Jump to content
Alex

Ktoś dzisiaj w nocy zarobił ~kilkaset tysięcy ;)

Recommended Posts

czyżbyś nawiązał kontant z właścicielami?

jutro do niego napiszę, ale z tego co widzę to szanse na to, żeby domena kiedykolwiek spadła są praktycznie równe zeru

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz napisać z jakiego zapisu to wynika ?

 

25. Umowa zostaje zawarta na czas nieoznaczony i może zostać wypowiedziana przez Abonenta bez zachowania terminów wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać dokonane na piśmie.

26. NASK może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej.

27. Niezależnie od przyczyn wskazanych w innych postanowieniach Regulaminu, NASK może wypowiedzieć Umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia w przypadku:

a. nieuiszczenia opłaty określonej w Cenniku w terminie wyznaczonym na jego podstawie; zaprzestanie przez NASK Utrzymywania Nazwy Domeny jest równoznaczne z rozwiązaniem Umowy, przy czym zaprzestanie Utrzymywania Nazwy Domeny może poprzedzić wstrzymanie jej Utrzymywania;

b. naruszenia przez Abonenta postanowień Regulaminu.

 

 

http://dns.pl/regulamin.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
jutro do niego napiszę, ale z tego co widzę to szanse na to, żeby domena kiedykolwiek spadła są praktycznie równe zeru

 

...to już nawet nie chodzi o to czy spadnie czy nie (nikt takich pieniędzy by nie odpuscił) tylko o to kto przy tej domenie kombinował. Kto kupił w AfterMarket.pl domenę Animmus.pl na miesiąc przed spadem opcji. Jezeli nie oni to ja myślę że jakiś spekulant który kombinował jak sie pod firmę podszyć i tak przejąć domenę.

 

No i kto ją przedłużał... właściciel czy NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...to już nawet nie chodzi o to czy spadnie czy nie (nikt takich pieniędzy by nie odpuscił) tylko o to kto przy tej domenie kombinował. Kto kupił w AfterMarket.pl domenę Animmus.pl na miesiąc przed spadem opcji. Jezeli nie oni to ja myślę że jakiś spekulant który kombinował jak sie pod firmę podszyć i tak przejąć domenę.

 

Że domena została wykupiona przez, jak to określiłeś, spekulanta, to nie ulega wątpliwości, na pytanie kto przedłuża(ł) domenę też jest jednoznaczna odpowiedź: mógł to robić jedynie abonent, NASK nie to że nie może, ale nie musi tego robić, NASK ją po prostu utrzymuje – w NASK nie ma czegoś takiego jak przedłużanie domeny, jest jedynie utrzymywanie, postępowanie, skasowanie + niewidoczny w whois ani po hoście status 'expired', w który wchodzą domeny przy okazji rocznicy daty swojej rejestracji, ale nie badałem tego wnikliwie, więc nie wiem jak on dokładnie działa. Mogę jedynie podejrzewać że jest to jedynie status pomagający pracownikom NASK wyłowić domeny dla których trzeba wysłać fakturę i po wysłaniu faktury są z powrotem odhaczane jako zarejestrowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Że domena została wykupiona przez, jak to określiłeś, spekulanta, to nie ulega wątpliwości, na pytanie kto przedłuża(ł) domenę też jest jednoznaczna odpowiedź: mógł to robić jedynie abonent, NASK nie to że nie może, ale nie musi tego robić, NASK ją po prostu utrzymuje ? w NASK nie ma czegoś takiego jak przedłużanie domeny, jest jedynie utrzymywanie, postępowanie, skasowanie + niewidoczny w whois ani po hoście status 'expired', w który wchodzą domeny przy okazji rocznicy daty swojej rejestracji, ale nie badałem tego wnikliwie, więc nie wiem jak on dokładnie działa. Mogę jedynie podejrzewać że jest to jedynie status pomagający pracownikom NASK wyłowić domeny dla których trzeba wysłać fakturę i po wysłaniu faktury są z powrotem odhaczane jako zarejestrowane.

 

Jak zwał tak zwał , "przedłużanie" czy "utrzymywanie" domeny której właściciel nie opłacił a wygasł jej termin rejestracji, i na którą jest założona opcja to według mnie nic innego jak czyste wyłudzanie pieniędzy pod pretekstem obietnicy zrealizowania opcji.

 

Ten niewidoczny w WHOIS startus expired, to nic innego jak blokowanie informacji dla klienta który załozył opcję i który nie wie czy domena spadła i mu przysługuje czy kolokwialnie mówiac NASK sobie z nim pogrywa "utrzymując" taką domenę nie wiadomo po co i na co (zamiarów spekulacyjnych w stosunku do dobrych i drogich domen możemy się tylko domyslać).

 

Nie zdziwiłbym się gdyby w najbliższym czasie jakiś rozgarnięty domainer który załozył opcję na domene(y) utrzymywane przez NASK złożył przez kancelarię adwokacką wniosek o upublicznienie faktur dla danej domeny i uzasadnienie dlaczego jego zamówienie jest blokowane pomimo że pieniądze za opcję zostały pobrane.

 

Jeżeli by się potwierdziło to co przypuszczam, to mogło by to otworzyć drogę do pozwów zbiorowych od wszystkich tych których opcje nei zostały zrealizowane z tego własnie powodu.

 

Reasumując ....IMHO NASK pobierajac opłaty za opcje jest zobowiązany do podawania w WHOIS daty modyfikacji domeny, gdzie przez modyfikację rozumiem takze przedłużanie daty rejestracji. Taka jest zasada WHOIS do której stosują sie wszyscy tylko nie NASK.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten niewidoczny w WHOIS startus expired, to nic innego jak blokowanie informacji dla klienta który załozył opcję i który nie wie czy domena spadła i mu przysługuje czy kolokwialnie mówiac NASK sobie z nim pogrywa "utrzymując" taką domenę nie wiadomo po co i na co (zamiarów spekulacyjnych w stosunku do dobrych i drogich domen możemy się tylko domyslać).

 

Nie maz związku, bo jak już pisałem – status 'expired' występuje tylko przez kilka dni po każdej 'rocznicy' i znika, jak się domyślam, niezależnie od tego czy domena jest opłacona czy nie. Natomiast postępowanie wyjaśniające, czyli zablokowanie domeny i usunięcie delegacji, zdarza się w dowolnym momencie utrzymywania domeny, nawet i pół roku przed najbliższą 'rocznicą'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi, proszę czy Wy też macie takie odczucie, że NASK to straszliwie nierzetelna, żeby nie napisać nieuczciwa "firma"?....a może nie tylko odczucie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie maz związku, bo jak już pisałem – status 'expired' występuje tylko przez kilka dni po każdej 'rocznicy' i znika, jak się domyślam, niezależnie od tego czy domena jest opłacona czy nie. Natomiast postępowanie wyjaśniające, czyli zablokowanie domeny i usunięcie delegacji, zdarza się w dowolnym momencie utrzymywania domeny, nawet i pół roku przed najbliższą 'rocznicą'.

 

No własnie....dlaczego znika? W WHOIS domen utrzymywanych przez rejestratorów nic nie znika i wszystko jest mniej lub bardziej ale jasne. Dlaczego domeny które nie są opłacone w AZ czy HOME przechodzą na opłacone opcje lub wracaja do puli a domeny utrzymywane w NASK są tam przetrzymywane?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedzcie mi, proszę czy Wy też macie takie odczucie, że NASK to straszliwie nierzetelna, żeby nie napisać nieuczciwa "firma"?....a może nie tylko odczucie...

 

Nie, NASK to jak najbardziej typowa dla przekrętów "firma", która podlega bardzo słabym regulacjom prawnym, które by wskazywały, co tej "firemce" wolno, a czego nie. Nawet jesli przepisy są, to kłania się kolejna słabość: interpretacja i egzekucja przepisów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

opcje jakie spadły to:

i.pl

ad.pl

bs.pl

 

ja wiem o tych.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kontaktowałem się z Panem Sobańcem i drugim Panem wspomnianym w temacie i niestety domena nie jest na sprzedaż.

 

To można już chyba zmienić temat na "Ktoś dzisiaj w nocy wtopił ~30 zł". ;-)

 

* zakładając że u niego o 16. z minutami była noc.

 

@swagger: jeszcze od.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedzcie mi, proszę czy Wy też macie takie odczucie, że NASK to straszliwie nierzetelna, żeby nie napisać nieuczciwa "firma"?....a może nie tylko odczucie...

Ja to wiem i dawno wiedziałem, ale ja jestem Janek Wróżba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×