Jump to content
Domeny_Wroclaw

Kryzys domenowy

Recommended Posts

Czy możesz podać linka do tych danych, dlp ?

KLIK ;)

 

edit: dlp był szybszy, starzeję się. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkopuję...

Zauważyłem, że obecnie na forum każdy kto może dokonuje wyprzedaży domen chociaż inaczej to nazywa.

Pytanie:

Czy to jest dalszy ciąg kryzysu/zapaści czy niektórzy w zeszłym roku przeinwestowali no i teraz brakuje "dutków" na przedłużenia?

Odpowiem tobie takim pytaniem:

 

Dlaczego rośnie liczba zachorowań na raka?

 

Po pierwsze: czy aby na pewno liczba zachorowań rośnie?

 

Czy nie jest tak, że mamy stosunkowo stałą liczbę zachorowań w danej populacji, natomiast mamy zwiekszona podaż badań diagnostycznych i dzieki temu więcej osób się przebada, a te, które by normalnie się nie przebadały, a u nich stwierdzono nowotwór, to normalnie by nie wylądowały w statystykach zachorowań?

 

Czy aby nie mamy zatem nadpodaży domen (pomijając ich jakość)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkopuję...

Zauważyłem, że obecnie na forum każdy kto może dokonuje wyprzedaży domen chociaż inaczej to nazywa.

Pytanie:

Czy to jest dalszy ciąg kryzysu/zapaści czy niektórzy w zeszłym roku przeinwestowali no i teraz brakuje "dutków" na przedłużenia?

"Okazyjna" czy "promocyjna" sprzedaż to nie wyprzedaż :)

 

Ja rozumiem wyprzedaż w sytuacji kiedy ktoś chce szybko "pozbyć" się wygasających domen za niskie pieniądze by odzyskać kapitał.

 

Na przykład w moim przypadku potrzebuję osiągnąć szybko środki (nie ma nic wspólnego w przedłużeniami domen a nawet w ogóle z branżą) na pewien cel i to wszystko - każdy ma swoje powody.

 

Na tą chwilę osiągnąłem go tylko w 50% a pozostało mi trochę czasu na jego pełne osiągnięcie dlatego też wrzucam różne formy moich propozycji sprzedaży (nie wyprzedaży) w dziale "Handel i...", potem wszystko wróci do normy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Okazyjna" czy "promocyjna" sprzedaż to nie wyprzedaż :)

 

[...]

 

Poza tym, pewnie trzeba odróżniać "wyprzedaż" od np. niektórych aukcji od 1 zł albo od 10 zł.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten, który nic nie sprzedaje będzie krzyczeć że kryzys, a reszta sprzedawców będzie sobie chwalić ten wciąż rozwijający się rynek. Popyt jest i będzie jeszcze przez wiele lat.

 

Nie należę do tych szczęśliwych sprzedających, ale wiem, że interes się kręci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkopuję...

Zauważyłem, że obecnie na forum każdy kto może dokonuje wyprzedaży domen chociaż inaczej to nazywa.

Pytanie:

Czy to jest dalszy ciąg kryzysu/zapaści czy niektórzy w zeszłym roku przeinwestowali no i teraz brakuje "dutków" na przedłużenia?

 

Ja skladam na dzialke ze sporym lasem, wiec mi kasa potrzebna ;-) Dlatego czasem wyprzedaje wszystko co mam, bo nie styka na przedluzenia... A szkoda, bo wiele domen ktore puscilem, poszly za bezcen, ponizej kosztow utrzymania... No ale takie zycie, ze trzeba wybierac - albo albo ;-)

 

Jak ktos chetny, to niech sie czestuje za 10 zl, bo pozniej dropped przechwyci i bedzie drozej :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyliście odwilż po niby kryzysie domenowym? :) Weźmy Aftermarket.pl: od czterech dni są dziennie co najmniej po trzy transakcje powyżej 1000 PLN, przy czym co najmniej dwie do użytkowników końcowych. Kto te wszystkie domeny sprzedaje? I ciekawe jak długo taki trend się utrzyma.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Zauważyliście odwilż po niby kryzysie domenowym? ;) Weźmy Aftermarket.pl: od czterech dni są dziennie co najmniej po trzy transakcje powyżej 1000 PLN, przy czym co najmniej dwie do użytkowników końcowych. Kto te wszystkie domeny sprzedaje? I ciekawe jak długo taki trend się utrzyma.

Myślę, że to dopiero początek dalszego wzrostu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyliście odwilż po niby kryzysie domenowym? ;)

 

Żadnego kryzysu nie było i nie ma . :)

 

I ciekawe jak długo taki trend się utrzyma.

 

Oby jak najdłużej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyliście odwilż po niby kryzysie domenowym? :) Weźmy Aftermarket.pl: od czterech dni są dziennie co najmniej po trzy transakcje powyżej 1000 PLN

Wliczasz w to również Korneliusza, który wyprzedał połowę portfolio aby kupić tłumiki.pl ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki jest lepszy czas na zakupy niż kryzys? ;-)

 

Fakt, ogłaszam zatem, że kryzys trwa dalej i zapraszam na zakupy do mnie :)

 

Wliczasz w to również Korneliusza, który wyprzedał połowę portfolio aby kupić tłumiki.pl ? ;)

 

Korneliusz raczej polował na domenę na literkę a, tłumiki weszły przez przypadek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki jest lepszy czas na zakupy niż kryzys? ;-)

Poza początkowym okresem nie ma lepszego.

Tyle tylko, że kryzysu też nie ma.

Widoczna jest tylko naturalna korekta rynku.

Raczej zdroworozsądkowa lub jak kto woli oczyszczająca.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że to dopiero początek "czyszczenia rynku" lub jak kto woli korekty lub kryzysu. Chwilowe ożywienie może być widoczne w listopadzie (optymalizacja podatkowa) i od nowego roku przewiduję ciężkie czasy dla sprzedawców domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wliczasz w to również Korneliusza, który wyprzedał połowę portfolio aby kupić tłumiki.pl ? ;)
Korneliusz raczej polował na domenę na literkę a, tłumiki weszły przez przypadek ;)

Jesteście jak moja żona. Wszystko wiecie lepiej. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×