno) i w praktyce statystycznie to on pozwala na osiągnięcie największych nominalnych zysków. Do tej pory miałem tylko jedną 3-literówkę com.pl i tak się złożyło, że udało mi się ją sprzedać, ale więcej nie zamierzam takich domen kupować.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdy była promocja w ovh wziąłem dla podobnego testu popularności, koło 90 takich 3 lit, przez rok sprzedały się chyba 3, z racji tego,

że domeny były za free to na pewno byłem na plus, ale żeby kupić tyle domen za reg fee, a później przedłużać to nie widzę w tym sensu.

Na pewno nie puściłbym wszystkich jakby ktoś wziął je za 40 - 50zł sztuka ;)

 

3 sprzedaże rocznie na 90 sztuk to faktycznie mało ;) A samych zapytań było więcej czy tylko 3?

Czy ktoś ma może podobne roczne zestawienie dla PL, aby porównać jedne z drugimi? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×