Jump to content
Sign in to follow this  
Sir_Elwood

Zniknięcie domeny trzymanej w Dropped

Recommended Posts

Dziś dostałem mailem bardzo fajną ofertę na domenę Dorozki.pl. Coś mnie tknęło i zajrzałem na Dropped, gdzie domena była wystawiona z "kup teraz". Ale takiej oferty nigdzie nie ma. Zaglądam na konto i co widzę? Z listy moich domen też zniknęła...

 

Co mogło się z stać z domeną?

 

1. Dropped zgubiło domenę

2. Ktoś skorzystał z "kup teraz" (ale nie dostałem od Dropped żadnej informacji o sprzedaży)

 

Macie jakieś inne wytłumaczenie owego "zniknięcia"?

 

P.S. Dropped nie odpowiada na mój ticket a mi się śpieszy ze względu na ofertę, którą dostałem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

w whoisie widze, ze domena ma identyczny handle jak kilka innych Twoich domen. Wygląda na to, że jakimś dziwnym trafem odpięła Ci się od konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i co byś od nas chciał?

Odpowiadając na powyższe zacytuję fragment mojego posta:

 

Macie jakieś inne wytłumaczenie owego "zniknięcia"?

 

Poza tym chciałbym: wsparcia, pocieszenia :) i informacji czy takie sytuacje wcześniej również Wam się zdarzały.

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co mogło się z stać z domeną?

 

Zobacz na listę transakcji Escrow, czy jest zainicjowana lub zrealizowana sprzedaż.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena jest caly czas na koncie ?;-) Byc moze wyszukiwarka zawiodła - sprawdzamy to ;-)

 

DI ma moc sprawczą. Domena wróciła na konto :)

 

Mam nadzieję, że wkrótce Dropped przywróci możliwość znalezienia jej przy użyciu wyszukiwarki...

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped chyba robi promocję "BezcennaDomena.pl". :) Jak tak każdemu zniknie po kilka domen z konta to od razu wszyscy się rzucą skorzystać z nowej usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped chyba robi promocję "BezcennaDomena.pl". :) Jak tak każdemu zniknie po kilka domen z konta to od razu wszyscy się rzucą skorzystać z nowej usługi.

 

I mnie się taka sytuacja kiedyś zdarzyła. Jak tak każdemu zniknie po kilka domen z Dropped to raczej zdecydują się przenieść portfolio do innego rejestratora.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosnąca ilość błędów na Dropped.pl (nie tylko "znikanie" domen) faktycznie powoli zaczyna niepokoić. Jeśli ten trend się nie odwróci, to również będę musiał poszukać bezpieczniejszego miejsca - przynajmniej dla części swoich domen.

 

To jest dzwonek alarmowy dla Dropped - dopracujcie serwis, wyeliminujcie błędy, nie wprowadzajcie nowych usług i funkcjonalności dopóki obecne nie będą działać w 100% poprawnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosnąca ilość błędów na Dropped.pl (nie tylko "znikanie" domen) faktycznie powoli zaczyna niepokoić. Jeśli ten trend się nie odwróci, to również będę musiał poszukać bezpieczniejszego miejsca - przynajmniej dla części swoich domen.

 

To jest dzwonek alarmowy dla Dropped - dopracujcie serwis, wyeliminujcie błędy, nie wprowadzajcie nowych usług i funkcjonalności dopóki obecne nie będą działać w 100% poprawnie.

 

DD

 

Mi zniknęło 5 domen... odkryłem to przypadkiem przy próbie wystawienia ich ponownie na aukcje na odpowiedź supportu czekałem 4 dni, mam tam trochę domen i nie wiem czy może nie przejrzeć całej listy bo może inne też "poznikały"

 

PS. Przed momentem chciałem przetransferować do nich kilka domen ".pl" i wyskoczył my komunikat, że muszę za ten transfer zapłacić...mieliście podobny komunikat?

 

jakiego innego operatora domen polecacie...?

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Przed momentem chciałem przetransferować do nich kilka domen ".pl" i wyskoczył my komunikat, że muszę za ten transfer zapłacić...mieliście podobny komunikat?

 

jakiego innego operatora domen polecacie...?

 

M

 

Też mam taki komunikat, na szczęście w ppd.pl nie mają takich problemów ze skryptami i nie każą od razu płacić za transfer. Dropped, trzymaj poziom, bo widzę równię pochyłą!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w/w domeny przypadkiem nie wygasaja ? W takim przypadku NASK kaze je odnawiac przy transferze - jezeli nie prosze o PW ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w/w domeny przypadkiem nie wygasaja ? W takim przypadku NASK kaze je odnawiac przy transferze - jezeli nie prosze o PW ;-)

 

Ale to bardzo proste do sprawdzenia jest, wystarczy spróbować przetransferować dowolną domenę od innego rejestratora. Przed chwilą próbowałem przetransferować domenę zarejestrowaną miesiąc temu... Ten sam komunikat wymuszający opłatę za transfer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to bardzo proste do sprawdzenia jest, wystarczy spróbować przetransferować dowolną domenę od innego rejestratora. Przed chwilą próbowałem przetransferować domenę zarejestrowaną miesiąc temu... Ten sam komunikat wymuszający opłatę za transfer.

 

- aha dodam jeszcze, że dropped.pl zapodział również jedną z opcji, którą założyłem tj nie było jej widać w panelu z opcjami, chociaż przyszedł mail, że opcja została dla mnie założona, dlatego sprawdźcie również swój spis opcji czy coś wam nie poznikało...

 

- domeny, za które jest żądana opłata to domeny".pl" przenoszone z AZ.pl zarejestrowane przed około miesiącem

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. W ostatnich tygodniach pracujemy głównie nad poprawą stabilności działania serwisu, nad znalezieniem i wyeliminowaniem szczególnych przypadków.

2. W tym przypadku domena załapała się na błąd, gdzie domeny były blokowane i niewidoczne dla użytkownika w panelu. Domena cały czas była przypisana do konta użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc nie ma możliwości, aby domeny uciekały z konta użytkownika. Edit: Dodam, że błąd ten występował jakiś czas temu i został wyeliminowany. Zweryfikujemy wszystkie domeny na kontach.

 

3. Postulowałem do Michaua, aby wprowadzić hasła jednorazowe sms jako hasło drugiego poziomu - do przeprowadzania najważniejszych operacji, transfery, zmiana dns itd. Szkoda, że usługa "bezcenna domena" jest odbierana jako takie zwykłe zabezpieczenie - jest to coś więcej.

 

4. Przy rejestracji domen / opcji / testów w szczątkowych przypadkach pojawiało się zerwanie połączenia z NASK :) (przy tylu połączeniach jakie robimy, jest to możliwe). Wprowadziliśmy wczoraj mechanizmy podwójnego sprawdzania, aby już uniknąć takich sytuacji. Oczywiście dopisując taką opcję, mamy informację kto wywoływał żądanie i na kogo jest zarejestrowana. Jaka to opcja?

 

 

Ogólnie pracujemy nad tym, żeby uniknąć z naszej strony małych, a ze strony klienta rażących błędów.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Edited by Pine

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Dodam, że postulowałem do Michaua, aby wprowadzić hasła jednorazowe sms jako hasło drugiego poziomu - do przeprowadzania najważniejszych operacji, transfery, zmiana dns itd. [/...]

i co z tym postulatem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
i co z tym postulatem?

 

Będę mocno dążył do tego, aby w najbliższych dniach to wdrożyć.

Michau stwierdził, że musimy przemyśleć i wydzielić strefę second level password (na sms) i wziąć pod uwagę m.in. zmianę danych osobowych (nr telefonu).

 

Hasło jednorazowe nie może dotyczyć pojedynczej operacji, ponieważ sprawa komplikuje się np. przy masowych zmianach dns, cen itd. Będzie to raczej "strefa drugiej autoryzacji" dostępna na określony czas od autoryzacji.

 

PS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Postulowałem do Michaua, aby wprowadzić hasła jednorazowe sms jako hasło drugiego poziomu - do przeprowadzania najważniejszych operacji, transfery, zmiana dns itd. Szkoda, że usługa "bezcenna domena" jest odbierana jako takie zwykłe zabezpieczenie - jest to coś więcej.

Jeśli tak będzie, to pamiętajcie o firmach, w których różne osoby w różnych lokalizacjach z różnymi numerami telefonicznymi mają dostęp do konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli tak będzie, to pamiętajcie o firmach, w których różne osoby w różnych lokalizacjach z różnymi numerami telefonicznymi mają dostęp do konta.

 

Wiele jest takich kont, stad zmiana musi być przemyślana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×