Jump to content
Sign in to follow this  
empireus

ppd.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Jako, ze nie widze podobnego tematu odnosnie ppd, to pozwolilem sobie go zalozyc.

 

Moja pierwsza sugestia jest taka, by przy sprawdzaniu whois (https://ppd.pl/whois/xxxx.pl), gdy domena jest wolna, mozna bylo ja od razu testowac/rezerwowac/rejestrowac, ew. pojawial sie link do strony z rejestracja takowej domeny, by nie musiec kopiowac tekstu, klikac po panelu i tam dopiero wklejac.

 

Kolejna sugestia zwiazana jest juz z sama rejestracja.

Przyciski sa za male i zlewaja sie kolorystycznie z reszta panelu. Zlapalem sie juz kilka razy na tym, ze w trzecim kroku, gdzie jest podana kwota, zapomnialem po prostu nacisnac "Dalej", bo przycisk byl za nisko i byl slabo widoczny.

 

W portfolio brakuje sortowania po kwotach.

 

I chyba najwazniejsza funkcjonalnosc, jakiej brakuje, to na liscie spadow brak rozroznianai IDN nonIDN. Przydalby sie jakis znaczek, ktory informowalby o tym, ze dana domena jest IDN, albo nawet opcja, dzieki ktorej mozna pomijac/szukac IDNy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja pierwsza sugestia jest taka, by przy sprawdzaniu whois (https://ppd.pl/whois/xxxx.pl), gdy domena jest wolna, mozna bylo ja od razu testowac/rezerwowac/rejestrowac, ew. pojawial sie link do strony z rejestracja takowej domeny, by nie musiec kopiowac tekstu, klikac po panelu i tam dopiero wklejac.

 

Nie ma problemu, na dniach wprowadzimy.

 

Kolejna sugestia zwiazana jest juz z sama rejestracja.

Przyciski sa za male i zlewaja sie kolorystycznie z reszta panelu. Zlapalem sie juz kilka razy na tym, ze w trzecim kroku, gdzie jest podana kwota, zapomnialem po prostu nacisnac "Dalej", bo przycisk byl za nisko i byl slabo widoczny.

 

Przyglądniemy się temu. Na pewno można coś z tym zrobić :-).

 

W portfolio brakuje sortowania po kwotach.

 

Planujemy ogólnie troszkę poprawić folio. Na pewno zobaczysz różnicę w bliskim czasie, w tym sortowanie.

 

I chyba najwazniejsza funkcjonalnosc, jakiej brakuje, to na liscie spadow brak rozroznianai IDN nonIDN. Przydalby sie jakis znaczek, ktory informowalby o tym, ze dana domena jest IDN, albo nawet opcja, dzieki ktorej mozna pomijac/szukac IDNy.

 

Racja, jakoś nam to umknęło. Postaramy się dodać jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja pierwsza sugestia jest taka, by przy sprawdzaniu whois (https://ppd.pl/whois/xxxx.pl), gdy domena jest wolna, mozna bylo ja od razu testowac/rezerwowac/rejestrowac, ew. pojawial sie link do strony z rejestracja takowej domeny, by nie musiec kopiowac tekstu, klikac po panelu i tam dopiero wklejac.

Słuszna uwaga.

W drugą stronę też by się przydało - rejestrując domenę - gdy zajęta - możliwość sprawdzenia od razu w bazie WHOIS, kto, co.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słuszna uwaga.

W drugą stronę też by się przydało - rejestrując domenę - gdy zajęta - możliwość sprawdzenia od razu w bazie WHOIS, kto, co.

 

Kliknij na kulę ziemską w sekcji "narzędzia". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kliknij na kulę ziemską w sekcji "narzędzia". ;)

 

Kliknąłem i ;):P

Faktycznie jest...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy zostaną wydłużone aukcje?

Miały zostać wydłużone a nadal można je wystawiać tylko z jednym, 5-cio dniowym terminem zakończenia. :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wersja ppd.pl bez javascript nie będzie już rozwijana? Myślę, że jest coś źle zrobione ponieważ u mnie dodanie domeny do przechwycenia trwa nawet do 30s. To samo dotyczy oznaczenie domeny do dalszego monitorowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wersja bez JS (całkowicie bez JS) przestała być rozwijana. Jednak obecnie dążymy do kompromisu i staramy się zastępować JS równie wygodnymi rozwiązaniami bez wykorzystania JS. Obecnie trwają nad tym prace i wkrótce powinno być dużo bardziej komfortowo.

 

Edycja:

Oczywiście na problem długiego ładowania postaramy się coś poradzić.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiscie lubie bajery, aczkolwiek nie do przesady. JS jest dobra do danych na stronie i ew jakis efektow wizualnych. Opierac na tym poruszanie sie po serwisie to "burzuazja" ;-) Kiedys w Action wprowadzono aukcje.action.pl. Okazalo sie, ze tak jak u Was, wszystko bylo na JS. Bylo to o tyle wkurzajace, ze aby wrocic na poprzednia strone, trzeba bylo sie niezle wysilic. Denerwujace bylo dlatego, bo gdy kliknelo sie z przyzwyczajenia na przycisk powrotu w przegladarce, trzeba bylo od nowa przegladac aukcje ;-)

 

Serio, nie idzcie ta droga i nie pokazujcie co umiecie, tylko zrobcie serwis dla ludzi, a nie dla siebie i wlasnego widzimisie. JS powinna sluzyc do przetwarzania dynamicznych danych, a nie tak jak teraz, ze rowniez poruszanie sie po stronie jest uzaleznione od JS. Podoba mi sie dynamiczne odswierzanie czasu do zakonczenia aukcji, jak rowniez dynamiczna prezentacja licytacji. I to powinno zostac, ale reszta do przerobki na statyczne strony.

 

Podobnie menu. Chcieliscie dobrze, ale serio - jest nadal tragedia. Pomimo, ze korzystam z serwisu od dluzszego czasu, prawie codziennie, to do niektorych opcji trafiam po kilkunastu minutach :/

 

Funkcjonalnosc Panowie, a nie bajery. Bajery sa dobre na stronach dla nastolatkow, a nie na powaznej gieldzie. Proponuje przyjzec sie innym stronom i czerpac z tego, co juz jest, a nie wprowadzac wizje poety. Nie kazdy tak samo, jak poeta to przezywa. Kazdy interpretuje utwor na swoj sposob. A w Waszym utworze jest totalny nielad i przerost formy nad trescia.

 

Wiem - kazda sroczka swoj ogonek chwali. Trudno przyznac sie do bledu, gdy jest sie przekonanym, ze napisalo sie poemat zycia, o ktorym sie mysli, ze powinien dostac Nobla. Jednak jesli sa glosy za tym, by poprawic nawigacje, wywalic wiekszosc JS, to nie rozumiem, dlaczego tak sie upieracie przy swoim? Ten serwis jest dla Was, czy dla klientow? :) Myslalem, ze klient Wasz Pan i to on powinien byc zadowolony. Jest odwrotnie.

 

Mam nadzieje, ze zapowiadane zmiany beda faktycznie na lepsze i wreszcie zaczniecie sluchac...

 

PS. Z aukcji na action zrezygnowalem, bo mnie zwyczajnie zaczelo to denerwowac, a korespondencja z autorem jedynie mnie utwierdzila w przekonaniu, ze lepiej sie wyspac, niz toczyc jalowe dyskusje z kims, kto jest przekonany, ze stworzyl "siodmy cud swiata".

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież napisałem, że zaczynamy stopniowo rezygnować z JS na rzecz równie komfortowych rozwiązań bez wykorzystania tego języka. I tu nie ma żadnych sentymentów. Ja osobiście nie lubię JS ale po prostu czasami może być dużo wygodniejszy dla użytkownika. Tak jak zapowiedziałem następuje redukcja rozwiązań z wykorzystaniem JS i w miarę możliwości wykluczanie go z kodu. Docelowo mają być dostępne jedynie bardzo przydatne rozwiązania w JavaScript, z możliwością opcjonalnego wyłączenia w ustawieniach. Tak jak ma to już miejsce dla listy domen.

 

Tak więc spokojnie, po prostu trochę tego jest dlatego poprawa intuicyjności, redukcja stron i odciążenie panelu muszą trochę potrwać.

A co do rozwoju w kierunku użytkownika to od początku istnienia PPD.pl, 95% wszystkich zmian miało miejsce z inicjatywy użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto mi powie, dlaczego nie mogę zalogować się do PPD ? ;)

Nie pamiętam, żebym zmieniał hasło...

 

Skoro hasło wpisujesz dobre, to pewnie login zły. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kiedy będzie można przedłużać opcje?

 

Jak tylko NASK wprowadzi nową wersję EPP - na razie została przywrócona stara.

Panel jest już gotowy na tę funkcjonalność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto mi powie, dlaczego nie mogę zalogować się do PPD ? ;)

Może PPD zmienia model biznesowy na bardziej elitarny i zaczyna usuwać konta użytkowników, którzy w swoim portfolio mają :)

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro hasło wpisujesz dobre, to pewnie login zły. :blink:

Chyba żartujesz... :)

Po zmianie hasła nadal to samo.

Za każdym razem przenosi mnie spowrotem na stronę logowania.

Sprawdzałem w IE, Firefox, Chrome i Operze.

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ppd.pl pokazuje (ok. 19:15):

salonsportowy.pl Wygasa 2010-02-14 2006-02-02 2009-02-25 2010-02-17 18:46

 

 

whois oznajmia:

 

salonsportowy.pl

Zarejestrowana

Registrant: nma_nameo (firmowy)

Data utworzenia: 2010.02.17 19:00:03

Data modyfikacji: 2010.02.17 19:00:03

 

 

:blink:

 

No i ta "skutecznosc" mnogosci partnerow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ppd.pl pokazuje (ok. 19:15):

salonsportowy.pl Wygasa 2010-02-14 2006-02-02 2009-02-25 2010-02-17 18:46

 

 

whois oznajmia:

 

salonsportowy.pl

Zarejestrowana

Registrant: nma_nameo (firmowy)

Data utworzenia: 2010.02.17 19:00:03

Data modyfikacji: 2010.02.17 19:00:03

 

 

:blink:

 

No i ta "skutecznosc" mnogosci partnerow :)

 

Ale o co chodzi? Domena wygasła o 18:46, została złapana (zarezerwowana) o 18:46 i zarejestrowana o 19:00. Coś niezwykłego w tym jest? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam banalne pytanie:

Czy osoba, która zalicytowała w aukcji jest automatycznie dodawana do osób obserwujących, czy to są dwa "odmienne stany"?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam banalne pytanie:

Czy osoba, która zalicytowała w aukcji jest automatycznie dodawana do osób obserwujących, czy to są dwa "odmienne stany"?

 

Jako uczestnik aukcji dostaniesz maile o jej przebiegu i zakończeniu, kwestią jest też to co zaznaczysz w ustawieniach/powiadomieniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako uczestnik aukcji dostaniesz maile o jej przebiegu i zakończeniu, kwestią jest też to co zaznaczysz w ustawieniach/powiadomieniach.

Chyba się nie rozumiemy:

Wystawiam aukcję, ktoś zalicytował - czy ten "ktoś" od razu jest dodawany "z automatu" do listy osób obserwujących widocznych z mojego panelu lub widoczny (przy większej ilości gwiazdek) dla ogółu?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba się nie rozumiemy:

Wystawiam aukcję, ktoś zalicytował - czy ten "ktoś" od razu jest dodawany "z automatu" do listy osób obserwujących widocznych z mojego panelu lub widoczny (przy większej ilości gwiazdek) dla ogółu?

 

Nie zrozumieliśmy się, bo przedtem nie wyraziłeś się tak precyzyjnie jak teraz :D

Na to pytanie już nie odpowiem, bo nie chcę strzelać.

 

No dobra, skoro nalegasz:

- wg mnie oferty w aukcji to oferty w aukcji

- obserwujący to obserwujący

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja zaobserwowalem, ze licytujacy jest rownoczesnie obserwujacym, z reszta wystarczy wejsc w zakladke obserowowane. Znajduja sie tam takze domeny, ktore przechwycilo PPD na Twoje zlecenie i ktore aktualnie sa na aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×