Jump to content
Sign in to follow this  
empireus

ppd.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

1) Czy i kiedy bedzie usprawniona usluga platnosci.pl? Nie ukrywam, ze jest to irytujace, gdy na innych serwisach po takiej transakcji, pieniadze sa momentalnie na koncie/usluga oplacona, a u Was trwa to godzinami, albo wrecz dniami.

 

hmm... korzystam z platnosci (BZWBK) - kwota pojawia się po kilkunastu sekundach

2) Wystepuje pewien problem przy wchodzeniu na strone z lista lapanych domen.

 

https://ppd.pl/catch.html <- ok 50sek, zanim zaladuje sie strona

 

u mnie jest od razu

Edited by mishel

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) Czy i kiedy bedzie usprawniona usluga platnosci.pl? Nie ukrywam, ze jest to irytujace, gdy na innych serwisach po takiej transakcji, pieniadze sa momentalnie na koncie/usluga oplacona, a u Was trwa to godzinami, albo wrecz dniami.

 

Zapewne mówisz o płatności kartą, bo przy wpłacie z w pełni obsługiwanych banków pieniądze są od razu. Wpłata kartą jest weryfikowana przez płatności.pl do 24h i nie mamy na to wpływu, ale niedługo operator płatności ulegnie zmianie i powinno się poprawić. No i są jeszcze banki, np. ing, z których potwierdzenie nie idzie w czasie rzeczywistym. A więc wszelkie pretensje powinny być kierowane pod adresem płatności.pl lub szerzej, całego systemu bankowego.

 

2) Wystepuje pewien problem przy wchodzeniu na strone z lista lapanych domen.

 

Rzeczywiście występują czasem opóźnienia, wydaje się to zależeć od ilości domen na liście. Znajduje się to już w kolejce do sprawdzenia i poprawienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne mówisz o płatności kartą, bo przy wpłacie z w pełni obsługiwanych banków pieniądze są od razu. Wpłata kartą jest weryfikowana przez płatności.pl do 24h i nie mamy na to wpływu, ale niedługo operator płatności ulegnie zmianie i powinno się poprawić. No i są jeszcze banki, np. ing, z których potwierdzenie nie idzie w czasie rzeczywistym. A więc wszelkie pretensje powinny być kierowane pod adresem płatności.pl lub szerzej, całego systemu bankowego.

 

O kartach kredytowych to wiem. Ale sytuacja dot. wlasnie ING, z ktorym nie mam problemow przy platnosciach w innych serwisach, ten problem wystepuje tylko u Was. Przynajmniej ja nigdzie indziej tego nie zaobserwowalem (nawet w ortodoksyjnie maniakalnym na punkcie swojej ksiegowej az.pl). Fakt, ze w ING mozna robic operacje do 21, co nie zmienia faktu, ze problem dot, platnosci robionej w dzien. Gdyby sprawa dot, przelewu bezposredniego na konto w innym banku, to ok, ale hmmmm Powinniscie reklamowac to do platnosci.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście występują czasem opóźnienia, wydaje się to zależeć od ilości domen na liście. Znajduje się to już w kolejce do sprawdzenia i poprawienia.

 

Pisałem już o tym problemie. Przypomnę też, że w wersji bez js problem nie występował.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O kartach kredytowych to wiem. Ale sytuacja dot. wlasnie ING, z ktorym nie mam problemow przy platnosciach w innych serwisach, ten problem wystepuje tylko u Was. Przynajmniej ja nigdzie indziej tego nie zaobserwowalem (nawet w ortodoksyjnie maniakalnym na punkcie swojej ksiegowej az.pl). Fakt, ze w ING mozna robic operacje do 21, co nie zmienia faktu, ze problem dot, platnosci robionej w dzien. Gdyby sprawa dot, przelewu bezposredniego na konto w innym banku, to ok, ale hmmmm Powinniscie reklamowac to do platnosci.pl.

 

http://www.platnosci.pl/?module=PageHTML&a...p;partnerid=ing

 

Jak szybko realizujemy płatności w systemie "Płacę z ING"?

 

Jeśli dokonają Państwo wpłaty w dzień roboczy, w godzinach 8:00 - 19:00, pieniądze pojawią się na koncie wskazanego Odbiorcy w ciągu kilku minut. Przelewy poza tymi terminami "docierają" na docelowe konto do godz. 8:00 rano następnego dnia roboczego.

 

---

Jakiekolwiek problemy z płatnościami są od nas niezależne, a reklamację może złożyć wyłącznie płacący (płatności.pl nie udzielają nawet informacji o statusie płatności czy powodach odrzucenia).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy gdzieś było to poruszane ale przydało by się na liście domen zrobić pole w które można by wpisać kwotę za którą się kupiło domenę, ułatwiło by to późniejsze określanie cen do sprzedaży.

 

Pozdrawiam

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy gdzieś było to poruszane ale przydało by się na liście domen zrobić pole w które można by wpisać kwotę za którą się kupiło domenę, ułatwiło by to późniejsze określanie cen do sprzedaży.

 

Dodawanie notatek do domen jest w planach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorzystałem dzisiaj z hurtowego przekierowania wszystkich domen - nowa funkcjonalność http://serwis.pl/{domena} - dziękuje pb, Interson i innym, chodzi dobrze.

 

Zapomniałem o jednym, że takie przekierowanie przywraca również dns-y PPD a przecież mam kilka serwisów, musiałem w te pędy przywracać stare delegacje ;) bo "poleciałem" po całości...

 

Komunikaty świetnie informują gdzie, jaka domena była/jest przekierowana ale dobrze by było aby wyskakiwał również komunikat przy konkretnej domenie, że ulega zmianie dns - wtedy można by odhaczyć taką pozycję.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było aby przy przeglądaniu giełdy domen oprócz wszystkich dotychczasowych kategorii była możliwość wyboru widoku tylko "pakietów domen".

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzę, że idą zmiany

 

przy aukcji domeny przechwyconej pojawil sie komunikat

 

To jest aukcja domeny przechwyconej. Aby wziąć udział w licytacji, należy uiścić opłatę w wysokości 100,00 PLN. Opłata jest bezzwrotna i nie zależy od wyniku licytacji. Osoby, które dodały tę domenę do przechwycenia, mogą brać udział w aukcji bez dodatkowych kosztów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
widzę, że idą zmiany

 

przy aukcji domeny przechwyconej pojawil sie komunikat

pojawią się ogłoszenia na di.pl : sprzedam miejsce w licytacji domeny xxxxx.pl za 50 pln ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś zostanie rozesłana wiadomość do użytkowników z opisem pierwszego pakietu zmian. Przez najbliższy czas tak jak zapowiedziałem regularnie będą wdrażane mniejsze i większe zmiany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubolewam i to dogłębnie, że nie wysyłacie maili przypominających o końcu aukcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ubolewam i to dogłębnie, że nie wysyłacie maili przypominających o końcu aukcji...

 

 

Wysyłamy, wszystkie powiadomienia można włączyć/wyłączyć w ustawieniach, domyślnie są chyba włączone. Można też aktywować powiadamianie sms po przypisaniu numeru do wysyłki.

Może Ci w spamie lądują powiadomienia albo masz zły mail (co i rusz dostaję zwroty powiadomień gdzie użytkownicy mają nieaktualny mail).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wysyłamy, wszystkie powiadomienia można włączyć/wyłączyć w ustawieniach, domyślnie są chyba włączone. Można też aktywować powiadamianie sms po przypisaniu numeru do wysyłki.

Może Ci w spamie lądują powiadomienia albo masz zły mail (co i rusz dostaję zwroty powiadomień gdzie użytkownicy mają nieaktualny mail).

tutaj dla aukcji przechwyconych sa powiadomienia?:

ustawienia giełdy>powiadomienia kupujący> mam wszystko aktywowane oprócz newslettera, maile ustawione 24h

Jesli tak, to nie dostaję 24 przed końcem przypomnienia a skrzynka jest ok bo info po zakończeniu już przychodzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
tutaj dla aukcji przechwyconych sa powiadomienia?:

ustawienia giełdy>powiadomienia kupujący> mam wszystko aktywowane oprócz newslettera, maile ustawione 24h

Jesli tak, to nie dostaję 24 przed końcem przypomnienia a skrzynka jest ok bo info po zakończeniu już przychodzi

 

Powinno przychodzić, pamiętam że parę dni temu licytowałem to dostałem maila, ale oczywiście nie była to aukcja przechwyconej. Sprawdzimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy transferze domen pojawiło się dodatkowe okienko do automatycznego ustawiania dns na PPD.

Nie mam pewności czy zaznaczenie kontrolek na "tak" powoduje zmianę delegacji. W widoku listy domen (DNS) nadal były stare dns-y. Zmieniłem "ręcznie" na wszelki wypadek.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po usunięciu aukcji w regulaminowym terminie nie ma możliwości ponownego wystawienia domeny. Czy jak się pomylę z ceną i usunę aukcję po 10 minutach to muszę czekać 14 dni na jej ponowne wystawienie? Trochę bez sensu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po usunięciu aukcji w regulaminowym terminie nie ma możliwości ponownego wystawienia domeny. Czy jak się pomylę z ceną i usunę aukcję po 10 minutach to muszę czekać 14 dni na jej ponowne wystawienie? Trochę bez sensu. :(

 

Poprawimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy chcę zasilić konto środkami pieniężnymi wpisuję kwotę, wybieram płatność przelewem, klikam na button "Dalej" i otrzymuję dane do wpłaty oraz:

W tytule przelewu należy podać nazwę użytkownika (login).

 

Tyko, że ja za bardzo nie pamiętam swojego loginu :lol: Muszę się wylogować i zalogować z powrotem, żeby się upewnić, czy poprawnie kojarzę swój login. Przydało by się to zautomatyzować , tak żeby tytuł przelewu był od razu gotowy do wklejenia na stronie w banku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym, żeby giełda domen ppd.pl miała możliwość importu domen z aftermarket.pl.

 

Czy chodzi Ci o transfer domen z zachowaniem parametrów takich jak cena za którą domena była wystawiona? Myślę że w ciągu najbliższych miesięcy, gdy będzie już gotowe pełne API giełdy, udostępnimy możliwość importu różnego rodzaju zestawień, przez co taka operacja stanie się bardzo prosta (bo z tego co pamiętam, w AM można takie zestawienie wyeksportować do CSV – wtedy wystarczyłoby do kolumny hurtowo dodać VAT aby dostosować ceny – i zaimportować).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×