Jump to content
fandomen

Na czym najlepiej zarobić?

Recommended Posts

Chciałbym byście podzielili się swoimi doświadczeniami zarabiania w internecie. Na czym najlepiej zarobić pieniądze, mianowicie na jakiej tematyce; poker, bukmacherka, finanse ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepszym sposobem na to żeby "zarobić w internecie", jest sprzedawanie innym ludziom wiedzy o tym jak "zarobić w internecie" :blush: Nie ważne, że ty sam nie wiesz. Zainteresowanych są miliony, a w grupie najlepiej sprzedających się ebooków są poradniki o tym "jak zarobiłem fortunę siedząc w domu" pisane przez ludzi, którzy dopiero w ten sposób się tej fortuny dorabiają :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Jak się posiada odpowiednią wiedzę i inteligencję to oczywiście na transakcjach finansowych na giełdach światowych. Można to robić spokojnie w domu przez Internet. Jest to sposób "zarabiania" na całkiem innym poziomie niż wszystko inne co istnieje na świecie. Jeżeli jednak nie posiadasz tej odpowiedniej wiedzy i inteligencji to nie polecam tej drogi gdyż możesz dużo stracić. Wtedy jest łatwiej bawić się np. właśnie w domeny :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja polece freelancing. Naprawdę przy niewielkim nakładzie czasu można sporo z tego wyciągnąć, a jak umiesz tworzyć strony czy pozycjonować to jeszcze więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się posiada odpowiednią wiedzę i inteligencję to oczywiście na transakcjach finansowych na giełdach światowych. Można to robić spokojnie w domu przez Internet.

 

ale często trzeba siedzieć w pampersie ;)

 

Najlepszym sposobem na to żeby "zarobić w internecie", jest sprzedawanie innym ludziom wiedzy o tym jak "zarobić w internecie" :P Nie ważne, że ty sam nie wiesz. Zainteresowanych są miliony, a w grupie najlepiej sprzedających się ebooków są poradniki o tym "jak zarobiłem fortunę siedząc w domu" pisane przez ludzi, którzy dopiero w ten sposób się tej fortuny dorabiają :blush:

 

naprawdziwsza prawda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale często trzeba siedzieć w pampersie smile.gif

 

Bardzo dobrze powiedziane

 

 

 

Ja powiem inaczej

We wszystkim w czym się zagłębisz, poświęcisz swoje zainteresowanie i czas, nie zwalniając przy tym osiągniesz sukces, we wszystkim czym by to nie było.

 

Na tym forum jest wielu "domeniarzy" są lepsi i gorsi, a jaka jest między nimi różnica? Tym ile poświęcili swojego życia w tym fachu :P

 

METODA: Zasiejesz... zbierzesz

mało zasiejesz? Mało zbierzesz :blush:

 

 

 

Sposobów za zrobienie biznesu w sieci jest setki, a polecam wybrać ten który najbardziej Cię interesuje byś nie musiał za miesiąc znużony, otwierać kolejnego takiego tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja powiem inaczej

We wszystkim w czym się zagłębisz, poświęcisz swoje zainteresowanie i czas, nie zwalniając przy tym osiągniesz sukces, we wszystkim czym by to nie było.

 

Też tak myślę, a dodałbym jeszcze mnóstwo wyrzeczeń i ciężkiej pracy.

 

A odpowiadając na pytanie z tematu - nie ma uniwersalnego i szybkiego sposobu zarabiania pieniędzy w Internecie. Jeśli miałbym jednak jakiś typować to najbardziej dochodowe wydaje się prowadzenie serwisów internetowych, emisja w nich reklam oraz uczestnictwo w programach partnerskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"liczy się sprzedaż, za wszystko inne trzeba zapłacić" nie wiem czyje to powiedzenie ale najprawdziwsze

 

a tak poważnie to czy myslicie że można dobrze zarobić na reklamach? nie mówię o fotkach czy innych klasach z milionami userów ale o serwisach które maja np. 100 tys uu/msc? za kliki prawie nic się nie zarabia a sprzedaż reklamy na odsłony to wielka sztuka. w sieciach reklamowych mozna dostać za reklame zasięgową 2zł za 1000 odsłon -30% ich prowizji a inne reklamy dochodzą w porywach do 10zł/1000 odsłon (bo agencje udzielaja duzych rabatów) -30% ich prowizji.

 

jak człowiek nad tym dobrze pomysli i policzy to serwisu dla samych reklam nie opłaca się robic. jeśli serwis zarabia np. na dostepie do treści i innych opłatach od userów to reklama może byc dodatkowym źródłem dochodów itp.

 

ja w tej chwili jak dostaję biznesplan biznesu internetowego który zakłada tylko przychody z reklam to zwykle nie potrafię go nawet doczytać do końca

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites
a tak poważnie to myslicie że można dobrze zarobić na reklamach? nie mówię o fotkach czy innych klasach ale o serwisach które maja np. 100 tys uu/msc? za kliki nic się nie zarabia w zasadzie a sprzedaż reklamy na odsłony to wielka sztuka. w sieciach reklamowych mozna dostać za reklame zasięgową 2zł za 1000 odsłon -30% ich prowizji a inne reklamy dochodzą w porywach do 10zł/1000 odsłon (bo agencje udzielaja duzych rabatów) -30% ich prowizji.

Ja uważam, że nie. Zauważyłem, że znakomita większość nowych projektów nastawiona jest wyłącznie na sprzedaż reklamy i to w formie banerów lub adsense, tutaj na forum panuje podobny sposób myslenia. Jednak te czasy się kończą, trzeba szukać alternatywnych form zarabiania, z tym poradził sobie np. bankier.pl czy money.pl, ale trzeba szukać jeszcze czegoś nowego. Ale to tylko moje zdanie, amatora w temacie.

 

Sam mam kilka pomysłów na to, może kiedyś uda się coś z tego zrealizować :blush:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nieruchomości to dobry i bardzo trudny biznes, teksty że można go robić bez pieniędzy można włożyć między bajki a pozatym trzeba mieć dobre kontakty i dostep do informacji na ponadstandardowym poziomie żeby działac na poziomie innym niż przedszkolak

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak człowiek nad tym dobrze pomysli i policzy to serwisu dla samych reklam nie opłaca się robic. jeśli serwis zarabia np. na dostepie do treści i innych opłatach od userów to reklama może byc dodatkowym źródłem dochodów itp.

 

ja w tej chwili jak dostaję biznesplan biznesu internetowego który zakłada tylko przychody z reklam to zwykle nie potrafię go nawet doczytać do końca

 

Od serwisu zależy i liczby odsłon, ale sama reklama to chyba już faktycznie mało. Dlatego też napisałem również o programach partnerskich czyli bukmacherka, programy bankowo - finansowe, oferty pracy, wycieczek na stronie czy tak jak napisał przemowild sprzedaży poradników jak zarabiać. :blush:

 

Wydaje mi się, że reklama jeszcze przegania PP pod względem łatwości zarabiania (bo tylko publikujesz np. kody Adsense, ludzie klikają i już zarabiasz), ale w tym przypadku PP raczej większe kwoty są w zasięgu i ten temat powinien się jeszcze bardzo szybko rozwijać.

 

Bo żeby sprzedawać czy świadczyć jakąś usługę to trzeba się na czymś świetnie znać, nie wyczerpuje to definicji "łatwego zarobku". :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja robię teraz testy kredytów mieszkaniowych w ogłoszeniach nieruchomości. lepiej nie da się juz dopasować branż chyba. średnio na 1000 odsłon bannera jest 1 klik i 0 (zero) wypełnionych formularzy kontaktowych.

 

jak się nie da dobrze sprzedać reklamy rozliczanej na odsłony albo na czas emisji to szkoda sobie zaśmiecać serwisu :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"liczy się sprzedaż, za wszystko inne trzeba zapłacić" nie wiem czyje to powiedzenie ale najprawdziwsze

 

a tak poważnie to czy myslicie że można dobrze zarobić na reklamach? nie mówię o fotkach czy innych klasach z milionami userów ale o serwisach które maja np. 100 tys uu/msc? za kliki prawie nic się nie zarabia a sprzedaż reklamy na odsłony to wielka sztuka. w sieciach reklamowych mozna dostać za reklame zasięgową 2zł za 1000 odsłon -30% ich prowizji a inne reklamy dochodzą w porywach do 10zł/1000 odsłon (bo agencje udzielaja duzych rabatów) -30% ich prowizji.

 

jak człowiek nad tym dobrze pomysli i policzy to serwisu dla samych reklam nie opłaca się robic. jeśli serwis zarabia np. na dostepie do treści i innych opłatach od userów to reklama może byc dodatkowym źródłem dochodów itp.

 

ja w tej chwili jak dostaję biznesplan biznesu internetowego który zakłada tylko przychody z reklam to zwykle nie potrafię go nawet doczytać do końca

 

Jestem przekonany że sprzedaż reklamy to świetny interes.

 

Nie zgodzę się z powyższym. Mówisz o wyświetleniach 2zł za 1000 odsłon, tak owszem to tyczy się portali stworzonych przez amatorów, a jedyna osoba która zarabia w tym układzie to pewnie pośrednik bo pewnie jest na tyle "wyszkolony" że ustalił minimum do wypłaty powyżej możliwości danej witryny, zaś właściciel witryny prędzej zrezygnuje z tej formy zarobku niż wypłaci pieniądze

 

Choć w tym przypadku pokazałem jak marne może być zarabianie na reklamie, to pokazałem jak zyskowne może być zarobienie na pośrednictwie sprzedaży reklam. A to też zarobek na reklamie :blush:

 

 

 

Mniejsza o powyższy przykład.

 

Portale tematyczne które są prowadzone przez zaawansowanych webmasterów lub firmy. Oczywiście są już zabrane, ładnie wykonane, posiadają ruch.

Jakie są ceny reklam? Otóż potężne!

 

Dla przykładu podam cena 1000 wyświetleń bannera takiego jak na górze tego forum (468x60) kosztuje średnio od 60-120zł netto!

Nie wspomnę o popupach, bilbordach, większych bannerach, buttonach które mogą być wyświetlane jednocześnie.

 

Dodatkowo by zarysować zarobek przeciętnego portalu musimy poznać statystyki, powiedzmy że przeciętny polski portal posiada 10 000 unikalnych odwiedzin. Założę że każdy użytkownik odwiedzi średnio 10 podstron. Liczba rośnie nam na 100 000 wyświetleń dziennie

 

Ktoś powie: Łanie się mówi, gorzej zrobić.

Zgodzę się to nie jest proste, trzeba zdobyć reklamodawców, wejść w dobre układy z firmami pośredniczącymi itd.

Przede wszystkim pierwsza sprawa to stworzenie portalu który będzie miał swoich odbiorców

 

 

Uważam że pieniądze z reklamy to ZAROBEK IDEALNY, nazywam to tak ponieważ reklama jest ulotna, jeśli dysponujemy odpowiednią platformą to mamy sukces w kieszeni. Klient płaci za reklamę, reklama się wyświetliła, pieniądze zostały.

 

Ja osobiście doceniam nawet tych "amatorów" czlowiek uczy się na próbie błędów, w przykładzie który podałem na początku owszem nie zarobi pierwszym drugim, trzecim razem. Jeśli będzie słaby zrezygnuje, jeśli będzie dążył w tym poświęci się czwarty i piąty raz, a nawet xsiąty. Ważne jest to że jest bliżej sukcesu o te X porażek :P

 

Każda nieudana próba przybliża nas do zamierzonego celu

 

 

ja w tej chwili jak dostaję biznesplan biznesu internetowego który zakłada tylko przychody z reklam to zwykle nie potrafię go nawet doczytać do końca

 

W jakiej dziedzinie Pan siedzi jeśli można wiedzieć. Ma pan styczność z biznesplanami to może w Dotacjach unijnych ?

Edited by ReeKon

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jakiej dziedzinie Pan siedzi jeśli można wiedzieć. Ma pan styczność z biznesplanami to może w Dotacjach unijnych ?

 

nie pan :P:blush:

 

Dla pieniędzy zajmuję się nieruchomościami, z pasji trochę "internetem" i inwestuję we wszystko co uznaję za sensowne i mogace dać ponadstandardowe zyski. Dostaję dziesiątki biznesplanów miesięcznie i mało który można doczytać do końca ;)

 

Dotacje unijne są stosunkowo łatwe do wzięcia ale może być gorzej jak ktos to postanowi na koniec fachowo rozliczyć. wtedy może nie byc już tak optymistycznie :P

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż jak piszecie jest wiele dziedzin na których warto się skupić..Z tego wszystkiego co przeczytałem mam w zasadzie jedno pytanie..Czy lepiej się skupić na jednej czy spróbować od razu dwie dziedziny, mianowicie interesują mnie finanse i hazard (polecanie przez program partnerski).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otóż jak piszecie jest wiele dziedzin na których warto się skupić..Z tego wszystkiego co przeczytałem mam w zasadzie jedno pytanie..Czy lepiej się skupić na jednej czy spróbować od razu dwie dziedziny, mianowicie interesują mnie finanse i hazard (polecanie przez program partnerski).

 

,, Kieruj się głosem serca... "

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

głosem serca w finansach??? ciekawa podpowiedź...

jak masz duuuużo czasu to idź w dwie dziedziny, jak mniej to koncentracja na tej bardziej interesującej Ciebie.

zawsze to łatwiej zarabiać na czymś co Cię interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to gdzie znalezc reklamodawcow, ktorzy zaplaca za 1000 odslon chociaz 50zl? ja nie wiem gdzie... a mam serwis gdzie odslon w miesiacu jest jakies 250tys

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to gdzie znalezc reklamodawcow, ktorzy zaplaca za 1000 odslon chociaz 50zl? ja nie wiem gdzie... a mam serwis gdzie odslon w miesiacu jest jakies 250tys

 

Ilość ruchu jeszcze o niczym nie świadczy , istotne jest skąd ten ruch , jaka grupa wiekowa , zawodowa , demograficzna itd . Jeśli masz taki ruch zacznij od ustalenia profilu użytkownika , jeśli już będziesz wiedział kto odwiedza twoją stronę i po co , na pewno znajdzie się ktoś chętny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×