Jump to content
DD

Artykuły warte przeczytania

Recommended Posts

dobry, ale to mnie zaniepokoiło:

Jeżeli chcemy być zauważalni w gąszczu polskich domen, musimy wymyślić coś nowego, aby jako pierwsi sięgnąć po odpowiedni adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobry, ale to mnie zaniepokoiło:

 

 

Zwyczajnie, racjonalne podejście :blush:

 

Gość nie przyjdzie do mnie po domenę "z palca" ale sam strzeli "palcówkę" :D

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwyczajnie, racjonalne podejście :D

Gość nie przyjdzie do mnie po domenę "z palca" ale sam strzeli "palcówkę" :D

racjonalne, ale przeciw domainerom, to jest nawolywanie do tworzenia słownych potworków ! :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
racjonalne, ale przeciw domainerom, to jest nawolywanie do tworzenia słownych potworków ! :blush:

 

 

Rozglądnij się po Forum. Popatrz na "AM". Domeniarze tworzą takie potworki bez nawoływania i w ilości zatrważającej :D W czym jesteśmy lepsi?

 

Jeśli ktoś ma pomysł to niech sobie rejestruje. Wolny rynek. Może wymyśli coś fajnego. Z pożytkiem dla ogólnej estetyki. Jeśli zarejestruje "potwora" to i tak daleko go on nie uniesie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozglądnij się po Forum. Popatrz na "AM". Domeniarze tworzą takie potworki bez nawoływania i w ilości zatrważającej :blush: W czym jesteśmy lepsi?

Jeśli ktoś ma pomysł to niech sobie rejestruje. Wolny rynek. Może wymyśli coś fajnego. Z pożytkiem dla ogólnej estetyki. Jeśli zarejestruje "potwora" to i tak daleko go on nie uniesie.

prawda, do tego im dłużej czytam ten art tym bardziej jestem przekonany ze jest na zamówienie konkretnej firmy...

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwyczajnie, racjonalne podejście :blush:

 

Gość nie przyjdzie do mnie po domenę "z palca" ale sam strzeli "palcówkę" :D

 

Kiedyś każda domena była tą "z palca" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś każda domena była tą "z palca" :D

 

Moje są z "palca". I jakoś się kręci :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko przez ten wstrętny internet!!

 

Znawcy tematu ostrzegają, że dostęp do danych związanych z kultem diabła i okultyzmem jest najłatwiejszy w historii. Oczywiście dzięki stronom www. Problem jest na tyle poważny, że stal się tematem 6-dniowej konferencji w Uniwersytecie Regina Apostolorum przy Watykanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Znawcy tematu ostrzegają, że dostęp do danych związanych z kultem diabła i okultyzmem jest najłatwiejszy w historii. Oczywiście dzięki stronom www. Problem jest na tyle poważny, że stal się tematem 6-dniowej konferencji w Uniwersytecie Regina Apostolorum przy Watykanie.

 

... bo jest najłatwiejszy w historii. W tym stwierdzeniu nie ma fałszu.

Tak jak każdy inny temat jest dostępny jak nigdy dotąd. Dzięki stronom www.

Nie obchodzi mnie kto w kogo wierzy. Moja wiara to moja sprawa, ja jestem chrześcijaninem chociaż pewnie z punktu widzenia teologii chrześcijańskiej - heretykiem

 

ale skoro chronimy dzieciaki przed zagrożeniami w Sieci to problem chyba jest?

 

Dorosły człowiek, proszę bardzo - niech sobie wybiera. Jego wybór jego konsekwencje.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... bo jest najłatwiejszy w historii. W tym stwierdzeniu nie ma fałszu.

Tak jak każdy inny temat jest dostępny jak nigdy dotąd. Dzięki stronom www.

Nie obchodzi mnie kto w kogo wierzy. Moja wiara to moja sprawa, ja jestem chrześcijaninem chociaż pewnie z punktu widzenia teologii chrześcijańskiej - heretykiem

 

ale skoro chronimy dzieciaki przed zagrożeniami w Sieci to problem chyba jest?

 

Dorosły człowiek, proszę bardzo - niech sobie wybiera. Jego wybór jego konsekwencje.

 

Ale przecież nie można generalizować i zwalać wszystkiego na internet. Internet tworzymy my - ludzie, a więc to z ludźmi jest coś nie tak, że sięgają po takie tematy i zaczynają na poważnie się nimi interesować. Nie twierdzę, że nie powinno się tego zwalczać, zwłaszcza, że jak wspomniałeś dostęp do takiej tematyki mają także dzieci. Jednak nagłówki typu "Internet winny zwiększaniu się liczby satanistów" dziennikarze wp.pl mogliby sobie darować.

 

Edit: Mogę się założyć, że gdybym napisał artykuł i zatytułował go "Postępowanie i praktyki księży powodem zwiększania się liczby satanistów" zostałbym zlinczowany :blush:

 

Zgadzam się z tym. Jest to tytuł "Wirtualnej Polski" uściślijmy bo zaraz mogą odezwać się głosy, że "tak twierdzi Kościół".

 

Poprawione :D

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Jednak nagłówki typu "Internet winny zwiększaniu się liczby satanistów" mogliby sobie darować.

 

 

Zgadzam się z tym. Jest to tytuł "Wirtualnej Polski" uściślijmy bo zaraz mogą odezwać się głosy, że "tak twierdzi Kościół".

 

Edit:

 

mała poprawka, bo powinienem był napisać, o "wyznawaniu" lub "kulcie" a nie o "wierze".

Jako chrześcijanin również wierzę, że szatan istnieje.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz wiemy, dlaczego w końcówce .org

 

Pomyślałem: "Zrobię stronę z tym wszystkim, dodam udawane newsy". Nawet nie wpadło mi do głowy, że to będzie coś wielkiego. Pierwsza nazwa była pretensjonalna: Joke Master. Szybko mi obrzydła. Przekształciłem w Joe Monster i kupiłem domenę w USA. Z rozszerzeniem org, bo tak było taniej. Zapłaciłem 15 dol. Ruszyłem z darmowego serwera.

http://wyborcza.pl/1,87648,9378802,Nic_tak...motywatory.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny absurd, w których Polacy są najlepsi. Mamy jednych z najlepszych informatyków / programistów na świecie, a jesteśmy informatycznym zaściankiem. Jak my to robimy :)

 

DD

 

W Polsce jak zwykle hamuje cały rozwój biurokracja . Na przykładzie mojego operatora internetu który chce wydzierżawić cyfrową telewizję od drugiego . Ma na celu pociągnąć ok 1km światłowodu studziankami . Cała sprawa ciągnie się miesiącami z uwagi na kompletowanie umów i pozwoleń

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny absurd, w których Polacy są najlepsi. Mamy jednych z najlepszych informatyków / programistów na świecie, a jesteśmy informatycznym zaściankiem. Jak my to robimy :)

 

DD

W artykule masz odpowiedź.

Najgorzej (123 miejsce) została oceniona rządowa promocja internetu oraz rządowe regulacje dotyczące Internetu (125 miejsce na świecie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Taak, polska 62gie miejsce, kolumbia 58me miejsce.

http://reports.weforum.org/global-informat...hnology-report/

 

Jak to sie ma do wypowiedzi comadrzejszych uczestnikow forum co do "dzikiej kolumbii" i "nadrzednej polskiej cywilizacji" w temacie "co sadzicie o domenach .co?":

http://www.di.pl/index.php?showtopic=53532

 

Okazuje sie ze takze pod tym wzgledem, polska jest dzicza w porownaniu z kolumbia :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny absurd, w których Polacy są najlepsi. Mamy jednych z najlepszych informatyków / programistów na świecie, a jesteśmy informatycznym zaściankiem. Jak my to robimy :)

 

DD

 

Szczerze to nie dziwią mnie już takie rzeczy, Polska to kraj absurdów.

 

Przypomniał mi się zamieszczony w 2003 roku na łamach pisma "Rohtas" artykuł o takiej treści:

 

"Polska.

Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego jedna piąta narodu żyje poza granicami i w którym co trzeci mieszkaniec ma 20 lat. Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoją stolicę według obrazów Canaletta, a Stare Miasto odtworzył jako nowe. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał pcha się drzwiami i oknami. Kraj, w którym koncesjami rządzą monopoliści. Kraj ze stolicą, w której centrum stoją nowoczesne biurowce, oferujące pomieszczenia po 10-35 USD za metr. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym można sobie kupić chodniki, postawić parkomaty i płacić państwu tylko 10 procent podatku od zysku. Kraj, w którym otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło problem, a mimo to ponad 3,5 mln obywateli rocznie wyjeżdża na wczasy za granicę. Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno posiadać dolary, choć nie wolno mu ich kupić ani sprzedać poza bankami i kantorami. Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, a z ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza."Polacy! Jak wy to robicie?

 

Myślę, że mimo upływu tych 7 lat niewiele stracił na aktualności...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nowego ale dla wielu może okazać się "odkryciem Ameryki" i pouczającą lekturą:

Krótka historia o łące, inflacji i banku centralnym

fragment...

Co bank centralny robi z gospodarką

 

Wyobraźmy sobie, że pewnego dnia pojawia się państwo. Siłą aparatu przymusu ustala, iż odtąd jedynym prawnym środkiem płatniczym na Łące są papierowe eurodukaty emitowane wyłącznie przez Łąkowy Bank Centralny (zwany dalej ŁBC). Każdy obywatel Łąki zobowiązany jest wymienić złote monety na banknoty mające „pełne pokrycie” w kruszcu. W obiegu wciąż funkcjonuje więc sto eurodukatów ale tylko w postaci papierowej.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nowego ale dla wielu może okazać się "odkryciem Ameryki" i pouczającą lekturą:

Krótka historia o łące, inflacji i banku centralnym

fragment...

proste i ciekawe przedstawienie tematu... warto aby ludzie poznali to przed wyborami

 

ze swojej strony polecam w temacie książke: "Wojna o Pieniądz" - Hongbing Song,

oraz małą i tanią książeczke: "Dlaczego wciąż brak nam pieniędzy" - Colin Barclay-Smith (dostępna w necie)

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×