Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy wróciliście do praktyk stosowanych na początku istnienia serwisu, chodzi mi o niemożliwość wystawienia domeny na aukcję zaraz po zakończeniu (bez ofert) jej poprzedniej aukcji ? Mam informację przy domenach, których aukcje skończyły się wczoraj, że muszę odczekać 13 dni, by móc wystawić je znów na aukcje.

 

Niefajne ;)

 

Niefajne to by było gdyby trwało jednocześnie 10 tys., aukcji zamiast 1 tys. - to ograniczenie było konieczne do wprowadzenia, bo niektórzy wystawiali swoje domeny raz po raz, przez co potencjalni kupujący (a chyba wszystkim na nich zależy?) narzekali na uciążliwość przeglądania takiej listy. Limit nie dotyczy oczywiście aukcji LM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapytanie o wlasciciela rachunku bankowego o numerze:

 

33114011243630160721353016

 

W jednym miescu jest premium.pl/Warszawa, a w innym miejscu PayU/Poznan. Ten sam numer, tylko odbiorcy inni. Jak to w koncu z tym jest??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytanie o wlasciciela rachunku bankowego o numerze:

 

33114011243630160721353016

 

W jednym miescu jest premium.pl/Warszawa, a w innym miejscu PayU/Poznan. Ten sam numer, tylko odbiorcy inni. Jak to w koncu z tym jest??

 

Gdzie jest premium.pl/Warszawa? Każdy z użytkowników ma indywidualny numer rachunku, wszystkie są obsługiwane przez PayU i takie dane trzeba podać - przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce nikt tego nie sprawdza i nawet Kubuś Puchatek przejdzie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie jest premium.pl/Warszawa? Każdy z użytkowników ma indywidualny numer rachunku, wszystkie są obsługiwane przez PayU i takie dane trzeba podać - przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce nikt tego nie sprawdza i nawet Kubuś Puchatek przejdzie. ;-)

 

Wiem, ze powinna nawet Sierotka Marysia przejsc, aczkolwiek robi mi to balagan w definicjach przelewow w banku.

 

Gdy oplaca sie domene przelewem, to w blankiecie jest

 

p r e m i u m . p l

P r z e m y s ł a w B o j c z u k S p . k .

3 3 1 1 4 0 1 1 2 4 3 6 3 0 1 6 0 7 2 1 3 5 3 0 1 6

 

a w f-ra pro forma dodatkowo adres na Warszawe.

 

Natomiast gdy jest zwykla wplata przelewem, to wowczas jest PayU/Poznan ;)

 

Sie zdecydujcie ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem, ze powinna nawet Sierotka Marysia przejsc, aczkolwiek robi mi to balagan w definicjach przelewow w banku.

 

Gdy oplaca sie domene przelewem, to w blankiecie jest

 

p r e m i u m . p l

P r z e m y s ł a w B o j c z u k S p . k .

3 3 1 1 4 0 1 1 2 4 3 6 3 0 1 6 0 7 2 1 3 5 3 0 1 6

 

a w f-ra pro forma dodatkowo adres na Warszawe.

 

Natomiast gdy jest zwykla wplata przelewem, to wowczas jest PayU/Poznan ;)

 

Sie zdecydujcie ;)

 

No więc blankiet jest ewentualnie do poprawy, ale proforma jest ok - przecież podaje się dane wystawcy faktury, a nie właściciela rachunku.

Tak czy siak kasa trafia do nas, więc wpisuj co Ci wygodniej. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No więc blankiet jest ewentualnie do poprawy, ale proforma jest ok - przecież podaje się dane wystawcy faktury, a nie właściciela rachunku.

Tak czy siak kasa trafia do nas, więc wpisuj co Ci wygodniej. ;-)

Ja to wszystko wiem ;) Aczkolwiek trafiaja sie jeszcze takie archaiczne banki, ze oprocz nr. konta i nazwy odbiorcy, _trzeba_ wpisac adres.

 

Stad bylo powyzsze zapytanie, ktory adres jest wlasciwy... ;)

 

Sprawa sie wyjasnila, wiec teraz juz wiem, jakie dane wpisywac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś korzystając z usługi whois przez SMS, w sumie na 2 faktycznie wysłane smsy otrzymałem 4 smsy zwrotne, w tym trzy o treści "WHOIS SMS: wystapil blad podczas pobierania danych z WHOIS." oraz jeden z poprawna informacja Whois dla domeny. Z tego co teraz widze po zalogowaniu w panelu mam wykorzystany limit na usługę 4/200 (co zgadzałoby się z liczbą smsów zwrotnych), jednak z telefonu wysłałem jedynie 2 smsy. Dodam, że wcześniej korzystałem już z tej usługi (z tego samego telefonu) i nigdy nie było najmniejszych problemów. Tym razem jednak nie działała poprawnie, więc może warto bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś korzystając z usługi whois przez SMS, w sumie na 2 faktycznie wysłane smsy otrzymałem 4 smsy zwrotne, w tym trzy o treści "WHOIS SMS: wystapil blad podczas pobierania danych z WHOIS." oraz jeden z poprawna informacja Whois dla domeny. Z tego co teraz widze po zalogowaniu w panelu mam wykorzystany limit na usługę 4/200 (co zgadzałoby się z liczbą smsów zwrotnych), jednak z telefonu wysłałem jedynie 2 smsy. Dodam, że wcześniej korzystałem już z tej usługi (z tego samego telefonu) i nigdy nie było najmniejszych problemów. Tym razem jednak nie działała poprawnie, więc może warto bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

 

Po sprawdzeniu wygląda na to, że był to chwilowy błąd po stronie operatora sms (z tymi zdublowanymi wiadomościami). A co do błędu whois - limity w nask są takie, że zdarza się nieraz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przechwycono xxxx.pl

Tak zatytuowany mail przychodzi zarówno, gdy domena trafia do mnie po przechwyceniu, jak i kiedy trafia na aukcję. Przydałoby się rozróżnienie tematów otrzymywanych maili po przechwyceniu domeny.

Może zastanowilibyście się nad małą modyfikacją, np.:

Przechwycono xxxx.pl - licytuj w akcji

- czy coś podobnego, gdzie będzie info o aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak zatytuowany mail przychodzi zarówno, gdy domena trafia do mnie po przechwyceniu, jak i kiedy trafia na aukcję. Przydałoby się rozróżnienie tematów otrzymywanych maili po przechwyceniu domeny.

Może zastanowilibyście się nad małą modyfikacją, np.:

 

- czy coś podobnego, gdzie będzie info o aukcji.

 

Zmieniłem na "Przechwycono xxx.pl - aukcja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najdłuższy transfer jaki w życiu spotkałem to do premium.pl.

1 Pierw pobieram długi czas kody u obecnego rejestratora.

2 Wklejam je w premium i zaznaczam kilka opcji

3 Klikam w linki od NASK

4 Klikam w linki potwierdzające zbycie praw

5 klikam w linki potwierdzające nabycie praw

 

100 domen = klikanie w 300 linków nie licząc pobierania kodu i otwierania, zamykania emaili, posługiwania się skrzynką odbiorczą poczty.

 

Serce się kraja jak widzę, że godzina przeleciała tak sobie. Pozostałe linki wyklikam chyba jutro ponieważ moje palce i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.

 

Sugeruję zrobienie tego w jednym linku skoro zgłaszam transfer jednym kliknięciem lub sprawdzenia nazwy abonenta i ulicy czy jest ta sama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroków 4 i 5 by nie było, gdyby dane były identyczne u starego i nowego rejestratora - jednak nie są i uruchamia się procedura e-cesji. Sprawdź jak to wygląda dla jednej domeny (formularz nie-hurtowy), będziesz miał w kolejnym kroku podane stare i nowe dane, i może wychwycisz różnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W imieniu Rafał jest literka "ł". U jednego rejestratora mam podane zamiast ł > l (bez kreseczki). Pozostałe dane są identyczne (ulica, email) więc to pewnie to.

Tego akurat nie mogę zmienić u żadnego rejestratora. Pozostaje stworzyć nowy identyczny kontakt w premium.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zakładce "licytuję" na kontrolce "prowadzę" po najechaniu myszką pojawia się komunikat "wygrałem".

 

Kurczę przez ułamek sekundy się ucieszyłem, że tak tanio mam taką fajną domenkę, a tu koniec aukcji dopiero za 2 dni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego statystki odwiedzin, już naliczone - zmniejszają się?

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla niecierpliwych: Obecnie po przechwyceniu u partnera pojawia się przez 5 dni reklama premium.pl co jest zrozumiałe i korzystne dla rejestratora - sam bym tak zrobił :) Jednak jako użytkownik wolałbym mieć możliwość zmiany chociaż DNS :) Przy expired traffic te 5 dni jest czasami coś warte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla niecierpliwych: Obecnie po przechwyceniu u partnera pojawia się przez 5 dni reklama premium.pl co jest zrozumiałe i korzystne dla rejestratora - sam bym tak zrobił :) Jednak jako użytkownik wolałbym mieć możliwość zmiany chociaż DNS :) Przy expired traffic te 5 dni jest czasami coś warte.

 

Jakkolwiek rozwiązanie wydaje się być korzystne, to jest jednak niemożliwe do wprowadzenia - umożliwiając zmianę dnsów na domenie, gdzie abonentem jest wciąż premium.pl - narażamy się na zarzuty w przypadku gdy domena zostanie wykorzystana w sposób niezgodny z prawem. Jednocześnie, nie ma możliwości zmiany abonenta na tym etapie (przed przeniesieniem), gdyż partnerzy nie mają zgód poszczególnych abonentów na przetwarzanie ich danych osobowych (akceptacja jest wyrażana przy rejestracji jedynie na rzecz premium.pl), a nawet nie posiadają baz danych osobowych ani zgłoszenia do giodo, więc nawet w przypadku pozyskania zgody nie mogliby tego robić. Tak że, jak widać, zmiana tej sytuacji wymagałaby wiele zachodu przy niewielkich korzyściach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy przedłużaniu opcji:

 

"Akceptuję zasady działania przedłużania opcji w serwisie premium.pl."

 

Link "zasady działania" przenosi tutaj:

https://premium.pl/przedluzanie_opcji.html

Wybrana strona nie została jeszcze opisana

 

Czy w premium.pl opcje przedłużane są komendą NASK czy skasuj i zarejestruj ponownie?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy przedłużaniu opcji:

 

"Akceptuję zasady działania przedłużania opcji w serwisie premium.pl."

 

Link "zasady działania" przenosi tutaj:

https://premium.pl/przedluzanie_opcji.html

 

 

Czy w premium.pl opcje przedłużane są komendą NASK czy skasuj i zarejestruj ponownie?

 

Skasuj/zarejestruj. Nie wiem co się stało z linkiem/artykułem, już poprawiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skasuj/zarejestruj. Nie wiem co się stało z linkiem/artykułem, już poprawiłem.
Proces przedłużenia ważności opcji polega na jej automatycznym usunięciu oraz ponownym utworzeniu. Serwis premium.pl nie gwarantuje powodzenia tej operacji, używasz tej funkcji na własną odpowiedzialność!

 

Dlaczego nie ma możliwości wyboru skorzystania z gwarantowanego przedłużenia opcji wykonanego komendą NASK? Niechby nawet taka usługa była droższa.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego nie ma możliwości wyboru skorzystania z gwarantowanego przedłużenia opcji wykonanego komendą NASK? Niechby nawet taka usługa była droższa.

 

No mieliśmy w planach dodać, ale jakoś nikt nigdy nie pytał. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No mieliśmy w planach dodać, ale jakoś nikt nigdy nie pytał. ;-)

Zróbcie za 5 zł więcej i na pewno ktoś się skusi. Są na pewno takie opcje, których nikt nie chciałby narażać na stratę. Dla innych można podjąć ryzyko.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×