Jump to content
DESiGNER

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

  

123 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

    • Jarosław Kaczyński
      57
    • Bronisław Komorowski
      42
    • [ Oddam nieważny głos ]
      7
    • [ Nie będe głosował ]
      17


Recommended Posts

W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów - podał Centralny Zarząd Służby Więziennej.

Źródło

 

Widać kto jest liderem i wzorem do naśladowania tej grupy społecznej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rzuć okiem kto i z jaką przewagą wygrał w obwodach zamkniętych znajdujących się np w Tworkach, czy innych tego typu ośrodkach i wtedy wyciagaj wnioski z wyników w zakładach karnych

 

Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego (zbieżność nazwisk przypadkowa),

ul. Abramowicka 2, Lublin

 

JK 63.44

BK 36.56

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzuć okiem kto i z jaką przewagą wygrał w obwodach zamkniętych znajdujących się np w Tworkach, czy innych tego typu ośrodkach i wtedy wyciagaj wnioski z wyników w zakładach karnych

 

Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego (zbieżność nazwisk przypadkowa),

ul. Abramowicka 2, Lublin

 

JK 63.44

BK 36.56

To już jest manipulacja Bartek :)

 

Co mają wspólnego osoby głosujące w "obwodach zamkniętych" z przestępcami? Zważ na to, że nie są to osoby pozbawione możliwości głosowania, więc albo byli to pracownicy tych zakładów, albo osoby, które mają niewielkie zaburzenia psychologiczne. Pewnie z takimi zaburzeniami sporo osób chodzi po ulicach..

 

Tak więc nie wiem co miał na celu ten przykład? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

to samo co przykład z zakładów karnych. w zyciu nie wspomniałbym o tym, gdyby nie idiotycznyc argument z wynikami głosowania w zakładach karnych :) to zbyt proste tłumaczenie, ze na PO głosują przestępcy, a na PiS wariaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzuć okiem kto i z jaką przewagą wygrał w obwodach zamkniętych znajdujących się np w Tworkach, czy innych tego typu ośrodkach i wtedy wyciagaj wnioski z wyników w zakładach karnych

 

Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego (zbieżność nazwisk przypadkowa),

ul. Abramowicka 2, Lublin

 

JK 63.44

BK 36.56

 

W zasadzie tak, można przyjąć takie założenia, jednak po co?

 

Dla mnie najbardziej reprezentatywną grupą jest całość

(a tu różnica była kilku procent, widać jak bardzo podzielone są zdania Polaków i to nie wróży dobrze)

nie wiem ile % stanowią takie obwody zamknięte (liczba głosów), jednak sądzę, że mały procent w relacji do zakładów karnych.

Więc raczej można by się zastanawiać co łączy BK z przestępcami niż JK z osobami chorymi.

 

Tak było w 2005 roku:

 

1. Areszt Śledczy, Lublin ul. Południowa 5 - Kaczyński 4.29% - Tusk 95.71%

2. Chełm, Zakład Karny ul. Kolejowa 112 - Kaczyński 4,35% - Tusk 95,65%

3. Zakład Karny w Hrubieszowie ul.Nowa 64 - Kaczyński 4,65% - Tusk 95,35%

4. Zakład Karny w Zamościu, ul. Okrzei 14 - Kaczyński 7,14% - Tusk 92,86%

5. Areszt Śledczy, Radom ul. Wolanowska 120 - Kaczyński 3,36% - Tusk 96,64

....

 

Jak myślisz, dlaczego tak jest?

 

Cieszę się, że w końcu mamy tego prezydenta, bo ileż można hasać do urn ( w końcu te imprezy też nie są darmowe ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak myślisz, dlaczego tak jest?

 

 

 

mozę ma tutaj zastosowanie powiedzenie:

 

Nie kradnij ! władza nie lubi konkurencji.

 

stąd przestępcy nie lubią władzy, która jest ich największym konkurentem :)

 

A Twoim zdaniem

 

Więc raczej można by się zastanawiać co łączy BK z przestępcami

 

co łączy BK z przestępcami ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Twoim zdaniem

co łączy BK z przestępcami ?

 

Też jestem tego zdania co Ty:

 

w zyciu nie wspomniałbym o tym, gdyby nie idiotycznyc argument z wynikami głosowania w zakładach karnych wink.gif to zbyt proste tłumaczenie, ze na PO głosują przestępcy, a na PiS wariaci wink.gif

 

Mnie też zainspirowała wcześniejsza wypowiedź, więc potraktowałem to w kategoriach żartu :)

już po wszystkim, więc można więcej czasu przeznaczyć na domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może wyborcy Bronisława Komorowskiego wiedzą co się stało z głosami oddanymi na 4xTAK!...? Hmm? :)

 

 

Znakomite :) Sam o tej akcji zapomniałem :)

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znakomite :) Sam o tej akcji zapomniałem :)

Bo politycy wiedzą, że wyborcy mają bardzo krótką pamięć, którą można dość prosto wyprać przy zastosowaniu mediów. Widać było zresztą, że są mega zaskoczeni, że Sekielski w ogóle odważył się zadawać takie pytania i drążyć ten temat. Reakcja Nowaka i innych - po prostu szok dla mnie. Najprościej odwrócić się na pięcie i uciec od niewygodnych pytań. Ale przecież wyborcy i tak zagłosują w przyszłych wyborach. Zrobi się jeszcze większe billboardy, więcej reklam w Internecie, TV i będzie dobrze..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
już po wszystkim, więc można więcej czasu przeznaczyć na domeny :)

 

 

tez sie cieszę, a jeszcze bardziej, zę wygrał ten a nie tamten :)

 

łatwiej będzie "rozliczać" i mniej głupich wojenek o krzesło

Share this post


Link to post
Share on other sites
mozę ma tutaj zastosowanie powiedzenie:

 

Nie kradnij ! władza nie lubi konkurencji.

 

stąd przestępcy nie lubią władzy, która jest ich największym konkurentem :)

 

Bzdura, głosują na PO bo PIS zawsze opowiadał się za wyższymi wyrokami, traktowaniu kryminalistów "bez mydła".

Share this post


Link to post
Share on other sites
@kilofek teraz bryluje bo znane już są wyniki wyborów :)

Jeszcze niedawno pewnie miałeś stracha... :)

 

jasne ze się balem i to jak ! ...ze znowu przez kolejne 5 lat będę się wstydził szczególnie w kontekście zbliżającej sie polskiej prezydencji !

Ze cala Europa będzie się śmiała, ze do jednego krzesła dla premiera polskiego rządu chce sie dosiąść pajac ktoremu sie wydaje ze moze tak postępować jak mu sie podoba !

Ale cale szczęście mamy to za sobą i mam nadzieje ze już nigdy takiego obciachu niedoświadczony. Przewidywalność to dla mnie cecha najcenniejsza w Prezydencie Komorowskim .Nie będę się bal ze będzie chciał wziąć karabin i polecieć do Gruzji czy kazac pilotowi lądować np na Placu Czerwonym ! Masz całkowitą racje balem się tego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bzdura, głosują na PO bo PIS zawsze opowiadał się za wyższymi wyrokami, traktowaniu kryminalistów "bez mydła".

masz rację "opowiadal się". tyle generalniez ich rzadów wynika: plany, opowiadanie się, plany, ewentualnie podrzucanie kukułczych jaj następnemu rządowi

 

a jaki masz wniosek z tego, że im bardziej wykształcony wyborca tym częściej głosował na PO ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez tej całej propagandy ciężko byłoby zauważyć jakieś istotne różnice pomiędzy PO i PIS

 

to tak jak przekonywanie, że bardziej wykształceni, głosowali za Komorowskim,

różnica jest, ale nie jest przesadnie duża

 

problem jest taki, że oszukują jedni i drudzy, dać się oszukać jest tak samo głupio, czy przez PO czy przez PIS, i by to wiedzieć, nie potrzeba do tego wyższego wykształcenia, tylko wystarczy odciąć się od propagandy, w sumie jak ktoś ma wyższe wykształcenie to gorzej o nim świadczy, że łyka propagandę, niż gdyby miał słabsze wykształcenie, poza tym inteligencja nie zależy od wykształcenia, a to jest zdecydowanie ważniejszy czynnik,

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jaki masz wniosek z tego, że im bardziej wykształcony wyborca tym częściej głosował na PO ?

 

A masz może szczegółowe informacje, jakie szkoły kończyli ci wykształceni wyborcy, w jakich czasach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak

 

wyborcy PiS to absolwenci UW, UJ, PK, akademii ekonomicznej w Krakowie, katowicach, Poznaniu etc

wyborcy PO to absolwenci głównie zamiejscowych oddziałów filli płatnych prywatnych uczelni

 

zważywszy jednak na to, że Ci najstarsi chętniej głosowali na Kaczyńskiego, można uznać, że komunistyczna edukacja sprzyjała popierani miłośnika lewicy i piewcy Gierka

Share this post


Link to post
Share on other sites
masz rację "opowiadal się". tyle generalniez ich rzadów wynika: plany, opowiadanie się, plany, ewentualnie podrzucanie kukułczych jaj następnemu rządowi

Rok 2007.

Obietnice PO z których tylko jedna została zrealizowana; wyjście z Iraku.

http://www.tuskwatch.pl/index.php/obietnice-platformy/

 

E:

Dodam jeszcze likwidację Senatu.

Edited by dns

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak

 

wyborcy PiS to absolwenci UW, UJ, PK, akademii ekonomicznej w Krakowie, katowicach, Poznaniu etc

wyborcy PO to absolwenci głównie zamiejscowych oddziałów filli płatnych prywatnych uczelni

 

zważywszy jednak na to, że Ci najstarsi chętniej głosowali na Kaczyńskiego, można uznać, że komunistyczna edukacja sprzyjała popierani miłośnika lewicy i piewcy Gierka

 

Bierz pod uwage czym była edukacja kiedys i czym jest dziś. Człowiek wykształcony za komuny jest wart 3 "inteligentów" wykształconych obecnie. Dziś dyplom magistra znaczy naprawdę niewiele. Niestety takie są fakty, za komuny jednak poziom był dużo wyższy.

 

Całkiem możliwe jest też że ktoś głosuje na PO by czuć się bardziej eliternym :) Ktoś gdzieś tu wrzucił bardzo fajny tekst Warzechy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapewne macie też rację z tymi kompleksami. całe szczęście, że nie jestem już mieszkańcem Krakowa, a podkrakowskiej wsi. to mnie chyba eliminuje z tej grupy

 

Otóż owi „młodzi, wykształceni, z dużych miast” w sporej części pochodzą nie z tych miast, ale z małych miasteczek czy wręcz wsi. Są mieszkańcami Warszawy, Poznania czy Gdańska w pierwszym pokoleniu. Tam skończyli studia, po nich złapali pracę, a pochodzenie jest dla nich źródłem nieustającego kompleksu. Jednym ze sposobów jego leczenia jest głosowanie na kandydata „elit”.

 

dodam też, że nie "złapałem" pracy w wielkim mieście po studiach. niestety założyłem DG w trakcie studiów.

 

pewnie zatem należę do innej licznej grupy wyborców PO: lemingów

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

można się bawić w interpretację wyników, jak komu pasuje, dla mnie PIS i PO tak samo traktują wyborców, czyli instrumentalnie, do osiągnięcia własnych celów, czyli utrzymania władzy,

 

jakbym miał przygotować manipulację wynikami dla gazety, która robi to nałogowo, to przykładowo, wyborcy LiD czyli w praktyce SLD (85%), w dużej części komunistyczny beton z czasów prl, zdecydowanie poparł Komorowskiego,

 

więcej wyborców zdradziła PO (8,6%), niż PIS (4,9%), co świadczy, że to PO bardziej nie dotrzymuje słowa, zresztą to ostatnie to jest fakt, i kto ma rozum ten odchodzi i od PO, i od PIS, gdyż można popierać te partie, tylko pod wpływem propagandy oraz będąc nakręconym sporem popisu,

 

uid_7a0c1995e573dd5427dcb21f044babe81278327216281_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mniejsza już o poziom wykształcenia wyborców poszczególnych kandydatów.

 

Prawda jest taka, że BK doczołgał się do mety i zastanawia mnie następująca sprawa. Po co PO zaczyna szarżować na PIS Palikotem który ma cały czas "pedał gazu" wciśnięty do dechy? Po co Kutz mówi, że potrzeba jest więcej Palikotów? Po co PO wprowadza do debaty taki język? Czy oni nie rozumieją, że spada systematycznie poparcie dla partii a JK i PIS-owi nie zaszkodził nawet ostry skręt w lewo w kampanii? Ciekawe co stanie się z Palikotem po porażce w Lublinie.

Jestem w stanie się założyć, że do przyszłych wyborów parlamentarnych frontmanem będzie Palikot do spółki z Kutzem i Niesiołowskim. Będzie to miało na celu odwrócenie uwagi od realnych problemów rządzenia i obietnic BK. Od czasu do czasu wystąpi "piękna i bestia" dla złagodzenia wizerunku (Mucha i Nowak).

 

Zamiast zabrać się do roboty (jak to ostatnio powiedział Belka i Jan Krzysztof Bielecki) to będziemy świadkami ostrych ataków na PIS za strony PO. PIS zrozumiał, że retoryka jaką się posługiwał w ostatnich latach nie jest w stanie powiększyć elektoratu a teraz PO wchodzi w buty PIS.

Różnica przy ostrej retoryce z obu stron jest taka, że na tym PO będzie tylko tracić a PIS nawet jak coś "odburknie" to nie straci żadnego wyborcy. :)

 

PO zaczyna krwawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
BK. Od czasu do czasu wystąpi "piękna i bestia" dla złagodzenia wizerunku (Mucha i Nowak).

 

W prawdzie jestem facetem(i może się nie znam), ale myśle że Nowak jest jednym z przystojniejszych polityków.

Poza tym zawsze dobrze skrojony garnitur, wyważony język, nienaganne maniery. Więc epitet "bestia" nie bardzo tu pasuje.

 

Co do PIS'u nie zapędzałbym się tak w tej euforii.

Kaczyński wprawdzie zrobił dobry wynik, ale jego przeciwnikiem był Komorowski, jakby nie było dotychczas drugi kapelusz PO.

A w wyborach parlamentarnych stanie na przeciw Tuska. Dopiero wtedy poznamy jego wartość.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
W prawdzie jestem facetem(i może się nie znam), ale myśle że Nowak jest jednym z przystojniejszych polityków.

Poza tym zawsze dobrze skrojony garnitur, wyważony język, nienaganne maniery. Więc epitet "bestia" nie bardzo tu pasuje.

 

Co do PIS'u nie zapędzałbym się tak w tej euforii.

Kaczyński wprawdzie zrobił dobry wynik, ale jego przeciwnikiem był Komorowski, jakby nie było dotychczas drugi kapelusz PO.

A w wyborach parlamentarnych stanie na przeciw Tuska. Dopiero wtedy poznamy jego wartość.

Poseł Arułkowicz tak określił Muchę i Nowaka po debacie prawyborczej miedzy BK i RS i nikt się nie obraził.

Śpieszę Ci przypomnieć, że Tusk już raz przegrał z Kaczyńskim.

 

Jeżeli PIS do jesieni przyszłego roku będzie umiejętnie i chirurgicznie punktował PO i BK, to JK idzie po tekę premiera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×