Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Sprzedam całe portfolio domen

Recommended Posts

Myślę, że jest dużo racji w tym co piszesz. Chociaż z drugiej strony jak patrzę na swoje portfolio, to bardzo rzadko nie przedłużam domen, które kupiłem na aukcjach przechwyconych domen (wtórny rynek). Częściej sprzedaję z dobrą przebitką, co znacznie rzadziej ma miejsce dla domen zarejestrowanych "z palca".

 

Obecnie też przyznasz, że rynek trochę się zmienił i ciężej znaleźć dobre domeny "z palca" niż 2-3 lata temu. Mnie przynajmniej ciężej i 90-95% nowych domen w moim portfolio to zakup na aukcjach przechwyconych domen lub od innych domainerów.

 

Śmiem twierdzić, że to co było dobrą strategią 2-3 lata temu, teraz się nie sprawdzi.

 

Ale najważniejsze, żeby każda sam używał głowy i sam decydował jak i w co inwestować swoje pieniądze.

 

DD

 

Jasne, że rynek się zmienił, nawet zmienia cały czas i to bardzo dynamicznie. ;) Przykład: nazwiska i domeny typu zawód+miasto to ostatnie trendy, na których można dobrze zarobić, a wcześniej mało kto na takie domeny zwracał uwagę.

Moim zdaniem każdy musi sam wypracować sobie strategię, obecnie bardzo rzadko zdarza mi się kupić domenę, na której wyszedłbym ze stratą, niestety nie zawsze tak było ;) Problem w tym, że osoba która wchodzi w ten biznes nie ma większego pojęcia o jego realiach, zresztą podobnie jest w każdym innym biznesie - takie życie, straty bardzo łatwo wtedy narastają, a wiedza przychodzi z czasem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@DD - dlaczego nie robisz wyprzedaży .eu ? ;)

Puszczasz sporo ciekawych domen... ;)

Poważnie? ;) Domeny .eu (których nie przedłużałem) już się skończyły. Resztę zostawiam. Jakoś nie pomyślałem, żeby je wrzucić na wyprzedaż. Nie wiem - może się wstydziłem je pokazać światu.. :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnio sprzedawał Korneliusz.. ;);)

Cały czas sprzedaję. Za bańkę. ;)

 

Swoją drogą, kto wie za ile poszło najdroższe portfolio?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, kto wie za ile poszło najdroższe portfolio?

Zagraniczne portfolio sprzedawały się za dziesiątki i setki milionów dolarów ;) Ale to były dziesiątki i setki tysięcy domen w jednej transakcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tylko zachęcam innych do nauki na moich błędach i nie popełnianiu ich samemu.

 

Czyzby? Dokladnie tego brakowalo w artykule. Artykul Twoj krytykowal cudze bledy z pozycji "eksperta", ktory takich bledow nie popelnia.

 

Różnica jest taka, że znakomita ilość z tych domen się sprzedaje, a suma ze sprzedaży przewyższa zainwestowane pieniądze w rejestrację i ewentualne przedłużenia (jeśli miały miejsce) ;) To zasadnicza różnica. Bo nie ma nic złego w rejestracji 100 słabych domen za 1000 zł i potem sprzedaży 10 po 200 zł każda.

 

Acha, pokaz mi w ktorej wyprzedazy sprzedales 10% domen po 200PLN kazda (bez przedluzenia, bo tego nie wliczyles w koszty: 1000PLN na rejestracje 100 slabych domen)

 

W rzeczywistosci domeny ktore odpuszczasz byly zarejestrowane i 2x przedluzone, wiec jest to koszt 9.000PLN na 100 domen NIDN. Nawet gdybys sprzedawal na wyprzedazy 10% domen srednio po 200PLN (czego nie robisz), to tracisz na nich 7.000 PLN, wiec gdzie tu roznica miedzy toba a "poczatkujacymi"? Chyba tylko w wysokosci strat, bo oni odpuszczaja je juz przed pierwszym przedluzeniem, tracac 1.000PLN na 100 domen, w porownaniu do twoich 7.000PLN.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też dostrzegłem bezcelowość rejestracji domen - patrz ten wątek.

 

Sądzę, że dużo lepszy sposobem inwestycji jest kupowanie domen na aukcjach LM lub przechwytywanie.

 

Edit: Sygnaturka zmieniona.

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ilu miejscach umieściłeś Daniel link do tego newsa ?

Pochwal się później jaki ruch ten news wygenerował ?

;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ilu miejscach umieściłeś Daniel link do tego newsa ?

Pochwal się później jaki ruch ten news wygenerował ?

;)

 

Na razie 250 odwiedzin ten konkretny artykuł a link trafił tylko tutaj, na Twittera, Flakera i GL. Ale już teraz widać, że art cieszy się popularnością i jest nawet kontrowersyjny :P

 

@Alexis Odpowiem w skrócie. Masz rację, że jedyna różnica między mną a początkującym jest taka, że ja jestem bardziej wytrwały i że wśród tych wszystkich "nindż" zarejestrowanych w 2007 są też domeny, które wielokrotnie zarobiły na wszystkie te nindże. To tak bardzo w skrócie, bo nie jesteś moim księgowym i nie musisz wiedzieć na czym, ile i dlaczego zarabiam. Wystarczy, że ja to wiem ;)

 

Z perspektywy czasu pewnie, że wiem, których domen trzeba było nie rejestrować, a które tak. No ale tak to chyba każdy umie ;)

 

Ty jesteś jednym z nielicznych entuzjastów domen .co i życzę Ci, żeby Twoja inwestycja się powiodła. Kto nie próbuje.. Ale nie każda próba kończy się powodzeniem.

 

Poza tym na swoim blogu korzystam z prawa do swobody wypowiedzi :P Jest też tam możliwość komentowania i każdy ma prawo napisać, co o moim wpisie myśli. Dzięki temu różne poglądy i opinie mają możliwość zaistnieć w tym samym miejscu. Każdy może z nich korzystać według własnego uznania. A na końcu i tak liczy się efekt, a nie pisanie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę może odbiegnę z tematu ale dziwię się osobom rejestrującym beznadziejne domenowe potworki, które w swej wielkiej już liczbie urastają do rangi "portfolio" by później dojrzeć do opcji "sprzedam całe portfolio"

a kiedy na aukcjach wystawiane są dobre domeny od 1zł czy 10 zł, osoby te ignorują takie aukcje. Nie zawsze aukcja dobrej domeny kończy się na tysiącach złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Alexis Odpowiem w skrócie. Masz rację, że jedyna różnica między mną a początkującym jest taka, że ja jestem bardziej wytrwały i że wśród tych wszystkich "nindż" zarejestrowanych w 2007 są też domeny, które wielokrotnie zarobiły na wszystkie te nindże. To tak bardzo w skrócie, bo nie jesteś moim księgowym i nie musisz wiedzieć na czym, ile i dlaczego zarabiam. Wystarczy, że ja to wiem ;)

 

Z perspektywy czasu pewnie, że wiem, których domen trzeba było nie rejestrować, a które tak. No ale tak to chyba każdy umie ;)

 

Daniel, nie o to przeciez chodzi, ze popelniles bledy. Bledy popelnia kazdy, ja oczywiscie tez, a w biznesie trzeba podejmowac ryzyko. Powiem wiecej: Nie istnieja inwestorzy, ktorzy w 100% swoich inwestycji wychodza do przodu. To jest calkowicie normalne.

 

Chodzi po prostu o sposob napisania tego artykulu. Poraz kolejny probujesz krytykowac w innych rzeczy, ktore sam robisz. Jestes jakby slepy na swoje uchybienia, ukrywajac je, upiekszajac i probujac sie jednoczesnie profilowac na eksperta. To jest widoczne tu na forum i poza nim. Jak widzisz zwraca to nie tylko moja uwage i powoduje niesmak.

 

Troche wiecej szczerosci by sie przydalo.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, nie o to przeciez chodzi, ze popelniles bledy. Bledy popelnia kazdy, ja oczywiscie tez, a w biznesie trzeba podejmowac ryzyko. Powiem wiecej: Nie istnieja inwestorzy, ktorzy w 100% swoich inwestycji wychodza do przodu. To jest calkowicie normalne.

 

Chodzi po prostu o sposob napisania tego artykulu. Poraz kolejny probujesz krytykowac w innych rzeczy, ktore sam robisz. Jestes jakby slepy na swoje uchybienia, ukrywajac je, upiekszajac i probujac sie jednoczesnie profilowac na eksperta. To jest widoczne tu na forum i poza nim. Jak widzisz zwraca to nie tylko moja uwage i powoduje niesmak.

 

Troche wiecej szczerosci by sie przydalo.

Pewnie mi nie uwierzysz, ale naprawdę nie napisałem tego artykułu po to, żeby z siebie zrobić "miszcza" a innym wytknąć błędy. Jak napisałem w tym wątku - artykuł napisałem na kolanie i zajęło mi to kilka minut. Jak tylko zwróciłeś mi uwagę, dopisałem aktualizację. Jednocześnie bardzo Ci dziękuję za krytyczny głos, bo taki zawsze najwięcej uczy i pomaga na przyszłość. Obiecuję, że w kolejnych artykułach zawsze będę się starał uzupełnić wpis o jakiś fragment, który wskazuje na to, że coś spierdzieliłem ;)

 

Zgoda? ;)

 

Czasu nie cofnę. Aktualizacja napisana i obietnica poprawy na przyszłość ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-top na rozluźnienie: Daniel wrzuć jakieś google adsense do tego artykułu, za kliki postawisz wszystkim piwo przy najbliższej okazji ;)

 

~ Wyświetleń tematu: 948

 

polo333: Wątek który przytoczyłeś to chyba dowód na to że coś ciekawego jeszcze można wyłapać, czyż nie?

Myślę też że spore znacznie ma kto jak do tego biznesu podchodzi. Mówicie cały czas o inwestowaniu, a może niektórzy lubią zarabiać o dwa zera mniej niż Ci bardziej efektywni, ale za to ze świadomością że powstało to z ich głowy (duma?) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Mówicie cały czas o inwestowaniu, a może niektórzy lubią zarabiać o dwa zera mniej niż Ci bardziej efektywni, ale za to ze świadomością że powstało to z ich głowy (duma?) ;)

 

 

Istnieją dobre portfolia "z głowy" i bez śladu ;) a sama duma nie jest ich matką karmicielką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a sama duma nie jest ich matką karmicielką.

czyli mówisz że jak zrobimy ankiete 'Czy utrzymujesz się z handlu domenami?' (był wogóle taki wątek?) to zdecydowanie ponad połowa odpowie TAK ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli mówisz że jak zrobimy ankiete 'Czy utrzymujesz się z handlu domenami?' (był wogóle taki wątek?) to zdecydowanie ponad połowa odpowie TAK ?

 

Nie chcę już Danielowi śmiecić w temacie. Istnieją, nie oznacza "zdecydowanie ponad połowy".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Alexis Odpowiem w skrócie. Masz rację, że jedyna różnica między mną a początkującym jest taka, że ja jestem bardziej wytrwały i że wśród tych wszystkich "nindż" zarejestrowanych w 2007 są też domeny, które wielokrotnie zarobiły na wszystkie te nindże.

 

Skad bierzesz osad, ze twoje portfolio jest w tym wzgledzie wyjatkowe? Skad wiesz ze z portfolio "poczatkujacych inwestorow" nie jest inaczej? W wyprzedazy przeciez widzisz tylko to co pozostalo z portfolio, podobnie jak to jest w wyprzedazach twoich domen. Z tego co widze, to ludzie rejestruja sobie po 100-200 domen w promocji (np. po 1pln), jak to dobrze zrobia to parking zwroci im te koszty. W miedzyczasie sprzedadza 1-5 domen za mniejszy lub wiekszy pieniadz, a reszte wystawia pod "sprzedam cale portfolio", bo jest szansa, ze jeszcze cos skubna. Mysle ze pod kreska nie jeden na tym forum wychodzi do przodu stosujac ten model biznesowy.

 

Ponawiam wiec pytanie: W czym ty sie roznisz? Tym bardziej, ze 5-10% Twoich domen rejestrujesz z palca, jest to raczej wiecej niz 100 w roku, wiec wiecej od niejednego przez ciebie krytykowanego portfolio.

 

Nie twierdze, ze to optymalny model biznesowy pod wzgledem "dochod/naklad pracy", ale z mojego punktu widzenia to calkiem sensowna praktyka, niczym nie rozniaca sie od tej stosowanej przez ciebie masowo, a takze niekiedy przeze mnie, wiec nie widze zbytnio powodu krytykowania takiego zachowania, moze poza wlasnym profilingiem i reklama wlasnego "know-how".

 

Z drugiej strony udzielane przez Ciebie w artykule rady sa watpliwej jakosci, bo jak wyjasnisz fakt:

 

1. ze znaczna czesc domen w ostatnio sprzedawanych portfolio pochodzi wlasnie z aukcji lm (rynek wtorny) i aukcji domen przechwyconych? Jak widac kupowanie na rynku wtornym albo z przechwyconych nie chroni przed ryzykiem inwestycyjnym, a byc moze nawet je zwieksza, bo jednak zainwestowane pieniadze sa wieksze.

 

2. ze w komentarzach do swojego artykulu sam przyznajesz, ze w niemczech i uk jest zarejestrowanych kilkakrotnie wiecej domen niz w pl, wiec z pewnoscia jest jeszcze troche wartosciowych domen w pl do zarejestrowania, a jedynym faktorem hamujacym rozwoj rynku jest ceny przedluzen i wysokosc PKB? czyli sensowna strategia spekulacyjna jest rejestracja domen i spekulowanie na spadek cen przedluenia i wzrost pkb. Gdyby keyword i kilofek wychodzili z zalozenia niezmiennosci tych dwoch czynnikow, to z pewnoscia nie byliby w stanie zbudowac swojego portfolio w koncu lat 90tych, bo z perspektywy tamtego czasu to by sie dla duzej czesci ich domen po prostu nie oplacalo.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skad bierzesz osad, ze twoje portfolio jest w tym wzgledzie wyjatkowe?

Stąd, że jak ktoś sprzedaje całe portfolio to nie po to, żeby zacząć inwestować w domeny od nowa. Szczególnie, że szansa, że pozyska jakiekolwiek znaczące fundusze ze sprzedaży tego portfolio są znikome. Popatrz na portfolio domen, które są wystawione na sprzedaż - wtedy nie będziesz musiał zadawać mi pytań.

 

Jeśli Ty uważasz inaczej - masz do tego święte prawo. Możesz na ten temat napisać wpis na blogu i poddać go pod dyskusję na forum.

 

EDIT: Jest jeszcze coś takiego jak % wyprzedawanych domen i dla mnie ma znaczenie czy jest to 1%, 5% czy 99% lub 100%. Ma też dla mnie znaczenie czy ktoś sprzedaje domeny tylko na takich wyprzedażach za 50-100 zł czy może sprzedaje też domeny po kilka czy kilkanaście tysięcy.

 

Itd. itp.

 

A dziś kolejny wpis na blogu, już teraz zapraszam :)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×