Jump to content
BlueWave

Genialny pomysł na biznes

Recommended Posts

Mam genialny pomysł na biznes (serwis internetowy), nie jestem w stanie wykonać go sam więc muszę się skontaktować z jakąś firmą projektującą coś takiego. Tyle że jest problem, jeżeli powiem miłemu Panu w jakiejś firmie co ma mi zrobić, to może mi podkraść pomysł i sam sobie coś takiego zrobić. Jak tego uniknąć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podpisz z tym Panem NDA.

 

umowa poufności nie jest zabezpieczaniem pomysłu :D)

tak naprawdę nie ma takiego zabezpieczenia jedyne to złożenie dokumentacji wynalazku ale to wielce ryzykowne bo faktycznie musiałby to być pomysł który możne bez zastrzeżeń być przyjęty przez oceniających ekspertów .Jest tez trochę pokrętny sposób i droga. Mozna korzystać przy takich pomysłach ze ścieżki wzoru użytkowego ale mało kto umie toi cwanie przeprowadzić ja znam osobiście tylko jednego fachowca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlecić kilku firmom do zrobienia po kawałku, a potem samemu lub kolejna firma poskłada to w jedną całość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opisz wszystko dokładnie na forum, będziesz miał dowód że byłeś pierwszy (chyba że – jak to zwykle bywa – 10 innych osób ma ten sam pomysł). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opisz wszystko dokładnie na forum, będziesz miał dowód że byłeś pierwszy (chyba że – jak to zwykle bywa – 10 innych osób ma ten sam pomysł). :D

 

była tak scena w Krokodylu Dundee jak siedzą w barze i on mówi

"u nas jak ktoś ma problem rozmawia o tym tylko z Johnym

Johny mówi całemu miastu i jest po problemie

Share this post


Link to post
Share on other sites

zawsze jest ryzyko, że ktoś cię wycacka, ale to musi być z gigantycznym potencjałem pieniężnym, żeby ktoś w dużej firmie nagle zdecydował Ci się go podkraść. Pomysł z wykorzystaniem kilku firm do mniejszych celów nie jest wcale taki głupi, chcoć musisz się liczyć, że na pewno wyjdzie Ci to dorżej niż jakbyś zlecił to jednej firmie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zawsze jest ryzyko, że ktoś cię wycacka, ale to musi być z gigantycznym potencjałem pieniężnym, żeby ktoś w dużej firmie nagle zdecydował Ci się go podkraść. Pomysł z wykorzystaniem kilku firm do mniejszych celów nie jest wcale taki głupi, chcoć musisz się liczyć, że na pewno wyjdzie Ci to dorżej niż jakbyś zlecił to jednej firmie.

 

życzę każdemu powodzenia ale o genialności pomysłu mówi się po jego realizacji i osiągniętych wynikach a nie przed .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast to zlecać innej firmie, możesz sam zbudować zespół specjalistów zatrudniając ich u siebie.

Jeżeli pomysł jest genialny, to prawdopodobnie i tak trzeba będzie za chwilę zatrudnić sztab specjalistów do jego rozbudowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pomysł jest genialny to po miesiacu od uruchomienia bedziesz mial przynajmniej paru konkurentów :D Więc daruj sobie tą skrytość bo pomysł to jest mniej niż 1% sukcesu :D Zapytaj kogokolwiek na tym forum to każdy Ci powie że ma przynajmniej kilka "genialnych" pomysłów a chyba za dużo wśród nas milionerów nie ma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nic, zaryzykuję u jednej firmy. Pomysł jest tak genialny że sponsora znalazłem w 30min (ojca) :D

Jak wystartujesz to daj znać, chciałbym ujrzeć tą genialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nic, zaryzykuję u jednej firmy. Pomysł jest tak genialny że sponsora znalazłem w 30min (ojca) :D

 

Proponuję spytać o opinie kogoś z kim nie wiążą Cie więzi rodzinne. Bez urazy, ale często siła takich więzi jest znacznie większa niż siła zdrowego rozsądku :D A opinia kogoś szczerego i obiektywnego może co prawda być jak kubeł zimnej wody na głowę ale zawsze to lepsze niż bankructwo Ojca ... No chyba że to sam Ojciec Rydzyk jest, to możesz działać śmiało ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniał mi się pewien argentyński film traktujący o niewielkim miasteczku. Wśród mieszkańców był człowiek, który co jakiś czas wpadał na genialne pomysły, wprawiając całe miasteczko w zachwyt – następnie jechał do Buenos Aires ze swoim aktualnym pomysłem, tylko po to by dowiedzieć się że ktoś już na to wpadł paręnaście, -dziesiąt, czy nawet -set lat temu – i wracał do swojego miasteczka. Aż do następnego genialnego pomysłu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za miesiąc się odezwę :D

 

to faktycznie musi być genialne jak za miesiąc od dziś będzie już hulać.

To ja się pieprze z każdym projektem min pól roku do wersji beta a tu proszę miesiąc i już ;)

Daj znać na PW jak to się robi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniała mi się taka bajka z lat 90-tych o myszach. Pierwsza-głupsza w każdym odcinku pytała co będą robić. Na to ta druga-mądrzejsza zawsze odpowiadała to samo - opanowywać świat. Co odcinek nowy, genialny pomysł.

 

Jak już zaryzykujesz z jedna firmą to może warto na starcie ich trochę nastraszyć. Zanim im opiszesz dokładnie ocb napisz, że jesteś członkiem mafii domenowej z Kalwarii Pacławskiej, zajmujesz się handlem obwoźnym agrodomenami, ale ze względu na słaby urodzaj ziem pacławskich grupa się rozpada i jesteś zmuszony do zrealizowania nowego, genialnego pomysłu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przypomniał mi się pewien argentyński film traktujący o niewielkim miasteczku. Wśród mieszkańców był człowiek, który co jakiś czas wpadał na genialne pomysły, wprawiając całe miasteczko w zachwyt – następnie jechał do Buenos Aires ze swoim aktualnym pomysłem, tylko po to by dowiedzieć się że ktoś już na to wpadł paręnaście, -dziesiąt, czy nawet -set lat temu – i wracał do swojego miasteczka. Aż do następnego genialnego pomysłu. ;-)

 

 

też mam genialny pomysł ale raczej mało intratny więc odpuszczam :D

 

ot

bardzo mnie ten film interesuje. pb czy byłbys w stanie przypomniec sobie jego tytuł? albo chociaz mniej w iecej rok czy inne wskazowki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
bardzo mnie ten film interesuje. pb czy byłbys w stanie przypomniec sobie jego tytuł? albo chociaz mniej w iecej rok czy inne wskazowki?

 

Jedyne co pamiętam to że jednym z genialnych pomysłów tego faceta było „todo es relativo”. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z genialnymi pomysłami jest tak, że dużo osób je ma, jest tylko jeden problem - 99% spoczywa na laurach pomysłu.

Kolejnym krokiem genialnego pomysłu jest to, że to rynek zweryfikuje, czy faktycznie pomysł jest genialny.

Jeżeli wymyśliłeś coś czego jeszcze nie ma w internecie, to zastanów się dlaczego tak jest, czy faktycznie jest to coś innowacyjnego, jeżeli nie, to zastanów się dlaczego nikt wcześniej nie zrealizował tego pomysł.

 

A odnośnie kradzieży pomysły, to moje zdanie jest takie, ze inwestorzy nie są chętni do "kradzieży" pomysłów.

Ich interesuje team, który to będzie tworzył, z samego pomysłu nie przybędzie im złota w garnuszku.

Od pomysłu do realizacji i zarabianie jeszcze długa droga.

Dlatego właśnie inwestują po części w pomysł + model biznesowy, a po części w ludzi, którzy go zrealizują.

 

Życzę powodzenia i czekam na rezultaty.

Bartek.

Edited by BartX

Share this post


Link to post
Share on other sites
życzę każdemu powodzenia ale o genialności pomysłu mówi się po jego realizacji i osiągniętych wynikach a nie przed .

 

Potencjał to trochę jednak co innego niż stwierdzenie genialności. Owszem, o faktycznej wartości można mówić po realizacji pomysłu, jednak ocena potencjału (co oznacza, że może on go wypełnić bądź też nie) to element niezbędny do oceny przed realizacją. Gdyby ludzie nie oceniali potencjału inwestycji nikt by w nic nie inwestował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może zastanów się kolego czy nie lepiej zdobyć umiejętności które umożliwią Ci zrealizowanie pomysłu samodzielnie.

 

Korzyści:

- zdobędziesz nowe umiejętności

- poznasz problem od podszewki

- będziesz samowystarczalny

- zaoszczędzisz pieniądze

 

Wady

- stracisz czas. Ale i tak uważam że korzyści zdecydowanie przewyższają Wady

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×