Jump to content
Guest Michal

Próba odebrania domeny generycznej

Recommended Posts

Guest Michal

Chodzi o domenę pałac.pl.

 

Witam,

 

Przykro mi ale chciałbym odebrać domenę która prawnie mi się należy.

Mam na nazwisko P**** i chcę na tej domenie zrobić swoją stronę.Proszę o wysłanie kodu authinfo lub cesję domeny.

 

Pozdrawiam Marcin P****.

 

Czy coś takiego można ścigać drogą prawną?

 

---

 

Edit:

 

Trochę poszperałem w Internecie i wygląda na to, że mamy do czyniena z osobą niepełnoletnią (chodzi o użytkownika bakmister; informacja nad podstawie adresu, z którego został wysłany email):

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6015052

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę poszperałem w Internecie i wygląda na to, że mamy do czyniena z osobą niepełnoletnią

Wywnioskowałeś to na podstawie jego oczu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Zapytaj go czy chodzi mu o domenę pałac czy pajac?

Również o tym myślałem, ale nie chciałem być aż taki niegrzeczny :)

 

Ja bym mu wysyłał co dzień kod authinfo :rolleyes: Albo, nie dzwoniłbym co dzień o 5.30 rano i mu osobiście go dyktował :)

W sumie fajny pomysł, mógłby się trochę pomęczyć. Ale nie byłoby to równoważne ze zgodzeniem się na oddanie domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym go poinformował, że nie widzisz podstaw prawnych do oddania tej domeny a jeśli ma wątpliwości, podałbym mu namiary na PIIT.

Pomijając sam generyk, osób o nazwisku Pałac jest w Polsce ponad 1 200 ( źródło ).

 

Jeśli chce za swoje pieniądze dać dobry przykład innym, to czemu mu tego bronić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz mu żeby wysłał Ci skan dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości. (jego dowodu, nie dowodu rodziców)

Wyślij mu jeszcze że jak chce domenę to musi pokryć koszt jej przedłużenia w firmie mwims.com ( wyślij mu link do tego http://www.mwims.com/domains.html) Myślę że jak zobaczy te ceny to zrezygnuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi o domenę pałac.pl.

 

 

 

Czy coś takiego można ścigać drogą prawną?

 

---

 

Edit:

 

Trochę poszperałem w Internecie i wygląda na to, że mamy do czyniena z osobą niepełnoletnią (chodzi o użytkownika bakmister; informacja nad podstawie adresu, z którego został wysłany email):

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6015052

 

 

Odpisz mu ze oczywiscie i ze jego zadania sa jak najbardziej uzasadnione i w zwiazku z tym prosisz go o przelanie danych osobowych do cesji i skan dowodu osobistego :rolleyes:

I ze bardzo go przepraszasz za zaistniala sytuacje .Bedziesz mial dne tego przyszlego czlonka ...pisu

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odpisz mu ze oczywiscie i ze jego zadania sa jak najbardziej uzasadnione i w zwiazku z tym prosisz go o przelanie danych osobowych do cesji i skan dowodu osobistego :rolleyes:

I ze bardzo go przepraszasz za zaistniala sytuacje .

Ryzykowna propozycja bo jeśli Michał się myli i to inny M. Pałac, np. dyrektor filii w Rzeszowie lub nawet jeśli to młodzian ale ma już powyżej 13 lat, to za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego będzie mógł zostać abonentem domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Dzięki za różne opinie :rolleyes:

 

Na razie odpisałem mu wg skazówki Kangura gdyż wydaje mi się być najbezpieczniejsza, zobaczymy jak się sprawa dalej potyczy (jeżeli wogóle).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta „próba odebrania domeny” przypomina mi albańskiego wirusa. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Witam

 

Nie widzę podstaw prawnych do odebrania tej domeny.

 

Jeżeli widziałby Pan aczkolwiek wątpliwości, podaję namiary do Sądu Polubowego ds. Domen Internetowych PIIT:

http://www.piit.org.pl/

 

Pozdrawiam

 

Michał Wendrowski

 

Mamy odpowiedź :)

 

Witam ponownie,

 

Ja wręcz przeciwnie!

Poszperałem w internecie i dowiedziałem się że mam pełne prawo do odzyskania tej domeny chyba że podmiot kupujący domenę ma nazwisko to samo co domena zakupiona przez niego w co wątpię (Michał Wendrowski).W tym przypadku ponawiam propozycję o wysłanie kodu authinfo lub cesję domeny.

 

Pozdrawiam Marcin P****.

 

Ta ?próba odebrania domeny? przypomina mi albańskiego wirusa. :rolleyes:

:)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam pełne prawo do odzyskania tej domeny

To niech przestanie truć tylko niech to udowodni.

Tylko poproś go by wyraził zgodę na opublikowanie orzeczenia :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego stworzyłeś nowy temat zamiast umieścić to w temacie "zabawne komentarze do ofert"? Przecież to jedyne miejsce gdzie powinien znaleźć się mail od tego osobnika :rolleyes:

Robiąc z tego osobny temat i to w dziale prawo dajesz tylko do myślenia innym "kreatywnym" inaczej. Taki niezarejestrowany użytkownik się naczyta i później zaczną się takie dziwne maile. Nie widzi zapewne róźnicy pomiędzy domeną pałac*pl a np. waglowski*pl :)

 

EDIT:

I właściwie sami na siebie bicz kręcicie pisząc w temacie "odebranie". Co znaczy odebranie? Była kiedyś jego? Gość chce Ci zaj... domenę a Ty piszesz grzecznie, że chce Ci ją odebrać?

Edited by heden.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gość chce Ci zaj... domenę a Ty piszesz grzecznie, że chce Ci ją odebrać?

 

nie gość, a dziecko jakieś... Również uważam temat za zbędny :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

zgadzam się z kilkoma przedmówcami, że nie ma żadnego tematu, ton wypowiedzi jednoznacznie wskazuje z kim mamy do czynienia - e-mail z propozycją odebrania domeny jest, najdelikatniej ujmując rzecz - urągający inteligencji przeciętnego dorosłego człowieka ; osobiście nie reaguję na żadne roszczenia, których nie otrzymałem listem poleconym

Share this post


Link to post
Share on other sites
... nie reaguję na żadne roszczenia, których nie otrzymałem listem poleconym

Art. 3 Regulaminu PIIT

Korespondencja (...) przesyłana jest pocztą elektroniczną lub faksem (...)

Korespondencję przesłaną pocztą elektroniczną uważa się za doręczoną z chwilą jej wysłania..

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

@Kangur to trzeba jeszcze obronić przed sądem powszechnym :rolleyes:

 

 

 

 

@edit: zresztą o czym mowa.... każdy wie, że w przypadku domen do kilku k można takiego pacjenta postawić pod ścianą: "ja tę domenę stracę, ale ty do końca swojego zaropiałego życia nawet jej nie powąchasz" i - jak zapewne każdy wie - nie trzeba wiele zachodu, aby wprowadzić tę obietnicę w życie z ogromnym prawdopodobieństwem spełnienia :)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam takich klientów, którzy bardzo chcą coś na co ich nie stać albo stać, ale im szkoda pieniędzy. Wiedziałem, że po świstak.pl będzie multum takich spraw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

LOL!

 

Witam raz jeszcze,

 

Nie rozumiem po co był ten tani trick ze mianą ''wystroju'' strony.Przedtem zarabiał pan na mnie i moim nazwisku a teraz już nie?

Załączam screen(kopię)ze strony przed modyfikacją (Oryginał podpisany cyfrowo w formacie BTM)

Ponawiam propoycję wysłania kodu lub cesji domeny.

 

Pozdrawiam Marcin P****.

 

Faktycznie przedtem był parking, ale zabieram z niego ostatnio wiele domen żeby je pozycjonować w G, a tutaj się okazało zainteresowanie domeną oraz przypomniał mi że taką domenę wogóle posiadam, więc od razu postawiłem ministronkę.

 

Ale po tym mailu już cwaniaczek mnie dobił więc przedstawiłem mu ofertę kupna domeny za odpowiednią kwotę, a jeżeli jednak chciałby dalej próbować ukraść mi domenę, to żeby skorzystał z drogi sądowej. Niedowiary :rolleyes:

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no Michał olej goscia. Szkoda pisania. Swoja droga ciekawe kim on jest skoro twierdzi, ze na nim zarabiales?

 

...Wiedziałem, że po świstak.pl będzie multum takich spraw.

 

Świstak to nie pałac. Nie ma co porównywać tych spraw.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×