Jump to content
Guest Michal

Próba odebrania domeny generycznej

Recommended Posts

Nie no Michał olej goscia. Szkoda pisania.

 

Dokładnie tak. Jak mu się nudzi to niech sobie bloga założy ale na pudelku komentuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Nie no Michał olej goscia. Szkoda pisania. Swoja droga ciekawe kim on jest skoro twierdzi, ze na nim zarabiales?

Nieraz lubię się podrażnić z takimi ludźmi, więc robię to dla własniej przyjemności, a z drugiej strony myślę że jednak warto przedstawiać takie przypadki żeby inni nie wpadali na podobne pomysły :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Korespondencję przesłaną pocztą elektroniczną uważa się za doręczoną z chwilą jej wysłania.

 

To o czym piszesz dotyczy tylko korespondencji procesowej ktora arbiter wysyla do stron postepowania .Jak i tez wymiany pism procesowych miedzy stronami.Ale strona ma obowiazek wyslania zawsze kopi do wiadomosci arbitra pod rygorem niewaznosci

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyjaśnienie.

Jak dotąd nie miałem na szczęście sposobności wymiany korespondencji z tą instytucją :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Wiedziałem, że po świstak.pl będzie multum takich spraw.

Ten przypadek jest raczej po sprawie masowych rejestracji domen z nazwiskami i opiniami na ten temat w sieci.

 

I zgadzam się z Hedenem wystarczy zignorować typka, mało jest takich ??!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy do abonenta palac.pl też podszedł tai mail. On to dopiero na jego nazwisku zarabia! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

W żaden sposób nie szkodzisz temu człowiekowi zarabiając na "parkingu" - nie ma tam treści obraźliwych i wulgarnych a w szczególności uderzających bezpośrednio w jego osobę więc nie ma podstaw do jej odebrania - samo nazwisko to za mało szczególnie jeśli chodzi o potoczne słowo j.polskiego.

 

Sprawy "świstaka" faktycznie nie ma co porównywać, bo gdyby nie serwis dla dorosłych to pewnie sprawy by też nie było.

 

Dla mnie to próba wyłudzenia a po charakterze wypowiedzi ten człowiek nie ma zielonego pojęcia jak się postępuje w takiej sprawie.

 

Sama odpowiedź Michała, że nie widzi podstaw powinno całkowicie zamknąć dyskusję i strona domagająca się domeny jeśli chce to niech zaryzykuje i kieruje wniosek do sądu.

 

Próby dalszego namawiania o wydanie kodu jest kolejną oznaką jego bezsilności.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe czy do abonenta palac.pl też podszedł tai mail. On to dopiero na jego nazwisku zarabia! :rolleyes:

Strategia ta zakłada być może stopniowe przejęcie wszystkich pałacy w kraju, w tym i palace.pl :) ale to jest proces, który wymaga dłuższej perspektywy czasowej.

Nie poganiaj go bo straci oddech :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próby dalszego namawiania o wydanie kodu jest kolejną oznaką jego bezsilności.

 

... i braku kasy na rozpoczęcie postępowania..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Treść mojego ostatniego maila do niego:

 

Niech Pan sobie nie robi niepotrzebnych nadzei. Ja czekam więc na pozew do sądu.

 

Treść jego odpowiedzi:

 

Chciałem załatwić wszystko po dobroci ale widzę że się nie dogadamy ,więc robimy tak jak pan mówi.

Odezwę się za kilka dni co i jak w tej sprawie.

Może dostanę mapę dojazdu? :rolleyes:

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strategia ta zakłada być może stopniowe przejęcie wszystkich pałacy w kraju, w tym i palace.pl :) ale to jest proces, który wymaga dłuższej perspektywy czasowej.

 

Po palace.pl + pałace.pl musiałby się wybrać z rodziną. ;-)

 

Nie poganiaj go bo straci oddech ;)

 

...i zgubi rytm? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treść mojego ostatniego maila do niego:

 

 

 

Treść jego odpowiedzi:

 

 

Może dostanę mapę dojazdu? :)

Po kilku dniach sam bym się upomniał o przesłanie kopii pozwu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treść mojego ostatniego maila do niego:

(...)

 

Czytając Twoje odpowiedzi doszedłem do wniosku że jesteś bez serca, żeby w żadnym mailu nie zapytać czy z jego wzrokiem - oczami już wszystko w porządku...

Chłopak może ma nadal problemy a Ty mu taki mały pałac na stronie dałeś

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę z innej "beczki" ...

Oceniając styl wypowiedzi Marcina P. i gostka od "oczu", nabieram wątpliwości czy to jest ta sama osoba ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Trochę z innej "beczki" ...

Oceniając styl wypowiedzi Marcina P. i gostka od "oczu", nabieram wątpliwości czy to jest ta sama osoba ...

Racja, również o tym pomyślałem, widocznie rodzice mu pomagają :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Michal

 

Michał, ja myslałem, że bardziej profesjonalnie podejdziesz do sprawy, tzn. bez drażnienia się z pa(j/ł)acem. Olać ciecia. jedno krótkie pismo zapraszające do udowodnienia swoich racji na drodze sądowej (+ przedstawienie kosztów postępowania w przypadku przegranej) i tyle.

 

PS Nie wiem, czy to prawda, ale "W Polsce jest 8 osób o nazwisku Prezydent.". Zaproponuj mu zmiane nazwiska na Prezydent i odebranie domeny prezydent.pl :)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy coś takiego można ścigać drogą prawną?

Oczywiście. Tak samo jak ściga się za rozsyłanie tej ślicznej korespondencji o wygranej 10.000.000 dolarów pod warunkiem kupienia materacy sufitowych z wodotryskiem sterowanym korbką za 499,99 PLN.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Przykro mi ale chciałbym odebrać domenę która prawnie mi się należy.

Mam na nazwisko P**** i chcę na tej domenie zrobić swoją stronę. Proszę o wysłanie kodu authinfo lub cesję domeny.

 

Pozdrawiam Marcin P****.

 

A ja się nazywam Nieruchomości i proszę o oddanie domen z moim nazwiskiem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nasza Klasa się jednak do czegoś przydaje :D Otóż otrzymałem dzisiaj wiadomość od nijakiego pana Pająka (19 lat), który okazał się zainteresowany przejęciem domeny pajak.pl. Ciekawe, czy również będzie chciał ją odebrać drogą sądową? Na razie się zapytał o cenę. Coś mi wygląda na to, że artykuły na temat nazwisk w domenach zostało nadinterpretowane. W sprawie pałaca na razie cicho sza...

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sprawie pałaca na razie cicho sza...

Czekamy na rozwinięcie tematu... wg mnie może być jeszcze z tego kupa śmiechu...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zmienię nazwisko na Kredyt... Chociaż te roszczenia są żałosne, to dobrze, że taki temat powstał. Warto, abyśmy się nawzajem informowali o takich "pirackich" zakusach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zmienię nazwisko na Kredyt... Chociaż te roszczenia są żałosne, to dobrze, że taki temat powstał. Warto, abyśmy się nawzajem informowali o takich "pirackich" zakusach.

 

 

ja rozważam zmianę nazwiska na Sex...

 

A swoją drogą o ile taki typek chcący przejąć domenę ze swoim nazwiskiem nie jest jedynym człowiekiem na świecie o takim nazwisku to jak udowodni że domena należy się jemu jako Janowi Kowalskiemu z miejscowości Zadupie Zapyziałe a nie Pawłowi Kowalskiemu z miejscowości Dziura Mała k/Dziury Dużej?

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja rozważam zmianę nazwiska na Sex...

 

A swoją drogą o ile taki typek chcący przejąć domenę ze swoim nazwiskiem nie jest jedynym człowiekiem na świecie o takim nazwisku to jak udowodni że domena należy się jemu jako Janowi Kowalskiemu z miejscowości Zadupie Zapyziałe a nie Pawłowi Kowalskiemu z miejscowości Dziura Mała k/Dziury Dużej?

 

Panowie chcialem dla uscislenia dodac ze temat dot. odebrania domen przez powodow ktorzy nosza takie nazwiska jest moze ciekawy ale ma sie ni jak do sytuacji prawnej .To ze ktos nosi takie nazwisko to fajnie tylko bez znacznia !

Warto pamietac ale powtorze po raz 100, ze przepisy w tej materii chronia w sposob szczegolny przedsiębiorcow, nie osoby fizyczne ktorych jedyne roszenia moga dotyczyc ochrony dobr a to cienki argumencik !

Tak wiec podpowiadajac tym pana co sobie roszcza prawo do tych domen .Niech kazdy z nich zalozy sobie spolke o nazwie swojego nazwiska, wypromuje brand , lub co malo prawdopodobne uzyska renome i wtedy ma szanse ! A tak moze nosic nazwisko Kredyt , Praca, Moda, czy cokolwiek i nie ma to zadnego znaczenia dla skutecznych roszczen !

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×