Jump to content
xxx

dropped - czy to jest naciągactwo?

Recommended Posts

Dowiedziałem się, że nie mogę przedłużać domen w dropped.pl na 2-mce przed wygaśnięciem. Świetnie. Chciał sobie człowiek odpocząć na drugim końcu świata, to jednak muszę zabrać laptop by domen nie stracić. Gratuluję firmie dropped.pl tego, że nie umożliwia przedłużenia domen w bezpiecznym czasie tylko zmusza ludzi przedłużać domeny .pl najwcześniej 30 dni przed wygaśnięciem.

 

Pytam - czy szanowne dropped może zmienić termin przedłużeń tak aby można było przedłużyć domenę przynajmniej na rok do przodu? Czy dropped jakoś chce zarabiać na zapominalskich? Będę wdzięczny za wyjaśnienie wątpliwości, pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dowiedziałem się, że nie mogę przedłużać domen w dropped.pl na 2-mce przed wygaśnięciem. Świetnie. Chciał sobie człowiek odpocząć na drugim końcu świata, to jednak muszę zabrać laptop by domen nie stracić. Gratuluję firmie dropped.pl tego, że nie umożliwia przedłużenia domen w bezpiecznym czasie tylko zmusza ludzi przedłużać domeny .pl najwcześniej 30 dni przed wygaśnięciem.

 

Pytam - czy szanowne dropped może zmienić termin przedłużeń tak aby można było przedłużyć domenę przynajmniej na rok do przodu? Czy dropped jakoś chce zarabiać na zapominalskich? Będę wdzięczny za wyjaśnienie wątpliwości, pzdr.

 

To dotyczy nie tylko dropped, ale też wielu innych rejestratorów, a spowodowane jest widzimisię centralnego rejestru (NASK), który taki przywilej (przedłużania w dowolnym momencie) przydzielił tylko swoim pupilkom, a całej reszcie odmówił. Na szczęście to się skończy w październiku, gdy system zmieni się na pre-paid (i to jedna z niewielu jego zalet). Ale w dropped, PPD.pl i u paru innych jest na to łatwy sposób - wpłacić kasę do panelu, ustawić dla danej domeny Autorenew i spać spokojnie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dowiedziałem się, że nie mogę przedłużać domen w dropped.pl na 2-mce przed wygaśnięciem. Świetnie. Chciał sobie człowiek odpocząć na drugim końcu świata, to jednak muszę zabrać laptop by domen nie stracić. Gratuluję firmie dropped.pl tego, że nie umożliwia przedłużenia domen w bezpiecznym czasie tylko zmusza ludzi przedłużać domeny .pl najwcześniej 30 dni przed wygaśnięciem.

 

Pytam - czy szanowne dropped może zmienić termin przedłużeń tak aby można było przedłużyć domenę przynajmniej na rok do przodu? Czy dropped jakoś chce zarabiać na zapominalskich? Będę wdzięczny za wyjaśnienie wątpliwości, pzdr.

 

Rozwiązaniem Twoich problemów jest autorenew, który mozesz ustawić pod adresem:

https://www.dropped.pl/nautorenew.php?name=nazwadomeny.pl

Wystarczy tylko zostawić odpowiednią sumę pieniedzy na koncie dropped i można wypocząć bez obaw o utratę domeny :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sobie nie wyobrażam, żeby jechać na wakacje i nie mieć dostępu do sieci i forum. Kurcze, maniakalny siecioholik jestem :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja sobie nie wyobrażam, żeby jechać na wakacje i nie mieć dostępu do sieci i forum. Kurcze, maniakalny siecioholik jestem :blink:

 

 

Jedź, polecam, chociaż na chwilę w dzikie (jeszcze) Bieszczady,

a zapomnisz o tym wynalazku i będziesz szczęśliwy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedź, polecam, chociaż na chwilę w dzikie (jeszcze) Bieszczady,

Piszesz serio ?

Pytam bo spędziłem w Bieszczadach ok. sześciu miesięcy swojego życia - na przełomie lat 80/90-tych, za czasów panowania poprzedniego systemu, Igloopolu, jagodziarzy i smolarzy zwanych niekiedy dymiarzami.

Niektóre zakątki Bieszczad wydawały mi się jeszcze dzikie dopóki ( nieżyjący już ) znajomy alpinista i himalaista opowiedział mi jak tam było w latach 50-tych ub. wieku ...

Czyżbym przegapił jakieś nowe zdziczenie tego wspaniałego zakątka naszego kraju ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc, czyli wpłaciłem pieniądze na dropped i mam nadzieję, że sie samo poodnawia. A zna ktoś szczegóły, o co chodzi z tym pre-paidem od października - jakieś zmiany? Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michau: chyba zracji posiadanego kawałka toru chyba masz możliwość "poproszenia" Nasku o danie możliwości odnowienia domen w dowolnym momencie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam możliwość i prosiłem, dostałem odpowiedź odmowną.

A moge wiedzieć jak była umotywowana ta odmowa? Czy może Pan Andrzej B. umotywował typowym "nie bo nie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podbić temat. Jak obecnie wygląda sprawa przedłużeń w terminie wcześniejszym niż 60 dni przed wygaśnięciem w AM i Premium? Zaszły jakieś zmiany?

 

I przy okazji zapytam czy są już jakieś informacje z NASK na temat cen odnowień w 2013?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio przedłużałem (bodajże w lipcu) w premium.pl domeny wygasające we wrześniu, a nawet w październiku i wszystkie odnowiły się bezproblemowo to tego limitu 60 dni na pewno już nie ma.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×