Jump to content
xtr

O domenach właśnie w Radio Zet

Recommended Posts

Cała ta audycja to sposobność do tego, aby wyjaśnić wszystkim niewtajemniczonym, na czym polega cały biznes domenowy (...) Jakaś kompetentna osoba z forum powinna zabrać głos i wyjaśnić krok po kroku - od podstaw, o co w tym wszystkim chodzi.

Jest szansa, aby dotrzeć do kilku milionów osób! Panie i panowie do dzieła!

Sugerowałem to kilka dni temu ale jak widać po poprzednich postach, łatwiej zaatakować innego użytkownika na forum niż skorzystać z takiej okazji :)

... i na tym polega problem.

Zaraz mi się zapewne znowu dostanie ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj jakoś w trakcie rozmowy z wujkiem mojej dziewczyny wyszło, że zajmuję się domenami, to on: "o dziś w radiu mówili o tym - i też tak dzwonisz do ludzi i ściemniasz?"... Trzeba było wyjaśniać, że to wyjątki...

 

No comment

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj jakoś w trakcie rozmowy z wujkiem mojej dziewczyny wyszło, że zajmuję się domenami, to on: "o dziś w radiu mówili o tym - i też tak dzwonisz do ludzi i ściemniasz?"... Trzeba było wyjaśniać, że to wyjątki...

 

No comment

 

leci teraz audycja w zetce

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie trwa kontynuacja. Dalej w złym świetle (choć faktycznie słusznie o firmach sprzedających nie zarezerwowane nawet domeny - Biuro Kontroli Domen Internetowych).

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

 

Piszę do Państwa, ponieważ od jakiegoś czasu jako firma jesteśmy nękani przez – jak nam się wydaje – naciągaczy. Otóż do naszej firmy dzwoni miła Pani, która oferuje nam rejestrację domeny szybka.eu. Na pytanie, dlaczego mielibyśmy to zrobić, Pani ta mówi, że zgłosił się do nich klient, który właśnie taką nazwę chce zarejestrować, ale my możemy być pierwsi.

 

Gwoli wyjaśnienia dodam, że jako Centrum Obróbki Szkła oraz Hurtownia Szkła Budowlanego jesteśmy posiadaczami domeny szybka.pl, więc teoretycznie możemy być zainteresowani rejestracją takiej nazwy. Na pytanie, jaki będzie koszt usługi, Pani ta zaproponowała kwotę około 500 zł. Uważamy, że jest to oszustwo, gdyż domena nie została nawet zarezerwowana!

 

Pani dzwoniła oczywiście z zastrzeżonego numeru telefonu, przedstawiając się jako Magda Mazur z firmy Netcom. Kiedy zadzwoniła po raz drugi, podała już numer +48 692 188 104. Jednak, jak udało się nam sprawdzić, dane te zostały zmyślone. Myślę, że jest to ciekawy temat, a jego nagłośnienie spowoduje, że coraz mniej osób czy firm będzie ofiarami takiego oszustwa.

 

Piotr Wałuszko, szybka.pl

 

Pozostała część

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli chodzi o Lerkins Group to niestety według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ich działania nie są oszustwem.

...

Na szczęście mój klient był zorientowany, że jest coś nie tak z ich ofertą, że do mnie zadzwonił i sprawa się wyjaśniła.

 

Powyższa firemka oferowała mojemu klientowi 4 domeny nazwa.com.pl, nazwa.com, nazwa.eu, nazwapoland.com i żądała za "orchronę" roczną około 2000 zł netto ;)

 

Okazało się, że żadna domena .pl nie została nawet zarezerwowana więc na własny koszt wszystkie zarejestrowałem i klient nie dość, że zwrócił mi koszty (tylko tyle chciałem) to jeszcze z własnej woli zaoferował mi wynagrodzenie za pomoc i zaoszczędzone pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj jakoś w trakcie rozmowy z wujkiem mojej dziewczyny wyszło, że zajmuję się domenami, to on: "o dziś w radiu mówili o tym - i też tak dzwonisz do ludzi i ściemniasz?"... Trzeba było wyjaśniać, że to wyjątki...

 

No comment

Ja bym się tą audycją tak bardzo nie przejmował bo tak na prawdę nie było tutaj mowy o domainingu tylko o firmie oferującej niezarejestrowane domeny jako REJESTRATOR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
"W jurysdykcji panuje pogląd, że handel domenami internetowymi jest niemoralny, a zatem proceder ten powinien zostać ukrucony"

Dlaczego niemoralny? Pewnie ponieważ przy tak małym wysiłku można teoretycznie zarobić "tak dużo kasy".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego niemoralny? Pewnie ponieważ przy tak małym wysiłku można teoretycznie zarobić "tak dużo kasy".

No i ta ortografia - powinno być "ukrócony" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×