Jump to content
korneliusz.com

Brudna gra.

Recommended Posts

Odnoszę wrażenie, że w domeniarstwie właśnie zaczyna się brudna gra. Jak wszystko ma to też zaletę. Mianowicie jest to jeden z sygnałów nadchodzącego boomu. Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o przeniesienie do ogólnych rozmów i przepraszam za pomyłkę.

 

Co jest przejawem "brudnej gry"?

Jest ich kilka. Nie zagłębiając się to nieczysta walka o domeny i udział w rynku.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Jest ich kilka. Nie zagłębiając się to nieczysta walka domeny i udział w rynku.

 

Nic nie zrozumialem, ale wg. powyzszego wszystko jest niczym i wszystkim, oraz wiem, ze nie wiem, ale duzo na ten temat wiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że napisałem niezrozumiale dla wszystkich. Chodzi mi o to, że na początku rynek domen był niedoceniany i ignorowany, gdyż ludzie nie posiadali wystarczającej wiedzy na ten temat. W miarę jak zainteresowanie rynkiem się zwiększa, a co za tym idzie pojawiają się większe pieniądze, zwiększa się też ilość nieczystych zagrań. Działa to też w drugą stronę, im większa ilość nieczystych zagrań, tym większe pieniądze, a skoro większe pieniądze to zainteresowanie rynkiem też rośnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, że napisałem niezrozumiale dla wszystkich. Chodzi mi o to, że na początku rynek domen był niedoceniany i ignorowany, gdyż ludzie nie posiadali wystarczającej wiedzy na ten temat. W miarę jak zainteresowanie rynkiem się zwiększa, a co za tym idzie pojawiają się większe pieniądze, zwiększa się też ilość nieczystych zagrań. Działa to też w drugą stronę, im większa ilość nieczystych zagrań, tym większe pieniądze, a skoro większe pieniądze to zainteresowanie rynkiem też rośnie.

 

Ale o jakich nieczystych dzialaniach mowa? Bo znowu gdzies dzwony dzwonia, ale nie wiadomo w ktorym kosciele, po co i o ktorej godzinie ;-)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale o jakich nieczystych dzialaniach mowa? Bo znowu gdzies dzwony dzwonia, ale nie wiadomo w ktorym kosciele, po co i o ktorej godzinie ;-)

Nie chcę niczego insynuować. Chcę tylko wiedzieć czy inni odnoszą takie wrażenie.

Rozumiem ze chodzi Ci o rynek domenowy w Polsce?

Nie tylko w Polsce. Myślę, że rynki są powiązane. Nie znam jednak rynku globalnego, a tym bardziej innych zbyt dobrze.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę niczego insynuować. Chcę tylko wiedzieć czy inni odnoszą takie wrażenie.

 

Owszem, nie dalej jak wczoraj mogłem sie o tym przekonac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze i wszędzie, w każdej branży zawsze jest tak, że im więcej można zarobić tym więcej jest przekrętów i "brudnej gry".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, domeniarstwo to brudna gra. (przykład:moja aukcja FM dryzek.com.pl)

 

brudny kalesin ;)

Edited by kalesin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie, domeniarstwo to brudna gra. (przykład:moja aukcja FM dryzek.com.pl)

 

brudny kalesin ;)

 

To nie jest przykład brudnej gry, to raczej amatorszczyzna połączona z naiwnością.

 

Co do tematu, to zawsze tak jest jak rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny. Koniec savoir vivre, teraz będzie na noże :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

takie niejasne sytuacje mogły mieć miejsce przy okazji uwalniania krótkich .de i mogą mieć miejsce przy ich odbieraniu.. W grę wchodzą duże pieniądze w przyszłości więc to nie powinno dziwić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Handel cudzym nazwiskiem jest ok?

 

OT: Jak zabraknie peelek a IDNy zabiorą adwokaci z teczkami to czym się będzie handlować jak nie com.pl, eu, biz?

Edited by kalesin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak w każdej branży po jakimś czasie pojawiają się pewne konflikty interesów. Zwłaszcza jeśli ktoś angażuje się w branżę bardzo mocno i jest ona jego sposobem na życie. W tej sytuacji dbanie o dobry wizerunek jest podstawą działania. Forum to miejsce gdzie można wylewać swoje żale i podawać swoje wątpliwości co do działań niektórych podmiotów - ale trzeba to robić uważnie, żeby nie zagalopować się i nie pisać nieprawdy - nawet jeśli nam się coś nie podoba moralnie.

Moim zdaniem każda dobra krytyka jest jak najbardziej dozwolona, ale każde nieprawdziwe pomówienie jest złe i w tej sytuacji lepiej nie pisać nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę niczego insynuować. Chcę tylko wiedzieć czy inni odnoszą takie wrażenie.

Jeśli nie chcesz pisać co skłoniło Ciebie do rozpoczęcia wątku, to nie zaczynaj go wcale bo przypomina mi to zachowanie cnotki, która chciałaby a boi się.

Chciałbyś o tym poczytać ale wolałbyś żeby te' brudy' inni za Ciebie podali ? ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie chcesz pisać co skłoniło Ciebie do rozpoczęcia wątku, to nie zaczynaj go wcale bo przypomina mi to zachowanie cnotki, która chciałaby a boi się.

Chciałbyś o tym poczytać ale wolałbyś żeby te' brudy' inni za Ciebie podali ? :P

Nie chodzi mi o konkretne sytuacje, gdyż one były, są i zawsze będą. Chodzi mi o ogólne wrażenie i własne doświadczenia. Ci którzy tego nie doświadczają pewnie mają same ;) . :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po jakimś czasie trafiłem na historyczny zapis licytacji pewnej domeny, którą wygrałem. Wówczas przy licytacji jedna osoba podbiła mi klika razy stawkę przy końcu. Teraz w historii aukcji ta osoba ma dwie ikony karne (takie zagniewane mordki). I zastanawiam się, czy ta osoba w ogóle płaciła po wygranych aukcjach? Skoro ma takie kary, to może tylko podbijała gdzie popadnie i na koniec konto zostawiła bez opłacenia licytacji? Ta sytuacja budzie we mnie podejrzenie, że miała miejsce "brudna gra" ale dowodu na to nie mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a co kryje się pod pojęciem "brudna gra"?

 

Wg mnie to m.in.

- oferowanie literówek z podszywaniem liter "rn" zamiast "m" itd.,

- wciskanie innym domainerom, że jego domeny są g.warte a potem te same krytykujące osoby rzucają się na nie jak hieny lub na aukcji idzie za całkiem niezłe pieniądze itd.

- krytykowanie klientów (wyzywanie np. od frajerów) za to, że wyrzucili pieniądze w błoto kupując "gorsze" domeny u konkurencji.

 

A Wy jakie macie spostrzeżenia podchodzące pod "brudną grę"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×