Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

Podatki.PL zmieniają domenę

Recommended Posts

Podatki.BIZ

Premiera odnowionego serwisu nie oznacza, że jego dotychczasowy adres - www.podatki.pl -

z dnia na dzień zniknie z sieci. Przez pewien czas pozostanie on aktywny, a trafiający nań Internauci będą automatycznie kierowani do strony pod nowym adresem. Podatki.biz zachowują pełną funkcjonalność dostępną na starej stronie. Stałym użytkownikom nie sprawi więc problemu odnalezienie cenionych przez nich działów.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam wytłumaczenia dla tak głupiej zmiany. No chyba, że pod .pl powstanie inna platforma powiązana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie się wydaje, że zapomnieliśmy o tym, że to nie tylko My kreujemy rzeczywistość domenową albo pośrednio ją kreujemy. Klient widząc zajętą domenę bierze inną dostępną mu końcówkę. Wtedy czasami powstają twory a czasami zgrabne nazwy...

Nie mówię tu o przypadku tego newsa ale ogólnie.

 

Co do tematu, nowa domena nieźle brzmi: fonetycznie i znaczeniowo.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mnie się wydaje, że zapomnieliśmy o tym, że to nie tylko My kreujemy rzeczywistość domenową albo pośrednio ją kreujemy...

 

I często o tym zapominamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budowanie marki na dzierżawionej domenie?

Przenosiny z najmocniejszego TLD na jeden ze słabszych?

Ja tu widzę raczej działania pozorowane jakiegoś specjalisty z tytułem MBA... ale zobaczymy co z tego wyniknie. Chcą dostać po d***ch - to dostaną...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może domena .pl była dzierżawiona co dobiegło końca?

Dokładnie, do tej porze mają na obcej domeny

DOMAIN: podatki.pl

registrant's handle: hmns1 (CORPORATE)

[..]

 

REGISTRANT:

company: home.pl sp.j.

street: Plac Rodła 9

city: 70-419 Szczecin

location: PL

Teraz bedą mieli na własnej:

Domain Name: PODATKI.BIZ

Domain ID: D271813-BIZ

Sponsoring Registrar: ENOM, INC.

[...]

Registrant Organization: TaxNet Sp. z o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, do tej porze mają na obcej domeny

Teraz bedą mieli na własnej:

Jeśli to prawda, to gratuluję właścicielom podatki.pl. Nie dość, że brali pewnie niezłą kasę za dzierżawę to jeszcze mają wypromowany adres i kupę linków przychodzących.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka zmiana adresu jest jak wyprowadzka firmy ze 100 metrowego lokalu w centrum warszawy do boksu numer 457 w jankach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie znam wytłumaczenia dla tak głupiej zmiany. No chyba, że pod .pl powstanie inna platforma powiązana.

 

Myślę że ma to związek z tym że przenoszą się z Home do nas z kolokacją ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma Home.pl, pomimo wielu ofert zakupu, otrzymywanych w przeszłości, nie była zainteresowana sprzedażą domeny podatki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli to prawda, to gratuluję właścicielom podatki.pl.

Zastanawiam się tylko czemu domena wróciła do domu lub jak kto woli do home'u po tylu latach ?

Podnieśli cenę za dzierżawę czy operator serwisu uznał, że dzierżawa już jest na tyle wysoka że taniej będzie postawić serwis na nowej domenie nawet kosztem utraty dużej części ruchu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się tylko czemu domena wróciła do domu lub jak kto woli do home'u po tylu latach ?

Podnieśli cenę za dzierżawę czy operator serwisu uznał, że dzierżawa już jest na tyle wysoka że taniej będzie postawić serwis na nowej domenie nawet kosztem utraty dużej części ruchu ?

Raczej właściciel podatki.pl uznał, że ta domena jest już wystarczająco wypromowana...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwię się, że podpisując umowę o dzierżawę nie było klauzuli o prawie pierwokupu za określoną cenę po zakończeniu okresu wynajmu..

 

A jeśli była, a oni z niej nie skorzystali.. to oznacza kilka kroków w tył w ich biznesie.. Ale może sprawa jest głębsza niż nam się wydaje.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak czy inaczej, patrząc na wyborcza.biz --> wybrali chyba dobrze biorąc końcówkę .biz

Jeśli serwis jest już tak duży, zagoglowany, ma wielu stałych użytkowników, ludzie szybko się przestawią na nowe rozszerzenie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
zagoglowany

podatki.pl: Wyniki 1 - 10 z około 52,800 z domeny podatki.pl.

podatki.biz: Wyniki 1 - 10 z około 349 z domeny podatki.biz

 

Pozdrawiam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem czy biz w tym wypadku to idealne rozszerzenie (poomijając pl rzecz jasna)... Chyba info byłaby znacznie lepsza w tym wypadku

 

Edit: org też nie byłaby głupia...

Edited by ijon

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czy biz w tym wypadku to idealne rozszerzenie (poomijając pl rzecz jasna)... Chyba info byłaby znacznie lepsza w tym wypadku

Edit: org też nie byłaby głupia...

W tym wypadku wszystko poza .pl to jednak nic więcej jak erzac... ;)

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś przyglądałem się tej domenie i się zastanawiałem jak serwis zadbał o swoje prawa dzierżawiąc domenę podatki.pl od home.pl.. no i jak się okazuje - nie zadbał :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś przyglądałem się tej domenie i się zastanawiałem jak serwis zadbał o swoje prawa dzierżawiąc domenę podatki.pl od home.pl.. no i jak się okazuje - nie zadbał :lol:

Mógł zadbać, ale w umowie mógł być zapis o tym, że właściciel ma prawo nie sprzedawać. No, i nie sprzedał...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mógł zadbać, ale w umowie mógł być zapis o tym, że właściciel ma prawo nie sprzedawać. No, i nie sprzedał...

Podpisałbyś umowę dzierżawy domeny bez możliwości wykupu na z góry określonych warunkach? Bo ja nie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×