Jump to content
Jaca869

Czy naprawdę dziś nie wydarzyło się nic bardziej ważnego ???

Recommended Posts

Nie wierzę, że cała ta kradzież to była prowokacja, bo nie widzę w tym żadnego celu. Co miałaby ta cała sytuacja komukolwiek dać?

No to, że uważają Polaków za antysemitów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wierzę, że cała ta kradzież to była prowokacja, bo nie widzę w tym żadnego celu. Co miałaby ta cała sytuacja komukolwiek dać?

Akurat Ty Wawrzyniec, jako były pracownik Agory i osoba powiązana ze środowiskiem Gazety Wyborczej, powinieneś najlepiej z nas wszystkich to wiedzieć lub przewidywać. Pytanie powinno być raczej skierowane do premiera Tuska, który 18 grudnia był na dywaniku u prezydenta Izraela, Szymona Peresa.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat Ty Wawrzyniec, jako były pracownik Agory i osoba powiązana ze środowiskiem Gazety Wyborczej, powinieneś najlepiej z nas wszystkich to wiedzieć lub przewidywać. Pytanie powinno być raczej skierowane do premiera Tuska, który 18 grudnia był na dywaniku u prezydenta Izraela, Szymona Peresa.

 

;):P

 

Wielka szkoda, że mi nic nie wiadomo o mojej pracy w Agorze SA, mógłbym się upomnieć o zaległe pieniądze. Święta się zbliżają i trochę gotówki na pewno by się przydało. Dziękuję jednak za trop, jak będę się widział z Donkiem na pewno go zapytam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na moje oko ten napis miał ze 6-7 m długości. Potrzebny był duży samochód - jego zdobycie w przypadku drobnych złodziejaszków nie musiało być łatwe. Zresztą duży samochód jest bardziej widoczny i łatwiej by ich było złapać. Więc prawdopodobnie napis został pocięty przed wywiezieniem a nie przed schowaniem.

 

Z drugiej strony ten napis jest symbolem, który przypomina Niemcom co zrobili. Zdjęcie bramy jest znane na całym świecie. A w Niemczech żyją dzieci i wnuki strażników obozowych i jakoś sobie z tą traumą muszą radzić.

To trochę jak burzenie pomników. Stąd wątek Niemca - kolekcjonera lub nie - jest całkiem prawdopodobny.

 

Co zaś do prowokacji, to oczywiście wiadomo jaki miałaby cel. Wywiad z autorem książki który poprzednio linkowałem sporo wyjaśnia. Natomiast nie sądzę, żeby trzeba było się posuwać aż tak daleko. Wystarczy umiejętnie wykorzystywać to co się na świecie samo dzieje. Więc w prowokację nie wierzę.

Podsumowując - za mało wiemy, żeby wydawać tak kategoryczne sądy, ale zastanawiać się można:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc prawdopodobnie napis został pocięty przed wywiezieniem a nie przed schowaniem.

 

 

Czyli uważasz, że pocięli napis pod bramą muzeum? Palnikiem czy ręczną do metalu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielka szkoda, że mi nic nie wiadomo o mojej pracy w Agorze SA, mógłbym się upomnieć o zaległe pieniądze.

Sam o sobie piszesz, że w 2004 roku współpracowałeś z Tygodnikiem Powszechnym. Pracownik/współpracownik - ok, inny wyraz, ale znaczenie podobne. Ale nie dziwię się, że ktoś wypiera ze swojej pamięci taki nieprzyjemny fakt :) Choć wierzę, że nawet w GW można by znaleźć porządnych ludzi, dlatego personalnie nic do Ciebie nie mam i cenię sobie Twoje wypowiedzi, żeby nie było, że to jakiś atak :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na pytanie czy naprawdę dziś nie wydarzyło się nic bardziej ważnego, odpowiadam że i owszem. Gazeta.pl teraz do mnie krzyczy równie szokującym odkryciem: Sławny rugbista homoseksualistą. "W Polsce to niemożliwe"

 

Ciekawe, prawda?

 

PS. Ale nam wydafcy sieczkę serwują :)

 

 

Ukłony,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

zawsze mi się wydawało ... raczej zawsze byłem pewien, że w pl za dużo etosu i martyrologii... a pod tą kołderką.... :)

kiedyś, kiedy powstawała dzisiejsza konstytucja widziałem na murach pewien nieskomplikowany napis:

"mniej preambuły, więcej buły"

może niezbyt dokładnie, ale opisuje to co się dzieje w pl po dzień dzisiejszy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rydzyk...:)

Podejrzewam, że Rydzykowi nawet do pięt nie dorastasz.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli uważasz, że pocięli napis pod bramą muzeum? Palnikiem czy ręczną do metalu? :)

 

Złodzieje, nie mając sprzętu wycofali się i zakupili go w pobliskim sklepie. Następnie powrócili na teren obozu i niezauważeni dokonali kradzieży - mówił prokurator Artur Wrona. Śledczy tłumaczył też dlaczego sprawcy pocięli obozową tablicę na trzy części. Stało się tak dlatego, że samochód, którym przewozili tablicę, był zbyt mały.

źródło

 

 

A tak btw to może być fajny sposób na zarobek:

Znaleźć kilku bałwanów, zlecić im kradzież i zgarnąć nagrodę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak btw to może być fajny sposób na zarobek:

Znaleźć kilku bałwanów, zlecić im kradzież i zgarnąć nagrodę ;)

Bałwany już tym się charakteryzują, że intelektem nie grzeszą. Przyprowadzą policje prosto pod Twoje drzwi. ;)

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja aby TUTAJ nie zadałem właściwego pytania?

 

 

No to teraz już wiemy, jakie zakulisowe rozmowy trwały i po co była potrzebna wpadka z tablicami z Oświęcimia. No to trochę zmiękczyli stanowisko negocjacyjne POlaków i nie mielismy wyjścia. Trzeba było udobruchać rozgniewanych Żydów. No to będziemy mieć samoloty z Izraela:

 

W kwietniu Polacy w Afganistanie mają dostać od Amerykanów dwa bezpilotowe samoloty zwiadowcze MQ-1 Predator. Sami kupimy szpiegowskie samoloty w Izraelu - dowiedziała się "Gazeta".

 

(...)

 

- Jesteśmy już po szczegółowych rozmowach z firmami, które zaprosiliśmy do udziału w procedurze zakupu.

 

To firmy izraelskie bo - jak wyjaśnił nam Idzik - tylko one oferują bezpilotowce, które spełniają wymagania polskiej armii. Chodzi m.in. o to, by samoloty szpiegowskie, które kupi polskie wojsko były sprzętem już sprawdzonym w operacji NATO w Afganistanie

 

http://wyborcza.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ja aby TUTAJ nie zadałem właściwego pytania?

 

 

No to teraz już wiemy, jakie zakulisowe rozmowy trwały i po co była potrzebna wpadka z tablicami z Oświęcimia. No to trochę zmiękczyli stanowisko negocjacyjne POlaków i nie mielismy wyjścia. Trzeba było udobruchać rozgniewanych Żydów. No to będziemy mieć samoloty z Izraela:

 

 

 

http://wyborcza.pl

 

Tak to mogło wyglądać. Z tym, że nie wiadomo kto kogo rozmiękczał tą tablicą. Myślę, że druga strona "tablicy" wygląda tak, że nagle zaginął symbol bardzo ważny szczególnie dla Żydów i Izraela. Przez kilka dni jej nie ma i nie wiadomo kiedy uda się ją znaleźć. ... I czy w ogóle.

W tym momencie "czarna dziura" czyli chwila na negocjacje.

Jakoś chyba 21 grudnia podano informację o jej znalezieniu w wyniku świetnej policyjnej akcji. Wczoraj, dziennikarze informują (odpowiedni czas aby uzyskać dostęp do informacji, opracować ją i opublikować), że kupimy samoloty z Izraela, że kupimy je sami bezpośrednio (czyli bez pośredników - to pewnie ważne) w Izraelu.

Może tak było a może nie. Czasem nie doceniamy polskich "służb" ;).

Moja opinia jest taka, że (jeśli faktycznie powiązane to jest z zakupem samolotów) sprawa jest zbyt grubymi nićmi szyta i posiada zbyt wielki oddźwięk społeczny aby mogły w niej uczestniczyć (czytaj: hasać po Polsce) od jej południa aż po północ, służby izraelskie. W ramach "sojuszu" mogliby może to zrobić Amerykanie, z tym, że wg mnie przy współpracy z polskimi siłami.

Czuję jednak "na nosa", że clue to jest brak pośredników (Amerykanów?) przy zakupie. Czyli izraelska wdzięczność bezpośrednia ;).

 

------------

 

Edit:

Z tym, że nie wczuwajcie się proszę za bardzo w to co napisałem. Powiedzmy, że jest to "historia alternatywna" ;) ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście trudno uwierzyć, żeby etiopscy Żydzi byli potomkami Żydów z Palestyny.

 

Trudno uwierzyć? Przecież to są Murzyni! Najgorsze jest w tym to, że ci dorośli ludzie całkowicie na poważnie, bez mrugnięcia okiem twierdzą, że są potomkami króla Salomona. Żydami, którzy zgubili się przed wiekami w Afryce, ale już całe szczęście się odnaleźli i wrócili do domu. Są momenty, w których wydaje mi się, że świat zwariował.

 

Przyznam, że czytałem ten artykuł z wielkim zaciekawieniem. A powyższy cytat po prostu jest powalający. Ciesze się, że są jeszcze jacyś normalni żydzi, którzy piszą o swoim narodzie prawdę.

 

Jest mi wstyd za Tuska i Kaczyńskiego za jakieś durne tłumaczenie się... Tym bardziej irytuje mnie już zakładanie jarmułki. Dobrze, że nie musieli się obrzezać! :blink:

 

Swoją drogą brawo dla Jaca, za założenie ciekawego tematu. Jak widać wielu z użytkowników forum łatwo ulega telewizyjnej propagandzie - potrafią strasznie przejąć się losem 60letniego napisu, że uważają to za sprawę wielce honorową.

 

Nie chce mi się teraz pisać więcej o żydach i ich cwaniactwie. Może ten demotywator zobrazuje Wam moje poglądy:

 

http://demotywatory.pl/970010/Widzicie-podobienstwo

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce mi się teraz pisać więcej o żydach i ich cwaniactwie. Może ten demotywator zobrazuje Wam moje poglądy:

 

http://demotywatory.pl/970010/Widzicie-podobienstwo

 

Pozdrawiam.

 

Uważam, że Polska powinna z całą zaciętością walczyć z niesprawiedliwymi roszczeniami żydowskimi względem niej i ze stereotypem jaki kreuje o nas WJC i inne organizacje. Jednak dziesięciokrotnie bardziej powinniśmy popierać państwo Izrael w jego walce z Palestyńczykami. Izrael to najdalej na wschód wysunięty obszar naszej Cywilizacji - Cywilizacji Zachodu. Jeżeli Izrael przegra to Islam zbliży się już bezpośrednio do naszych granic i tylko kwestią czasu będzie, aż postanowi te granice przełamać. Silny i dynamicznie rozwijający się Islam już dyktuje Europie swoje prawa, a "V kolumna" muzułmańska w UE w żadnym punkcie nie zamierza podporządkować się naszym zwyczajom i stylowi życia, bo wie że słaba i zagubiona Europa się jej boi. Niestety większość zda sobie z tego sprawę dopiero wtedy, kiedy u nas za noszenie krzyża, czy posiadanie Biblii grozić będzie kara śmierci, tak jak to jest w Arabii Saudyjskiej, Jemenie i kilku innych muzułmańskich państwach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że Polska powinna z całą zaciętością walczyć z niesprawiedliwymi roszczeniami żydowskimi względem niej i ze stereotypem jaki kreuje o nas WJC i inne organizacje. Jednak dziesięciokrotnie bardziej powinniśmy popierać państwo Izrael w jego walce z Palestyńczykami. Izrael to najdalej na wschód wysunięty obszar naszej Cywilizacji - Cywilizacji Zachodu. Jeżeli Izrael przegra to Islam zbliży się już bezpośrednio do naszych granic i tylko kwestią czasu będzie, aż postanowi te granice przełamać. Silny i dynamicznie rozwijający się Islam już dyktuje Europie swoje prawa, a "V kolumna" muzułmańska w UE w żadnym punkcie nie zamierza podporządkować się naszym zwyczajom i stylowi życia, bo wie że słaba i zagubiona Europa się jej boi. Niestety większość zda sobie z tego sprawę dopiero wtedy, kiedy u nas za noszenie krzyża, czy posiadanie Biblii grozić będzie kara śmierci, tak jak to jest w Arabii Saudyjskiej, Jemenie i kilku innych muzułmańskich państwach.

 

To złe, i to nie dobre. Ja liczę, że ani jednym ani drugim nie pozwolimy wejść sobie na głowę. Nie popieram tego, w jaki sposób traktują Palestyńczyków. Zaś czy islam nam tak grozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To złe, i to nie dobre. Ja liczę, że ani jednym ani drugim nie pozwolimy wejść sobie na głowę. Nie popieram tego, w jaki sposób traktują Palestyńczyków. Zaś czy islam nam tak grozi?

My już pozwalamy sobie Islamowi wejść na głowę. Wystarczyło że wysadzili nam 2 wagony metra w Hiszpanii, a już Hiszpanie głosowali po ich myśli, w Belgii, Austrii usuwa się nasze święta - żeby nie urazić ich "uczuć religijnych" ;) , a Francuzi boją się cokolwiek powiedzieć jak im robią burdy na ulicach i podpalają samochody.

Muzułmanie nie są głupi i widzą, że warto poczekać bo Europa sama siebie wykończy. O skali zagrożenia przekonamy się pewnie już za kilka lat, kiedy Talibowie dorwą się do broni jądrowej w Pakistanie lub kiedy padnie bufor w postaci Izraela. Co do traktowania Palestyńczyków to trudno nam zrozumieć tę sytuację bo nie mamy nad głową bezpośrednio takiego zagrożenia. Trzeba wziąć pod uwagę to, że ich cywilizacja, w przeciwieństwie do naszej nie szanuje jednostki. To oni sami tworzą własne ofiary, wysyłając na pewną śmierć swoich chorych z nienawiści bojowników. Nikt nie zrozumie tego zagrożenia, jeżeli sam nie będzie musiał oglądać się nieustannie za siebie bo każde dziecko, kobieta, czy ktokolwiek inny o nieco ciemniejsze cerze może być oklejony ładunkami wybuchowymi. Zdjęcia nie oddadzą wszystkiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×