Jump to content
razors

Wasz pomysł na biznes

Recommended Posts

Zawsze może zgarnąć jeszcze jakąś dotację z UE (program 6.2 - 40 tys) i za to kupić dobrą domenę (lub wykreować nową markę a oszczędzone pieniądze przeznaczyć na marketing), postawić serwis z prawdziwego zdarzenia. Niszowy serwis/katalog firm/serwis społecznościowy/coś lokalnego. Poświęcić faktycznie po 10 godzin dziennie na siedzenie nad tym. Od razu nie będzie zarabiać ale z czasem. Zostawić sobie na bardzo oszczędne życie przez 12 miesięcy. Jeśli nie wypali w końcowych miesiącach szukać pracy (nie porzucając ostatecznie projektu) :unsure:

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
zgarnąć jeszcze jakąś dotację z UE (program 6.2 - 40 tys) i za to kupić dobrą domenę (lub wykreować nową markę

 

koszt domeny kupionej na wtórnym rynku nie jest uwzględniany w wydatkach w przypadkach dotacji. jest to jeden z bardziej rozsądnych zapisów uniemożliwiających tzw. "czary mary"

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli nie ma doświadczenia w biznesie a chciałby mieć wszystko "gotowe", chyba idealnym rozwiązaniem będzie system franczyzowy. jest taka gazeta chyba franchising info ktora ma listę ponad setki taki systemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
koszt domeny kupionej na wtórnym rynku nie jest uwzględniany w wydatkach w przypadkach dotacji. jest to jeden z bardziej rozsądnych zapisów uniemożliwiających tzw. "czary mary"

Kiedyś w biurze agencji rozwoju pytałem się o taką możliwość (był to program 8.1) mówili, że jest. Jednak logika podpowiada że to faktycznie dobre zabezpieczenie bo nie problem było by zrobić transakcję przez dropped na 100k :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może coś takiego?

 

Nie wiem z jakiego województwa jest kolega, ale zapewne tam też ruszają jakieś projekty.

 

Natomiast jakby chciał się zająć fotografią - to chętnie podpowiem- najlepiej telefonicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro jego branza to komputery i miasto 55000 to dobrym pomyslem bylo by swiadczenie uslug typu "komputer doktor" , jest na to zapotrzebowanie przeciez, bo przecietny kowalski chce miec komputer i internet ale nie wiedza co zrobic jak komputer powie "nie" :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miasto to okolice Katowic. Pogotowie komputerowe niestety jest...cieszy się takim sobie powodzeniem. Nie widzę miejsca na konkurencje.

Z tego co widzę najbardziej chciałby założyć wspomniany sklep internetowy. Z tym serwisem, portalem to trocha ciężka sprawa - by zbudować coś naprawdę dobrego potrzeba kasy ( może 50 tys to w sam raz ) i dobry zespół. Sam nikt tego nie ogarnie.

 

Może forumowicze pochwalą się swoimi biznesami :unsure: Nie wierzę że wszyscy są gdzieś zatrudnieni bądź utrzymują się tylko z domen :)

( wiem był temat czym sie zajmujecie )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miasto to okolice Katowic. Pogotowie komputerowe niestety jest...cieszy się takim sobie powodzeniem. Nie widzę miejsca na konkurencje.

Z tego co widzę najbardziej chciałby założyć wspomniany sklep internetowy. Z tym serwisem, portalem to trocha ciężka sprawa - by zbudować coś naprawdę dobrego potrzeba kasy ( może 50 tys to w sam raz ) i dobry zespół. Sam nikt tego nie ogarnie.

 

Może forumowicze pochwalą się swoimi biznesami :unsure: Nie wierzę że wszyscy są gdzieś zatrudnieni bądź utrzymują się tylko z domen :)

( wiem był temat czym sie zajmujecie )

 

Jestem właścicielem jednej z agencji interaktywnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli idzie o biznes w sieci, pieniądze nie są wcale takie ważne - ważny jest pomysł.

A właśnie, że nie jest pomysł taki ważny. Najważniejsza jest umiejętność jego realizacji. Czyli jak nie potrafisz robić stron to nie masz sie co zabierać do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właśnie, że nie jest pomysł taki ważny. Najważniejsza jest umiejętność jego realizacji. Czyli jak nie potrafisz robić stron to nie masz sie co zabierać do tego.

Wyraziłem się nieprezycyjnie - dla mnie w pojęciu "pomysł" mieści się nie tylko "co zrobić?", ale też "jak to dobrze zrobić?" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyraziłem się nieprezycyjnie - dla mnie w pojęciu "pomysł" mieści się nie tylko "co zrobić?", ale też "jak to dobrze zrobić?" ;)

tyle, że jak to dobrze zrobić wiąże sie z reguły z umiejetnościami zrobienia samemu tej strony. Inaczje to musisz wywalić kupe kasy na programistów, a to juz latwo wtopić mnóstwo kasy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaskakujące pierwsze produkty 14 znanych firm

 

Niektóre firmy potrafią znaleźć swoją niszę i skutecznie się jej trzymają. Inne jednak, aby przetrwać, muszą przystosować się do zmieniającego się rynku.

Poniżej przykłady firm, które zmieniły branże na pewnym etapie swojej działalności i zwykle wychodziło im to na dobre

 

http://biznes.onet.pl/zaskakujace-pierwsze...73,1,news-detal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×