Jump to content
grzesiekosw

co sadzicie o domena .co?

Recommended Posts

Ja tam uważam, że inwestycje w .co zwrócą się dopiero za kilka lat. Domena globalna ? Na razie to pewnie znajdzie swoje miejsce w szeregu obok .me i nie wierzę w szybką ewolucję Tej domeny. Gdyby Tak miało być, wiele prostych nazw było by już zajętych, a ja widzę dużo wolnych

 

Domena jak na razie słabo rozpoznawalna, a utrzymanie .CO do taniości nie należy. Toteż będzie to okres dla hurtowych łowców domen.

W moim odczuciu przyszłość to .net .asia .eu(rasia).us oraz "ładne" domeny loga w formacie XYdalszaczescfrazy.XY jak np. norwegian.no itp

 

Z wolnych .CO

 

COMPAN.CO

 

New Partner .CO Registry :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam uważam, że inwestycje w .co zwrócą się dopiero za kilka lat.

 

Niektorym juz sie zwrocily :)

 

Domena .co dominuje liste ostatnich sprzedazy ccTLD:

http://www.dnjournal.com/archive/domainsal...11/20110601.htm

 

Mike Mann sprzedal Business.co za $80.000 i ta jedna sprzedaza zwrocila mu sie juz inwestycja w 100 najlepszych angielskich keywordow, i to WIELOKROTNIE :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Amazon zainwestował w parę domen .co więcej szczegółów w tym artykule :)

 

http://blogs.imediaconnection.com/blog/201...ame-investment/

 

To było już na forum:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=68192

 

Nowa jest oficjalna wiadomość o rebrandingu O.co i przemianowaniu stadionu jest dzisiejsza:

http://domenyco.pl/2011/06/06/overstock-co...chodzi-na-o-co/

 

Może jeszcze ktoś chciałby zaprzeczyć, że Overstock przechodzi na O.co?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowa jest oficjalna wiadomość o rebrandingu O.co i przemianowaniu stadionu jest dzisiejsza:

http://domenyco.pl/2011/06/06/overstock-co...chodzi-na-o-co/

 

Może jeszcze ktoś chciałby zaprzeczyć, że Overstock przechodzi na O.co?

 

Overstock jeśli już to próbuje przejść na O a nie O.co

 

Overstock President Jonathon Johnson - "Our business has changed. We used to be a pure liquidator and our product was all overstock. Now 70% of our product is first-run replenishable goods," he said. "We've been known for a long time as the O. TV commercials back in 2004 used 'It's all about the O.'"

 

no ale to normalne że precyzyjnych informacji zabraknie na fanboy page z tradycyjnie tendencyjnym tekstem.

 

 

Poza tym Ci co obserwują poczynania Overstock dobrze wiedzą co stoi za tymi podchodami z .co i że (jak wspomniałem) marką jest O ... a nie O.co :ph34r:

O.co to taka sama domena jak O.biz

 

No i jak powiedział Patrick Byrne : "I think if it all works really nicely, you'll just see Overstock.com fade away and O.co take its place."

Jak na razie overstock.com zbiera 80% ruchu a o.co przekierowuje na overstock.com ....no i cały czas jest nierozstrzygnięta sprawa z O.com (na które Overstock ma chrapkę)

 

Will overstock.com own o.com?

 

After much lobbying by overstock.com (amongst others) ICANN has now started a comment period in order to find the best way to make the remaining single letter/digit domains available in gTLDs.

 

źródło Domain Name News

 

ICANN powoli wypuszcza jedno literówki... x.com dostał PayPal, tak wiec pożyjemy-zobaczymy czy Overstock da radę przejąć .com i jak się sprawa rozwinie :)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś zobaczyłem pierwszy objaw zainteresowania Anglików domenami .co. Jechał przede mną samochód dostawczy z dużą i bardzo kolorową reklamą szkółki piłkarskiej dla młodzików : pro-soccer.co. Sporo jeżdżę po drogach południowo-wschodniej Anglii - z czego bardzo dużo po Londynie i uwierzcie mi - to był pierwszy adres .co, który zobaczyłem w "obiegu".

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze ktos oderwał m :ph34r:

 

Nie, nikt nic nie oberwał :D Dziś go znów zobaczyłem, tylko tym razem cyknąłem fotkę:

 

prosoc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę danych statystycznych dla opętanych gorączką .CO

 

Kto rejestruje domeny .CO:

1. United States 37%

2. United Kingdom 17%

3. Colombia 12%

4. Australia 4%

5. Canada 4%

6. Germany 3%

7. India 2%

8. China 2%

9. France 2%

10. Poland 2%

 

Dla tych którzy porównują Polskę i Kolumbię.

 

Wydatki na handel elektroniczny za 2010.

 

Polska 13 mld pln

Kolumbia 1,8 mld pln

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o radę.

Mam dylemat, otóż jest wolna jedna domena w .co wg Adwords 70 000 000 + dużo słów z tym słowem kluczowycm ok. 10 000 000.

Ale cena 90 zł

Dodatkowo trzeba jeszcze serwer i znaleźć jakiś szablon. Teraz akurat mam możliwość korzystać za darmo z serwera, no i podpiąłbym wordpressa.

 

 

Natomiast za te 90 zł mogę kupić 2 domeny .TEL też to słowo kluczowe jest wolne + zbliżone. I jeszcze mi pozostanie 25 zł. W .tel nie muszę kupować serwer i stronę, ponieważ wszystko już jest.

 

Więc czy warto zainwestować w 2 domeny-strony w .tel czy w jedną domenę .co?

Oczywiście też się zastanawiam nad kupnem domen i w .co i w .tel, ale na razie zastanawiam się w ogóle nad kupnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikolas, ten keyword to polski? Potrzebujesz na projekt czy do odsprzedaży? Porada pewnie nie na miejscu ale mając do wyboru .co lub 2x .tel wybrałbym bramkę nr. 3 i obstawiłbym coś na betssonie :) Jak keyword angielski to pod .co może mieć duży ruch z literówki, jak polski to nie przypominam sobie dużej sprzedaży takiej domeny w kolumbijskim rejestrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, keyword angielski, nie literówka.

Cel:

- projekt z myślą zarabiać na reklamach, linkach;

- lub odsprzedać, ale żeby zainteresować KK, trzeba zrobić funkcjonującą stronę i w miarę wypozycjonować, przynajmniej ruch zorganizować z wyszukiwarek.

 

Właśnie sklaniam się już bardziej do opcji 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o radę.

Mam dylemat, otóż jest wolna jedna domena w .co wg Adwords 70 000 000 + dużo słów z tym słowem kluczowycm ok. 10 000 000.

Ale cena 90 zł

Dodatkowo trzeba jeszcze serwer i znaleźć jakiś szablon. Teraz akurat mam możliwość korzystać za darmo z serwera, no i podpiąłbym wordpressa.

Jak już musisz kupować domenę .co, to wybierze GoDaddy.com, gdzie kosztuje ~ 44 PLN za pierwszy rok.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dylemat, otóż jest wolna jedna domena w .co wg Adwords 70 000 000 + dużo słów z tym słowem kluczowycm ok. 10 000 000.

 

Zdziwilbym sie, jesli bys taka domene obecnie znalazl wolna w .co. Jest pare takich domen, wygladaja w WHOIS jak wolne, ale nie daja sie zarejestrowac, bo sa zablokowane przez rejestr. Mysle ze na taka trafiles, ale nie chce psuc zabawy i oczywiscie zycze Ci, zeby ta okazala sie naprawde wolna. Pochwal sie, jak zarejestrujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdziwilbym sie, jesli bys taka domene obecnie znalazl wolna w .co

 

polonia co wczoraj z palca. Tak na marginesie Poland jest wolna ( domain premium)

Share this post


Link to post
Share on other sites
polonia co wczoraj z palca. Tak na marginesie Poland jest wolna ( domain premium)

 

polonia 1 830 000

troche jej brakuje do 70 000 000

 

poland 6 120 000 - nie jest wolna, jest zarezerwowana przez rejestr

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
polonia 1 830 000

troche jej brakuje do 70 000 000

 

poland 6 120 000 - nie jest wolna, jest zarezerwowana przez rejestr

 

( co ) ma 277 000 000 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dylemat, otóż jest wolna jedna domena w .co wg Adwords 70 000 000 + dużo słów z tym słowem kluczowycm ok. 10 000 000.

Ale cena 90 zł

 

Też mam Taki dylemat

Adword 52 000 000 :)

keyword: śródziemnomorski - Spain-Italy (to samo znaczenie)

 

Jak już musisz kupować domenę .co, to wybierze GoDaddy.com, gdzie kosztuje ~ 44 PLN za pierwszy rok.

 

DD

 

A ile odnowienie w Gołdedi ?

 

..

 

Edit:

Dostałem odpowiedź od supportu: Cena odnowienia, to cena regularna (rejestracji) - na dzień "przed" odnowieniem. Na dziś "byłoby" to $29.99

Edited by TreasureHunter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pochwal sie, jak zarejestrujesz.

No więc chwalę się i proszę o opinię i wycenę w temacie to-rent.co

Chociaż domenę już kilka dni temu zarejestrowałem, ale jakoś dopiero dzisiaj zmotywowałem się pochwalić.

 

Domenę zarejestrowałem "z palca", szukałem wolne domeny na polskie hasła typu "do wynajecia", "do sprzedaży" i tp. w .pl, i zacząłem sprawdzać wolne angielskie w .pl, a jak już zacząłem sprawdzać angielskie, to postanowiłem sprawdzić inne domeny i trafiłem na to-rent.co

 

---

Nie chciałem się bawić już z zachodnimi rejestratorami domen .co, po za tym na wewnętrznym koncie akurat miałem wystarczająco pieniędzy, więc od razu kupiłem.

 

Dziękuję wszystkim za sugestie.

Edited by nikolas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×