Jump to content
Sign in to follow this  
isildur

Aktywność działu Sprzedane

Recommended Posts

Czy tylko ja mam takie wrażenie czy wy też , że ostatnio w dziale Sprzedane wieje nudą?? raz na jakiś czas coś się pojawi jakieś info, ale ogólnie rzadko? Z czego to wynika? - brak ciekawych transakcji czy niechęć do ujawniania publicznego??

 

Inna sprawa że sam dawno nic nie sprzedałem więc tak się pytam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tylko ja mam takie wrażenie czy wy też , że ostatnio w dziale Sprzedane wieje nudą?? raz na jakiś czas coś się pojawi jakieś info, ale ogólnie rzadko? Z czego to wynika? - brak ciekawych transakcji czy niechęć do ujawniania publicznego??

A co tak pytasz? Z Urzędu Skarbowego jesteś? :) Żartuję.

 

Pewnie mało kto chce ujawniać większe sprzedaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kurcze korci żeby się dowiedzieć co w jakiej cenie poszło;) Kilka domen już znam ale cen nie zgadnę... :)

 

A ja to bym się chętnie dowiedział, za ile telefonia Play kupiła domenę Fresh.pl, szczególnie, że ponoć to jedna z największych transakcji w tym roku, a sprzedawca jest też z forum. :P

 

Chyba jest jednak jakoś tak, że duże pieniądze lubią ciszę czy coś.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A potrafi ktoś podać jeden racjonalny argument po co się chwalić kwotami?

Edited by gaks

Share this post


Link to post
Share on other sites

W opisie działu jest:

 

Sprzedałeś domenę? Napisz gdzie i za ile. Posiadasz informację o ciekawej transakcji na rynku? Podziel się z nami. To ułatwi wycenę swoich domen innym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tylko ja mam takie wrażenie czy wy też , że ostatnio w dziale Sprzedane wieje nudą?? raz na jakiś czas coś się pojawi jakieś info, ale ogólnie rzadko?

...

Ja bym powiedział, że raczej okres wakacyjny jest powodem :)

Choć mi udało się kilka sprzedać ale ja z zasady się nie chwalę :P

Pochwalę się jak dojdzie do publicznej transakcji na dobrą kwotę a nie niskie XXXX lub poniżej.

Sama ilość zapytań zmalała ale zawsze tak było w okresie letnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Tu jest trochę wysokich sprzedaży, inna sprawa, że rzeczywiście nikt się nie chce nimi pochwalić.

Polemizowałbym na temat nazywania transakcji w wysokości kilku tysięcy PLN wysokimi sprzedażami.

 

A ja to bym się chętnie dowiedział, za ile telefonia Play kupiła domenę Fresh.pl, szczególnie, że ponoć to jedna z największych transakcji w tym roku, a sprzedawca jest też z forum. :)

Może sprzedał za tanio nie wiedząc kim jest kupujący (mógł być podstawiony) i nie chce się skompromitować :P

 

A potrafi ktoś podać jeden racjonalny argument po co się chwalić kwotami?

Jeżeli ktoś posiada strategię polegającą jedynie na sprzedawaniu swoich domen, to publikacja sprzedaży zwiększy jego wartość. Taki sam interes mają w tym giełdy oraz rejestratorzy. Każda publikacja wysokiej sprzedaży domeny nakręca maszynkę domainingową.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli ktoś posiada strategię polegającą jedynie na sprzedawaniu swoich domen, to publikacja sprzedaży zwiększy jego wartość. Taki sam interes mają w tym giełdy oraz rejestratorzy. Każda publikacja wysokiej sprzedaży domeny nakręca maszynkę domainingową.

To jak to będzie z Lofty.pl, Michał? Chyba chcesz zwiększyć wartość swoich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z czego to wynika?

Bardzo możliwe, że z braku motywacji.

Zbywca swoje wie i ma, a ujawnienie tych danych tzw. szerokim masom może mu bardziej zaszkodzić lub przynajmniej zniechęcić go do ujawniania danych niż w czymkolwiek pomóc.

 

Nawet Seles, który wcześniej ujawniał regularnie swoje sprzedaże został skutecznie do tego zniechęcony choć na stronie Kopalni widać, że praca wre.

 

Ci, którzy język za zębami potrafią trzymać dowiadują się czasami nieco więcej.

Ale dyskrecja to dyskrecja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
To jak to będzie z Lofty.pl, Michał? Chyba chcesz zwiększyć wartość swoich domen.

Ja bym ujawnił, ale to networker musi podjąć ostateczną decyzję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może sprzedał za tanio nie wiedząc kim jest kupujący (mógł być podstawiony) i nie chce się skompromitować :)

 

Mogło rzeczywiście tak być, dlatego napisałem, że "ponoć", sam wiem tylko od sprzedawcy, że domena była "warta minimum 100k zł".

 

Oczywiście informacja nie prywatna, a publiczna, bo napisał o tym na twitterze albo blipie (nie pamiętam).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli ktoś posiada strategię polegającą jedynie na sprzedawaniu swoich domen, to publikacja sprzedaży zwiększy jego wartość.

 

Powaznie ?

Magazyny*pl zostala wlasnie sprzedana na Sedo za 33K € . Zakladajac, ze sprzedajacy byl osobnikiem calkowicie bezwartosciowym, o ile w takim razie zwiekszy sie jego wartosc, po publikacji tej sprzedazy ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogło rzeczywiście tak być, dlatego napisałem, że "ponoć", sam wiem tylko od sprzedawcy, że domena była "warta minimum 100k zł".

 

Oczywiście informacja nie prywatna, a publiczna, bo napisał o tym na twitterze albo blipie (nie pamiętam).

 

albo flakerze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A potrafi ktoś podać jeden racjonalny argument po co się chwalić kwotami?

 

Chwalenie się kwotami sprzedaży raczej nie jest spowodowane chęcią zwiększenia przejrzystości rynku, czy innymi bzdetami (takie tłumaczenie to propaganda na zewnętrzny użytek) jest to wynikiem naturalnej, wewnętrznej chęci pochwalenia się czymś co uznaje się za większy lub mniejszy sukces.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powaznie ?

Magazyny*pl zostala wlasnie sprzedana na Sedo za 33K € . Zakladajac, ze sprzedajacy byl osobnikiem calkowicie bezwartosciowym, o ile w takim razie zwiekszy sie jego wartosc, po publikacji tej sprzedazy ? :P

Ty to potrafisz wyskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie :)

Witamy ponownie na forum :P

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powaznie ?

Magazyny*pl zostala wlasnie sprzedana na Sedo za 33K € . Zakladajac, ze sprzedajacy byl osobnikiem calkowicie bezwartosciowym, o ile w takim razie zwiekszy sie jego wartosc, po publikacji tej sprzedazy ? :)

 

celny strzał, ale to całkiem nie odbiega od rzeczywistości, gdyż niektórzy widzą różnych osobników przez pryzmat kasy, czyli, że wartość osobnika zwiększy się właśnie o te 33K razy współczynnik podatności na to co się dzieje u sąsiadów, zwłaszcza w kwestii finansów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Magazyny*pl zostala wlasnie sprzedana na Sedo za 33K € .

 

Hm, jakoś wcale mnie ta kwota nie szokuje, ale gratulacje się należą :-)

Mnie np. zastanawia za jaką kwotę została sprzedana programy.pl, ale pewnie o tej transakcji też nic nie usłyszymy..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Magazyny*pl zostala wlasnie sprzedana na Sedo za 33K € . Zakladajac, ze sprzedajacy byl osobnikiem calkowicie bezwartosciowym, o ile w takim razie zwiekszy sie jego wartosc, po publikacji tej sprzedazy

 

Keyword - od razu raźniej się na sercu robi po takiej informacji - szczere gratulacje...

 

Szkoda że SELES i inni przestali informować naszą" brać domenową" o tym co się dzieje, myślę że ten dział jest w końcu jednym z najczęściej odwiedzanych na forum. Mnie cieszy każda sprzeda,ż nawet nie swojej domeny i myślę że innych też...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kwestia umowy, nie zawsze kupujący chce aby wszyscy wiedzieli ile wybulił na domene

a z drugiej strony, trudniej jest wyceniać, szczególnie nowym domainerom

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm, jakoś wcale mnie ta kwota nie szokuje

Mnie też nie szokuje tym bardziej, że nie wiem jaka była powierzchnia tych magazynów ? :)

Mnie np. zastanawia za jaką kwotę została sprzedana programy.pl, ale pewnie o tej transakcji też nic nie usłyszymy..

Zarejestrowana ponownie "z palca" kilka lat temu więc zapewne przynajmniej te kilkadziesiąt procent dało się na niej zarobić :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowana ponownie "z palca" kilka lat temu więc zapewne przynajmniej te kilkadziesiąt procent dało się na niej zarobić :)

 

Ty kupiłeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Powaznie ?

Magazyny*pl zostala wlasnie sprzedana na Sedo za 33K € . Zakladajac, ze sprzedajacy byl osobnikiem calkowicie bezwartosciowym, o ile w takim razie zwiekszy sie jego wartosc, po publikacji tej sprzedazy ? :)

Takie założenie nie pasuje do mojej tezy, która twierdzi, iż dana osoba posiada większą ilość domen :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×