Jump to content
empireus

Jaka koncowka dla domeny firmowej?

Która domena   

16 members have voted

  1. 1. Którą domenę z poniższych byś wybrał na stronę firmową?

    • nazwafirmy.net.pl
      7
    • nazwafirmy.info.pl
      2
    • nazwafirmy.biz.pl
      2
    • inna (jaka?)
      5


Recommended Posts

Potrzebuje Waszej podpowiedzi w doborze koncowki.

 

Znajomy mnie prosil o zrobienie prostej strony o jego firmie. Z dostepnych koncowek z nazwa jego firmy zostaly sie jedynie

 

net.pl

info.pl

biz.pl

 

Ktora z nich bys zarejestrowal/a? Dodam, ze .net .info .biz, tak jak i .eu i wszystkie inne sensowne sa zajete. Firma zajmuje sie spedycja, zatem domena bedzie w przyszlosci na naczepach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaznaczyłem net.pl, ale wolałbym wybrać .com, .eu jeśli są wolne

 

No wlasnie problem w tym, ze z wolnych zostaly jedynie te trzy, ktore wymienilem ;) Nawet org.pl jest zajeta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmień nazwę firmy i kup .pl - im szybciej się na to zdecydujesz tym tańsze i mniej kłopotliwe to będzie.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodać przedrostek FIRMA i końcówka .pl

Mam nadzieję, że to był żart...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmień nazwę firmy i kup .pl - im szybciej się na to zdecydujesz tym tańsze i mniej kłopotliwe to będzie.

Pozdrawiam!

 

Nie da rady zmienic nazwy, bo

a) to nie moja firma

;) firma ma juz kilka ladnych lat i ma juz swoja marke

 

Nie odkupie .pl, bo takich firm o tej nazwie jest cala masa na swiecie, a na .pl dziala firma w tej samej branzy...

 

Bylaby mozliwosc zarejestrowania nazwafirmysc.pl, ale jest taki problem, ze juz nie ma SC, tylko osoba fizyczna, zatem firma nie ma nazwy "firma sc", tylko "firma imie nazwisko"

 

Inna sprawa, ze firma ta, to firma spedycyjna z kilkoma/kilkunastoma tirami, zatem to zaden potentat - chodzi jedynie o wizytowke i w miare normalnego maila, a nie jakiegos z onetu.

 

Proponowalem znajomemu jakas domene zwiazana z transportem, zamiast nazwy firmy. Ale dla niego wydatek kilkuset/kilku tys zl na domene to absurd, a mi nie usmiecha sie go przekonywac...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a pozostałe zagospodarowane czy zaparkowane?

Zagospodarowane

 

 

Dodać przedrostek FIRMA i końcówka .pl

tez mi switalo, ze moze zamiast tych bizonow, moznaby :

NazwafirmySpedycja.pl, albo cos w tym rodzaju, ale na pierwszy sort chce zarejestrowac, poki sie da to, co pozostalo, a pozniej ew. sie cos wymysli, albo nawet postaram sie namowic go na odkupienie jakiejs sensownej domeny (juz probowalem, ale jak grochem o sciane).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby udało Ci się jednak go namówić to mam Translogistyka.pl i Translogisitcs.pl ;)

 

Twoja propozycja *Spedycja.pl wydaje się całkiem dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NazwafirmySpedycja.pl

 

Jeśli nazwa firmy jest krótka to moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór, bo lączy ze sobą nazwę firmy i zakres dzialalności.

 

Coś mi kurcze "ł" nie dziala w systemie, więc za blędy przepraszam, nie ma jak pożyczane laptopy. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmień nazwę firmy i kup .pl - im szybciej się na to zdecydujesz tym tańsze i mniej kłopotliwe to będzie.

To rozwiązanie podoba mi się - innowacyjne podejście. Zgodnie z zasadą: To nie jest łatwe, ale jest proste.

 

Pytanie chyba retoryczne. Oczywiście, że .pl. Stworzyć markę, nie musi być nazwa firmy.

Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie marki.

Zaproponuj mu, że zajmiesz się wizerunkiem jego firmy i stwórz potrzebę posiadania .pl

Jeśli to nie poskutkuje to porzuć temat, bo szkoda nerwów i zarejestruj jakąkolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaj nazwę firmy to może coś wspólnie wymyślimy ;) Wydaje mi się, że wszystkie inne niż .pl to ostateczność. Ewentualnie jeżeli już naprawdę nic się nie da zrobić to net.pl. Jeżeli to firma spedycyjna to może SpedytorXXXX.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
To rozwiązanie podoba mi się - innowacyjne podejście. Zgodnie z zasadą: To nie jest łatwe, ale jest proste

Jeśli jest kilka firm o tej samej nazwie w tej samej branży to natychmiast należy zmienić nazwę firmy.

Konkurencja narobi siary, a potem będzie mnóswo postów na forach typu: "Uważajcie na firmę xxx, bo to oszuści..."

I wtedy będzie klops - bo zmiana nazwy wtedy będzie oznaczała: "To myśmy coś przeskrobali, zmieniamy nazwę, uciekamy od odpowiedzialności..."

 

Tylko .pl + .com w zapasie.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×