Jump to content
Domeny_Wroclaw

Kryzys domenowy

Recommended Posts

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że na rynku domen ostatnio nic ciekawego się nie dzieje ?

Spadów jest więcej, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Od dawna nic ciekawego nie zleciało(pomijam lodowisko i weterynarza) ;)

Doszło do tego, że Kowalski który chciałby zainwestować pieniądze w domeny będzie musiał prosić właścicieli żeby mu coś sprzedali ;)

Mamy kryzys ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak patrzę na sprzedaż na AM za ponad 50k to mogę rzec śmiało nie ma kryzysu ;)

chociaż z drugiej strony jedna jaskółka wiosny nie czyni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja myślę, że liczbe klientów rośnie, tylko krążą oni między domeniarzami. W jednym miesiącu są u Ciebie w drugim u mnie i tak to się kręci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że to nie kryzys tylko nowe trendy w nazewnictwie.

Narażę się swoją wypowiedzią ale uważam, że generyk już nie wystarczy...

raz - jest za drogi, przynajmniej na start,

dwa - nie wyróżnia się w sieci, jest pusty w swoim brzmieniu i nie ma powera,

trzy - nie tylko wyszukiwarka zapodaje pasujące nazwy ale robią to sami użytkownicy w serwisach społecznościowych,

cztery - domena to dzisiaj produkt FMCG - jutro jej termin ważności się skończy.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

To też trochę wina nierealnych wycen oraz życie marzeniami.

Niebotyczne kwoty jakie można znaleźć w e-mailach dla domen zarejestrowanych z palca kilka dni wcześniej.. to psuje rynek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i end userzy się trochę pochowali jakby

Nie chciałem pisać na forum bo myślałem, że to tylko mnie spotkało ale widać coś jednak jest na rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ofert jak na lekarstwo a jeśli już to w granicach 50 zeta. Osoby z dużym portfolio na pewno tak tego nie odczuwają - zawsze ktoś się "napatoczy" na ich domenę i nawet jeśli nie kupi to przynajmniej sprawi radość - no bo wtedy czujesz, że jest ruch w interesie (i zabawa ma sens) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doszło do tego, że Kowalski który chciałby zainwestować pieniądze w domeny będzie musiał prosić właścicieli żeby mu coś sprzedali :P

 

Na to liczę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie ostatnio tylko pytają [przeważnie o IDN-y].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

W ubiegłym miesiący otrzymałem ponad 20 ofert na domeny, więc jakieś zainteresowanie jest (najwyższa to 9 000 PLN). Aczkolwiek w marcu było więcej, bo ponad 30. Gorzej z chęcią wydawania pieniędzy :)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że ten kryzys jest wydumany. Na podstawie jednego miesiąca nie można jednoznacznie stwierdzić, że mamy z nim do czynienia.

 

Co do jakości spadów i realizacji dobrych opcji jest słabo. To fakt, być może dzięki publikacjom w głównych mediach wzrasta świadomość przeciętnego Kowalskiego o wartości adresów www. A to dla nas nie jest nazbyt korzystne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do jakości spadów i realizacji dobrych opcji jest słabo. To fakt, być może dzięki publikacjom w głównych mediach wzrasta świadomość przeciętnego Kowalskiego o wartości adresów www. A to dla nas nie jest nazbyt korzystne.

O tym właśnie mówię..

Z jednej strony to lepiej, bo możemy sprzedawać więcej za.. więcej, z drugiej jednak bardzo ciężko kupić teraz cokolwiek w atrakcyjnej cenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie ostatnio tylko pytają [przeważnie o IDN-y].

 

Ostatnio jeden mój dobry znajomy który zaczyna bawić sie w domeny zapytał mnie czy posiadacze domen to sami idioci ?:)

Nie bardzo wiedziałem co mu odpowiedzieć ale jak przeczytałem korespondencje jaka prowadził z jednym z abonetow domeny to nie wiedziałem co ma mu odpowiedzieć ! Zapytał grzecznie -przedstawiając sie z mienia i nazwiska podając numer tel o cenę domeny , przepraszam o cenę nie domeny a IDNA :P'i dostał taka odpowiedz

 

CYTUJE

 

Witam pana,

 

Dziekuje za zapytanie co tej atrakcyjnej domeny.

Regularnie dostaje zapytania w sprawie jej kupna.

 

Moge sprzedac te domene jedynie profesjonalnemu kupcowi,

ktory ma zamiar wykorzystac ja w sensowny sposob (komercyjnie).

Jesli takowym pan jest, to prosze o krotki opis panskiej firmy,

oraz krotki plan zagospodarowania domeny.

W przypadku spolki kapitalowej mozliwa jest platnosc udzialami.

 

Natomiast prywatnym osobom moge zaproponowac wynajm:

2 Euro/dzien netto, platne za rok z gory.

 

Prosze o kontakt w celu dogrania szczegolow:

+XXXXXXXXXXXX

albo panski telefon i oddzwonie.

 

Pozdrawiam,

 

Człowiek sie pyta o cenę domeny zaparkowana na ND a dostaje maila z pytaniem o życiorys i propozycje innych usług np dzierżawy o która nie pyta myśliciele ze taki początkujący inwestor jak dostaje taka odpowiedz to nabiera chęci na kolejne korespondencje i zakupy ?

To tak przy okazji tego tematu o kryzysie

Share this post


Link to post
Share on other sites
O tym właśnie mówię..

Z jednej strony to lepiej, bo możemy sprzedawać więcej za.. więcej, z drugiej jednak bardzo ciężko kupić teraz cokolwiek w atrakcyjnej cenie :)

 

 

Dokładnie, i bądź tu człowieku mądry.

 

Choć ja osobiście jako początkujący wolałem i wolę jednak nie uświadomionych Kowalskich, którzy wypuszczali ładne domeny na wolność.

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites
ktory ma zamiar wykorzystac ja w sensowny sposob (komercyjnie )

Pytanie o zamiar wykorzystania domeny jest dopuszczalne lecz pasuje raczej do przekazania domeny na cele niekomercyjne. Np. takiej jak ta.

 

-------------

 

Płakać należałoby głównie nad słabymi portfoliami a nie portfelami nabywców.

 

Ci, którzy nie mają szczęścia w finansach niech w innym miejscu go poszukają.

Jest przecież maj - miesiąc zakochanych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy nazywać to kryzysem (choć sprzedaję mało, ale tak było od początku mojego romansu z domenami) - otrzymałem dziś propozycję sprzedaży domeny jednoslady*eu za 20 USD, odpisałem grzecznie, że trochę za niska propozycja...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odczuwam specjalnej różnicy.

 

BTW, dzisiaj w serwisie DomenyMedyczne.pl została sprzedana domena ChirurgiaReki*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio jeden mój dobry znajomy...

 

Tzw. Pan Waldek? No coz, raz na wozie a raz pod wozem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się sprzedają w tym roku o niebo lepiej niż w zeszłym, ale naprawdę nic okazyjnie już nie można kupić.

 

Chętnie bym odkupił większość sprzedanych domen. Aż mi szkoda sprzedawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio jeden mój dobry znajomy który zaczyna bawić sie w domeny zapytał mnie czy posiadacze domen to sami idioci ?:)

Nie bardzo wiedziałem co mu odpowiedzieć ale jak przeczytałem korespondencje jaka prowadził z jednym z abonetow domeny to nie wiedziałem co ma mu odpowiedzieć ! Zapytał grzecznie -przedstawiając sie z mienia i nazwiska podając numer tel o cenę domeny , przepraszam o cenę nie domeny a IDNA :P'i dostał taka odpowiedz

 

CYTUJE

 

Witam pana,

 

Dziekuje za zapytanie co tej atrakcyjnej domeny.

Regularnie dostaje zapytania w sprawie jej kupna.

 

Moge sprzedac te domene jedynie profesjonalnemu kupcowi,

ktory ma zamiar wykorzystac ja w sensowny sposob (komercyjnie).

Jesli takowym pan jest, to prosze o krotki opis panskiej firmy,

oraz krotki plan zagospodarowania domeny.

W przypadku spolki kapitalowej mozliwa jest platnosc udzialami.

 

Natomiast prywatnym osobom moge zaproponowac wynajm:

2 Euro/dzien netto, platne za rok z gory.

 

Prosze o kontakt w celu dogrania szczegolow:

+XXXXXXXXXXXX

albo panski telefon i oddzwonie.

 

Pozdrawiam,

 

Człowiek sie pyta o cenę domeny zaparkowana na ND a dostaje maila z pytaniem o życiorys i propozycje innych usług np dzierżawy o która nie pyta myśliciele ze taki początkujący inwestor jak dostaje taka odpowiedz to nabiera chęci na kolejne korespondencje i zakupy ?

To tak przy okazji tego tematu o kryzysie

 

W zeszłym roku trafiłem na tego samego domeinera i dostałem dokładnie tą samą regułkę :) Po wymianie korespondencji i próbie negocjacji zaproponowanej mi ceny (około 1500 jeśli dobrze pamiętam), otrzymałem na koniec bardzo niegrzecznego maila z informacją, że "mam się już nie kontaktować bo tracę jego niezwykle cenny czas, to jakaś kpina" itp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie odkopać.

Przeglądając "ostatnio sprzedane domeny" na AM można odnieść wrażenie, że zaczęły się urlopy i KK wyginęli.

U mnie to samo... od jakiegoś czasu brak zapytań, a może to przez ten mundial :)

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie odkopać.

Przeglądając "ostatnio sprzedane domeny" na AM można odnieść wrażenie, że zaczęły się urlopy i KK wyginęli.

U mnie to samo... od jakiegoś czasu brak zapytań, a może to przez ten mundial :)

a u mnie znowu odwrotnie ;-p sporo zapytan i nawet kilka sprzedazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie jest tak, że klienci pytają tylko o największe ninje, a sensownych domen to unikają chyba jak ognia, dziwny trend. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×