Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

mail z rana

 

"Domena XXXXX została przecwycona."

 

literówka z automatu :)

 

Poprawione, dzięki. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na liście domen do przechwycenia https://premium.pl/catch.html?tab=0 po wybraniu w filtrze zajestrowane dostaję tylko 8-10 domen z kilkuset ze statusem zarejstrowane - błąd? Druga sprawa to czy możliwe jest automatyczne usuwanie z tej listy domen ze statusem inny niż 'Wygasa'?

 

W filtrach nie ma statusu "Zarejestrowana", jest tylko "Zarejestrowana (nask)", więc pewnie filtr działa dobrze, inna sprawa że lista statusów jest do poprawy. ;-)

 

Co do automatycznego usuwania - nie ma takiej możliwości, od tego jest lista "ostatnie zmiany", na której można pojedynczo lub hurtowo usunąć lub dalej obserwować domeny które zmieniły status (zostały przedłużone, przechwycone gdzie indziej lub zarejestrowane z opcji). Automatyczne usuwanie wypaczyłoby sens ręcznego dodawania domen, przecież można dodać domeny o dowolnym statusie, np. jeśli moja wymarzone domena jest zarejestrowana, mogę ją sobie dodać i nawet jeśli spadnie za pół roku, dwa lata czy pięć lat - mogę być spokojny że jej nie przegapię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania dot. zapamiętania użytych filtrów i możliwości dorobienia czegoś na miarę przechwytywania lite?

Czuję się pominięty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast ze swojej strony chętnie widziałbym w Premium.pl przechwytywanie opcji, gdzie Premium ze swoimi armatami z pewnością mogłoby walczyć o pozycję lidera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemek mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania dot. zapamiętania użytych filtrów i możliwości dorobienia czegoś na miarę przechwytywania lite?

Czuję się pominięty :)

 

Zapamiętywanie fitrów było już w ppd, więc pewnie nie powinno to stanowić większego problemu, dopiszę gdzieś tam do listy todo. ;-)

Co do przechwytywania light - nie planujemy tego wprowadzić. To ma sens jeśli oferuje to jeden rejestrator - obecnie jest to już w dropped i az, więc wprowadzenie jeszcze dodatkowo w premium zabiłoby całkowicie tę ideę. Za to przechwycenie domeny i opłacenie z punktów sprawia, że ma się ją taniej niż jakieś tam lajty. A jak ktoś woli, to może wcale nie dawać do przechwycenia i kupić za 20 zł brutto z wyprzedaży. ;-)

 

Ja natomiast ze swojej strony chętnie widziałbym w Premium.pl przechwytywanie opcji, gdzie Premium ze swoimi armatami z pewnością mogłoby walczyć o pozycję lidera.

 

Nie mam co do tego wątpliwości, jednak wg mnie jest zbyt mały popyt na tę usługę w stosunku do koniecznego nakładu pracy by ją wprowadzić. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapamiętywanie fitrów było już w ppd, więc pewnie nie powinno to stanowić większego problemu, dopiszę gdzieś tam do listy todo. ;-)

Fajnie, dzięki ;)

 

 

Co do przechwytywania light - nie planujemy tego wprowadzić. To ma sens jeśli oferuje to jeden rejestrator - obecnie jest to już w dropped i az, więc wprowadzenie jeszcze dodatkowo w premium zabiłoby całkowicie tę ideę. Za to przechwycenie domeny i opłacenie z punktów sprawia, że ma się ją taniej niż jakieś tam lajty. A jak ktoś woli, to może wcale nie dawać do przechwycenia i kupić za 20 zł brutto z wyprzedaży. ;-)

Rozumiem, ale mimo wszystko jestem innego zdania. Premium przechwytuje w ten sposób chyba najwięcej domen, które potem trafiają na wyprzedaże, więc myślę, że nie byłoby wielkim problemem wprowadzenie przechwytywania lite dla tego typu domen. Myślę, że to tylko przynosiłoby dodatkowe zyski serwisowi i widocznie tak jest skoro konkurencja w postaci dwóch serwisów to oferuje. Jakoś AZ nie zwracało uwagi na to, że Dropped oferuje takie samo rozwiązanie i nie myśleli, że zabiją ideę, tylko patrzyli na swój portfel ;)

 

Żeby opłacić domenę z punktów, trzeba najpierw takowe posiadać, a na starcie nie jest to łatwe, no chyba, że jest ciekawa promocja, której w nie chcesz ponowić w dobie poważnego kryzysu Dropped. Pamiętaj, że konkurencja będąc w Twojej sytuacji nie zawahałaby się ani chwili, biznes to biznes ;)

 

Żeby kupić taką domenę na wyprzedaży za 20zł to trzeba czekać 13 dni, więc jak już tyle czekam i jak często obserwuję 99% tych domen spada i staje się wolna to lepiej poczekać jeszcze 24h i zarejestrować ją w cenie rejestracji...

 

Przemyśl to Przemek, może jakiś test? ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby kupić taką domenę na wyprzedaży za 20zł to trzeba czekać 13 dni, więc jak już tyle czekam i jak często obserwuję 99% tych domen spada i staje się wolna to lepiej poczekać jeszcze 24h i zarejestrować ją w cenie rejestracji...

 

No więc widzisz, koniec końców oszczędzasz jeszcze więcej, po co to zmieniać. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No więc widzisz, koniec końców oszczędzasz jeszcze więcej, po co to zmieniać. ;-)

Aj nie łap za słówka ;) Mi nie chodzi tu o oszczędność pieniędzy, bo jak mam oszczędzić 10zł to szkoda czasu, wole dać te 20zł na przechwytywanie lite i mieć domenę od razu po spadzie, a nie obserwować ją na wyprzedaży i czekać...

 

Poza tym jak dam light, a inny użytkownik Premium da normalne przechwycenie to końcowo domena trafi na aukcję prywatną, zamiast trafić od razu na konto tamtego użytkownika (z tym, że on będzie miał cenę wywoławczą), a wtedy może się wszystko zdarzyć ;)

 

Zresztą zrobię temat z ankietą, bo jeżeli tylko ja z tego korzystam u konkurencji to innym też nie będzie potrzebne w Premium ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aj nie łap za słówka ;) Mi nie chodzi tu o oszczędność pieniędzy, bo jak mam oszczędzić 10zł to szkoda czasu, wole dać te 20zł na przechwytywanie lite i mieć domenę od razu po spadzie, a nie obserwować ją na wyprzedaży i czekać...

 

Poza tym jak dam light, a inny użytkownik Premium da normalne przechwycenie to końcowo domena trafi na aukcję prywatną, zamiast trafić od razu na konto tamtego użytkownika (z tym, że on będzie miał cenę wywoławczą), a wtedy może się wszystko zdarzyć ;)

 

Akurat co do tej części mam największe wątpliwości. Wg mnie jeśli jeden user miał "light", a drugi "normal", to wystawianie takiej domeny na aukcji (do której mogą dołączyć inni) niekoniecznie jest właściwie. Tym bardziej jeśli na dwa zamówienia, oba były "light" - co wtedy? To nie jest wszystko takie proste i oczywiste.

 

Zresztą zrobię temat z ankietą, bo jeżeli tylko ja z tego korzystam u konkurencji to innym też nie będzie potrzebne w Premium ;)

 

Hehe, no skoro bardzo chcesz, to możesz zrobić ankietę, tylko uwzględnij to, że nawet jeśli to kiedyś wprowadzimy, to za przechwytywanie light nie będzie można płacić punktami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat co do tej części mam największe wątpliwości. Wg mnie jeśli jeden user miał "light", a drugi "normal", to wystawianie takiej domeny na aukcji (do której mogą dołączyć inni) niekoniecznie jest właściwie. Tym bardziej jeśli na dwa zamówienia, oba były "light" - co wtedy? To nie jest wszystko takie proste i oczywiste.

Mogę odpowiedzieć jak to rozwiązała konkurencja...

Dropped:

2 użytkowników z których jeden normal a drugi lite

aukcja prywatna z możliwością dołączenia za 50zł, z tym, że użytkownik normal ma cenę startową normal

2 użytkowników i 2 x lite

aukcja prywatna bez możliwości dołączenia, użytkownik który pierwszy dodał domenę ma cenę startową lite

 

AZ:

czy tak czy srak aukcja prywatna z możliwością dołączenia za 20zł

 

W Premium

mogłoby to być rozwiązane tak, że do takiej aukcji nie byłoby możliwości dołączenia?

 

Hehe, no skoro bardzo chcesz, to możesz zrobić ankietę, tylko uwzględnij to, że nawet jeśli to kiedyś wprowadzimy, to za przechwytywanie light nie będzie można płacić punktami.

Ankieta poszła, jeśli chodzi o punkty to już Twoja decyzja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jaką obecnie częstotliwością (chociaż orientacyjnie) aktualizowana jest baza domen wystawionych w Premium.pl dla home.pl, które wyświetlane są w wynikach wyszukiwania na stronie home.pl? Wydaje mi się, że w którymś z wątków pb lub Interson podawał, ale teraz nie dokopałem się do tej informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy oglądaniu swojej ofert sprzedaży przycisk Edytuj, gdy jestem zalogowany.

 

To uwaga, czy sugestia? ;-) Jest przecież "» Edycja parametrów sprzedaży" w ramce w prawej kolumnie.

 

@abc - różnie - jeśli wystawiłeś jakąś ciekawą Twoim, zdaniem domenę, zawsze możesz ją zgłosić do mnie na PM i ew. ją dodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@abc - różnie - jeśli wystawiłeś jakąś ciekawą Twoim, zdaniem domenę, zawsze możesz ją zgłosić do mnie na PM i ew. ją dodam.

 

Rozumiem, że to dotyczy domen wyświetlanych w ramce (na stronie głównej i w zakładce Domeny), gdzie prezentowane są tylko ciekawe oferty z ceną KT. Ja natomiast pytałem o aktualizację bazy domen, odpowiedzialnej za wyświetlanie dostępności danej domeny wystawionej na giełdzie Premium.pl w wynikach wyszukiwania domen, gdzie jak rozumiem wyświetlane są wszystkie wystawione domeny, nie tylko te wyróżnione?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że to dotyczy domen wyświetlanych w ramce (na stronie głównej i w zakładce Domeny), gdzie prezentowane są tylko ciekawe oferty z ceną KT. Ja natomiast pytałem o aktualizację bazy domen, odpowiedzialnej za wyświetlanie dostępności danej domeny wystawionej na giełdzie Premium.pl w wynikach wyszukiwania domen, gdzie jak rozumiem wyświetlane są wszystkie wystawione domeny, nie tylko te wyróżnione?

 

Ach, o to chodzi. Baza aktualizuje się co 5 minut, ale wczoraj była jakaś awaria i przestały się wyświetlać - dziś powinna być naprawiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To uwaga, czy sugestia? ;-) Jest przecież "» Edycja parametrów sprzedaży" w ramce w prawej kolumnie.

Szukałem kilka razy i nie znalazłem. Albo wprowadziliście to błyskawicznie, albo czas na pierwszą parę okularów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szukałem kilka razy i nie znalazłem. Albo wprowadziliście to błyskawicznie, albo czas na pierwszą parę okularów.

 

Wprowadziliśmy to rok temu z hakiem. Polecam ctrl+f ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ach, o to chodzi. Baza aktualizuje się co 5 minut, ale wczoraj była jakaś awaria i przestały się wyświetlać - dziś powinna być naprawiona.

 

W takim razie najprawdopodobniej problemy z wyświetlaniem zaczęły się już wcześniej, bo już od kilku dni (przynajmniej od 26.01) nowo wystawione domeny nie wyświetlają się w wynikach home.pl. Sądziłem, że wynika to z częstotliwości aktualizacji bazy (np. raz w tygodniu), ale skoro odświeżana jest co 5 minut...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie najprawdopodobniej problemy z wyświetlaniem zaczęły się już wcześniej, bo już od kilku dni (przynajmniej od 26.01) nowo wystawione domeny nie wyświetlają się w wynikach home.pl. Sądziłem, że wynika to z częstotliwości aktualizacji bazy (np. raz w tygodniu), ale skoro odświeżana jest co 5 minut...

 

Potwierdzam i to nie tylko nowo wystawionych domen sytuacja dotyczy. Wyrywkowo sprawdziłem kilka swoich wystawionych od dłuższego czasu na giełdzie i one również się nie pojawiają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chciałbym przenieść trochę globalnych do premium, ale widzę, że nie wyświetlają się one w wynikach wyszukiwania w home. Dałoby się coś z tym zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
chciałbym przenieść trochę globalnych do premium, ale widzę, że nie wyświetlają się one w wynikach wyszukiwania w home. Dałoby się coś z tym zrobić?

 

Pracujemy nad naprawieniem obu problemów. Dodaliśmy też czujkę na przyszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek znamy wyniki ankiety dot. Przechwytywania Lite w platformie Premium.pl

 

Czy chcielibyście taką opcję W Premium.pl!?

Tak [ 15 ] [45,45%]

Nie [ 17 ] [51,52%]

Nie wiem... [ 1 ] [3,03%]

 

Jak widać jest prawie 50 / 50, tak więc można wywnioskować, że procentowo połowa użytkowników Premium korzystałaby z tej funkcji. Zauważalnie na nie były głównie osoby z górnej półki domenowego biznesu, dla których taka opcja jest zbędna. Ale czy Premium nastawione jest tylko na rekinów, czy zaczynające swoją karierę płotki i mniej zamożni domeniarze także się liczą? Na pewno płotek jest dużo więcej, ale biorąc pod uwagę liczbę domen kilku rekinów i setek płotek można powiedzieć, że bilans się wyrównuje. Podsumowując kluczem do sukcesu jest dorobienie tej funkcji na takich zasadach, aby rekinom nie przeszkadzała, a płotki mogłyby z niej skutecznie korzystać. Masz jakiś pomysł i czy ta ankieta wpłynęła w jakiś sposób na Twoją decyzję? Wstępnie napisałeś, że za przechwytywanie lite nie będzie można płacić punktami, dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wróciliście do praktyk stosowanych na początku istnienia serwisu, chodzi mi o niemożliwość wystawienia domeny na aukcję zaraz po zakończeniu (bez ofert) jej poprzedniej aukcji ? Mam informację przy domenach, których aukcje skończyły się wczoraj, że muszę odczekać 13 dni, by móc wystawić je znów na aukcje.

 

Niefajne ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×