Jump to content
Betman

Hurtowe ceny rejestracji/przedłużenia domen .pl

Recommended Posts

W chwili obecnej posiadam ok. 300 domen z czego >100 jest z końcówką .pl . Niestety do tej pory za przedłużenie każdej domeny płacę chyba 99zł netto, a na zachodzie jeśli się posiada wiele domen to cennik jest zupełnie inny i wychodzi o wiele taniej dla takich osób niż dla pojedynczych właścicieli domen.

 

Czy są jacyś główni "registrars" w Polsce, którzy oferują hurtowe ceny nawet jeśli nie publikują ich na stronie? Czy w home.pl można od jakiegoś pułapu otrzymać lepsze ceny niż te dla wszystkich?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielu rejestratorów ma cenniki hurtowe. Nie znam oferty home, więc nie wypowiem się na ich temat. Dotyczy to przedłużeń domen.

 

Active24.pl, PPD.pl, Dropped.pl, HRD.pl Nazwa.pl, AZ.pl oferują niższe ceny, w zależności od ilości domen.

Najtaniej jest chyba w tych 3 pierwszych firmach.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielu rejestratorów ma cenniki hurtowe. Nie znam oferty home, więc nie wypowiem się na ich temat.

 

Active24.pl, PPD.pl, Dropped.pl, HRD.pl Nazwa.pl, AZ.pl oferują niższe ceny, w zależności od ilości domen.

Najtaniej jest chyba w tych 3 pierwszych firmach.

 

Czterech. HRD nie ustępuję pierwszej trójce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z powyższych firm to najbardziej kojarzę nazwa.pl , ale nie mogę u nich znaleźć hurtowego cennika. Macie może ten cennik lub bezpośredni link do niego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z powyższych firm to najbardziej kojarzę nazwa.pl , ale nie mogę u nich znaleźć hurtowego cennika. Macie może ten cennik lub bezpośredni link do niego?

Korzystałem kiedyś z ich oferty. Podpisuje się porozumienie po przekroczeniu określonej ilości domen. Nie jest to jednak specjalnie korzystna oferta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiszę do home choć jestem trochę zwiedzony, że sami nie kontaktują się ze swoimi klientami posiadającymi >100 domen w celu uzgodnienia lepszych warunków (inaczej pewnie niektóre osoby odejdą od nich nawet nie kontaktując się z nimi w sprawie cen).

 

Sprawdzę jeszcze ten dropped.pl , czy jest to pewna firma? Czy wystawione na aukcji domeny są sprawdzone pod względem właściciela, jeśli np. za taki 24blog.pl zaoferowałbym najlepszą cenę to nie byłoby niespodzianek typu "gostek znika a domena nie jest nawet jego"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałeś zwyczajnie negocjować ceny przedłużeń przy tej ilości domen? czasem to przynosi dobre skutki :)

Firma ma do wyboru albo mniejszy dochód z zachowaniem Klienta albo pa pa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2miesiące temu miałem w home ok 100szt .pl i około 30szt .com i .eu

Nikt nic nie mówił jak zabierałem domeny (musiałem pisać pismo o wydanie kodów AuthInfo!) no i ja w sumie też nic nie mówiłem.

Co prawda było to w połowie okresu rozliczeniowego, ale fakt jest faktem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem negocjować ceny z home.pl. Firma, w której pracuje utrzymuje tam około 40 domen i dwa (tak zwane;P) serwery. Wszystko co byli mi w stanie zaproponować to 5% zniżka ale tylko wtedy, jeśli przedłużę domeny na co najmniej dwa lata. W takiej sytuacji poprosiłem o poinformowanie mnie w jaki sposób mogę uzyskać kody authinfo domen. Myślałem, że może wtedy zmiękną i coś zaproponują ciekawszego. Myliłem się jednak - poza informacją nic nie uzyskałem... W sumie na tym sprawa się skończyła - domen nie wytransferowałem ostatecznie, bo miałem masę innej roboty i brak czasu żeby się tym zająć (a w home.pl nie jest tak łatwo uzyskać authinfo jak w active czy dropped).

 

Ale być może przy 300 domenach i większej determinacji uda Ci się coś ugrać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałem negocjować ceny z home.pl. Firma, w której pracuje utrzymuje tam około 40 domen i dwa (tak zwane;P) serwery. Wszystko co byli mi w stanie zaproponować to 5% zniżka ale tylko wtedy, jeśli przedłużę domeny na co najmniej dwa lata. W takiej sytuacji poprosiłem o poinformowanie mnie w jaki sposób mogę uzyskać kody authinfo domen. Myślałem, że może wtedy zmiękną i coś zaproponują ciekawszego. Myliłem się jednak - poza informacją nic nie uzyskałem... W sumie na tym sprawa się skończyła - domen nie wytransferowałem ostatecznie, bo miałem masę innej roboty i brak czasu żeby się tym zająć (a w home.pl nie jest tak łatwo uzyskać authinfo jak w active czy dropped).

 

Ale być może przy 300 domenach i większej determinacji uda Ci się coś ugrać...

 

Z home.pl bardzo ciężko się negocjuje, faktycznie spławiają drobnymi procentami. Swego czasu baaardzo się napociłem żeby dostać kontakt do osoby decyzyjnej bo konsultanci często mają związane ręce i nic nie mogą zrobić. W każdym razie obsługę klienta mają na wysokim poziomie, ceny niestety również.

Trudno będzie uzyskać korzystną cenę przedłużenia w Home.pl, trzeba się liczyć, że prawdopodobnie będzie drożej niż w dropped czy active24.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie patrzę a na top100.pl widzę, że "consultingservice.pl" zarządza 445 domenami. Czy to oni są operatorem hrd.pl , bo nie mogę ich oddzielnie znaleźć na tej liście?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PPD.pl, Dropped.pl, HRD.pl rzeczywiście mają świetne ceny odnowień. B)

 

Mam zaś pytanie odnośnie active24.pl , firma została wymieniona wcześniej wraz z powyższymi, ale nie mogę znaleźć ich hurtowego cennika domen .pl (odnowień). Ile u nich kosztują?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam zaś pytanie odnośnie active24.pl , firma została wymieniona wcześniej wraz z powyższymi, ale nie mogę znaleźć ich hurtowego cennika domen .pl (odnowień). Ile u nich kosztują?

 

http://www.active24.pl/main/main.php?id=141

 

.pl - 42 PLN

.pl IDN (wszystkie rozszerzenia) - 12 pln

.com.pl i inne funkcjonalne- 35 PLN

.waw.pl i inne regionalne- 15 PLN

.com, .net, .org, .info, .biz - 25 PLN

.eu - 22 PLN

 

Aha, ceny netto.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki. B)

 

Szkoda, że ustawili bardzo wysoki próg aby uzyskać takie ceny (min. 500 domen), inaczej trzeba płacić im rocznie 1000zl abonamentu. W moim przypadku to i tak by się opłacało, w tym momencie kusi mnie hrd.pl. Czy ktoś ich używa? Czy muszę być jakimś resellerem czy po prostu mogę u nich jako zwykły klient mieć te swoje 135 domen .pl i płacić te niskie ceny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście korzystam z usług MSerwis i jestem bardzo zadowolony nie tylko z cen.

Bo warto zauważyć, że ceny nie są jedynym elementem, na który warto zwrócić uwagę.

Kiedyś trzymałem domeny w nazwa.pl ale byli zdecydowanie mniej elastyczni, nie oferowali wielu usług, którymi byłem zainteresowany a za przedłużenie IDNów do dzisiaj płaci się tam w cenie non IDN.

 

Poniżej cennik partnerski MSerwis ( domeny.tv ) i niektóre ich usługi:

http://www.domeny.tv/domainers

 

Mam nadzieję Swash, że za taką reklamę Twojego serwisu przeskoczę na pakiet Diamentowy B)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za info, na razie chyba najkorzystniej przy moich 135 domenach wypada active24.pl . Fakt, ze musiałbym płacić 1000 rocznie aby mieć takie ceny, ale później 135 x 42 PLN zrobiłoby swoje.

 

Z usług to najbardziej potrzebuję możliwość zmiany danych dla wielu domen jednocześnie. No i aby nie było problemów (lub opłat) za późniejsze przeniesienie domen gdzieś indziej...

 

P.S. Czy serwery u rejestratora odgrywają jakąś rolę? Czy DNS działa w ten sposób, że każde wejście na serwis idzie przez rejestratora za każdym razem, skąd pobierane są dane DNSów? Czy dane nameserwerów są propagowane na tej światowej liście i wtedy już serwery u samego rejestratora nie odgrywają już roli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

135x3 = 405 << 1000 Jeśli w PPD zapłacisz po 45.

 

A skoro masz 170 innych rozszerzeń - to domeny.tv wymiatają B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko .pl chciałbym przenieść, niby w ppd trochę taniej ale nie znam nikogo kto ma tam postawione domeny. Ciężko wybór...

Share this post


Link to post
Share on other sites
... niby w ppd trochę taniej ale nie znam nikogo kto ma tam postawione domeny...

Sprawdź "TOP 20 użytkowników w ogóle" - ten, co ma na tym forum zdecydowanie najwięcej postów jest właścicielem tego serwisu i ma tutaj całkiem niezłą reputację B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zdecydowanie zmienia postać przeczy, jeśli właściciel tego serwisu i dropped.pl to ta sama osoba to lepszej rekomendacji nie potrzeba. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zdecydowanie zmienia postać przeczy, jeśli właściciel tego serwisu i dropped.pl to ta sama osoba to lepszej rekomendacji nie potrzeba. B)

 

 

pb jest właścicielem ppd.pl i złapane.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie az.pl

Mimo kilku niedociągniec jak niezbyt szybkie działanie panelu, czy brak przydatnych statystyk przekierowanych domen i tak warto. Jestem z nimi od 2005 roku i ciagle trzymam kilkaset domen u nich mimo ze mam rozrzucone po kilku rejestratorach duzo więcej.

Masz pewnośc ze nie zniknie, jak moze sie stać w przypadku dropped gdy IRS bierze mu się za tyłek, bo nie prowadził ksiegowości mimo ze sprzedawał domeny obywatelem usa. A oni sięgną nawet do Polski i na Cypr.

Sam juz musze w tej sprawie wysyłac pisma do IRS, które niby sa tylko pytaniami, ale na które nie moge nie odpowiedzić.

Ewentualnie active24.pl choć panel duzo gorszy niz w az.pl.

 

W dodatku jezeli mieszkasz na stałe poza unią europejską w kraju trzecim, ceny netto są dla ciebie cenami brutto.

I tak jest wszedzie. Jezeli jest inaczej to wystąp do US własciwego do siedziby firmy, gdzie trzymasz domeny- US ci zwroci nadpłate VAt, a firma która pobrała nielegalnie podatek VAT bedzie miała kontrole i dosyć dużą kare. Nadpłate VAt otrzymasz do 5 lat wstecz zgodnie z rokiem kalendarzowym

Ja tak robie, jak nie moge wytłumaczyć firmie rejestrującej ze takie są obowiązujące przepisy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×