Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Nie wiem czy ktoś miał już taką sytuację czy też nie, ale moim zdaniem coś tu jest nie do końca jasne i chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

 

Mianowicie dodałem do przechwycenia w Premium.pl domenę kontrolaskarbowa.pl. Domena została przechwycona o czym zostałem powiadomiony osobnym e-mailem o treści:

 

Domena kontrolaskarbowa.pl została przecwycona.
Jako że więcej osób zleciło przechwycenie tej domeny, trafiła ona na aukcję.

 

Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt, że po wejściu na stronę aukcji wyraźnie widoczne było, że to ja byłem jedynym, który dodał ją do przechwycenia:

 

18ec3cc88318592dcdc425f5e772dfd9.JPG

 

Po napisaniu ticketa do Premium.pl z zapytaniem dlaczego w takim razie trafiła ona na aukcję otrzymałem odpowiedź:

 

Pragne poinformowac, iz domena 'kontrolaskarbowa.pl' zostala dodana do przechwycenia przez dwoch uzytkownikow (lacznie z Panem). Drugi licytujacy uzytkownik jest w chwili obecnej ukryty z powodu tymczasowej blokady jego konta.

 

W związku z powyższym nasuwa mi się kilka pytań:

1. Skoro konto użytkownika zostało zablokowane to musiał ku temu być jakiś konkretny powód - 111 nieopłaconych domen. Czemu w takim razie taka osoba nadal może licytować i dodawać domeny do przechwycenia?

2. Co to za praktyka, że ukrywa się osoby licytujące w aukcji? Nawet jeśli mają one zablokowane konto to moim skromnym zdaniem powinny być one widoczne. W innym przypadku może to stwarzać (przynajmniej dla mnie) podejrzenie odnośnie uczciwości aukcji domen przechwyconych skoro nagle znikąd pojawia się drugi licytujący.

3. Dlaczego przez osobę z ponad 40% nieopłaconych domen muszę się licytować o tę domenę? W tej sytuacji jej cena skoczyła o 200 złotych po podbiciu przez osobę, która do aukcji dołączyła.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź na powyższe pytania.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z niewiadomych przyczyn lubię premium.pl :) ale sytuacja "ukrywania" licytujących stwarza duże pole do nadużyć.Tym sposobem każdą ciekawą domenę, która "przez przypadek" została zlecona do złapania tylko przez jednego zainteresowanego można wystawiać na aukcję zamiast przekazywać zlecającemu.

 

EDIT:

Żeby nie było. Osobiście zaistniała sytuacja bardzo mnie cieszy gdyż mogę licytować powyższą domenę :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Skoro konto użytkownika zostało zablokowane to musiał ku

temu być jakiś konkretny powód - 111 nieopłaconych domen. Czemu w

takim razie taka osoba nadal może licytować i dodawać domeny do

przechwycenia?

 

To, że przez chwilę nie było widać tego użytkownika na aukcji, było

spowodowane bugiem w kodzie. Już widać i był to prawdopodobnie jedyny

przypadek. 111 domen, które nie zostały opłacone przez tego

użytkownika, to nie powód do blokady licytacji (wbrew pierwszemu

wrażeniu).

 

Ten użytkownik zwykle po każdej domenie, która nie została opłacona -

płaci karę. Jednocześnie użytkownik, o którym mówisz, ma automatycznie

przez system zablokowaną możliwość licytacji i zakupów na giełdzie (od

3 czarnych gwiazdek).

 

W przypadku aukcji domen przechwyconych taki użytkownik zgodnie z

regulaminem uzyskuje możliwość udziału w aukcji od niższej kwoty (59

zł), natomiast z powodu ujemnego ratingu nie ma możliwości licytacji.

 

Zarówno w przypadku zablokowanego konta jak i złego ratingu,

użytkownik ma możliwość odblokowania konta i poprawy swojego ratingu

innymi zakupami na giełdzie. Co w przypadku wielu hurtowych odbiorców

jest dość częstym przypadkiem (ktoś zapomniał opłacić kilka domen

przechwyconych, a następnego dnia opłaca ich kilkadziesiąt).

 

Tak więc podsumowując: masz możliwość licytacji od niskiej kwoty 59

zł. Drugi uczestnik ma bardzo zły rating i prawdopodobnie nie zdąży go

poprawić przed końcem aukcji, więc nie weźmie udziału w licytacji.

Mimo to jest w niej wymieniony, ponieważ dodał domenę do

przechwycenia. Nowi użytkownicy mogą licytować zgodnie z podniesioną

kwotą "wejścia" o 200 zł (jak widać po kolejnych ofertach).

 

2. Co to za praktyka, że ukrywa się osoby licytujące w aukcji?

Nawet jeśli mają one zablokowane konto to moim skromnym zdaniem

powinny być one widoczne. W innym przypadku może to stwarzać

(przynajmniej dla mnie) podejrzenie odnośnie uczciwości aukcji domen

przechwyconych skoro nagle znikąd pojawia się drugi

licytujący.

 

To był pojedynczy przypadek, dziękujemy za zgłoszenie.

 

3. Dlaczego przez osobę z ponad 40% nieopłaconych domen muszę

się licytować o tę domenę? W tej sytuacji jej cena skoczyła o 200

złotych po podbiciu przez osobę, która do aukcji dołączyła.

 

Wyjaśnione w pierwszej odpowiedzi. Po prostu każdy użytkownik ma możliwość

"wyjścia" z minusa w trakcie trwania aukcji, nie można go ot tak usunąć.

 

Jednak wyciągając wnioski z tej sytuacji mogę dodać, że planujemy pewne

zmiany w zakresie wpływu ratingu na działalność na giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tym sposobem każdą ciekawą domenę, która "przez przypadek" została zlecona do złapania tylko przez jednego zainteresowanego można wystawiać na aukcję zamiast przekazywać zlecającemu.

 

Ta spekulacja jest bezpodsawna, gdyż domena miała dwa zamówienia, co potwierdza też cytowany wcześniej mail, a wiadomo że w premium.pl domeny trafiają na aukcje od razu po przechwyceniu, wtedy też wysyłany jest mail - nie ma więc czasu na żadne manipulacje. Aby ostatecznie rozwiać wątpliwości wklejam screen z admina gdzie widnieją zamówienia tej domeny:

http://img412.imageshack.us/img412/1176/s172.png

jak widać, user Solutions dodał domenę dużo wcześniej i tu widzimy w działaniu mechanizm zepchnięcia użytkowników z blokadą konta na sam dół, tak by "normalny" użytkownik nie musiał go przebijać (w innej sytuacji oferty startowe w aukcji są złożone chronologicznjie wg daty dodania).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc podsumowując: masz możliwość licytacji od niskiej kwoty 59

zł. Drugi uczestnik ma bardzo zły rating i prawdopodobnie nie zdąży go

poprawić przed końcem aukcji, więc nie weźmie udziału w licytacji.

Mimo to jest w niej wymieniony, ponieważ dodał domenę do

przechwycenia. Nowi użytkownicy mogą licytować zgodnie z podniesioną

kwotą "wejścia" o 200 zł (jak widać po kolejnych ofertach).

 

Skoro nie może i tak w/w domeny licytować to czy nie uważasz, że całkowicie mija się z celem udzielenie mu możliwości dodania jej do przechwycenia?

Jest to jak dla mnie korzystne tylko i wyłącznie dla Premium.pl - a nóż ktoś zainteresuje się tą aukcją (jak w tym przypadku) i zarobicie więcej niż w przypadku gdyby domena została zarejestrowana od razu dla mnie...

 

 

EDIT:

Żeby nie było. Osobiście zaistniała sytuacja bardzo mnie cieszy gdyż mogę licytować powyższą domenę :)

 

No dobrze - dla innych użytkowników też jest to korzystne jak widać... I nie powiem abym się cieszył z tego faktu :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to jak dla mnie korzystne tylko i wyłącznie dla Premium.pl - a nóż ktoś zainteresuje się tą aukcją (jak w tym przypadku) i zarobicie więcej niż w przypadku gdyby domena została zarejestrowana od razu dla mnie...
Jeżeli Ty zapłaciłbyś bez punktów 59zł a haden.pl zapłacił punktami "259zł" to do kasy premium wpłynęło by 51,8zł... Musisz poprawić cennik pb bo ktoś rozbija wam bank :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro nie może i tak w/w domeny licytować to czy nie uważasz, że całkowicie mija się z celem udzielenie mu możliwości dodania jej do przechwycenia?

Jest to jak dla mnie korzystne tylko i wyłącznie dla Premium.pl - a nóż ktoś zainteresuje się tą aukcją (jak w tym przypadku) i zarobicie więcej niż w przypadku gdyby domena została zarejestrowana od razu dla mnie...

 

Tak jak napisałem, nawet użytkownik z czarnymi gwiazdkami może w trakcie aukcji odzyskać zdolność licytacji, nie możemy więc mu tego zabronić (brak podstaw). Nawet jeśli *ten konkretny* użytkownik tego nie zrobi, to łatwo można sobie wyobrazić na jego miejscu kogoś kto nie opłacił jednej domeny bo przelew nie doszedł, i co w tedy? Reguły są jedne dla wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na jakiej zasadzie domeny zostają wyróżnione?

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=76183

 

Czy byłaby możliwość aby okienko:

 

UWAGA: Teraz musisz zatwierdzić wybrane domeny.

 

w którym należy zaakceptować regulamin pojawiało się również na dole strony? Na ogół przegląda się od góry do dołu i później trzeba zaś do góry wracać aby go zaakceptować :)

 

Pomyślimy jak to lepiej rozwiązać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadźcie możliwość promowania losowo wybranych domen z portfolio, a najlepiej możliwość wyboru domen, które będą losowo promowane. Taka forma reklamy będzie dużo lepsza niż wybór poszczególnych domen i płacenie za ich promocję.

 

Pakiety byłyby dużo lepsze i zdecydowanie wygodniejsze w przypadku średnich i dużych portfolio.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwości z zakresu promowania domen będą w najbliższym czasie mocno rozszerzane na wiele różnych sposobów. Funkcjonalność losowej promocji wybranych domen (przykładowo z pomocą ustalonych filtrów) jest ciekawym pomysłem. Dopiszę do notesu i przedyskutujemy takie rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po jakim czasie (i co ile) aktualizowane są dane w sekcji "Informacje o domenie"?

 

Widzę np. że dla domeny przeniesionej już jakiś czas temu poprawnie pokazuje Alexę czy Google - strony, ale już linki czy Page Rank nie są poprawne. Pokazuje się 0 zamiast poprawnego 3.

 

Kiedyś już ktoś pisał, że te informacje średnio są zasadne przy sprzedaży domen. Jakkolwiek taka dana jak rejestracja czy wygaśnięcie domeny może się przydać, to pozostałe średnio. A jak ktoś będzie bardzo ciekawy to sobie sprawdzi. 95% osób nawet nie za bardzo będzie wiedziało o co chodzi.

 

Wnioskuję o uproszczenie tej sekcji do:

 

Informacje o domenie

 

Data rejestracji:

Data wygaśnięcia:

 

Ewentualnie wprowadźcie możliwość definiowania jakie dane mają się pojawiać przy domenach i sam sobie określę.

 

Tą sekcję po prawej stronie lepiej wykorzystać na informacje i możliwość zakupu na raty / dzierżawa jako alternatywne formy zakupu.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staramy się aktualizować regularnie, natomiast w ostatnich dniach zwolniło z powodu około 15 000 nowych domen na giełdzie. Kwestia o której wspominasz jest pod naszym okiem już od dłuższego czasu. Na giełdę trafia znacznie więcej KK. W części przypadków te parametry mogą zbędnie powodować uzależnianie od nich wartości domeny, gdzie tak być nie powinno.

 

Pomyślimy nad tym i spróbujemy podjąć odpowiednie kroki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomyślimy nad tym i spróbujemy podjąć odpowiednie kroki.

Tu nie ma nad czym myśleć :)

 

Dajcie możliwość swoim klientom decydować o tym, co pokazują przy swoich domenach.

 

Gdyby jeszcze podawane dane były poprawne, ale ponieważ nie są, to proszę o ich usunięcie, ponieważ wprowadzają w błąd potencjalnych nabywców.

 

A do czasu poprawienia działania Waszych skryptów i aktualizacji danych oraz do czasu wprowadzenia możliwości wyboru, jakie dane chcę pokazywać, zostawcie tylko informację o dacie rejestracji i wygaśnięcia.

 

Jeśli coś w moim toku rozumowania jest błędne - proszę o informację.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W opcji filtrowania przydała by się możliwość zaznaczania/odznaczania

- domen z opcją

- IDN-ów

Share this post


Link to post
Share on other sites
W opcji filtrowania przydała by się możliwość zaznaczania/odznaczania

- domen z opcją

- IDN-ów

 

Też jestem za - przydałoby się jeszcze odznaczanie domen pogrubionych (polecanych). :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też jestem za - przydałoby się jeszcze odznaczanie domen pogrubionych (polecanych). :rolleyes:

Ja również

 

Dodatkowo

- nie da się bez usuwania ( z giełdy/ aukcji ) zmienić tego ładnego wgranego wcześniej obrazka.

- wstawiając na aukcję / giełdę tylko jedną domenę nie można dodać obrazka. przy min 2 domenach już można wstawiać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na liście domen do przechwycenia wciąż wiszą wczorajsze spady

 

Już powinno być w porządku.

 

W opcji filtrowania przydała by się możliwość zaznaczania/odznaczania

- domen z opcją

- IDN-ów

 

Nie ma problemu, dodaliśmy.

 

Też jestem za - przydałoby się jeszcze odznaczanie domen pogrubionych (polecanych).

 

Wprowadzone.

 

Dodatkowo

- nie da się bez usuwania ( z giełdy/ aukcji ) zmienić tego ładnego wgranego wcześniej obrazka.

- wstawiając na aukcję / giełdę tylko jedną domenę nie można dodać obrazka. przy min 2 domenach już można wstawiać

 

Jest taka możliwość.

 

- Obrazek zmieniasz w edycji oferty

- Przy pojedynczym wystawianiu aukcji / oferty również można wybrać obrazek

(jeśli istnieje miejsce, w którym jest inaczej, wskaż mi je proszę)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest taka możliwość.

 

- Obrazek zmieniasz w edycji oferty

- Przy pojedynczym wystawianiu aukcji / oferty również można wybrać obrazek

(jeśli istnieje miejsce, w którym jest inaczej, wskaż mi je proszę)

 

 

Mea culpa :rolleyes:

 

Nie zauważyłem - dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystąpił błąd na stronie.

 

Przepraszamy za problem. Obsługa projektu została o nim powiadomiona.

 

Podczas wejścia na domenę z delegacją na premium.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez krótki okres czasu występowały takie problemy. Gdyby się powtórzyło, będziemy wdzięczni za zgłoszenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez krótki okres czasu występowały takie problemy. Gdyby się powtórzyło, będziemy wdzięczni za zgłoszenie.

 

Już jest OK - dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze,ze mam Opere i "kluczykiem" szybko sie loguje, bo system dzisiaj nie chce mnie zapamietac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

prosiłbym o stworzenie filtra w liście przechwytywania domen odnośnie cyfr tak/nie, czyli filtr pomocny jeśli nie chcemy, aby pokazywane były domeny z cyframi (xxx24.pl) :)

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×