Jump to content
Sign in to follow this  
poulj

trzyliterowe com.pl

Recommended Posts

naprawdę uważacie, że kilkadziesiąt pln za dobry/niezły generyk w com.pl to wyrzucone pieniądze ??

Ja akurat jestem zdania, że com.pl całkiem dobrze pasują pod wizytówkę firmy i tak jeszcze długo mogą być wykorzystywane.

Bez względu na to czy jest to trzyliterowa czy generyk.

Zresztą w linku, który jest w poście # 17 takich 3-literowych nie brakuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Zupełnie jak w reklamie, choć "prawie" robi różnicę :P

 

DD

i to dużą - przeważnie kilkadziesiąt k lub więcej ;) wielu potencjalnych nabywców się o to potyka - właśnie dlatego potrzebne są też .com.pl

odnoszę czasami wrażenie, że to MY na forum ( tym i innych ) sami siebie utwierdzamy w przekonaniu, że tylko .pl się liczy ; ale gdyby tak pocztą "pantoflową" lub inaczej marketingiem "szeptanym" reklamować szerokiemu gronu odbiorców domeny com.pl to mogłoby się za jakiś czas okazać, że siły wynoszą 50:50 - bo właściwie kto powiedział, że .pl rulez i dlaczego ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo właściwie kto powiedział, że .pl rulez i dlaczego ? ;)

DD, ale dlaczego to nie wiem, oprócz tego że pisze coś o przyszłości. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
i to dużą - przeważnie kilkadziesiąt k lub więcej ;) wielu potencjalnych nabywców się o to potyka - właśnie dlatego potrzebne są też .com.pl

odnoszę czasami wrażenie, że to MY na forum ( tym i innych ) sami siebie utwierdzamy w przekonaniu, że tylko .pl się liczy ; ale gdyby tak pocztą "pantoflową" lub inaczej marketingiem "szeptanym" reklamować szerokiemu gronu odbiorców domeny com.pl to mogłoby się za jakiś czas okazać, że siły wynoszą 50:50 - bo właściwie kto powiedział, że .pl rulez i dlaczego ? :P

Tia :P To może zrobimy zakład - niech jedni inwestują w .com.pl a inni nie - wróćmy do tematu za 2-3 lata i zobaczymy, kto zakład wygrał :P

 

Każdy niech inwestuje według swoich preferencji i przekonań :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

chodziło mi raczej o dywersyfikację portfolio a nie specjalizację w com.pl lub .pl , tak, aby klienci o zróżnicowanych portfelach mogli się zaopatrzyć w domenę zostawiając swoje $ w mojej stajni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chodziło mi raczej o dywersyfikację portfolio a nie specjalizację w com.pl lub .pl , tak, aby klienci o zróżnicowanych portfelach mogli się zaopatrzyć w domenę zostawiając swoje $ w mojej stajni ;)

Ja nadal twierdzę, że to strata czasu i pieniędzy.. ale niech każdy sam rozporządza swoim czasem i pieniędzmi według swojego uznania :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tia ;) To może zrobimy zakład - niech jedni inwestują w .com.pl a inni nie - wróćmy do tematu za 2-3 lata i zobaczymy, kto zakład wygrał :P

Zechcesz doprecyzować szczegóły zakładu ? :P

Bo jeśli mam zainwestować w 10 trzyliterówek com.pl ze spadów w sumie za 300 zł a Ty kupisz 10 domen 3-literowych .pl na wtórnym ( np. od Selesa :P) za powiedzmy 40-50 tys. PLN, to jestem gotów taki zakład rozważyć :P

Jaki wskaźnik zwrotu inwestycji chcesz brać pod uwagę ?

Wartościowy czy procentowy ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zechcesz doprecyzować szczegóły zakładu ? ;)

Bo jeśli mam zainwestować w 10 trzyliterówek com.pl ze spadów w sumie za 300 zł a Ty kupisz 10 domen 3-literowych .pl na wtórnym ( np. od Selesa :P) za powiedzmy 40-50 tys. PLN, to jestem gotów taki zakład rozważyć :P

Jaki wskaźnik zwrotu inwestycji chcesz brać pod uwagę ?

Wartościowy czy procentowy ? :P

Domeny trzyliterowe można kupić za 400-500 zł od sztuki - jedno zero za dużo Ci się dodało :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny trzyliterowe można kupić za 400-500 zł od sztuki - jedno zero za dużo Ci się dodało :P

 

DD

 

no przecież napisał, że od Selesa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Ja nadal twierdzę, że to strata czasu i pieniędzy.. ale niech każdy sam rozporządza swoim czasem i pieniędzmi według swojego uznania ;)

 

DD

no może, ale poniżej garść domen kupionych za cenę rejestracji, sprzedanych i - co najważniejsze moim zdaniem - w większości zagospodarowanych - w dodatku żadna z nich nie jest .pl

http://www.di.pl/index.php?showtopic=28519

Share this post


Link to post
Share on other sites
no może, ale poniżej garść domen kupionych za cenę rejestracji, sprzedanych i - co najważniejsze moim zdaniem - w większości zagospodarowanych - w dodatku żadna z nich nie jest .pl

http://www.di.pl/index.php?showtopic=28519

 

Zgaduję .... sprzedane przez mailing end user'om ?

 

Znając życie na rynku D2D ciężko by było o reg fee za nie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
no może, ale poniżej garść domen kupionych za cenę rejestracji, sprzedanych i - co najważniejsze moim zdaniem - w większości zagospodarowanych - w dodatku żadna z nich nie jest .pl

http://www.di.pl/index.php?showtopic=28519

Mnie nie musisz przekonywać - bo mnie nie przekonasz do .com.pl ;) A kto lubi w nie inwestować - niech inwestuje. Naprawdę mnie to nie przeszkadza :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Zgaduję .... sprzedane przez mailing end user'om ?

 

Znając życie na rynku D2D ciężko by było o reg fee za nie ...

5 mailing do EU - poszły na pniu, 4 poszły "same"

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 mailing - poszły na pniu, 4 poszły "same"

Cytując znanego polityka.. "ciemny lud" to kupi :P;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja akurat jestem zdania, że com.pl całkiem dobrze pasują pod wizytówkę firmy i tak jeszcze długo mogą być wykorzystywane.

Bez względu na to czy jest to trzyliterowa czy generyk.

Zresztą w linku, który jest w poście # 17 takich 3-literowych nie brakuje.

no nadal .com.pl to domena "firmowa, biznesowa" i ten wizerunek, choć się zmienia na korzyść .pl, to jeszcze jakiś czas zostanie. Ostatnio dwie firmy chciały odkupić ode mnie .pl, obydwie chwilowo spasowały: jedna pozostała przy .com.pl (tutaj jednak widać, znają się na wartości .pl), druga firma regnęła .com.pl (no ale ta miała stronkę na czymś w stylu .prv.pl ;) ) Poza tym jest wiele firm działaljących pod .com.pl, któe nawet nie mają wykupionych .pl-ek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś kto kupuje com.pl zostawia nam .pl ;) Dziękuje :P

DD, jeżeli masz jakieś ciekawe domeny 3 literowe z przedziału 400-500 zł napisz mi na PW.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś kto kupuje com.pl zostawia nam .pl ;) Dziękuje :P

Tu raczej jest mowa o tym, że .pl są zajęte. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś kto kupuje com.pl zostawia nam .pl ;) Dziękuje :P

DD, jeżeli masz jakieś ciekawe domeny 3 literowe z przedziału 400-500 zł napisz mi na PW.

Ciekawych w tej cenie nie mam :P Ale czasami można coś na jakiejś mojej aukcji upolować - co nie zdarza się jednak zbyt często :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, ponieważ chciałbym jeszcze powałkować to zagadnienie. Na wstępie zaznaczę, że w odniesieniu do trzyliterówek .COM.pl nie mam żadnego doświadczenia, a moje rozważania mają ściśle teoretyczny charakter ;) Chciałbym tę teorię zestawić z praktyką osób, które próbowały swoich sił w sprzedażach XXX.COM.pl.

 

Po pierwsze primo ;), skoro domeny PL stanowią jakieś 68% wszystkich kupionych w Polsce domen a domeny COM.PL - 18% (źródło: http://www.dns.pl/zonestats.html), to wynika z tego (czysto statystycznie i teoretycznie), że domeny COM.PL powinny się sprzedawać zaledwie 3,8 raza rzadziej niż PL . Jeżeli w swoim portfolio mamy 100 trzyliterówek PL i 100 trzyliterówek COM.pl, to otrzymujemy (załóżmy) 1 zapytanie miesięcznie na PL i jedno zapytanie co prawie 4 miesiące na COM.pl

 

Po drugie primo (jak mawiał Ferdek), w Polsce nadal pokutuje (słusznie czy nie słusznie, to już inna sprawa) przekonanie, że COM.pl to rozszerzenie najbardziej odpowiednie dla firm. Osobiście spotkałem się z wieloma klientami (pracuję w firmie projektującej strony WWW), którzy wybierają COM.pl jako swój główny adres, w którym tworzą adresy mailowe, a PL tylko jako dodatkowy. W związku z tym (nadal czysto teoretycznie ;)) myślę, że współczynnik popularności zapytań na COM.pl możnaby przesunąć w dobrym kierunku, bazując na tym, że wielu klientów końcowych na trzyliterówki to firmy. Tym sposobem jeżeli posłużymy się wcześniejszym przykładem, gdzie w swoim portfolio mamy 100 trzyliterówek PL i 100 trzyliterówek COM.pl, otrzymamy 1 zapytanie miesięcznie na PL i jedno zapytanie np. co 3 miesiące na COM.pl

 

Po trzecie skoro trzyliterówka PL na rynku Inwestor-Inwestor kosztuje 500zł, a trzyliterówka COM.pl zaledwie 50zł, to wychodzi na to, że zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w te ostatnie.

 

To teraz powiedzcie mi gdzie popełniłem błąd w swoich rozważaniach, skoro COM.pl rzeczywiście się nie sprzedają <_< Rozumiem, że COM.pl to nie jest przyszłość, tylko przeszłość (widać coraz mniejszy przyrost rejestracji http://www.dns.pl/zonestats.html), ale to akurat nie ma wielkiego znaczenia w naszych rozważaniach, ponieważ mówimy o kliencie końcowym, którym jest statystyczna polska firma (nie do końca świadoma takiej tendencji).

 

W szczególności interesuje mnie opinia Daniela D. i SALESa, którzy są wyjątkowo skuteczni w sprzedażach trzyliterówek .PL i mają duże ogólne doświadczenie w trendach domenowych.

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pierwsze primo <_<,

Po drugie primo (jak mawiał Ferdek),

 

tak mawiał pan majster w skeczu "hydraulik" kabaretu Dudek!

 

EDIT:

albo Nikodem Dyzma.. ;)

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

w sumie to nie wiedziałem ze 3lit com.pl, kosztują 50zł a nie reg fee ;)

 

gdy była promocja w ovh wziąłem dla podobnego testu popularności, koło 90 takich 3 lit, przez rok sprzedały się chyba 3, z racji tego,

że domeny były za free to na pewno byłem na plus, ale żeby kupić tyle domen za reg fee, a później przedłużać to nie widzę w tym sensu.

Na pewno nie puściłbym wszystkich jakby ktoś wziął je za 40 - 50zł sztuka ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teraz powiedzcie mi gdzie popełniłem błąd w swoich rozważaniach

Domaining to nie jest nauka ścisła, tutaj nie da się podzielić, pomnożyć i tym sposobem znaleźć najlepsze rozwiązanie. Towar, który wydaje się najbardziej atrakcyjny, zawsze będzie cieszył się największym zainteresowanie inwestorów(przynajmniej tych którzy mogą sobie pozwolić na jego kupno) i w praktyce statystycznie to on pozwala na osiągnięcie największych nominalnych zysków. Do tej pory miałem tylko jedną 3-literówkę com.pl i tak się złożyło, że udało mi się ją sprzedać, ale więcej nie zamierzam takich domen kupować.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdy była promocja w ovh wziąłem dla podobnego testu popularności, koło 90 takich 3 lit, przez rok sprzedały się chyba 3, z racji tego,

że domeny były za free to na pewno byłem na plus, ale żeby kupić tyle domen za reg fee, a później przedłużać to nie widzę w tym sensu.

Na pewno nie puściłbym wszystkich jakby ktoś wziął je za 40 - 50zł sztuka ;)

 

3 sprzedaże rocznie na 90 sztuk to faktycznie mało ;) A samych zapytań było więcej czy tylko 3?

Czy ktoś ma może podobne roczne zestawienie dla PL, aby porównać jedne z drugimi? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×