Jump to content
Alexis

Domeny religijne

Recommended Posts

Zastanawia mnie jedna rzecz:

 

W raporcie Sedo z Q1 2010 pojawia się katoegoria domen religijnych i spiritualnych na miejscu 5 najczęstszych sprzedaży, i to przed Domain Business, Hardware czy Ubezpieczeniami.

 

Zastanowila mnie tez dyskusja wobec niedawnej aukcji domeny meczet.pl

 

Jak to sie ma do powszechnego poglądu, ze nalezy unikac domen niekomercyjnych,

ktory zreszta postuluje DD w swoim blogu?

 

Przyznam się, że ja do tej pory tez koncentrowalem sie wylacznie na domenach komercyjnych,

ale byc moze warto zrewaluowac swoje poglady na ten temat?

 

Jakie przychodza wam do glowy kategorie domen niekomercyjnych warte inwestycji?

 

Co do kategorii domen religijnych/spiritualnych:

Jakie domeny maja najlepsza szanse znalezienia KK?

Jakie domeny maja szanse osiagnac najwyzsze ceny?

Kto jest potencjalnym kupcem takich domen?

 

Jakie sa wasze doswiadczenia ze sprzedaza takich domen?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawia mnie jedna rzecz:

 

W raporcie Sedo z Q1 2010 pojawia się katoegoria domen religijnych i spiritualnych na miejscu 5 najczęstszych sprzedaży, i to przed Domain Business, Hardware czy Ubezpieczeniami.

 

Zastanowila mnie tez dyskusja wobec niedawnej aukcji domeny meczet.pl

 

Jak to sie ma do powszechnego poglądu, ze nalezy unikac domen niekomercyjnych,

ktory zreszta postuluje DD w swoim blogu?

 

Przyznam się, że ja do tej pory tez koncentrowalem sie wylacznie na domenach komercyjnych,

ale byc moze warto zrewaluowac swoje poglady na ten temat?

 

Jakie przychodza wam do glowy kategorie domen niekomercyjnych warte inwestycji?

 

Co do kategorii domen religijnych/spiritualnych:

Jakie domeny maja najlepsza szanse znalezienia KK?

Jakie domeny maja szanse osiagnac najwyzsze ceny?

 

Jakie sa wasze doswiadczenia ze sprzedaza takich domen?

 

 

Mam jedna domena a mianowicie chleb.pl i zawsze myślałem, ze to możne być domena komercyjna ale chyba miałem na przestrzeni lat ze dwa pytania z branży spożywczej a tak to wszystkie pozostałe od fundacji katolickich , zakonów i innych instytucji związanych z religia .

Tak wiec już nie wiem czy to domena komercyjna czy religijna ?:)

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak wiec już nie wiem czy to domena komercyjna czy religijna ?:)

 

samo pytanie jest juz co najmniej metafizyczne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż... wielu by stwierdziło, że religia to świetny biznes. Wystarczy popatrzeć na poczynania i osiągnięcia amerykańskich teleewangelistów. Wszystko się u nas profesjonalizuje więc i do nas kiedyś to trafi...

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cóż... wielu by stwierdziło, że religia to świetny biznes. Wystarczy popatrzeć na poczynania i osiągnięcia amerykańskich teleewangelistów. Wszystko się u nas profesjonalizuje więc i do nas kiedyś to trafi...

 

Pozdrawiam!

 

 

Chyba niestety tak.

 

 

 

 

 

 

 

#bożnica.pl #boznica.pl

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo pytanie jest juz co najmniej metafizyczne :)

 

możne i tak ale fakty są takie,ze branża spożywcza nie za bardzo chce odkupić te domenę za godziwe pieniądze a pozostali ze zdziwieniem , często graniczącym z oburzeniem nie rozumieją czemu nie mam ochoty oddać IM tej domeny za darmo .Mailem parę takich niemilych rozmów, ze to skandal żeby nie chciał przekazać tej domeny na tak szczytny cel jak np serwis religijny :) Pamiętam końcówkę takiej rozmowy jak od od jakiegoś ojczulka usłyszałem ze "w piekle się będę smażył czy coś takiego :))"

Share this post


Link to post
Share on other sites
"w piekle się będę smażył czy coś takiego :))"

Cóż... są różne metody na przejęcie domeny... sami jednak widzicie, że nawet ojczulkowie zauważają wartość tego typu rzeczy jak odpowiedni adres internetowy.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
możne i tak ale fakty są takie,ze branża spożywcza nie za bardzo chce odkupić te domenę za godziwe pieniądze a pozostali ze zdziwieniem , często graniczącym z oburzeniem nie rozumieją czemu nie mam ochoty oddać IM tej domeny za darmo .Mailem parę takich niemilych rozmów, ze to skandal żeby nie chciał przekazać tej domeny na tak szczytny cel jak np serwis religijny :) Pamiętam końcówkę takiej rozmowy jak od od jakiegoś ojczulka usłyszałem ze "w piekle się będę smażył czy coś takiego :))"

 

Skoro nieoddanie domeny do dyspozycji konczy sie pieklem, to widocznie domena ta nie ma coprawda wartosci monetarnej, za to ma wartosc duchowa. Zrob wiec z ojczulkiem taki deal: domena w zamian za odpust zupelny, tylko do tego potrzebny bylby jakis kardynal albo jeszcze wiekszy zwierz :D chyba niezly deal: domena za zycie wieczne? z tym przeszedlbys do historii :) po co meczyc sie wedrowka do santiago de compostella i to w odpowiednim roku ;) (odpust zupelny dostaje sie tylko w tzw. roku swietym, bodajze co 6 lat)

 

ps. dla nie znajacych terminologii: odpust zupelny rozni sie od zwyklego odpustu tym, ze zostaja ci odpuszczone nie tylko wszystkie grzechy ktore popelniles do tej pory, a odpuszczone zostaja nawet wszystkie grzechy jakie jeszcze popelnisz w przyszlosci ;) sprytne, nie?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanowila mnie tez dyskusja wobec niedawnej aukcji domeny meczet.pl

a mówiłem, że za tanio :)

 

# mahomet.pl

# klasztor.pl

# dusze.pl

# sakrament.pl

# sakramenty.pl

# cuda.pl

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem jakoś bez przekonania, stosunkowo niedawno domenę NaTace.pl i miałem już trzy zapytania o cenę ( codziennie jest kilka/kilkanaście wejść ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to posiadam trochę domen z tej działki:

 

bóg.pl

kościół.pl

ksiądz.pl

piekło.pl

spowiedź.pl

 

Pewnie jeszcze jakieś by się znalazły, ale nie będę teraz szukał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że się zaczęła licytacja kto co ma... a prawda jest taka, że jak w każdej dziedzinie tak i tutaj dobre keywordy bronią się same, a słabe odejdą tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów...

 

Dodam więc jedną swoją: qumran.pl... (nie jest na sprzedaż...)

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowałem jakoś bez przekonania, stosunkowo niedawno domenę NaTace.pl i miałem już trzy zapytania o cenę ( codziennie jest kilka/kilkanaście wejść ).

Pewnie dlatego, że taca to styk policzalnej materii z tym co niematerialne :)

 

Wcześniej czy później prawdopodobnie pojawi się wysyp serwisów, które pod płaszczykiem szerzenia jakiejś wiary zechcą na tym zbijać kokosy.

 

Ale nie liczyłbym, że nabywcę za duże pieniądze znajdzie wiele domen o tematyce religinej.

Raczej mogą to być wyjątki.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

ps. dla nie znajacych terminologii: odpust zupelny rozni sie od zwyklego odpustu tym, ze zostaja ci odpuszczone nie tylko wszystkie grzechy ktore popelniles do tej pory, a odpuszczone zostaja nawet wszystkie grzechy jakie jeszcze popelnisz w przyszlosci :) sprytne, nie?

 

 

"Sprytne". Tyle, że - o ile się orientuję lub nie orientuję - nie jest to nominalnie, odpust na całe dalsze życie. Chyba, że udzielany byłby osobie na łożu śmierci. Tak czy inaczej, grzechy w chrześcijaństwie i tak odpuszcza Pan Bóg - ale nie chcę tu wchodzić w rozważania z zakresu teologii chrześcijańskiej zwłaszcza, że mam domenę sięgającą tylko czasów judeochrześcijaństwa lub dzisiaj judaizmu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak czy inaczej, grzechy w chrześcijaństwie i tak odpuszcza Pan Bóg

 

Jak widac, nawet on nie pogardzi brokerami :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak widac, nawet on nie pogardzi brokerami :)

Tylko czy to przypadkiem nie jest nadużycie licencji? :)

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak widac, nawet on nie pogardzi brokerami :)

Jakby co, to grzechy.pl sa u mnie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jedna domena a mianowicie chleb.pl i zawsze myślałem, ze to możne być domena komercyjna ale chyba miałem na przestrzeni lat ze dwa pytania z branży spożywczej a tak to wszystkie pozostałe od fundacji katolickich , zakonów i innych instytucji związanych z religia .

Tak wiec już nie wiem czy to domena komercyjna czy religijna ?:)

Wszystko zalezy od tego, ile oferowali. Jednak jak tylko przeczytałem, że zakony i fundacje katolickie to domyśliłem się, że była to raczej oferta "religijna" (daj nam domenę, a my pomodlimy się za ciebie).. :P

 

możne i tak ale fakty są takie,ze branża spożywcza nie za bardzo chce odkupić te domenę za godziwe pieniądze a pozostali ze zdziwieniem , często graniczącym z oburzeniem nie rozumieją czemu nie mam ochoty oddać IM tej domeny za darmo .Mailem parę takich niemilych rozmów, ze to skandal żeby nie chciał przekazać tej domeny na tak szczytny cel jak np serwis religijny :) Pamiętam końcówkę takiej rozmowy jak od od jakiegoś ojczulka usłyszałem ze "w piekle się będę smażył czy coś takiego :))"

 

 

No ale żeby tak piekłem straszyć? Hehe, trzeba było odpisac, że Piekło.pl to ma Michał. :blush:

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do kategorii domen religijnych/spiritualnych:

Jakie domeny maja najlepsza szanse znalezienia KK?

W tym przypadku skrót KK może przybrać zupełnie nowe znaczenie :blush: Edited by Jortex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem w zeszłym roku pieklo.eu, jednak wydała mi się mało sensowna no i puściłem, w sumie ktoś złapał i już znalazł zastosowanie, niespecjalnie religijne. :blush:

 

http://pieklo.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. dla nie znajacych terminologii: odpust zupelny rozni sie od zwyklego odpustu tym, ze zostaja ci odpuszczone nie tylko wszystkie grzechy ktore popelniles do tej pory, a odpuszczone zostaja nawet wszystkie grzechy jakie jeszcze popelnisz w przyszlosci :blush: sprytne, nie?

Ech, Luter jakby żył, toby się w grobie przewrócił :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno jest połączyć sacrum z profanum, ale naszym kapłanom się to jakoś udaje. :blush:

KK - branża pt. dewocjonalia

Rynek jest całkiem spory: chrzciny, komunie, wesela, pogrzeby, stypy... a katolików ci u nas dostatek.

 

#nimb.pl

#habit.pl

#lichtarz.pl

#semita.pl

#krucyfiks.pl

#gromnica.pl

 

trochę dalej od w/w :)

#samael.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ech, Luter jakby żył, toby się w grobie przewrócił :blush:

 

 

 

W teologiach kościołów protestanckich (Luter formalnie był "na dzisiaj" patrząc katolikiem próbującym zreformować Kościół) kwestia grzechu i Zbawienia wyglądają trochę inaczej: wszyscy bez wyjątku są zbawieni i mają JUŻ swoje grzechy odpuszczone (więc kto ile grzeszy realnie jest mniej ważne), pod jednym jedynym warunkiem: uznaniem Jezusa za Boga. Zresztą, z uwagi na literalną i nieprzenośną interpretację Biblii przez Protestantów, jest to stanowisko konsekwentne.

 

 

#grzech.eu

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że domeny religijne są niedoceniane. Główne kryterium wyceniania domen to zastosowanie komercyjne, którego zazwyczaj w przypadku domen religijnych nie dostrzegamy.

 

# KatolickiGlos.pl

 

# Katechizacja.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nie widzę większego sensu inwestowania w domeny religijne ( chyba,że Rydzyk zostanie prezydentem pewnego dnia)Jest jednak pare domen religijnych,które większość chciałaby mieć w swoim portfolio ( religia.pl ,islam.pl,ksiadz.pl itd) Sam mam parę w swoim portfolio,ale dzisiaj chyba bym już ich nie zarejestrował .

 

 

 

# ortodoks.pl

# religioznawcy.pl

# pastorzy.pl

# ewangelisci.pl

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×