Jump to content
DESiGNER

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

  

123 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

    • Jarosław Kaczyński
      57
    • Bronisław Komorowski
      42
    • [ Oddam nieważny głos ]
      7
    • [ Nie będe głosował ]
      17


Recommended Posts

W takim razie najwyraźmiej masz problemy z czytaniem.

Przykład Kanady (a własciwie Niemiec) wyszedł przy okazji odpowiedzi na post Adama który napisał że "jakaś branża ZAWSZE sobie radzi świetnie zanim państwo nie zacznie się nią interesowac".

...

 

Polske w CNN tez sie przedstawia jako kraine mlekiem i miodem plynaca...

 

Co do Adama, to sie zgodze, bo wystarczy spojzec na rynek telekomunikacyjny, ktory jest regulowany. Gdyby nie to, bylaby o wiele wieksza konkurencja, a tak mamy nadal monopol sztucznie tlamszony pod publike i kilka pasozytow, ktore nic nie robia i ogladaja sie na urzednika w kiecce, byle ta dowalila tej zlej TP. Ale zeby samemu wybudowac choc kawalek wlasnej infrastruktury?! PO CO?! Skoro i tak dzieki urzedasom maja cudza infrastrukture. To tylko przyklad jeden z wielu, gdzie panstwo, gdyby nie ingerowalo, to bylaby faktycznie prawdziwa konkurencja. A tak, mamy kilka uprzywilejowanych podmiotow i sztuczna konkurencje, sterowana centralnie.

 

 

 

Poza tym, jak zwykle wybrales z kontekstu pare zdan, ktore wysmiewasz i masz gdzies pozostale argumenty ktre przytoczylem... Coz, taka z Toba dyskusja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polske w CNN tez sie przedstawia jako kraine mlekiem i miodem plynaca...

 

No to teraz nie rozuiem, elaborujesz na temat życia w Kanadzie na podstawie programu w TV,

a teraz sugerujesz ze jednak TV nie jest dobrym źródłem?

 

 

 

Co do Adama, to sie zgodze, bo wystarczy spojzec na rynek telekomunikacyjny, ktory jest regulowany. Gdyby nie to, bylaby o wiele wieksza konkurencja, a tak mamy nadal monopol sztucznie tlamszony pod publike i kilka pasozytow, ktore nic nie robia i ogladaja sie na urzednika w kiecce, byle ta dowalila tej zlej TP. Ale zeby samemu wybudowac choc kawalek wlasnej infrastruktury?! PO CO?! Skoro i tak dzieki urzedasom maja cudza infrastrukture. To tylko przyklad jeden z wielu, gdzie panstwo, gdyby nie ingerowalo, to bylaby faktycznie prawdziwa konkurencja. A tak, mamy kilka uprzywilejowanych podmiotow i sztuczna konkurencje, sterowana centralnie.

 

I od tego typu argumentów trzeba było zacząć a nie pisać o porównaniach których nie było :blush:

 

 

Poza tym, jak zwykle wybrales z kontekstu pare zdan, ktore wysmiewasz i masz gdzies pozostale argumenty ktre przytoczylem... Coz, taka z Toba dyskusja.

 

Wybacz ale jedyny argument jaki przytoczyłeś pojawił się dopiero w ostatnim poście ...wszystko wczesniej to jakieś wpisy oderwane od kontekstu.

A co do wysmiewania się ....co tu dużo ukrywać...śmieszy mnie jak ktoś na podstawie programu w TV opowiada co się u mnie 'za oknem' dzieje.

(i nie był to tekst wyrwany z kontekstu ale konkretna teza w wytłuszczonym fragmentem)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję otworzyć nowy wątek, bo temat tego już nie jest aktualny :blush:

 

Nie czytam tutaj wpisów, ale jestem pod wrażeniem ile nowych powstaje każdego dnia :)

 

DD

 

 

Mnie cieszy, że wątek oddala się nieco od konfrontacji PO - PiS :P.

Choćby dlatego, że ta "dychotomia" Polski [ujawniła się dawno we wcześniejszych Wyborach i trwa] chyba pozostanie na dłużej i pewnie będziemy musieli się przyzwyczaić nawet jeśli ktoś nie chciałby, do swego rodzaju dwupartyjności w naszym Kraju [w USA to działa nawet nieźle] + dwie a może i trzy mniejsze partie jako "języki uwagi".

 

Prędzej czy później obie strony "stonują" formę i treść swoich wypowiedzi, bo jeśli polityczny język wypowiedzi będzie w tonach nie tyle nieprzychylnych co [jak słyszymy często] nienawistnych to na takim koniku daleko "elyty" nie zajadą. W pewnym momencie społeczeństwo naprawdę może się już takim sposobem prowadzenia "dyskusji" zmęczyć i konfiguracja w Parlamencie może ulec dużej zmianie. Na rzecz partii będących "językami uwagi" rzecz jasna.

Jeśli nie stonują ... to będzie oznaczało, że obecne "elyty" - mówiąc kolokwialnie i wulgarnie - w swoim zacietrzewieniu ochu .. ły. I straciły instynkt samozachowawczy.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palikotowi nic nie zrobią. Będzie teraz pełnił bardzo ważną funkcje. Zawsze gdy wychodziła na wierzch jakaś aferka lub coś co mogło wpłynąć na słupki poparcia to Palikot był spuszczany ze smyczy. Teraz PO nie ma na kogo zwalac odpiwiedzialności więc czekają go pracowite miesiące :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy J.Palikot nie jest przypadkiem jednym z wiceprezesów tej partii? Jeśli jest to pewnie nie przypadkiem :blush:. W takiej sytuacji miałby tam, jako zastępca Tuska mocną pozycję.

Poza tym jako "baron" na Lubelszczyźnie, to do niewpływowych osób w PO na pewno nie należy.

Nie sądzę też, żeby w relacjach J.Palikot-PO, nie wchodziły w grę środki kampanijno wyborcze. To takie moje przypuszczenie tylko, i oczywiście jeśli się ono komuś nie podoba, to można mnie podać za nie do Sądu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy J.Palikot nie jest przypadkiem jednym z wiceprezesów tej partii? Jeśli jest to pewnie nie przypadkiem :blush:. W takiej sytuacji miałby tam, jako zastępca Tuska mocną pozycję.

Poza tym jako "baron" na Lubelszczyźnie, to do niewpływowych osób w PO na pewno nie należy.

Nie sądzę też, żeby w relacjach J.Palikot-PO, nie wchodziły w grę środki kampanijno wyborcze. To takie moje przypuszczenie tylko, i oczywiście jeśli się ono komuś nie podoba, to można mnie podać za nie do Sądu.

Grzebią i węszą wokół Palikota, jakby on jakimś pomazańcem był. Ale nie mają w rękach najważniejszego argumentu: CBA. Na nic wysiłki Pi-SS-menów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grzebią i węszą wokół Palikota, jakby on jakimś pomazańcem był. Ale nie mają w rękach najważniejszego argumentu: CBA. Na nic wysiłki Pi-SS-menów.

 

 

Ja tylko [lub między innymi] pytam :blush:

 

Zresztą w kontekście bezpośrednio poprzedzającego mnie posta.

Oczywiście nie zamierzam udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Jeśli miałbym powiązania z PiS-em, to wierz mi, że wypowiadałbym się z otwartą przyłbicą, nie ukrywając tego.

Jak już będę miał te powiązania, nie omieszkam poinformować społeczności di.pl o tym.

 

Edit:

Co do "pomazańca" ...

Jeśli byłoby tak, że J.Palikot jest Wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, to musiałby jednak być pomazanym przez D.Tuska.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
a głosowałeś?

... gdybym głosował to bym nie pytał

(płacę podatki to chyba mam prawo spytać? czy nie? szanowni patrioci)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Glosowali na Komorowskiego, bo miał za duzą kratkę

 

Nie wiem już czy śmiać się czy płakać... Ale niestety jest to prawda, ludzie głosują już nawet nie na hasła, ładne gęby tylko na.. większe kratki.. Demokracja... :-(((

Po prostu rozwalił mnie artykuł i komentarze :blush:

Wracając do sedna sprawy równie dobrze można by oskarżyć PiS o to, że J.K. był na pierwszym miejscu na karcie co mocniej sugeruje na kogo głosować niż pogrubiona kratka :)

 

a głosowałeś?

Ja głosowałem i różnicy żadnej nie widziałem.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bronisław Komorowski powołał Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Oficjalnie wyznaczył też szefa Kancelarii Prezydenta. Decyzje zapadły 7 lipca, gdy Komorowski był jeszcze Marszałkiem Sejmu wykonującym obowiązki głowy państwa. Nie wiadomo, dlaczego decyzja została ogłoszona dopiero dziś.

[...]Krzysztof Luft to były aktor i prezenter Telewizji Polskiej. W latach 1999-2001 pełnił funkcję rzecznika prasowego premiera Jerzego Buzka. W lipcu 2008 r. został dyrektorem Biura Prasowego Kancelarii Sejmu. Luft uchodzi za jednego z najbliższych współpracowników Komorowskiego. Towarzyszył mu niemal bez przerwy w czasie kampanii wyborczej.

 

Jan Dworak w latach 2004-2006 był prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Przed objęciem stanowiska prezesa TVP należał do Platformy Obywatelskiej.

 

Ten myk robi każda kolejna władza. Od czerwonych na prawo. Pamiętam podnoszone aj-waj i okrzyki oburzenia jak to Kaczory zawłaszczają media publiczne itp.

Teraz przyszedł czas na Bronka. Szanowni Państwo, proszę o równie donośne głosy oburzenia :blush:

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grzebią i węszą wokół Palikota, jakby on jakimś pomazańcem był. Ale nie mają w rękach najważniejszego argumentu: CBA. Na nic wysiłki Pi-SS-menów.

 

Gdzie tu tu znowu PIS wypatrzyłeś ? ;] I przypominam że to PO chciała z CBA zrobić drugą SB.

 

Ten myk robi każda kolejna władza. Od czerwonych na prawo. Pamiętam podnoszone aj-waj i okrzyki oburzenia jak to Kaczory zawłaszczają media publiczne itp.

Teraz przyszedł czas na Bronka. Szanowni Państwo, proszę o równie donośne głosy oburzenia :blush:

 

G.

 

Każdy zawłaszcza media publiczne, to normalne. Dlatego nikt nie chce sprywatyzować tego szamba, bo któż by nie chciał mieć swojej telewizji. Teraz w przypadku PO bedzie to o tyle niebezpieczne że maja do tego TVN...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz przyszedł czas na Bronka. Szanowni Państwo, proszę o równie donośne głosy oburzenia :

Płacisz abonament? Ja nie, więc się nie wypowiadam. Po prostu nie oglądam Dziennika Telewizyjnego i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie płacisz abonamentu? Przecież to przestępstwo przeciw naszej socjalistycznej ojczyźnie! Lub pracujący miast i wsi musi mieć swoje okno na świat :blush: Bez propagandy rady najwyższej mogą sobie nie POradzić w codziennym życiu, tym bardziej że dalej internetu nie udało się ocenzurować ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zauważyłem, że tutaj Wybory trwały trochę dłużej. O ile mnie pamięć nie byli, kiedy zaglądałem do tego tematu, to zaraz po II turze sonda wskazywała nieruchome 121 uczestników/oddanych głosów :blush:

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja głosowałem i różnicy żadnej nie widziałem.

 

No właśnie, miliony nie widziały różnicy, ale jakaś starsza Pani tą różnice dostrzegła.

 

A Epson się jeszcze pyta czy to prawda:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten myk robi każda kolejna władza. Od czerwonych na prawo. Pamiętam podnoszone aj-waj i okrzyki oburzenia jak to Kaczory zawłaszczają media publiczne itp.

Teraz przyszedł czas na Bronka. Szanowni Państwo, proszę o równie donośne głosy oburzenia :blush:

 

G.

 

Jeśli nawet, to jeszcze droga daleka. Jak we władzach TVP i radia będą ludzie sprzyjający PO, wtedy będziesz mogl podnosic głos.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, miliony nie widziały różnicy, ale jakaś starsza Pani tą różnice dostrzegła.

 

A Epson się jeszcze pyta czy to prawda:)

 

To tylko świadczy o głupocie ludzi i groteskowości demokracji. Jesli dla kogoś liczy się wielkość kratki to ja współczuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wziąłem kartę na pamiątkę, więc potwierdzam te rewelacje odnośnie grubszej kratki... tylko, że chodzi o 1mm przekątnej i kratka nie jest na tyle grubsza, żeby zwrócic na to uwagę. Ale rzeczywiście można się tego przyczepic, jak ktoś jest bardzo upierdliwy.

 

To tyle odnośnie tych niepotrzebnych spekulacji. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz przyszedł czas na Bronka. Szanowni Państwo, proszę o równie donośne głosy oburzenia :blush:

 

G.

Pytanie jest jedno.

Czy Bronisław Komorowski działa sam czy z Donaldem Tuskiem bo na pewno nie działa ze Schetyną.

 

Piszę to odnośnie powołania tych osób z "politycznego partyzanta".

Edited by dns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby ktos miał wątpliwosci na temat preferencji politycznych polonii :blush:

 

http://vimeo.com/13061790 (wywiad zaczyna sie 3:28)

 

 

 

a to rok 2007

 

http://www.youtube.com/user/FaktyChicago#p/u/18/_P9gEu1UhuE

 

...szczerze mówiac stwierdzenia wyborców PO w stylu "wiemy jak jest w Polsce bo ogladam tvn24" też mnie bawią :)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nawet, to jeszcze droga daleka. Jak we władzach TVP i radia będą ludzie sprzyjający PO, wtedy będziesz mogl podnosic głos.

 

Aha... Ot moralność Kalego. Czyli czekamy aż zgarną z Arbuzami 5 stanowisk w KRRiTV :blush:

Ja nie będę podnosił głosu bo trzeba być lemingiem żeby wierzyć, że kolejna władza zachowa się inaczej.

 

Liczę jednak na Ciebie i Twoją konsekwencję. Oczywiście taki żart i nie liczę na to :)

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×