Jump to content
Domeny_Wroclaw

Kryzys domenowy

Recommended Posts

U mnie jest tak, że klienci pytają tylko o największe ninje, a sensownych domen to unikają chyba jak ognia, dziwny trend. :)

Nie jest to jednak powód do zmartwień. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie odkopać.

Przeglądając "ostatnio sprzedane domeny" na AM można odnieść wrażenie, że zaczęły się urlopy i KK wyginęli.

U mnie to samo... od jakiegoś czasu brak zapytań, a może to przez ten mundial ;)

Ładna pogoda, wakacje, urlopy, ludzie nie mają czasu na domeny. Dołek sezonowy widać też w ruchu na stronach z serwisami i zaparkowanych domenach.

 

U mnie wyjątek stanowi domena BezKrawata.pl . Nie wiem czemu od kilku tygodni tyle osób się o nią dopytuje? Szkoda, że na pytaniach się kończy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pamiętam tylko dwa zapytania o normalne domeny z czerwca - tresurapsa.pl i pawilonhandlowy.pl

 

A tak to tylko o same dziwne domeny, jakie chyba nawet na lm by za 10 zł nie poszły. ;) A w ogóle zapytań, ofert faktycznie bardzo mało.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee tam kryzys.

Swoją drogą się zastanawiam co się będzie działo na licytacjach w Sopocie na MD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widzę po ile apze i pb sprzedali domeny w tym i zeszłym miesiącu to nie bardzo mi się chce wierzyć w ten wakacyjny kryzys. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

w wakacje zawsze domeny dużo słabiej schodzą, to chyba nie nowość, po wakacjach będzie lepiej

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, od paru tygodni mam dużo mniej telefonów z zapytaniami o domeny (było kilka dziennie, jest 1-2), ale zapytania przez formularz w normie.

 

Dziś dostałem zapytanie o miraz.pl: "Jestem zainteresowana Panstwa oferta prosze odpowiedzieć mi czy cena na portalu jest cena aktualna ilu osobowe campingi,i czy posiadacie Panstwo wolne terminy od 12 wrzesnia.Z gory dziękuje.Pozdrawiam" i o seans.pl: "344344", a wczoraj o narcyz-klub.pl: "Witam, chciałabym zapytać czy jest możliwość zatrudnienia sie u państwa na stanowisku kelnerki. Jestem po szkole zawodowej o profilu kucharz, posiadam ksiażeczke sanitarno-epidemiologiczna." i o sniker.pl: "karol to down", a także ego.pl: "Mam problem zspłatą zadłużenia jest to 90 dni koło 75000,proszę o pomoc" i bis.pl: "basen". ;-) Na szczęście zapytania o cenę też co jakiś czas spływają. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a także ego.pl: "Mam problem zspłatą zadłużenia jest to 90 dni koło 75000,proszę o pomoc"

 

75 tys. zł długu do oddania w 90 dni (jeśli dobrze zrozumiałem), no to jest już poważny problem do narzekań, a nie przejściowy kryzys. :)

 

Ja przyznam, że dają się we znaki skutki obniżonej liczby zapytań.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
thomaso, to jest treść zapytania.

 

Wiem, wiem, nawet mi przez myśl nie przeszłoby, żeby pb miał tyle do oddania i wystawił najlepsze swoje domeny na aukcje bcm od 1 zł. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A u mnie dzisiaj ruszyło z jedną domeną.

 

I jednak nie: "[...] byłem przekonany że oferta którą składam jest wyrażona w polskich złotych a nie w euro."

 

edit: A zgodnie z opłatami karnymi, to zapłaci tyle, ile chciał w rzeczywistości zapłacić za domenę.

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jednak nie: "[...] byłem przekonany że oferta którą składam jest wyrażona w polskich złotych a nie w euro."

 

edit: A zgodnie z opłatami karnymi, to zapłaci tyle, ile chciał w rzeczywistości zapłacić za domenę.

Hehe, sam już kilkukrotnie bym się naciął na te ceny w euro, tak więc rozumiem składającego ofertę - też bym nie zapłacił i olał karę. Moim zdaniem cena w euro mogła by być ale tylko gdyby strona z ofertą była w języku angielskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopuję...

Zauważyłem, że obecnie na forum każdy kto może dokonuje wyprzedaży domen chociaż inaczej to nazywa.

Pytanie:

Czy to jest dalszy ciąg kryzysu/zapaści czy niektórzy w zeszłym roku przeinwestowali no i teraz brakuje "dutków" na przedłużenia?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkopuję...

Zauważyłem, że obecnie na forum każdy kto może dokonuje wyprzedaży domen.

Pytanie:

Czy to jest dalszy ciąg kryzysu/zapaści czy niektórzy w zeszłym roku przeinwestowali no i teraz brakuje "dutków" na przedłużenia?

 

Moim zdaniem nie ma kryzysu.Niektórzy podłapali temat Korneliusza i liczą na liczne sprzedaże.Niestety jedno portolio drugiemu portfoliu nierówne czasami.

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem nie ma kryzysu.Niektórzy podłapali temat Korneliusza i liczą na liczne sprzedaże.Niestety jedno portolio drugiemu portfoliu nierówne czasami.

No wiesz, większość to były transakcje D2D.

Powiedzmy sobie szczerze - brak transakcji na rynku D2KK, o takie spektakularne chodzi.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedzmy sobie szczerze - brak transakcji na rynku D2KK, o takie spektakularne chodzi.

 

Nie o wszystkich transakcjach się dowiadujemy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

podejrzewam, że jest wiele czynników, przeinwestowanie pewnie też.

 

Ja zwróciłbym też uwagę na brak działań mających poprawić użyteczność serwisów pod katem przedstawiania oferty. Na przykładzie dropped widzę wiele ruchów skierowanych na rynek D2D ale w kierunku zarabiania na kwestiach nie koniecznie sprzedażowych. Twierdzę, że sposób przedstawienia ofert na giełdzie jest niezadowalający.

Wyświetlać można albo kategorię, albo wszystko, nie można zdefiniować kończących się aukcji na dzień dzisiejszy, nie można pobrać list do pliku, trzeba przeładowywać stronę co 30 linii.

Brakuje też informacji szkoleniowych i statystycznych, czy bardziej opłacalna jest giełda, czy aukcje, kiedy jest najwięcej użytkowników na stronie itd.

Teraz wchodząc na wszystkie aukcje widzę listę 7500 ofert gdzie 30% to FM na coraz niższym poziomie. Nie mam osobiście czasu przeglądadać wszystkiego dlatego posiłkuję się własnymi linkami z parametrem &days=1

Poza tym cena promocji ustawiona minimalnie na 50 zł i to co jest w zamian oferowane też jest nie do końca korzystne.

Trzeba się tylko zastanowić jakie sprzedaże mają być pożądane. Czy Rynek uważa, że przedział 100-500 nie powinien być wspierany?

Share this post


Link to post
Share on other sites
he, tak było zawsze ale jednak jest mniej sprzedaży do KK.

 

Poczekaj niech brokerdomen.pl się wybudzi i zobaczysz trochę sprzedaży do KK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
he, tak było zawsze ale jednak jest mniej sprzedaży do KK.

a na jakiej podstawie twierdzisz, że jest mniej sprzedaży do KK? Posiadasz jakieś dane?

Trzeba pamiętać, że spora część sprzedaży nie jest ujawniana aby uchronić nabywcę od mailingu z wszelakich stron.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poczekaj niech brokerdomen.pl się wybudzi i zobaczysz trochę sprzedaży do KK ;)

Nie chodzi o to. Może i się przebudzi ale....

Czy broker domen ma mieć monopol na sprzedaż? To ma być jedyny, słuszny kanał sprzedaży? Klient nie wie, nie widzi, że może kupić domenę na innej platformie?

a na jakiej podstawie twierdzisz, że jest mniej sprzedaży do KK? Posiadasz jakieś dane?

Moja podstawa to obserwacje Panie. Ciekawy jestem raportu za III kwartał.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę podnosił tematu czy jest kryzys czy nie. Szukałbym sposobów by było lepiej.

 

Zainteresowanych branżą jest sporo, oto mały zestaw danych z Google Adplanner:

Unique visitors (users)

home.pl - 1.8M

nazwa.pl - 1.1M

az.pl - 290K

aftermarket.pl - 160K

ovh.pl - 130K

dropped.pl - 63K

domeny.pl - 52K

ppd.pl - 43K

active24.pl - 22K

parkdomen.pl - 7.8K

 

di.pl - 32K

 

Myślę, że trzeba poznać i zrozumieć ten tłum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×