Jump to content
DESiGNER

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

  

123 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

    • Jarosław Kaczyński
      57
    • Bronisław Komorowski
      42
    • [ Oddam nieważny głos ]
      7
    • [ Nie będe głosował ]
      17


Recommended Posts

JKM proponuje opłaty za naukę , usługi medyczne oraz brak pomocy dla potrzebujących oraz inwalidów .

 

Odnośnie jeszcze JKM, to facet chyba nie ma wielkiego przebicia do swoich wyborców; jak większość zagłosowała na "większą mafię". ;)

Edited by dns

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie ?

 

JKM proponuje opłaty za naukę , usługi medyczne oraz brak pomocy dla potrzebujących oraz inwalidów .

 

Dlatego nie nazywaj PO partią liberalną ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
JKM proponuje opłaty za naukę , usługi medyczne

 

a teraz nie są płatne ? przecież wszystko jest płatne, czy to tak trudno zrozumieć

 

jak lekarz ma dostać 100 zł, to i tak dostanie, niezależnie, czy ktoś mu wręczy osobiście, czy zrobi to nfz, tylko, kiedy to idzie przez nfz, ludzi kosztuje to znacznie więcej, bo z tych pieniędzy trzeba też utrzymać urzędników nfz i ministerstwa, którzy tym kierują,

 

co więcej system tzw. "bezpłatny" nie sprawdza się we wszystkich krajach, bo ludzie nadmiernie starają się korzystać z darmowego, w porównaniu do tego jakby płacili osobiście, a służba zdrowia ma gdzieś klientów, bo to nie oni płacą, tylko pieniądze muszą wydostać od biurokratów, więc nie jest dla nich najważniejsze, by oferować usługi odpowiednie dla pacjentów, tylko takie jakie zgodzi się opłacić urzędnik, niekoniecznie nowoczesne i niekoniecznie najbardziej opłacalne,

 

a sprzęt trafia nie tam, gdzie powinien, tylko tam gdzie dyrektor szpitala załatwi, a najlepiej jak zna kogoś z władzy, to jest codzienność,

 

to samo z nauką, dodatkowo są sztaby ludzi w men i oświacie, którzy z tych 100 zł, biorą niezły haracz dla siebie, ustalają bzdurne przepisy i programy, rządzą i dzielą,

 

a nad tym wszystkim czuwa cała mafia polityków, by kontrolować ten system, zapełniać stanowiska ziomkami w tych wszystkich urzędach, szukać nowych problemów społecznych, tworzyć urzędy do walki z nimi, związki zawodowe dbające tylko o swój własny interes i inne lewicowe pomysły, by w imię równości i sprawiedliwości, ciągnąć korzyści tylko dla siebie, i za to wszystko trzeba płacić, dlatego są tak ogromne długi,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
a teraz nie są płatne ? przecież wszystko jest płatne, czy to tak trudno zrozumieć

 

Andro, szkoda Twojego czasu.. Ja już dawno zrozumiałem, że (także i na tym forum) niektórzy ludzie są zbyt t**i, żeby takie proste rzeczy pojąć :-)

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
No teraz już coraz mniej, masz rację:

 

- rozdawanie a raczej obiecywanie pomocy powodzianom na lewo i prawo

- darmowa edukacja

- darmowa służba zdrowia

- utrzymywanie ZUS i KRUS

- już od września br. podwyżki z kapelusza dla emerytów

- od stycznia 50% ulgi dla studentów

 

Cieszymy się z tak szybkiej transformacji PO ku PiSowskiemu POpulizmowi. Czekamy, aż się zagryzą.

 

 

Jak zrealizują to wszystko, to już nic dla Lewicy [nominalnej] nie pozostanie do realizacji ... No ... może tylko zapaterowskie walenie w Kościół Katolicki ;)

 

Chyba rzeczywiście termin "liberalizm" się już zdewaluował ...

 

Natomiast to wszystko o czym mówi Korwin Mikke to zapewne jest libertarianizm.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać, gdzie rozwijała się technika, a gdzie lepianki i pastwiska. I tak zostało do dziś.

 

z8100934Q.jpg

 

 

 

W sumie dzięki. Fajne mapy. Zastanawiałem się gdzie jeszcze w Polsce oprócz Bieszczadów jest spokojnie i mogę wyjechać na wakacje i trochę połazić, wiedząc że niekoniecznie będę miał przyjemność wdychania smrodu spalin a las nie zostanie przecięty linią kolejową ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zrealizują to wszystko, to już nic dla Lewicy [nominalnej] nie pozostanie do realizacji ... No ... może tylko zapaterowskie walenie w Kościół Katolicki :P

Dokładnie! Dla mnie nawet moga zostawić te wszystkie ustawy o związkach partnerskich, niepotrzebne zupełnie parytety, które są tematami zastępczymi. Zniszczenie kościoła katolickiego powinno być absolutnym priorytetem, absolutnym, aby funkcjonariusze Watykanu w koloratkach i fioletowych beretach wiedzieli, gdzie ich miejsce... tak jak w Czechach.

 

***

 

W sumie dzięki. Fajne mapy. Zastanawiałem się gdzie jeszcze w Polsce oprócz Bieszczadów jest spokojnie i mogę wyjechać na wakacje i trochę połazić, wiedząc że niekoniecznie będę miał przyjemność wdychania smrodu spalin a las nie zostanie przecięty linią kolejową ;)

Kolej elektryczna nie wydziela spalin, chyba że miałeś na myśli rozwalone toalety, z których zawartość, jak w Bangladeszu, leci prosto na tory. :P

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wierzę w to i nie chcę w to wierzyć. Dla mnie to taka sama głupota jak słowa Palikota (o, nawet się zrymowało ;)).

Ale nie róbmy OT.

 

Raz jeszcze graty dla wyborców Bronka. A teraz i Wam i sobie życzę spełniania choćby części obietnic :P

 

G.

 

Nie po to sa kampanie wyborcze żeby wywiązywać sie z obietnic w nich deklarowanych ...no ale ciemny naród to kupuje :P

Powinieneś to wiedzieć chyba ze gdzieś przeoczyłem te 3 miliony mieszkań co je pisiory obiecały ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]> Kolej elektryczna nie wydziela spalin, chyba że miałeś na myśli rozwalone toalety, z których zawartość, jak w Bangladeszu, leci prosto na tory. :P

 

 

Nie ;)

 

Miałem namyśli przy okazji oprócz torowisk, siatkę drogową przeznaczoną dla ruchu pojazdów samochodowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie po to sa kampanie wyborcze żeby wywiązywać sie z obietnic w nich deklarowanych ...no ale ciemny naród to kupuje ;)

... zaczynasz już usprawiedliwiać prezydenta elekta? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
... zaczynasz już usprawiedliwiać prezydenta elekta? :P

 

nikogo nie usprawiedliwiam ale sorry trzeba być niespełna rozumu żeby nie mieć świadomości co jest w gestii Prezydenta a co nigdy być nie możne i nie będzie tak jak np obniżki dla studentów. Na to musi się zgodzić rząd a dokładnie minister finansów a nie prezydent ale skąd te darmozjady studenci mogą o tym wiedzieć ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nikogo nie usprawiedliwiam ale sorry trzeba być niespełna rozumu żeby nie mieć świadomości co jest w gestii Prezydenta

W gestii prezydenta jest wystąpienie z inicjatywą ustawodawczą. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zrealizują to wszystko, to już nic dla Lewicy [nominalnej] nie pozostanie do realizacji ... No ... może tylko zapaterowskie walenie w Kościół Katolicki :P

 

Chyba rzeczywiście termin "liberalizm" się już zdewaluował ...

 

Natomiast to wszystko o czym mówi Korwin Mikke to zapewne jest libertarianizm.

 

Owszem, libertarianizm do idący dalej w głąb wolności nurt liberalizmu. W Polskim sejmie nie ma partii prawicowej, liberalnej a tym bardziej libertariańskiej ;) PO to w najlepszym wybadku paria centrolewicowa.

 

Dokładnie! Dla mnie nawet moga zostawić te wszystkie ustawy o związkach partnerskich, niepotrzebne zupełnie parytety, które są tematami zastępczymi. Zniszczenie kościoła katolickiego powinno być absolutnym priorytetem, absolutnym, aby funkcjonariusze Watykanu w koloratkach i fioletowych beretach wiedzieli, gdzie ich miejsce... tak jak w Czechach.

 

Śmieszą mnie tacy ludzie, mógł by żyć w wielkim kołchozie byleby tylko kościół rozwalić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów - podał Centralny Zarząd Służby Więziennej.

Źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites
nikogo nie usprawiedliwiam ale sorry trzeba być niespełna rozumu żeby nie mieć świadomości co jest w gestii Prezydenta a co nigdy być nie możne i nie będzie tak jak np obniżki dla studentów. Na to musi się zgodzić rząd a dokładnie minister finansów a nie prezydent ale skąd te darmozjady studenci mogą o tym wiedzieć ;)?

 

 

Akurat ulga 50% dla studentów to nic wielkiego w porównaniu do innych wyzwań przed PO + BK

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już wkrótce - oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. PKW opublikuje obwieszczenie, które rozpocznie procedurę uznawania ich ważności. Ta zakończy się zaprzysiężeniem - najprawdopodobniej - Bronisława Komorowskiego przed Zgromadzeniem Narodowym. Pewnie będzie mieć ono nietypowy przebieg, bo Komorowski może na nim wystąpić nawet w trzech rolach.

Jak donosi dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, z pobieżnej lektury przepisów wynika, że... może być zabawnie.

 

Zgromadzenie Narodowe zwołuje marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i zaprasza na nie... samego siebie w podwójnej roli: wykonującego obowiązki prezydenta i wybranego na prezydenta.

Następnie panowie Komorowscy dzielą się zadaniami: marszałek Komorowski odczytuje rotę przysięgi, a prezydent Komorowski ją powtarza, po czym marszałek Komorowski stwierdza złożenie przez prezydenta Komorowskiego przysięgi...

 

Wtedy Komorowski-wykonujący obowiązki prezydenta znika. A marszałek przekazuje głos prezydentowi w celu wygłoszenia orędzia. Sam natomiast podpisuje protokół posiedzenia. Jako Komorowski oczywiście.

 

Ponieważ taka ceremonia - mimo że ściśle dochowująca przepisów - wyglądałaby kuriozalnie, sierpniowe obrady Zgromadzenia Narodowego poprowadzi jednak marszałek Senatu Bogdan Borusewicz (to też umożliwiają przepisy). Komorowski wprawdzie nadal będzie tam w trzech osobach, z których jedna zniknie, ale przynajmniej nie będzie musiał przyjmować własnej przysięgi..."

 

źródło informacji: RMF

Share this post


Link to post
Share on other sites
nikogo nie usprawiedliwiam ale sorry trzeba być niespełna rozumu żeby nie mieć świadomości co jest w gestii Prezydenta a co nigdy być nie możne i nie będzie tak jak np obniżki dla studentów. Na to musi się zgodzić rząd a dokładnie minister finansów a nie prezydent ale skąd te darmozjady studenci mogą o tym wiedzieć ;)?

 

Minister finansów nie ma tu nic do gadania. Komorowski występuje z inicjatywą ustawodawczą i NAWET jeśli PO tego nie poprze to poprze to na 100% PIS i SLD. Więc PO w tej sprawie nie ma nic do rzeczy co za tym idzie Twoje próby usprawiedliwiania Bronka są chybione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...śmiać mi się chce jak co poniektórzy chcą rozliczać Komorowskiego choć nie objął on jeszcze urzędu.

 

Tym bardziej śmieszne jest to że w obronie spełnienia obietnic wyborczych stają osoby które albo nie głosowały wogóle, albo głosowały na Kaczyńskiego ;)

A tak w gruncie rzeczy to jedyne prawo do rozliczeń mają osoby które pod wpływem tych własnie obietnic zagłosowały na Komorowskiego.

 

Ja choć głosowałem za, nie będę go rozliczał bo nie głosowałem pod wpływem obietnic a raczej przeciwko kolejnym rzadom Kaczyńskiego.

Ale zakładam że część wyborców mogła zagłosować pod wpływem takiej lub innej obietnicy, i oni to prawo mają.

 

Ci co nie głosowali mogą co najwyżej rozliczyć siebie, z tego że zamiast mieć wpływ na kolejne rządy pozostaje im płonne kłapanie na forach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Minister finansów nie ma tu nic do gadania. Komorowski występuje z inicjatywą ustawodawczą i NAWET jeśli PO tego nie poprze to poprze to na 100% PIS i SLD. Więc PO w tej sprawie nie ma nic do rzeczy co za tym idzie Twoje próby usprawiedliwiania Bronka są chybione.

 

No patrz to jakaś nowa jakość w tym waszym pisie obowiązuję i inna arytmetyka ! Pis i Sld poprze i co ? Tak to właśnie jest z pisowcami gadają byle co aby gadać a najczesciej bzdury bo to ciemny naród jest ;)

 

O takich rzeczach jak przyjecie projektu do laski marszałkowskiej, czytaniach i komisjach to nawet nie wspomnę żeby cie nie nadwyrężać bo ty widze wiesz swoje :P

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kilofek teraz bryluje bo znane już są wyniki wyborów ;)

Jeszcze niedawno pewnie miałeś stracha... :P

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
No patrz to jakaś nowa jakość w tym waszym pisie obowiązuję i inna arytmetyka ! Pis i Sld poprze i co ? Tak to właśnie jest z pisowcami gadają byle co aby gadać a najczesciej bzdury bo to ciemny naród jest ;)

 

O takich rzeczach jak przyjecie projektu do laski marszałkowskiej, czytaniach i komisjach to nawet nie wspomnę żeby cie nie nadwyrężać bo ty widze wiesz swoje :P

 

Żadnym moim PISie, nigdy bym nie zagłosował na tą partię :P Rozumiesz co ja piszę? PO nie ma tu nic do gadania, gdyby Bronek chciał to zrealizował by większość obietnic bez nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hipokryzja w pełnej okazałości ;)

...to nie hipokryzja... to jest po prostu wyrwane z kontekstu.

 

(użyłem "Może przestańmy się już nakręcać" jako MY.. bo to my zrobiliśmy pomiędzy sobą wojnę polsko - polską. ('politycy nam w tym pomogli) Nakręcamy się pokazywaniem filmików, wyśmiewaniem, obrażaniem, wytykaniem jakiś błędów partyjnych, (na których nigdy nie mieliśmy, nie mamy i nigdy nie będziemy mieli żadnego wpływu) Zostaliśmy naładowani "polityczną agresją" ... przestaliśmy trzeźwo myśleć (niektórzy)

Zaczęliśmy patrzeć na polityków jak na najlepszych przyjaciół. Oddając im nasze zaufanie, które zabraliśmy osobom które zasłużyły na to ... i teraz patrzymy na "naszych konkurentów" po to żeby wbić szpikulec. Podobnie jak u znienawidzonych moherów... chcesz mieć wiernych.. zrób im jakiś wrogów i stań w ich obronie. (czy jakoś tak)

Mam nadzieję, że szybko z tej hipnozy wyjdziemy.

(Smoleńsk,Wawel, gaz łupkowy, komercjalizacja szpitali, wpadki BK, kameleon JK... i tego typu sprawy sprytnie podrzucane przez "polityków" podzieliło skutecznie NAS Polaków. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może wyborcy Bronisława Komorowskiego wiedzą co się stało z głosami oddanymi na 4xTAK!...? Hmm? :)

 

 

Ale pewnie nikt nie brał tego na poważnie, a wszyscy i tak wiedzieli, że to ściema wyborcza..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×