Jump to content
rok1978

Polacy zarabiają miliony na handlu domenami

Recommended Posts

Obrazek z TVN24.pl:

 

28qt20.jpg

 

Widzicie tutaj coś ciekawego?

 

Tak, nie ma domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jest pod obrazkiem .

nIDN zarejestrowany 3 mce temu.

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kupić domenę, zbić fortunę" - kto z Was kupił 1 domenę i zbił fortunę ? ;)

Z jednej strony dobrze, ponieważ będzie można dopisać jedno 0 więcej do każdej domeny, z drugiej jednak przechwycenie dobrej domeny w okazyjnej cenie będzie nierealne.

To były czasy, kiedy w dropped o najlepsze generyki biło się zaledwie 10 osób... ;)

Teraz żadna opcja się nie zrealizuje.. ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba trochę przesadzasz...

Spójrz na tytuł "Polacy zarabiają miliony na handlu domenami".

Ilu takich Polaków znasz ?

 

Tym co stracili na oknach i innych biznesach, w których nie byli prekursorami tylko hurra-naśladowcami też współczuję.

Tobie też ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są już pierwsze efekty: 2 zapytania z jednego IP o to ile kosztuje domena i CZY MOGĘ WYSŁAĆ KURIEREM. Zapytanie dotyczy domen w przypadku których z perspektywy czasu wstydzę się że je zarejestrowałem. Jeżeli faktycznie uda się je sprzedać po kosztach rejestracji wyślę kupon lotto bo znaczy że to mój szczęśliwy dzień

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest, Michał już zarabia na parkingu :-) Cybers.... jeden ;-))

 

Dokładnie ;)

 

Szanujcie swoje domeny i nie pozbywajcie się ich łatwo(tanio) Od początku 2010 roku trwa rzeczywiście eldorado w sprzedaży i kwotach sprzedaży. W tym biznesie zawsze będzie garstka poważnych oddanych sprawie inwestorów i cała masa domentorów (amatorów domenowych) Taki Domentor wpadnie na chwilę po takim artykule, narobi szumu, popsuje opinie i wypadnie z biznesu bo okazało się, że nie tak łatwo zarobić miliony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak zawsze wspaniałe komentarze znawców:

2010-03-16 08:24 99% tych operacji do szwindle ~Tomy M.

 

Ehhh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

czego się spodziewać po dzienniku?

Jak często bywa najwartościowsze są komentarze:

 

"Zakup domeny to po prostu doskonały sposób na WYPROWADZENIE KASY ze spółki"

 

Podpowiem tylko, że jeśli ktoś nie założył jeszcze firmy i nie skorzystał z dotacji z urzędu miasta, to powinien zastanowić się nad tym komentarzem, domena może kosztować 12zł, a może kosztować 12k i nikogo to nie ma prawa zdziwić, bo przecież "Polacy zarabiają na domenach miliony" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
jak widzę tą stronę to się wkurzam że sprzedałem domene cenydomow.pl za grosze ;)

A ja puściłem cenyhoteli.pl w wolność ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Urząd Skarbowy, żeby wiedział, gdzie uderzać i do jakich osób ;)

 

A ja myślę że za tym może stać któryś z rejestratorów...

Taka wolna sugestia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na marginesie to Michał i Przemek powinniście sobie na ten jeden/dwa dni wykupić adwords na hasła zwiazane ze sprzedażą/kunem/giełdą domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały artykuł w DGP i trzeba stwierdzić, że nie jest najgorzej. Najwięcej przekłamań jest w tej skróconej wersji dostępnej w Internecie. Nakład drukowanej wersji Dziennika Gazety Prawnej ma 100 tysięcy egzemplarzy - tyle się nie sprzeda, ale średnia czytelników na egzemplarz zawsze jest większa. Trudno nie przeczytać tego artykułu skoro zajmuje 1/3 okładki, a potem kontynuacja na czwartej stronie. Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym artykułem będzie coraz więcej faktów, a mniej niepotrzebnej czasami sensacji. Ale pewnie z drugiej strony to zachęci wiele osób do przeczytania o domenach w ogóle.. także pewnie potrzebna jest jakaś zdrowa równowaga.

 

Teraz w zasadzie pozostaje zadanie dla nas, żeby dostarczać ciekawe materiały do publikacji w prasie ;) W branży musi się coś dziać: wysokie sprzedaże, aukcje, nowe serwisy, nowe usługi, spektakularne sukcesy.. i porażki.

 

m_2318_1268743862_0_495.jpeg

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym artykułem będzie coraz więcej faktów, a mniej niepotrzebnej czasami sensacji. Ale pewnie z drugiej strony to zachęci wiele osób do przeczytania o domenach w ogóle.. także pewnie potrzebna jest jakaś zdrowa równowaga.

Teraz w zasadzie pozostaje zadanie dla nas, żeby dostarczać ciekawe materiały do publikacji w prasie ;) W branży musi się coś dziać: wysokie sprzedaże, aukcje, nowe serwisy, nowe usługi, spektakularne sukcesy.. i porażki.

DD

To jest mniej więcej to o czym pisałem w tym wątku dotyczącym MeedDomainers. Myślę DD, że MD jest właśnie takim wydarzeniem i pretekstem by szerzej zagościć w mediach. Już nie będziemy się licytować w których tak a w których nie, ale myślę, że takiej okazji nie powinieneś marnować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
na marginesie to Michał i Przemek powinniście sobie na ten jeden/dwa dni wykupić adwords na hasła zwiazane ze sprzedażą/kunem/giełdą domen

AM ogólne ma, co najmniej miał - może, że konczył się kasy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeczytałem cały artykuł w DGP i trzeba stwierdzić, że nie jest najgorzej. Najwięcej przekłamań jest w tej skróconej wersji dostępnej w Internecie.

Tutaj jest dostępna dłuższa wersja artykułu, o której pisze Daniel. Tytuł? Uwaga: Jak zarobić milion na domenach

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest mniej więcej to o czym pisałem w tym wątku dotyczącym MeedDomainers. Myślę DD, że MD jest właśnie takim wydarzeniem i pretekstem by szerzej zagościć w mediach. Już nie będziemy się licytować w których tak a w których nie, ale myślę, że takiej okazji nie powinieneś marnować.

Zgadzam się, zgadzam ;) Wtedy chodziło akurat o TV i chciałem tylko zasugerować, że po pierwsze TV trudno ściągnąć jak się nie ma Joli Rutowicz, a po drugie jak już się ściągnie to TV pokaże domeny jak chodzącą sensację. Co nie znaczy, że próbować nie trzeba - trzeba uderzać do mediów mainstreamowych, bo jeszcze się liczą.. choć już niedługo ;)

 

@p0zer O, fajnie, że znalazłeś całą wersję online za free ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz w zasadzie pozostaje zadanie dla nas, żeby dostarczać ciekawe materiały do publikacji w prasie ;) W branży musi się coś dziać: wysokie sprzedaże, aukcje, nowe serwisy, nowe usługi, spektakularne sukcesy.. i porażki.

 

To moze by tak na poczatek, dac p.Czubkowskiej cynk, ze ten facet od mon*pl sprzedal dzisiaj wawer*pl za 24k PLN, a w ubieglym tygodniu odrzucil oferte 60k € za jedna z domen "medycznych", a nuz sie ucieszy i cos nowego naskrobie ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
na marginesie to Michał i Przemek powinniście sobie na ten jeden/dwa dni wykupić adwords na hasła zwiazane ze sprzedażą/kunem/giełdą domen

Przecież mamy cały czas wykupione ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2duwb2x.jpg

 

DD

 

Rewelacyjnie to wygląda. Wcześniej były jakieś nieśmiałe wzmianki w prasie o domenach a tutaj od razu z grubej rury. Mam takie wrażenie, że została pokonana jakaś granica, że teraz czas na drugą falę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×