Jump to content
Sign in to follow this  
newseller25

problem z opcją na domenę

Recommended Posts

Witam,

 

parę dni temu założyłem opcję na domenę .pl. Jakieś pół godziny temu minął rok od ostatniej modyfikacji domeny. Czy mogę podejrzewać, że domena jest przedłużona na więcej niż rok? Czy całe te procedury trwają zazwyczaj trochę czasu i trzeba poczekać aż ukaże się "expiration time"?

 

Proszę o odpowiedź

Z góry dziękuję

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

parę dni temu założyłem opcję na domenę .pl. Jakieś pół godziny temu minął rok od ostatniej modyfikacji domeny. Czy mogę podejrzewać, że domena jest przedłużona na więcej niż rok? Czy całe te procedury trwają zazwyczaj trochę czasu i trzeba poczekać aż ukaże się "expiration time"?

 

Proszę o odpowiedź

Z góry dziękuję

Jeśli to rok od daty utworzenia, to musisz jeszcze poczekać 14 dni, gdyż jesli domena jest nieopłacona, to wchodzi właśnie w fazę wygasania. Dopiero po tych 14 dniach domena automatycznie bbedzie twoja (ale tylko wtedy, gdy opłacisz tę domenę, gdyż sama procedura realizacji opcji nie gwarantuej domeny, tylko zapewnia, że domena jest na ciebie zarezerwowana imasz 2 tyg. na opłacenie jej)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli to rok od daty utworzenia, to musisz jeszcze poczekać 14 dni, gdyż jesli domena jest nieopłacona, to wchodzi właśnie w fazę wygasania. Dopiero po tych 14 dniach domena automatycznie bbedzie twoja (ale tylko wtedy, gdy opłacisz tę domenę, gdyż sama procedura realizacji opcji nie gwarantuej domeny, tylko zapewnia, że domena jest na ciebie zarezerwowana imasz 2 tyg. na opłacenie jej)

 

We whois widnieją takie dane:

 

created: 2001.02.07 12:00:00

last modified: 2009.01.12 14:57:28

 

option: created 2010.01.12 13:24:36

 

Czy to oznacza, że domena jest przedłużona na dłużej niż rok??

Share this post


Link to post
Share on other sites
We whois widnieją takie dane:

 

created: 2001.02.07 12:00:00

last modified: 2009.01.12 14:57:28

 

option: created 2010.01.12 13:24:36

 

Czy to oznacza, że domena jest przedłużona na dłużej niż rok??

 

proszę czytać forum

codziennie te same pytania i problemy.

 

Czy to oznacza, że domena jest przedłużona na dłużej niż rok??

 

po pierwsze domena wejdzie w stan wygasania 7lutego - liczy się data utworzenia, a nie ostatnie modyfikacji

po drugie, jeśli jest opłacona nawet na 10lat to tego nie wiesz - wszystko okaże się 7 lutego,a potem tak jak napisał umberto - 14 dni wygasania i kolejne 14 dla Ciebie na opłacenie domeny

 

p.s. mówisz że parę dni temu założyłeś opcję na domenę, a jest data dzisiejsza!

Share this post


Link to post
Share on other sites
po pierwsze domena wejdzie w stan wygasania 7lutego ...

Raczej 'weszłaby' albo wejdzie ale w przyszłych latach :rolleyes:

last modified: 2009.01.12

 

Kangur, mamy 2010 już ;)

Faktycznie - znowu przegapiłem Sylwestra :P

 

A przy okazji warto sprawdzić czy domena nie jest zarejestrowana bezpośrednio w NASK ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej 'weszłaby' albo wejdzie ale w przyszłych latach :rolleyes:

 

Kangur, mamy 2010 już :P

Co nie oznacza, że "może wejść" lub "wejdzie" w stan wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
We whois widnieją takie dane:

 

created: 2001.02.07 12:00:00

last modified: 2009.01.12 14:57:28

 

option: created 2010.01.12 13:24:36

 

Czy to oznacza, że domena jest przedłużona na dłużej niż rok??

Mozliwe więc, że ktoś zobaczył, że załozyłeś opcję i przedłużył domenę, ale możliwe, że ktoś przypadkowo zmienił DNS-y (mało prawdopodobne w tym przypadku).

 

Ja np. jakis czas temu przypadkiem odkryłem, że w 99,99% własciciel pewnego portalu załozył opcję na moją domenę bez kreski, bo sam posiada z kreską. Po prostu stempel czasowy założenia opcji na moją i przedłużenia (najprawdopodobniej, bo była to data modyfikacji) jego domeny z kreską to różnica kilkunastu minut. Kilka dni przed wygaśnieciem mojej domeny ją odnowiłem, a tamtemu wysłałem ładny mail, że poczeka sobie do skończenia świata i jeden dzień dłużej i że wtopił z tą opcją :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozliwe więc, że ktoś zobaczył, że załozyłeś opcję i przedłużył domenę, ale możliwe, że ktoś przypadkowo zmienił DNS-y (mało prawdopodobne w tym przypadku).

 

powtarzam, mamy 2010rok i nikt nic nie ruszał od 2009.01.12 !!

Share this post


Link to post
Share on other sites
powtarzam, mamy 2010rok i nikt nic nie ruszał od 2009.01.12 !!

No tak, dziś już drugi raz jestem "ślepy". :P:rolleyes: Siła sugestii (że może jednak ktoś coś ruszał)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież widać jak na dłoni z whois, że domena została przedłużona 2009.01.12 14:57:28 i od tej pory nie była ruszana. :rolleyes:

 

I teraz to, czy została przedłużona na rok czy więcej, zależy od rejestratora - w 2009 roku domeny na więcej niż rok można było przedłużać chyba tylko w samym NASK-u i u kilku orientalnych rejestratorów, dopiero teraz po ostatnich zmianach można oficjalnie na dłużej. Jeśli domena jest w nazwa.pl, home.pl, Active24.pl etc. to na pewno jest tylko na rok, bo tam nie można było na dłużej przedłużać.

 

A domena zacznie wygasać dopiero 7 lutego tego roku i zwolni się po 15 dniach czyli 22 lutego, oczywiście zakładając, że nie zostanie przedłużona w każdym dowolnym momencie w terminie od teraz do 22 lutego, co będzie widać we whois, kiedy w dacie modyfikacji wskoczy rok 2010. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież widać jak na dłoni z whois, że domena została przedłużona 2009.01.12 14:57:28 i od tej pory nie była ruszana. :rolleyes:

 

I teraz to, czy została przedłużona na rok czy więcej, zależy od rejestratora - w 2009 roku domeny na więcej niż rok można było przedłużać chyba tylko w samym NASK-u i u kilku orientalnych rejestratorów, dopiero teraz po ostatnich zmianach można oficjalnie na dłużej. Jeśli domena jest w nazwa.pl, home.pl, Active24.pl etc. to na pewno jest tylko na rok, bo tam nie można było na dłużej przedłużać.

 

A domena zacznie wygasać dopiero 7 lutego tego roku i zwolni się po 15 dniach czyli 22 lutego, oczywiście zakładając, że nie zostanie przedłużona w każdym dowolnym momencie w terminie od teraz do 22 lutego, co będzie widać we whois, kiedy w dacie modyfikacji wskoczy rok 2010. :P

 

Domena jest zarejestrowana w NetArt.

 

Z tymi opcjami to wcale nie taka łatwa sprawa...

 

Dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena jest zarejestrowana w NetArt.

 

Z tymi opcjami to wcale nie taka łatwa sprawa...

 

Dzięki

 

 

co znaczy niełatwa w tym przypadku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
We whois widnieją takie dane:

 

created: 2001.02.07 12:00:00

last modified: 2009.01.12 14:57:28

Wg mnie wyrzuciłeś pieniądze na opcję. Mało prawdopodobne, że ktoś przez 9 utrzymywał domenę i w ciągu kolejnych 3 lat z niej zrezygnuje. Podejrzewam, że stoi tam jakiś portal. Już lepiej spożytkowałbyś te pieniądze na opcję dla swojej domeny, aby nikt inny tego nie zrobił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

parę dni temu założyłem opcję na domenę .pl. Jakieś pół godziny temu minął rok od ostatniej modyfikacji domeny. Czy mogę podejrzewać, że domena jest przedłużona na więcej niż rok? Czy całe te procedury trwają zazwyczaj trochę czasu i trzeba poczekać aż ukaże się "expiration time"?

 

Proszę o odpowiedź

Z góry dziękuję

Domena została prawdopodobnie opłacona z góry na kilka lat do przodu, nawet dzisiaj strona(nie domena) była aktualizowana, więc w tym roku nie spadnie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena została prawdopodobnie opłacona z góry na kilka lat do przodu, nawet dzisiaj strona(nie domena) była aktualizowana, więc w tym roku nie spadnie.

 

To bylo rok temu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne sensowne i zgodne z prawda zdanie w tym watku to trzeci akapit postu thomaso (niestety drugi jest calkowicie bledny - u partnerow zawsze mozna przedluzac na 1-10 lat, a w nask zawsze tylko na rok). :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyne sensowne i zgodne z prawda zdanie w tym watku to trzeci akapit postu thomaso (niestety drugi jest calkowicie bledny - u partnerow zawsze mozna przedluzac na 1-10 lat, a w nask zawsze tylko na rok). ;)

 

To chociaż coś mi się udało doradzić, teraz sam się zastanawiam, skąd miałem takie informacje - chyba od kogoś tu z forum, ktoś mi świnię pewnie podłożył i sam pozakładał opcje na te "tyle lat wprzód" poprzedłużane domeny naskowe, sprawdzić i tak się nie da, czyja opcja. :rolleyes:

 

No nie ma lekko. :P A z tym odnawianiem to chyba nie u każdego rejestratora się dało, bo np. w Active24.pl szła proforma zawsze tylko na rok czasu i chyba w nazwa.pl też się nie dało, a może nawet nie da do teraz: http://nazwa.pl/pomoc-jak-moge-dokonac-prz...sci-domeny.html

 

Po opłaceniu usług, Twoje domeny będą miały przedłużoną ważność o całkowity okres abonamentowy, licząc od daty wygaśnięcia ważności domeny.

 

To wychodzi, że chyba też na rok tylko odnawiają. Michal to na przykład pisał, że w MW IMS mógł odnowić wizytowki*pl jeszcze w lipcu na 10 lat i odnowił (pewna informacja, choć niemiła pewnie dla obecnego i przyszłych posiadaczy opcji). :P Więc być może zawsze = zawsze, ale (kluczowe słowo) tylko wtedy, kiedy rejestrator udostępni taką opcję w swoim systemie abonentom, bo sam pewnie może zawsze odnawiać. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
To wychodzi, że chyba też na rok tylko odnawiają. Michal to na przykład pisał, że w MW IMS mógł odnowić wizytowki*pl jeszcze w lipcu na 10 lat i odnowił (pewna informacja, choć niemiła pewnie dla obecnego i przyszłych posiadaczy opcji). :rolleyes: Więc być może zawsze = zawsze, ale (kluczowe słowo) tylko wtedy, kiedy rejestrator udostępni taką opcję w swoim systemie abonentom, bo sam pewnie może zawsze odnawiać. :P

 

Może trochę źle się wyraziłem – każdy z partnerów ma możliwość odnowić domenę przez EPP na 1-10 lat – czy udostępnia to wszystkim, wybranym, czy nikomu, to już inna sprawa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×