Jump to content
pb

premium.pl - nowa jakość domainingu

Recommended Posts

Kilka odpowiedzi:

 

1. Znalezionych obecnie w premium.pl błędów (które jeszcze istnieją, nie licząc sugestii) jest 9 - większość drobnych, kilka bardziej utrudniających życie, ale to jest pracy na kilka godzin. Chce tym pokazać, że premium.pl mimo bety jest bardzo dobrze dopracowane i poza kilkoma specyficznymi problemami i wizualnymi błędami, ciężko się doszukać mnóstwa błędów. Jutro je poprawimy i przestaną przeszkadzać. Mimo to trzeba się liczyć z tym, że jest to beta i trwa jej udoskonalanie.

 

2. Problem z płatnościami i transferami jest zażegnany. Nie uznawajcie po minucie od transferu, że już coś poszło źle - mamy ogromne ilości transferów, wszystko ma kolejkę. W 99,9% przypadków transfer zakończy się w ciągu kilku minut pomyślnie. W razie problemu z dostarczeniem jest też opcja ponownego wysyłania potwierdzenia. Problem z płatnościami rzeczywiście był i dzięki osobie, która postanowiła do nas o tym napisać, został naprawiony (bo tylko tyle wystarczy, trzymanie tego we własnej tajemnicy lub pisanie na forum mało daje).

 

3. Ze względu na prośby użytkowników o to by zostały przeniesione kategorie - jutro z rana wprowadzimy do mechanizmu "uczenia się" kategorii całą bazę z PPD.pl, dzięki czemu od razu nauczy się odpowiednich kategorii dla domen z PPD.pl oraz na ich podstawie dla tysięcy podobnych.

 

4. Rating. Jutro wdrożymy rozwiązanie, które będzie na podstawie e-maila przepisywało rating z PPD.pl. Żeby zadowoleni byli również ci, którzy coś dawniej przeskrobali - przepiszemy tylko dodatnie ratingi.

 

Prośba ode mnie jako osoby z zespołu opieki technicznej: jeśli widzicie błąd lub macie problem to przede wszystkim piszcie do nas. Jeden e-mail, a jest gwarancja, że przeczytamy i możliwie szybko zareagujemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...brakuje według mnie opcji rozpocznij aukcję - po otrzymaniu oferty dla domeny będącej na giełdzie.

Aktualnie mamy do dyspozycji:

 

1) AKCEPTUJ

2) ODRZUĆ

 

Nie ma i nie będzie - giełda musi być przewidywalna, przede wszystkim dla kupującego. Nie może być tak że oferuje jakąś kwotę, a domena ląduje na aukcji, to jest zwyczajnie złe.

Można jednak ustawić domenie cenę startową i wtedy kupujący będzie mógł *świadomie* zainicjować aukcję domeny od danej kwoty, składając pierwszą ofertę. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że takie domeny znajdują się także na liście aukcji (na końcu, pod trwającymi).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma i nie będzie - giełda musi być przewidywalna, przede wszystkim dla kupującego. Nie może być tak że oferuje jakąś kwotę, a domena ląduje na aukcji, to jest zwyczajnie złe.

 

 

... trzeba zmienić nawyki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli widzicie błąd lub macie problem to przede wszystkim piszcie do nas. Jeden e-mail, a jest gwarancja, że przeczytamy i możliwie szybko zareagujemy.

Potwierdzam. Napisałem, dostałem odpowiedź, problem rozwiązany.

 

Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Płatności kartą powinny już być ekspresowe (nie do 24h jak było w PPD.pl), więc jeśli jakaś się będzie opóźniać to proszę od razu o info.

 

To byl przelew z konta, nie z karty.... ale poprzez platnosci.pl realizowany. Myslalem, ze cos w banku zaszwankowalo, ale zasnalem w miedzyczasie ;-) Zauwazylem dopieo pozniej mail, ze ok 13ej zostala odnotowana wplata... Mimo wszystko, nic strasznego sie nie stalo.

 

4. Rating. Jutro wdrożymy rozwiązanie, które będzie na podstawie e-maila przepisywało rating z PPD.pl. Żeby zadowoleni byli również ci, którzy coś dawniej przeskrobali - przepiszemy tylko dodatnie ratingi.

 

Oooo milo :)

 

Prośba ode mnie jako osoby z zespołu opieki technicznej: jeśli widzicie błąd lub macie problem to przede wszystkim piszcie do nas. Jeden e-mail, a jest gwarancja, że przeczytamy i możliwie szybko zareagujemy.

 

Nastepnym razem nie omieszkam... ;-)

 

Co by nie gadac, to u konkurencji, do dzisiaj jest masa bledow, oraz beznadziejna ergonomia i sie tym nie przejmuja, a u Was wyglada to naprawde sensownie i logicznie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy premium.pl będzie przechwytywał cały ten szmelc, który spada, a który był po 18 zł pod hasłem "Wyprzedaż od PPD"? Bo widzę, że jest już przygotowana odpowiednia podstrona "#Lista zawiera domeny przechwycone po poprzednim właścicielu.", ale na razie pusto (zapewne dopóki nie wygasną aukcje z PPD). I jaka ew. będzie cena "szmelcu"?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
To byl przelew z konta, nie z karty.... ale poprzez platnosci.pl realizowany. Myslalem, ze cos w banku zaszwankowalo, ale zasnalem w miedzyczasie ;-) Zauwazylem dopieo pozniej mail, ze ok 13ej zostala odnotowana wplata... Mimo wszystko, nic strasznego sie nie stalo.

 

A tradycyjne przelewy wykonywane przez platnosci.pl byly kiedykolwiek realizowane w trybie online? Bo gdzie nie korzystalem z tego kanalu, to trwalo to przynajmniej kilka godzin (chocby na Allegro).

 

 

A co do premium.pl - sama nazwa serwisu i domeny wedlug mnie jest swietna. Jest na pewno lepsza marketingowo niz ppd.pl (skrot) czy dropped.pl (anglojezyczna). Jak serwis bedzie ukonczony to podejrzewam, ze promocja zajma sie marketingowcy z home.pl, a wtedy informacja o serwisie trafi do szerszej rzeszy uzytkownikow (a na tym chyba nam wszystkim zalezy zeby rynek domen sie rozkrecal).

 

Graficznie tez duza przewaga, wedlug mnie wyglad dropped wyglada jak strona projektowana 4-6 lat temu :) Pierwsze wrazenia z uzytecznosci pozytywne, menu czytelne. Dla testu przenioslem kilka domen, operacja przeszla szybko i bez problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla osób chcących się przenieść z konkurencyjnych giełd (dla PPD.pl nie trzeba):

 

Jeśli macie możliwość wygenerowania pliku z nazwami domen + kategorie, możemy zaimportować je do systemu premium.pl i zostaną im automatycznie po transferze przypisane.

 

Pliki z takimi danymi można przesyłać pod adres idzinski@interson.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy Premium.pl zaproponuje jakąś kontrofertę dla propozycji Dropped.pl (5zł za transfer do nich z PPD + 5zł za przedłużenie)??? :)

Ktoś odpisze na moje pytanie? :)

 

Czy premium.pl będzie przechwytywał cały ten szmelc, który spada, a który był po 18 zł pod hasłem "Wyprzedaż od PPD"? Bo widzę, że jest już przygotowana odpowiednia podstrona "#Lista zawiera domeny przechwycone po poprzednim właścicielu.", ale na razie pusto (zapewne dopóki nie wygasną aukcje z PPD). I jaka ew. będzie cena "szmelcu"?

umberto mi się podobał ten szmelc, bo można było wyhaczyć "perełkę" za grosze. Właśnie tym PPD mnie przyciągał "Kup Teraz 18zł", bo na Dropped taki szmelc jest na aukcji od 20zł...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś odpisze na moje pytanie? :)

 

Brak odpowiedzi to też odpowiedź. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystawienie domeny na giełdę powoduje,że znajduje się ona na stronie głównej premium.Jeden dzień później ściągam domenę z giełdy i wystawiam ponownie i znowu znajduje się na pierwszej stronie.Możecie jakoś dopracować ten system bo tak to wiele domen będzie ściąganych z giełdy i dodawanych ponownie,żeby były promowane na stronie głównej .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystawienie domeny na giełdę powoduje,że znajduje się ona na stronie głównej premium.Jeden dzień później ściągam domenę z giełdy i wystawiam ponownie i znowu znajduje się na pierwszej stronie.Możecie jakoś dopracować ten system bo tak to wiele domen będzie ściąganych z giełdy i dodawanych ponownie,żeby były promowane na stronie głównej .

 

Na stronie głównej będą przede wszystkim te które będą miały wykupione promowanie. Pomyślimy jak rozwiązać ww. problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na stronie głównej będą przede wszystkim te które będą miały wykupione promowanie. Pomyślimy jak rozwiązać ww. problem.

Wystarczy chyba nie dodawać na główną domen, które tam były w ciągu ostatnich X dni (3? 7? 14?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy Premium.pl zaproponuje jakąś kontrofertę dla propozycji Dropped.pl (5zł za transfer do nich z PPD + 5zł za przedłużenie)??? ;)
Ktoś odpisze na moje pytanie? :P
Brak odpowiedzi to też odpowiedź. :)

Myślę, że wrócimy do dyskusji jak Premium.pl zakończy betatesty i okaże się, że większość z klientów PPD przeniosło swoje domeny do Dropped.pl dzięki kuszącej ofercie bonusów... Wtedy to Premium.pl, które zapewne musi spełnić jakieś wymagania postawione przez Home.pl, a więc posiadać na swojej giełdzie dużo domen i najlepiej tych topowych zacznie kusić intratnymi ofertami z bonusami klientów Dropped.pl ;)

 

Ja postanowiłem poczekać na ten moment, a pozostali, więksi gracze tej sceny co postanowiliście? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tradycyjne przelewy wykonywane przez platnosci.pl byly kiedykolwiek realizowane w trybie online? Bo gdzie nie korzystalem z tego kanalu, to trwalo to przynajmniej kilka godzin (chocby na Allegro).

 

 

...

 

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie takowe platnosci trwaja doslownie chwile... Jedynie sporadyczne serwisy mialy z tym problem. Prawdopodobnie na nich bylo to realizowane poprzez akceptacje transakcji przez upowaznionego pracownika, a nie z automatu. Poza tym, mijaloby sie to z celem, bo rownie dobrze mozna by zrobic sobie zwykly przelew, ktory szedlby tyle samo, albo niewiele dluzej.

Mozliwe, ze zalezy to tez od banku, z jakiego realizowany jest przelew.

Odnosnie konkurencji na D. to akurat tam platnosci nawet karta kredytowa zasilaly konto blyskawicznie. Trzymam za slowo ekipe premium, ze zgodnie z obietnicami, to sie zmieni. Na razie sie nie czepiam, bo to "beta".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja postanowiłem poczekać na ten moment, a pozostali, więksi gracze tej sceny co postanowiliście? :)

 

Nie chciałem robić off-topica ale zmuszasz mnie do tego:

 

Czy to nie ty czasem chciałeś wzniecić strajk bo dropped cię "za dużo kroił"? Teraz chcesz buntować przeciwko Przemkowi. Ogarnij się.

Edited by gaks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że wrócimy do dyskusji jak Premium.pl zakończy betatesty i okaże się, że większość z klientów PPD przeniosło swoje domeny do Dropped.pl dzięki kuszącej ofercie bonusów... Wtedy to Premium.pl, które zapewne musi spełnić jakieś wymagania postawione przez Home.pl, a więc posiadać na swojej giełdzie dużo domen i najlepiej tych topowych zacznie kusić intratnymi ofertami z bonusami klientów Dropped.pl :)

 

Ja postanowiłem poczekać na ten moment, a pozostali, więksi gracze tej sceny co postanowiliście? :P

Zauważ.... że tu się rozgrywa zupełnie inna walka ;) (a te bonusy to zasłona dymna )

( a ten artykuł to oczywiście z troski o dobro przyszłych klientów? Klik...) ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
umberto mi się podobał ten szmelc, bo można było wyhaczyć "perełkę" za grosze. Właśnie tym PPD mnie przyciągał "Kup Teraz 18zł", bo na Dropped taki szmelc jest na aukcji od 20zł...

Oczywiście, ja nie mam nic przeciwko dłubaniu w tym 'szmelcu". Dzięki temu sprzedałem już kilka domen zakupionych za 18 zł.

 

Cały czas jednak nie wiem, czy bedzie giełda przechwyconych (wyprzedaż)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, ja nie mam nic przeciwko dłubaniu w tym 'szmelcu". Dzięki temu sprzedałem już kilka domen zakupionych za 18 zł.

 

Cały czas jednak nie wiem, czy bedzie giełda przechwyconych (wyprzedaż)

 

Będzie. Jednak cenowo nie chcę się wypowiadać, dowiecie się na dniach. Powinno być w porządku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od 15 minut przy transferze domen

mam komunikat

 

"xxxxxxxxxxxx.pl- Wystąpił błąd podczas wykonywania operacji. Szczegóły:

[10998] Chwilowe problemy w połączeniu z serwerami NASK.Możliwe, że operacja została wykonana poprawnie, jednak system nie uzyskał odpowiedzi. Prosimy o kontakt z supportem w tej sprawie

"

 

 

robilem 3 proby...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już powinno działać. Były chwilowe problemy w komunikacji z serwerami NASK (o czym mówi sam komunikat).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już powinno działać. Były chwilowe problemy w komunikacji z serwerami NASK (o czym mówi sam komunikat).

 

 

3 razy co ok 5 min sprawdzalem.....to chyba nie jest "chwilowe" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 razy co ok 5 min sprawdzalem.....to chyba nie jest "chwilowe" :)

 

To była długa chwila ;-). Już działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×