Jump to content
Sign in to follow this  
tmi

Zdrojewski: usunąć ".pl" z adresów muzeów b. obozów zagłady

Recommended Posts

Prawda. Ale jak to mówią WOPiści: wszystko ma swoje granice :P

 

A jak to mawiam ja (i pewnie wielu innych) - "granice są po to aby je przekraczać" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że rejestrowanie domen po apelu ministra jest niemoralne a przynajmniej etycznie wątpliwe. Przez gardło by mi nie przeszło podawanie ceny komuś z muzeum... ale ludzie są różni.

Tym którzy porejestrowali te domeny radzę, by wybrali się najpierw do tych muzeów i je zwiedzili. Smacznego.

 

Dokladnie.

 

 

O ile się nie mylę to muzea takie nie są instytucjami non-profit. Do czego zmierzam? Idąc Twoim tokiem myślenia etycznie wątpliwe powinno być również pobieranie od nich opłat za energię, wodę, prace remontowe etc.

W ogóle to zarządzający takimi obiektami również powinni w imię wyższych celów zrzec się swego wynagrodzenia, bo czemu nie? Przecież to niemoralne czerpać z tego korzyści majątkowe...

 

Szkoda komentowac...

 

 

Widzisz różnicę między pracowaniem gdzieś na pełnym etacie a regnięciem domeny po przeczytaniu artykułu w celu szybkiego zarobku? Uważam, że obozy należą do grupy rzeczy, tematów na których nie miałbym czelności zarabiać.

Z tego co wiem to muzea utrzymują się z dotacji rządowych i zapewne ze sprzedaży biletów. Nie wydaję mi się, by generowały jakikolwiek "profit". Jakiś czas temu oglądałem wywiad z dyrektorem Aushwitz (związane z kradzieżą napisu). Według niego dotacje i inne wpływy nie starczają na utrzymywanie obozu w dobrym stanie, remont konserwacje itp. Rząd niemiecki nic nie dokłada.

 

Dodam, ze to nie sa ot takie sobie muzea, jak np. Wawel. To miejsca mozna by powiedziec "swiete". Owszem, placi sie za wstep/zwiedzanie, ale jest to jakby cegielka na utrzymanie tych miejsc. Nikt tam na tym nie zarabia. Wrecz przeciwnie - z podatkow dokladamy sie wszyscy - poniekad na prad, na wynagrodzenie pracownikow dbajacych, by zwyrodnialy niewychowany motloch niedorozwinietych nastolatkow nie rozgrabil i nie zniczyl tych miejsc, na renowacje etc Ktos, kto tego nie rozumie, faktycznie powinien wybrac sie chociaz raz do Oswiecimia i wczuc sie w sytuacje ludzi, ktorzy tam gineli...

 

No i jeszcze kwestia patriotyzmu - utrudniajac tym instytucjom przejecie domen, wspiera sie Niemcow.

 

Ale fakt - ludzie sa rozni... Zawsze sie znajdzie sep, ktory nawet wlasna matke zadziobie, dla kawalka padliny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie : kto z Was zgadza się z "nową koncepcją ministra"?

Ja - nie!

To tylko jakiś tam ktoś, który nagle wymyślił sobie coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasadnicze pytanie : kto z Was zgadza się z "nową koncepcją ministra"?

Ja - nie!

To tylko jakiś tam ktoś, który nagle wymyślił sobie coś.

Ja się zgadzam. Jeśli wszystkie takie muzea miały by ujednolicone rozszerzenie w domenie, to ja jestem za. Jeśli natomiast "kto co złapie", to nie ma to sensu. Moim zdaniem powinni postarać się o domeny .edu (nie mylić z edu.pl).

 

Z oficjalnych obozowych .eu, to chyba tylko muzeum-treblinka.eu pozostała (oficjalna to muzeum-treblinka.pl), pozostałe pozajmowane, niektóre przez kolegów z forum, ale patrząc po dacie rejestracji były one zajęte dużo wcześniej niż pomysł ministra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan "pożal się boże minister" jest oderwany od rzeczywistości (domenowej rzeczywistości).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się zgadzam. Jeśli wszystkie takie muzea miały by ujednolicone rozszerzenie w domenie, to ja jestem za. Jeśli natomiast "kto co złapie", to nie ma to sensu. Moim zdaniem powinni postarać się o domeny .edu (nie mylić z edu.pl).

 

Z oficjalnych obozowych .eu, to chyba tylko muzeum-treblinka.eu pozostała (oficjalna to muzeum-treblinka.pl), pozostałe pozajmowane, niektóre przez kolegów z forum, ale patrząc po dacie rejestracji były one zajęte dużo wcześniej niż pomysł ministra.

 

.edu jest niestety dostępne dla amerykańskich instytucji akredytowanych przez ichni departament edukacji. Ja bym na miejscu ministra zamiast dywagować i proponować zrobił zakupy w .de a .pl na nie przekierował.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mowia o tym wlasnie we wiadomościach w TVP1.

 

 

Tak. Zatytułowali ten materiał: "Cwaniacy nie śpią".

Share this post


Link to post
Share on other sites
wzmianka w "Wiadomościach" ale bez słów "cybersquating" itp

 

Słowo "cwaniacy" jest pewnie bardziej zrozumiale dla społeczeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tego typu sprawy, znacznie zwiększają prawdopodobieństwo niekorzystnych regulacji odnośnie domen .pl, więc generalnie jest to brudzenie własnego gniazda, i akt desperacji, bo znaczy ktoś nie ma lepszych pomysłów

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

zarobic mozna ale chyba tez trzeba miec jakies granice... nawet z tego wzgledu zeby te obozy nie bylo kojarzone jako "polskie"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
tego typu sprawy, znacznie zwiększają prawdopodobieństwo niekorzystnych regulacji odnośnie domen .pl, więc generalnie jest to brudzenie własnego gniazda, i akt desperacji, bo znaczy ktoś nie ma lepszych pomysłów

 

zgadzam się w 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites
tego typu sprawy, znacznie zwiększają prawdopodobieństwo niekorzystnych regulacji odnośnie domen .pl, więc generalnie jest to brudzenie własnego gniazda, i akt desperacji, bo znaczy ktoś nie ma lepszych pomysłów

 

Także się zgadzam. Niestety część osób wypowiadających się w tym wątku nie czuje delikatnej granicy, której nie należy przekraczać. Niektórzy mogą to nazwać "etyką", inni mający przeciwne zdanie "frajerstwem".

 

Dodam tylko, że w materiale nadanym w TVN24 padło określenie "cybersquatting".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×