Jump to content
Sign in to follow this  
plachcik

Wakacje 2010- Bułgaria czy Turcja czy może coś innego?

Recommended Posts

Witam

Zastnawiam się nad dwiema ofertami wakacyjnymi: Słoneczny Brzeg (Bułgaria) lub Alanya (Turcja) .

Może ktoś z Was był i mógłby od siebie coś napisać .A może polecacie coś innego ?

 

 

 

pozdrawiam

PP

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zeszłe wakacje wybrałem się autem do Bułgarii . Odwiedziłem miedzy innymi pomorie oraz primorsko . Bardzo pozytywnie wspominam pobyt . Miałem ładny hotelik z widokiem na morze . Wieczorami sporo barów na plaży i tani alkohol :) Tequila po 20 lewa za butelkę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bułgaria - Primorsko, mało betonu dużo klimatów nadmorskiego miasteczka z tradycjami. Dwie świetne plaże - jedna dość płytka - idealna gdy bierzesz dziecko albo lubisz pływać bez szaleństw z falami oraz druga - z mocniejszą bryzą - w sam raz dla fanów sportów z żaglem w tle :) Cenowo znacznie lepsze niż Słoneczny, betonowy i bezludny w zimie Brzeg...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bułgaria - Primorsko, mało betonu dużo klimatów nadmorskiego miasteczka z tradycjami. Dwie świetne plaże - jedna dość płytka - idealna gdy bierzesz dziecko albo lubisz pływać bez szaleństw z falami oraz druga - z mocniejszą bryzą - w sam raz dla fanów sportów z żaglem w tle :) Cenowo znacznie lepsze niż Słoneczny, betonowy i bezludny w zimie Brzeg...

 

 

Podpisuje się pod tym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem w złotych piaskach i w turcji -> alanya(mahmutlar) - zdecydowanie bardziej polecam turcje ;-) (oby dwa miejsce w 2006r).

 

Jezeli masz troszke wiecej gotowki i naprawde chcesz zobaczyc cos fajnego to polecam wyspy kanaryjskie - gran canarie - bylem w tym roku w marcu i naprawde polecam - cos zupelnie innego niz te kraje śródziemnomorskie.

 

W 2009 byłem w egipcie(hurghada) i powiem szczerze ze mi sie nie podobalo - znaczy fajnie zobaczyc egipt (i to przepiekne morze - nurkowanie obowiazkowe!) ale tak zebym mial tam wrocic to raczej nie.. jakos mentalnosc tego kraju do mnie nie przemawia - na koniec sierpnia odwiedziłem jeszcze grecje(kraj typowo europejski wiec nic specjalnego nie zobaczysz) - lecielismy tam typowo na 7dni imprezy tak wiec polwysep chalcydycki okazał sie strząłem w 10! - polecam.

 

Jakbyś chciał więcej informacji to PW - jakies zdjecia cos ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
A są tez szczerbate prostytutki zaczepiające Cię na każdym rogu? ;]

 

Nie wiem z kim jeździsz na wakacje, ale może pora zmienić biuro turystyczne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłem w złotych piaskach i w turcji -> alanya(mahmutlar) - zdecydowanie bardziej polecam turcje ;-) (oby dwa miejsce w 2006r)

 

Skłaniam się bardziej ku Alanyi .Planuję tam lecieć około 24 sierpnia na tydzień (hotel Gunes Sun Time). Chociaż ciągle się waham.Jeszcze w opcji miałem Makarską w Chorwacji ( z tego co słyszałem to jest drożyzna)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skłaniam się bardziej ku Alanyi .Planuję tam lecieć około 24 sierpnia na tydzień (hotel Gunes Sun Time). Chociaż ciągle się waham.Jeszcze w opcji miałem Makarską w Chorwacji ( z tego co słyszałem to jest drożyzna)

 

My bylismy w First Class Hotel w Alanyi(mahmutlar). Fajne miejsce ;-) Duzo ciekawych miejsc do zobaczenia - plaza kamienista niestety(małe kamyczki) .. co prawda byly miejsca z piachem czystym ale bardzo rzadko.

 

Co do chorwacji - byłem w 2001r w miejscowosci Porec(jakos tak) na istrii na campingu(zelona laguna?:)) - to byly czasy kiedy w chorwacji bylo jeszcze tanio jak w barze mlecznym ;P bardzo miło wspominam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W słonecznym nie można się ruszyć by nie być zaczepionym ;]

Sami Bułgarzy śmieją się ze Słonecznego, bo na zimę się je zamyka (i asfalt zwija;) ). Nie spotkałem się z zaczepianiem (oprócz cwaniaków z wymianą walut), ale gdzie są turyści to i córy Koryntu się trafią...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W 2009 byłem w egipcie(hurghada) i powiem szczerze ze mi sie nie podobalo - znaczy fajnie zobaczyc egipt (i to przepiekne morze - nurkowanie obowiazkowe!) ale tak zebym mial tam wrocic to raczej nie..

Jak dotąd nigdy nie narzekałem na mentalność Egipcjan w miejscowościach turystycznych.

Może to kwestia przyzwyczajenia a może dlatego, że poza wrakami i rafami nigdy nie miałem okazji niczego zwiedzać.

Wierzę, że tym razem będzie podobnie :)

 

Nie trzeba szukać wakacji w innych krajach by miło spędzić czas.

W Polsce są cudowne trasy rowerowe, kajakowe oraz mnóstwo innych wspaniałych miejsc gdzie można ciekawie wypocząć

A jeśli ktoś jedzie za granicę po to by pić od rana do wieczora to pewnie w domu ktoś mu na to nie pozwala ;)

 

Nie ważne gdzie - ważne jak i z kim !

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja polecam Kubę

Nigdy tam nie dotarłem.

Kto wie czy nie będę tego kiedyś żałował.

Kuba po spodziewanych, przyszłych zmianach już nigdy nie będzie taka jak teraz.

Z tego co mi inni opowiadali to taki krótki, niekomercyjny powrót kilkadziesiąt lat w przeszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja Ci polecam całkiem inny, moim zdaniem ciekawszy klimat.

 

Bajkał albo Władywostok...koleją transsyberyjską...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłeś :P ?

 

byłem kilka razy, mam tam nawet rodzinę ;)

 

Nigdy tam nie dotarłem.

Kto wie czy nie będę tego kiedyś żałował.

Kuba po spodziewanych, przyszłych zmianach już nigdy nie będzie taka jak teraz.

Z tego co mi inni opowiadali to taki krótki, niekomercyjny powrót kilkadziesiąt lat w przeszłość.

 

Mogą minąć jeszcze długie lata zanim nastąpią jakieś zmiany. Socjalistyczny beton z Raulem na czele jest bardzo silny a opozycji praktycznie nie ma (opozycjonistów się trzyma w więzieniu albo eksmituje za granicę). Kubańczykom brak jest woli zmian, poza narzekaniem i biadoleniem nie mają pomysłów na przyszłość, poza tym 50 letnia propaganda zrobiła swoje. Wielu nadal wierzy w Fidela i rewolucję.

 

Dla mnie to jedno z najciekawszych miejsc na ziemi. Połączenie wielu epok, kultur i narodowości. To jakby wrzucić do wora kilka nacji z różnych stron świata z różnych epok, wymieszać i umieścić na tropikalnej wyspie. Bajka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam Czarnogórę, kraj wprawdzie mały, ale z mnóstwem atrakcji i nieprawdopodobnymi kontrastami. Z jednej strony naprawdę niemałe góry z atrakcjami widokowo-przyrodniczymi, z drugiej morze z przepięknymi klifami (szczególnie polecam zatokę Kotorską).

 

Czarnogórę polecam jednak jeśli chcesz się wybrać na wakacje autem, albo w inny sposób samemu się zorganizować, kurorty w rodzaju Budvy są potwornie zatłoczone i moim zdaniem nieciekawe, jeśli jednak przejedzie się kilka kilometrów dalej można znaleźć miejsca noclegowe w bardzo przyzwoitych cenach dość blisko morza (za naprawdę dobry standard płacciliśmy 9 euro od osoby za noc jakieś 500m od morza - inna sprawa, że trzeba było do niego schodzić ścieżką między klifami jakieś 10 minut, ale za to plażę mieliśmy tylko dla siebie).

 

Jeśli komuś znudzi się woda słona można zrobić wypad nad Jezioro Szkoderskie na granicy Czarnogóry i Albanii.

 

Czarnogórę polecam szczególnie na wakacje samochodem, kraj jest stosunkowo mały i można zarówno porządnie wypocząć, jak i dość dobrze go zwiedzić. Dojechać lub wrócić można przez Sarajewo, jedno z ciekawszych miast, jakie zdarzyło mi się w Europie zobaczyć, aczkolwiek stanowczo odradzam tę drogę jeśli ktoś liczy na szybki dojazd/powrót.

Share this post


Link to post
Share on other sites
La familia de esposa ? :)

 

Suegra, suegro, hermanos de mi mujer, tios, tias, primos y primas... Mucha gente :P

 

Jak tak to poprosimy od razu o zdjęcie żony :-P

 

Jakbyś czasem przeglądał profile swoich znajomych na Facebooku to byś nie prosił... ;)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbyś czasem przeglądał profile swoich znajomych na Facebooku to byś nie prosił... :)

Od wielu tygodni nie logowałem się do FB ale Ty wyjątkowo potrafisz motywować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbyś czasem przeglądał profile swoich znajomych na Facebooku to byś nie prosił... :)

 

Już już :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam Fuerteventurę, kilka dni temu wróciłem i jestem bardzo zadowolony.

Jak ktoś zainteresowany to mogę pokazać kilka fotek.

 

Jedyny minus, to taki, że wyspa w 99% nastawiona na niemców, ale wszyscy mówią też po angielsku.

Z drugiej strony, to może i dobrze, bo standardy wysokie.

 

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×