Jump to content
TomNice

AfterMarket ujawnia swoje obroty

Recommended Posts

przydałby się jeszcze jakiś zbiorczy raport wsteczny czyli ile udało się do tej pory przechwycić domen, lista najdroższych domen przechwyconych i najdrożej sprzedanych na giełdzie <_<

 

archiwum ostatnio przechwyconych domen jest ogólnodostępne więc z historycznym zestawieniem nie powinno być problemu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś na szperanie po archiwach nigdy nie maiłem czasu, a taka tabelka co miesiąc może być ciekawa,

szczególnie kiedy już będzie można porównywać miesiąc do miesiąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
przydałby się jeszcze jakiś zbiorczy raport wsteczny czyli ile udało się do tej pory przechwycić domen, lista najdroższych domen przechwyconych i najdrożej sprzedanych na giełdzie ;)

O tym napiszemy za 3 dni z okazji pewnej okrągłej rocznicy <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
O tym napiszemy za 3 dni z okazji pewnej okrągłej rocznicy ;)

 

Jak dla mnie ciekawe byloby jakies roczne podsumowanie. Lepiej wyglada obrot na poziomie kilku milionow niz kilkuset tysiecy <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
O tym napiszemy za 3 dni z okazji pewnej okrągłej rocznicy ;)

Chyba szykuje się jakieś szczególne świętowanie w "Operze" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
O tym napiszemy za 3 dni z okazji pewnej okrągłej rocznicy ;)

O jak rocznica to czuję w kościach, że znów będzie szalona promocja <_< Fajnie jakby dropped dysponował danymi jaki procent sprzedaży to DM a jaki procent to EU. Wtedy można powiedzieć jak ten rynek się rozwija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poniżej trójka najdrożej sprzedanych domen (na prośbę sprzedających, nie ujawniamy ich nazw – a jedynie ceny).

 

Nie widze jakiegokolwiek sensu podawania takiego zestawienia. Albo podawać z nazwą albo w ogóle. Brzmi śmiesznie. I na co komu taka wiedza?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie widze jakiegokolwiek sensu podawania takiego zestawienia. Albo podawać z nazwą albo w ogóle. Brzmi śmiesznie. I na co komu taka wiedza?

 

Mi się podoba, zawsze to daje jakiś obraz rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi się podoba, zawsze to daje jakiś obraz rynku.

 

No właśnie - comiesięczne podawanie cen domen pokazuje "jak się ma" rynek w stosunku do poprzednich miesięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie - comiesięczne podawanie cen domen pokazuje "jak się ma" rynek w stosunku do poprzednich miesięcy.

 

Tak. A info w stylu domena xxx poszla za 5k napewno pokazuje ten obraz rynku szczegolowo. Gorzej jak pod xxx za 5k kryje sie domena kredyty.pl. Wtedy obraz rynku nie jest juz taki wesoly wiec takie publikacje mijaja sie z celem. Chociaz akurat jesli chodiz o domene xxx za 5k to wiem ktora to byla <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak. A info w stylu domena xxx poszla za 5k napewno pokazuje ten obraz rynku szczegolowo. Gorzej jak pod xxx za 5k kryje sie domena kredyty.pl. Wtedy obraz rynku nie jest juz taki wesoly wiec takie publikacje mijaja sie z celem. Chociaz akurat jesli chodiz o domene xxx za 5k to wiem ktora to byla <_<

 

Może i racja. Jednak wydaje mi się , że z obserwacji takich statystyk w perspektywie, powiedzmy, rocznej można coś niecoś wykoncypować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i racja. Jednak wydaje mi się , że z obserwacji takich statystyk w perspektywie, powiedzmy, rocznej można coś niecoś wykoncypować.

 

Nic nie wywnioskujesz nie znajac nazw.

Bo informacja kredyty.pl poszly za 5k swiadczy o tym ze ceny domen leca na morde.

Informacja, ze jakas tam <_< poszla za 5k swiadczy o tym, ze ceny wzrastaja. Wiec bez znajomosci nazwy domeny niewiele mozna wywnioskowac.

I tak z ciekawosci to nie wiem dlaczego sprzedawcy nie chcieli sie pochwalic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nie wywnioskujesz nie znajac nazw.

Bo informacja kredyty.pl poszly za 5k swiadczy o tym ze ceny domen leca na morde.

Informacja, ze jakas tam ;) poszla za 5k swiadczy o tym, ze ceny wzrastaja. Wiec bez znajomosci nazwy domeny niewiele mozna wywnioskowac.

I tak z ciekawosci to nie wiem dlaczego sprzedawcy nie chcieli sie pochwalic.

Przecież analiza takich statystyk nie jest (chyba?) obowiązkowa. Ja wyczytam sobie z tego bardzo wiele, np. trend

rozwoju AM jako giełdy domen, szczególnie w porównaniu do innych platform. Jeżeli średnia cena sprzedanych domen z każdego miesiąca będzie znacznie większa niż średnia cena sprzedanych domen na allegro i będzie do tego dynamiczniej wzrastać to już na podstawie tego można oszacować gdzie lepiej wystawiać swoje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest żaden obraz rynku.

Dropped.pl to jest 4% domen zarejestrowanych w Polsce.

a czy ja napisałem, że to całościowy obraz rynku? Na pewno nie, ale jakaś jego niewielka składowa tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tabeli AfterMarket.pl – raport obrotów za sierpień 2009

 

jest:

 

1 pufa.pl 4 050 PLN

2 dpi.pl 2 050 PLN

3 ati.pl 2 250 PLN

 

a powinno być:

 

1 pufa.pl 4 050 PLN

2 ati.pl 2 250 PLN

3 dpi.pl 2 050 PLN

 

#ati.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest dyskusja - znaczy się jest potrzeba takiej wiedzy.

 

Dla mnie, nawet jeśli jest to wiedza częściowa to i tak jest lepsze niż domysły.

Chwała AfterMarket, że zrobił pierwszy krok, być może inni pójdą w sukurs i będziemy wtedy wiedzieli jeszcze więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież analiza takich statystyk nie jest (chyba?) obowiązkowa. Ja wyczytam sobie z tego bardzo wiele,

Dokładnie, jeżeli ktoś nie potrafi wyciągnąć z tej informacji ciekawych dla siebie rzeczy to jego strata:P

 

W sierpniu system Dropped.pl przechwycił dla swoich użytkowników 3561 domen za łączną kwotę 156 506 PLN.

 

Szacowałem taki średni przychód z przechwytywania na 1/3, widać bardzo się myliłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szacowałem taki średni przychód z przechwytywania na 1/3, widać bardzo się myliłem.

Pamiętaj, że musisz od tego odjąć ceny rejestracji tych domen (10 PLN za każdą) <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętaj, że musisz od tego odjąć ceny rejestracji tych domen (10 PLN za każdą) <_<

 

Przychód, nie dochód ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×