Jump to content
Guest Michal

Ceny, za które zostały sprzedane polskie domeny

Recommended Posts

Guest Michal
Pierwsze dwa podpunkty proponowałbym wsadzić do jednego maila.

Złączenie obu opcji w jednego maila ma sens. Dzięki za sugestię.

 

Jak można się dopisać do listy mailingowej (przegapiłem to na stronie?)?

Jeszcze nie ma możliwości dopisania się, gdyż to jest dopiero pomysł. Realizacja nastąpi niebawem. Poinformuję Was tutaj, jak już będzie gotowa :D

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy naprawdę jest sens podawać sprzedaże w cenie kilkuset PLN i nieco większe ?

Wg mnie to nie wnosi nic ciekawego do rozwoju rynku.

 

Widzę tam np. swoje dawne 3-literówki, które wcześniej zostały przeze mnie drożej sprzedane, później były przedłużane, by sprzedać się taniej.

 

Nie lepiej byłoby podawać tylko sprzedaże do klientów końcowych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy naprawdę jest sens podawać sprzedaże w cenie kilkuset PLN i nieco większe ?

Wg mnie to nie wnosi nic ciekawego do rozwoju rynku.

 

zgadza się, teraz to jest ser szwajcarski, dla domen poniżej 500 zł, to jest ułamek rynku, brak konsekwencji, baza ma naprawdę sens dla domen od 500-1000 zł,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. baza ma naprawdę sens dla domen od 500-1000 zł,

Ja bym dopisał po jednym zerze więcej ( 5 000-10 000 ) albo przyjął inne kryterium - zostawiłbym te, które trafiły do KK.

Decyduje oczywiście właściciel serwisu tylko zastanawiam się jaki cel przyświecał pojawieniu się tak rozmytego zestawienia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie dogodzisz... skoro chce gromadzić informacje o jak największej ilości sprzedaży to niech to robi. Chyba lepiej jeśli będziemy mieli więcej informacji w jednym miejscu niż mniej.

 

Macie przecież możliwość wybrania zakresu cenowego, więc w czym problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy nie dogodzisz... skoro chce gromadzić informacje o jak największej ilości sprzedaży to niech to robi. Chyba lepiej jeśli będziemy mieli więcej informacji w jednym miejscu niż mniej.

 

Macie przecież możliwość wybrania zakresu cenowego, więc w czym problem?

W tym, że takie zestawienie czasem chciałoby się wysłać jakiemuś niezdecydowanemu klientowi końcowemu ;) Informacje o domenach sprzedanych poniżej pewnego pułapu (powiedzmy 1 000 PLN) można by ukryć i dostęp do nich zabezpieczyć hasłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
W tym, że takie zestawienie czasem chciałoby się wysłać jakiemuś niezdecydowanemu klientowi końcowemu ;) Informacje o domenach sprzedanych poniżej pewnego pułapu (powiedzmy 1 000 PLN) można by ukryć i dostęp do nich zabezpieczyć hasłem.

Jest to jakiś pomysł. Zastanowię się nad tym.

 

Obecnie są problemy z serwerem, ale w następnym miesiącu robię upgrade, więc już nie powinno być lagów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym, że takie zestawienie czasem chciałoby się wysłać jakiemuś niezdecydowanemu klientowi końcowemu.

Będą tacy, co sami znajdą to oraz inne zestawienia.

Zestawienie z niskimi cenami ( tylko z niskimi a nawet z bardzo niskimi ) też może mieć jednak plus.

W sytuacji planowanego zakupu ciekawej domeny od osoby kompletnie niezorientowanej w cenach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Będą tacy, co sami znajdą to oraz inne zestawienia.

Zestawienie z niskimi cenami ( tylko z niskimi a nawet z bardzo niskimi ) też może mieć jednak plus.

W sytuacji planowanego zakupu ciekawej domeny od osoby kompletnie niezorientowanej w cenach ;)

Masz rację. Ostatnio na tej zasadzie przy użyciu danych z CenyDomen.pl udało mi się kupić wizytowki.info za 955 PLN ;) A w tym samym miesiącu reklama.info poszła za 8 000 PLN.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację. Ostatnio na tej zasadzie przy użyciu danych z CenyDomen.pl udało mi się kupić wizytowki.info za 955 PLN ;) A w tym samym miesiącu reklama.info poszła za 8 000 PLN.

Reklama.info wydaje mi się bardziej pojemną domeną więc jakoś nie dziwi mnie aż taka rozbieżność cen.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reklama.info wydaje mi się bardziej pojemną domeną więc jakoś nie dziwi mnie aż taka rozbieżność cen.

Pozdrawiam!

 

zgadzam się, i nawet mogę pogratulować ceny sprzedającemu bdb cena za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie popadajmy w paranoję żeby KK robić w konia. Jak już chce się rozeznać to niech ma pełen ogląd i zobaczy, że domeny mogą kosztować 500 zł ale mogą też 50 000 zł. Robienie z KK osła też nie ma sensu, szczególnie jeśli samodzielnie się zorientuje, że jest robiony w konia ;)

 

Z drugiej strony w innym temacie padają tezy, że cenydomen.pl i inne raporty sprzedaży przeglądamy tylko my a nie KK...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Została opublikowana nowa wersja. Główne zmiany to design oraz informacja o danych publikowanych w serwisie na samym dole pod tabelą.

 

http://www.cenydomen.pl

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Została opublikowana nowa wersja. Główne zmiany to design oraz informacja o danych publikowanych w serwisie na samym dole pod tabelą.

 

http://www.cenydomen.pl

Wygląda dużo lepiej i jest bardziej czytelne... może jednak warto pokombinować z kolorem, bo tak trochę szaro. Ta żółta ramka na dole wygląda na najbardziej interesujący element, a powinno być chyba odwrotnie.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Ilość wyników wyszukiwania została zmniejszona do 50 (wcześniej pokazywało się 100 pozycji).

 

Został w pełni uruchomiony kanał informacyjny na Twitterze. Codziennie o godzinie 9:15, 12:15, 15:15 i 20:15 będzie publikowana losowo wybrana sprzedaż mająca minimalną wartość 500 PLN.

 

Zapraszam do śledzenia:

http://twitter.com/CenyDomen

 

Wygląda dużo lepiej i jest bardziej czytelne... może jednak warto pokombinować z kolorem, bo tak trochę szaro. Ta żółta ramka na dole wygląda na najbardziej interesujący element, a powinno być chyba odwrotnie.

Żółta ramka specjalnie ma wpadać w oko, żeby osoby nie mające do czynienia z branżą zostały poinformowane o naturze publikowanych cen domen.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wygląda dużo lepiej i jest bardziej czytelne... może jednak warto pokombinować z kolorem, bo tak trochę szaro. Ta żółta ramka na dole wygląda na najbardziej interesujący element, a powinno być chyba odwrotnie.

 

Pozdrawiam!

właśnie ta ramka jest najważniejsza i taki kontrast tu jest bardzo pożądany

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Od teraz na stronie startowej CenyDomen.pl pojawiają się dwie tabele:

  1. Dziesięć ostatnio dodanych sprzedaży ponad 1 000 PLN
  2. Dziesięć najdrożej sprzedanych domen w 2010 roku

CenyDomen.pl współpracuje już z następującymi serwisami mikroblogowymi, na których codziennie publikuje cztery losowo wybrane sprzedaże:

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od teraz na stronie startowej CenyDomen.pl pojawiają się dwie tabele:

  1. Dziesięć ostatnio dodanych sprzedaży ponad 1 000 PLN
  2. Dziesięć najdrożej sprzedanych domen w 2010 roku

Dużo lepiej


Share this post


Link to post
Share on other sites

dziwnie to działa bo przykładowe reo*pl jest tylko w jednym zestawieniu, a wedle daty powinno być w obydwu.. ;)

taki przykład...

 

edit: ok, już czaje o co chodzi... data sprzedaży nie ma nic wspólnego z datą dodania ;)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
dziwnie to działa bo przykładowe reo*pl jest tylko w jednym zestawieniu, a wedle daty powinno być w obydwu.. ;)

taki przykład...

Lista "Dziesięć ostatnio dodanych sprzedaży ponad 1 000 PLN" pokazuje 10 ostatnio dodanych rekordów do bazy danych. Data w tym przypadku nie jest istotna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Została opublikowana anglojęzyczna wersja serwisu CenyDomen.pl:

http://www.domainprices.pl/

Fajnie :)

 

Ta sprzedaż humor.pl przez Sedo za 45k PLN to jest potwierdzona? Transakcja przeszła przez Sedo?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×