Jump to content
xtr

O domenach właśnie w Radio Zet

Recommended Posts

Właśnie trwa program o domenach w Radio ZET. Coś o oszustwach już słyszałem.

 

player online: http://www.radiozet.pl/externals/online-pl...ine-player.html

 

EDIT: gość zgłosił się do Janusza Weissa, by ten poruszył problem firm działających jak Lerkins Group.

 

Nie mam możliwości odsłuchania teraz ale to klasyczna firma :) , która wystawia faktury 14 dniowe na domeny *.eu (rzekoma rezerwacja) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to klasyczna firma :) , która wystawia faktury 14 dniowe na domeny *.eu (rzekoma rezerwacja) :)

Nazwa firmy nie została wymieniona. Szkoda, że nie został podany telefon do tej firmy - zadzwonił by do nich na antenie (osoba dzwoniąca nie była w stanie podać danych firmy i namiarów). Sprawa będzie poruszana w następnych dniach w sensie jak to wygląda prawnie - oferowanie czegoś czego się nie ma po zawyżonej cenie.

 

Całościowo jednak nie wpływa to raczej dobrze na postrzeganie domainerów bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy i zostaniemy wrzuceni do jednego worka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załapałem się na końcówkę. Było coś o "oszustwach domenowych". Puenta: "Nie dajmy się robić w Pinokia" cokolwiek to znaczy. Weiss prosił o telefony słuchaczy. Nie słucham tego, ale chyba będzie dalszy ciąg w poniedziałek o 13.20 czy coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Załapałem się na końcówkę. Było coś o "oszustwach domenowych". Puenta: "Nie dajmy się robić w Pinokia" cokolwiek to znaczy. Weiss prosił o telefony słuchaczy. Nie słucham tego, ale chyba będzie dalszy ciąg w poniedziałek o 13.20 czy coś.

 

Wydaje mi się, że w tym dalszym ciągu będą telefony słuchaczy w stylu: przechwycili mi domenę i żądają 5k - Panie Weiss - pomóż!

Wbrew pozorm, działania firmy Lerkins nie są postrzegane negatywnie przez przeciętną firmę (która hostingu od domeny nie odróżnia)...

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że w tym dalszym ciągu będą telefony słuchaczy w stylu: przechwycili mi domenę i żądają 5k - Panie Weiss - pomóż!

Chętnie posłuchałbym i poczytał jak pomaga ? :)

Może gdyby ludzie się dowiedzieli, że przechwycenie domeny nie jest przestępstwem, to by się nauczyli płacić terminowo.

Nie tylko za domeny.

 

Jak już pojawi się temat na stronie to będzie można go skomentować i podać mu linki do ciekawych newsów na ten temat.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi też doniesiono o tym, że (cytuję): "w radiu zet Weiss mówił o oszustach domenowych" - czyli przeciętny słuchacz nie wgłębia się w temat, tylko koduje: domena - wysoka cena - oszustwo.

 

Może zabranie oficjalnego głosu w sprawie byłoby dobrym krokiem dla PSID ?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi też doniesiono o tym, że (cytuję): "w radiu zet Weiss mówił o oszustach domenowych" - czyli przeciętny słuchacz nie wgłębia się w temat, tylko koduje: domena - wysoka cena - oszustwo.

 

Może zabranie oficjalnego głosu w sprawie byłoby dobrym krokiem dla PSID ?

 

pozdrawiam

 

Podpisuję się pod tą wypowiedzią :)

 

Może PSID mógłby nawiązać ad vocem, do tematu w programie Weissa. I ten nie miałby innego wyjścia jak np. choćby i odczytanie w eterze stanowiska PSID w tej sprawie?

Myślę, że podobne sytuacje są wymarzone aby przy okazji reakcji w słusznej sprawie, zareklamować PSID i w ogóle domeniarskie kwestie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ten nie miałby innego wyjścia jak np. choćby i odczytanie w eterze stanowiska PSID w tej sprawie?

Z całym szacunkiem dla Waszych starań ale na razie stowarzyszenie nie sprawia wrażenia wiarygodnego http://www.psid.pl/

Na miejscu redaktora zwróciłbym się wcześniej do Kierownika Działu Domen NASK niż do PSID.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całym szacunkiem dla Waszych starań ale na razie stowarzyszenie nie sprawia wrażenia wiarygodnego http://www.psid.pl/

Na miejscu redaktora zwróciłbym się wcześniej do Kierownika Działu Domen NASK niż do PSID.

 

A wiadomo chociaz, co to takiego to NASK? :) Predzej sie zwroci do domeny.pl albo nazwa.pl ;P Tak, jak to zrobil śp. magazyn "dla profesjonalistow" NEXT, ktory w dzien milionowej domeny, zrobil wywiad z domeny.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całym szacunkiem dla Waszych starań ale na razie stowarzyszenie nie sprawia wrażenia wiarygodnego http://www.psid.pl/

Na miejscu redaktora zwróciłbym się wcześniej do Kierownika Działu Domen NASK niż do PSID.

Czyli mam rozumieć, że Twoje pojmowanie wiarygodności opiera się na tym czy jakaś organizacja ma stronę w internecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli mam rozumieć, że Twoje pojmowanie wiarygodności opiera się na tym czy jakaś organizacja ma stronę w internecie?

Gdybym był redaktorem ( zwłaszcza tak znanym i pracującym w dużej stacji ) i pierwszy raz usłyszałbym o kimś, kogo planowałbym cytować, to najprawdopodobniej chciałbym zweryfikować jego wiarygodność.

PSID nie ma żadnej historii ani w mediach ani w internecie.

Nawet nie ma własnej strony internetowej choć zajmuje się działalnością związaną z internetem.

A kontakt do abonenta domeny to skrytka pocztowa w Skierniewicach.

ABONENT:

firma: Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen

ulica: skr.poczt.2

miasto: 96-100 Skierniewice

Gdybyś zupełnie nie znał tematu, to byłby to dla Ciebie ktoś wiarygodny ?

A może to ktoś z tych co oszukuje słuchaczy pod płaszczykiem stowarzyszenia ... ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abstrahując od istotnych szczegółów ...

Lepiej jest spróbować, czy nie robić nic w takiej i podobnych sprawach ..?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie jesteś i na tym polega problem.

Jeśli dzięki Twojemu doświadczeniu i umiejętnemu przekazowi informacji Weiss oraz wszyscy słuchacze uwierzą w każde Twoje słowo, to chętnie pogratuluję.

 

Tylko proponuję je dobrze dobrać żeby nie okazało się, że po Waszej rozmowie kilka zdań jego radiowego komentarza w stylu:

- Może i tak jest jak słyszeliśmy ale przyznam, że dla mnie dziwne wydaje się to stowarzyszenie ...

nie spowodowało skutku odwrotnego do zamierzonego.

I to wśród setek tysięcy lub milionów słuchaczy.

 

Ale szansa na zaistnienie i odcięcie się od naciągaczy jest.

To fakt.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy sprawę tak pokierować aby to NASK się wypowiedział - nie może chyba tego odmówić. Potem mogłoby zająć głos stowarzyszenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słuchałem audycji ale nie mieszajcie kwestii. To co robi Lerkins Grup i inne firmy klony których jest co raz więcej to po prostu nieczysta praktyka handlowa. Wybronili się nawet ze spraw sądowych, bo teoretycznie wszystko jest legalne. A jednak godne potępienia, bo bazujące na ludzkiej nieświadomości...

 

Nie miejszajmy tego z handlem domenami na rynku wtórnym, bo to zupełnie inny temat.

 

// Kangur - stowarzyszenie to świeża sprawa, więc nijak nie dziwi mnie to że jeszcze nie mają strony. Jak widać niedlugo powinna być. Jeśli uda się dostać do audycji to super, jeśli nie to trudno, ale to są właśnie momenty kiedy PSID będzie nam potrzebne :-) Powodzenia!

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie stowarzyszenia można napisać choćby tekst na stronę A4, dopisać dane kontaktowe, statut i wystarczy na początek. Wystosować oświadczenie do Janusza Weissa też nie ma raczej problemu - jeden mail i przedstawienie jakiegoś swojego stanowiska z podpisem jako stowarzyszenie też coś wniesie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko się słucha takiej dyskusji.

Poziom wiedzy jest mizerniutki.

Ale prawda jest taka, że ja sam kiedyś nie wiedziałem jak zarejestrować swoją pierwszą domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno się narzuca.

Cała ta audycja to sposobność do tego, aby wyjaśnić wszystkim niewtajemniczonym, na czym polega cały biznes domenowy. Kim są domainerzy/rsi coś o rynku wtórnym, z czym to sie je itp. rzeczy.

Jakaś kompetentna osoba z forum powinna zabrać głos i wyjaśnić krok po kroku - od podstaw, o co w tym wszystkim chodzi.

Jest szansa, aby dotrzeć do kilku milionów osób! Panie i panowie do dzieła!

 

PS.

Oby te kilka milionów osób nie usłyszało nazw domeniarstwo/domeniarz bo to naprawdę ich wystraszy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×